İkimizin Yerine 295. Bölüm Özeti 29 Haziran Cumartesi Fragmanı

Burak 23 Haz 2019 İkimizin Yerine  0

Dedenin başı ağrır. Anandi dedeye zencefilli çay yapmak ister. Fakat dede bunun faydası olmaz der. Anandi, Kaliyani’nin başı ağrıdığı zaman ben bu çayı yapardım ve iyi gelirdi der.

İkimizin Yerine 29 Haziran Cumartesi Özeti

Iravati, Anandi’ye yeni gelin tatlı pişirme geleneğini gerçekleştirmeden Jetsar’a gidemezsin der. Anandi keyifle yaparım diyerek mutfağa gider. Anandi kaju ve bademli helva pişirir.

Iravati’nin üzgün olduğunu hisseden Anandi ve Shiv yalnızca hafta sonu için Jetsar’a gideceklerini daha sonra hemen yanlarına döneceklerini söyler ve üzülme der.

Anandi mutfakta meyveleri ezerken Shiv yanına gelerek ona sarılır. Anandi heyecanlanır ve tokmağı eline vurur. Shiv onu lavaboya götürür ve elini suyun altına tutar. Anandi helvayı yapmayı bitirir herkes helvayı çok beğenir.

Alok ve dede Anandi’ye takdir göstergesi olarak para verir. Anandi parayı alır. Alok, Anandi’ye Sanchiye de yemek yapmasını öğret der. Koca evinde lazım olacak der. Sanchi ise ben hizmetçi veya eski kafalı bir kadın değilim mutfakta boşa zaman harcamayacağım der. Alok, Sanchi’ye öfkelenir.

Shekar’ların evine Bairon, Nandu ve Shiyam gelir. Aile, onları görünce şok olur. Bairon onları götürmeye gelmiştir. Dede Shiyam ile konuşur ve daha önce konuşmak için zaman bulamadık Gehna ile olan tartışmaları ve evliliğinizi anlatır mısın der. Shiyam ailem Gehna’yı kabullenmekte zorlanıyordu fakat sonrasında kabullendiler der. Zaten Shiv de aynı durumları yaşamıştır der.

Kaliyani ve ailesi ise evi temizlemeye ve Anandi ve Shiv için hazır hale getirmeye devam etmektedir. Kaliyani para verdiği ve Jagdish’i takip ettirdiği adamı arayarak, son durum hakkında bilgi alır. Adam, herhangi bir gelişme olmadığını söyler. Bu sırada Gehna konuşmaları duyar.

Anandi, Shiv ve Sanchi nihayet Jetsar’a gelirler. Anandi güller ile köylüler tarafından sevinçle karşılanır. Shiv, Jagdish’i sorar. Kaliyani bazı işler için Jaipur’a gittiğini söyler. Anandi odasına çıkar ve annesinin resmini görür. Odasında hiçbir şey değişmemiştir.

Lal Sİng içeri girer ve Sumitra’yı kontrol etmek için geldiğini söyler. Lal Sing , Anandi’nin Sumitra’nın hastalığını bilmediğinden haberi yoktur. Sumitra hemen konuyu kapatır. Durumu fark eden Lal Sing de toparlamaya çalışır ancak kurnaz Anandi, Jagdish varken neden Lal Sing Sumitra’nın sağlığı ile ilgileniyor der.

Anandi, Jagdish’in mektubunu Kaliyani’nin odasında bulur ve okuduğunda gerçekleri öğrenir. Anandi neden bana Jagdish’in gittiğini söylemediniz diye hesap sorar. Bairon seni telaşlandırmak istemedik der.

Kaliyani, Anandi’ye telaşlanacak bir şey yok der. Uzağa gitmedi köyün yakınında başka bir köyde der. Kaliyani, Jagdish’i bulmak için adam tuttuğunu söyler. Anandi, Sumitra’nın da sağlığının bu nedenle iyi olmadığını düşünür ve durumun daha vahim olmasından korkar. Anandi tören yapmayı reddeder ve evden çıkar. Shiv de peşinden gider.

Ben koca evinde mutlu iken ailem burada önemli sorunlar ile ilgileniyor. Telefonda kimsenin sesinden durumu anlayamadığım için kendimi suçlu hissediyorum der.

Anandi gittikten sonra Shiv gelerek, kimsenin üzülmemesini söyler ve tören için Jetsar’a tekrar gelebiliriz der. Shiv, Jagdish’i geri getireceğine dair söz verir.

Ganga evde şidde görmeye devam etmektedir. Kocası gömleğinde leke kaldığı için ona bağırır. Kuması ise ondan bacaklarına masaj yapmasını ister. Ganga kocası Ratan tarafından tacize maruz kalır. Yaklaşmaması gerektiği halde Ganga ve bebeğin yanına gider. Ganga çok korkar. Neyseki bu sırada Ganga’nın kuması gelir ve Ganga tacizden kurtulur.

Padma ona burada ne işin var diye sorar. Ratan sadece bebeği almaya geldiğini söyler. Padma ikna olmaz ve ben hamileyim artık Ganga’yı hayatımızdan çıkart der. Ratan bebek doğar doğmaz Ganga’yı atacağım der. Oğlum bizimle kalacak. 2 çocuğa da sen bakacaksın der. Padma, Gagna’nın oğlunu büyütme fikrinden hoşlanmaz.

Jagdish, Gagna’yı görür ve sağlığının nasıl olduğunu sorar. Gagna cevap vermez ve ondan uzaklaşmaya çalışır. Jagdish onu durdurur ve kocandan asla korkma, onunla mücadele et der. Kocanın yaptığı büyük bir suç ve sessiz kalmaya devam edersen bu işkence de devam edecek der.

Gagna ben elimden geleni yaptım fakat durumlar hep daha kötüye gitti der. Jagdish istersen çocukla beraber kaçmana yardım edeyim der. Ona numarasını verir. Gagna ise hayatımdan uzak dur yeter diye cevap verir.

Shiv’in gömleğinin düğmesi kopar. Anandi onu dikerken Shiv ile yakınlaşırlar. Menu, Anandi’yi çağırır ve öpüşme yine yarım kalır. Shiv, Anandi’nin kendisine yakınlaşmak için çaba gösterdiğini düşünür…

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

“İkimizin Yerine 295. Bölüm Özeti 29 Haziran Cumartesi Fragmanı” üzerine 1 yorum

  1. Anonim dedi ki:

    Anandi ne zaman değişiyor onunla ilgili bilgi verirmisiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.