İkimizin Yerine 294. Bölüm Özeti 28 Haziran Cuma Fragmanı

Burak 23 Haz 2019 İkimizin Yerine  0

Ganga alesi Jagdish’in sağlık ocağına gelir. Jagdish gelen kadının çocuğu zorla elinden alınan kadın olduğunu kocasından anlar. Adam son derece küfürbaz ve ters bir adamdır. Jagdish’e kötü davranır ve kadının yaralarına bakmasını emreder. Jagdish sırada hastalar var bekleyin der.

İkimizin Yerine 28 Haziran Cuma Özeti

Jagdish yüzü kapalı olan kadına yaran nerede der. Adam cevap verir. Jagdish siz susun ben hastayla konuşuyorum, der. Adam, bu kadın, yabancı erkeklerle konuşamaz diyerek sert bir şekilde çıkışır . Jagdish kafasını kaldırdığında kadının ağzının bağlı olduğunu görür, kadın ağlamaktadır. Jagdish pansumanı tamamlar ve yarana kesinlikle su değmesin, der.

Sanchi Anandi’ye bir paket gönderir. Shiv gelen hediyenin açık saçık bir gece kıyafeti olduğunu görür. Anandi kendisine gelen bu açık elbiseyi görünce çok utanır. Shiv elbiseyi dikkatli bir şekilde inceler. Anandi, Shiv’in dikkatini başka yere çekmek için konuyu değiştirir. Udaipur’u gezmek istediğini söyler.

Gezmeğe çıktıklarında Shiv Anandi’ye Udaipur’un güzel bölgelerini tanıtır. Shiv arabayı kullanırken Anandi yolda çok güzel bir sari dükkanı görür ve o dükkana girmek ister. Shiv ona sari giymek zorunda değilsin, istediğin gibi giyinebilir sana her giydiği yakışıyor der. Anandi ben sari giymek istiyorum deyince yalnızca Sanchi için değişmek onun istediği gibi olmak zorunda değilsin der. Anandi ben onunla yalnızca arkadaş olmak istiyorum der.

Anandi sari beğenirken ilk kez Shiv’e ismiyle seslenir. Güzel sohbetler ve şakaların ardından Şhiv, akşam yemeğinden sonra tekrar terasta buluşalım yazan bir notu Anandi’ye bırakır. Anandi terasa gittiğinde, teras lambalar ve mumlarla aydınlatılmıştır. Anandi köydeki terasta Jagdish ile olan yakınlaşmalarını hatırlar.

Anandi dizlerinin üzerine çöküp ağlar. Shiv de eğilir ve Anandi’nin gözyaşlarını siler. Shiv bütün gece uyumadığını biliyordum der. Shiv açık bir şekilde sana yakın davranmam konusundaki korkunun nereden geldiğini biliyorum der. Anandi şok olur. Bana yakınlaşmanın kolay olmadığını anlıyorum sen bu özel anlarını Jgdish için saklamıştın der. Anandi şok olmuş bir şekilde onu dinlemektedir.

Anandi devam edemediği için kendisini kötü ve kızgın hissettiğini söyler. Çok çabalamasına rağmen bir yerlerde başarısız olmaktadır. Anandi, Shiv’in sevgisine karşılık verebilecek daha iyi bir eş adayının olabileceğini söyler. Shiv neden benimle duygularınla ilgili konuşmuyorsun eskisi gibi arkadaş değil miyiz bana güvenmiyor musun der. Anandi sana güveniyorum hatta evlenmeyi bile kabul ettim fakat devam edemiyorum der.

Shiv sorun değil seni anlıyorum der. Sen zihnen ve kalben hazır olana kadar sana elimi sürmeyeceğim der. Shiv, Anandi’ye senden tek istediğim mutlu olman der. Anandi beni anladığın için teşekkür ederim der.

Kaliyani, Shiv’i arar ve herkesi sorduktan sonra Shiv yarın Jetsar’a dönüyoruz der. Anandi, Kaliyani ile konuşur. Kaliyani bu habere çok sevinir. Kaliyani, Shiv’in ailesini arar ve geleceklerini söyler.

Shiv gelir ve Alok, Jetsar’a gidecek misiniz diye sorar. Shiv onlara bunu nereden duydunuz der. Sanchi alaylı bir tavırla Kaliyani’nin söylediğini anlatır. Shiv onları da Jetsar’a davet eder. Fakat ALok kibr bir dille geri çevirir.

Jagdish yolda bir bisikletle bir yere doğru gitmektedir. Ağır yükler taşıyan ve yaraları sebebiyle düşen bir kız görür. Bu kızın dün geceki kız olduğunu fark eder. Kocası ve kaynanası tarafından sert bir şekilde eve çekildiğini görür.

Jagdish bisikletten inerek oraya gider ve adamla annesine kızın yaralarının çok ciddi olduğunu ve dinlenmesi gerektiğini söyler. Fakat adamla ailesi Jagdish’e tepki gösterir. Burası hastane değil gir buradan derler.

Jagdish kızın durumunun ciddiyetini anlatmaya çalışır. Jagdish kız hastanedeyken ağzı kapalıydı kız kendisi iyi olduğunu söylemezse buradan gitmem der.

Ira, Sanchi’nin de gaza getirmesiyle Shiv’in Anandi istediği için ve ailesinden ayrılmadığı için Jetsar’da yaşamaya başlamasından korkmaktadır. Maha onu sakinleştirmeye çalışır. Anandi buraya zamanla alışacaktır der.

Ganga evinde çalışan bir adam ailenin iç yüzünü Jagdish’e anlatır. Ganga 12 yaşındayken evlenmiştir ve kocası başka bir kızla evlenmeye giderken ondan hamile kalmıştır. Yeni gelen gelin çok yeteneklidir fakat Ganga’nın da çocuğu vardır.Aile çocuk büyüyene kadar Ganga’ya bakacaklar sonra da onu atacaklar der. Jagdish neden ailesi ona sahip çıkmıyor der. Adam ailesi yok dayısı tarafından evlendirildi der. Teyzesi ise Ganga’nın ölü olduğunu zannetmektedir. Kısaca Gagna’ya yardım edecek kimse yoktur.

Jagdish, Ganga ile Anandi’nin benzer hayatlar yaşadığını düşünür. Fakat Anandi’nin kendisini çok sevdirdiğini ve ailenin Anandi için kendi çocuklarını bile sildiğini düşünür.

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.