İkimizin Yerine 292. Bölüm Özeti 26 Haziran Çarşamba Fragmanı

Burak 20 Haz 2019 İkimizin Yerine  0

Kaliyani, Sumitra ile Gehna’yı çağırır. Zaman zaman kötü davranışlar sergilediği ve ailenin mutluluğunu düşünerek onları küçük düşürdüğünden dolayı onlardan özür diler. Bu güne kadar size annelik yapamadım sizin duygularınızı göz ardı ettim beni bundan sonra anneniz olarak görür müsünüz der. Gehna sen bizim annemizsin anneler çocuklarına kızabilir der ve biz senden bir çok şey öğrendik diyerek Kaliyani’ye sarılır.

İkizimin Yerine 26 Haziran Çarşamba Özeti

Shiv mutlu bir şekilde Anandi’nin odasına girer fakat Anandi üzgün ve mutsuzdur. Shiv ona neler olduğunu sorar. Aileni mi özledin der. Anandi’nin gözleri dolar. Shiv onun göz yaşlarını siler. Biliyorum evinden ayrılmak ve yeni bir eve taşınmak kolay değil der.

Shiv, Anandi’yi espri yaparak sakinleştirmeye çalışır. Yorgun olduğunu biliyorum, küçük bir düğün istemiştim fakat çok fazla ritüel yaptık der. Anandi ise yorgun değilim, bütün ritüelleri keyif alarak yaptım der. Ailen çok iyi insanlar hepsi bana çok iyi davrandı der.

Shiv tuvalette üzerimi değiştireceğim der ve elbisesini alarak tuvalete doğru gider. Bu sırada saat 12 00 olur ve odanın alarmı çalar. Shiv alarmı kapatır ve bu alarmı sen mi kurdun diye Anandi’ye sorar. Anandi belki yanlışlık olmuştur diyerek alarmı kapatır fakat alarm bir kez daha çalar. Ardından bir alarm daha çalar. Odanın içi adeta alarmlı saatler ile dolmuştur ikiside alarmları kapatmak için saatleri ararlar. Shiv sanırım bu alarmları Mahi kurdu, der ve kapıda Mahi’nin sesini duyarlar.

Shiv Mahi’yi yakalar ve 5 dakika içinde bütün ayarları kapatmazsan bisikleti unut der. Anandi Mahi’nin çok komik biri olduğunu söyler. Mahi ise kendisinin alarmlar ile bir alakası olmadığını söyler. Bu esnada Sanchi ve arkadaşları odaya girer. Alarmları biz kurduk diyerek kaçarlar.

Shiv kıyafetlerini değiştirmek için tuvalete gider. Geldiğinde, Anandi’nin uyuduğunu görür. Onun rahat edebilmesi için mücevherlerini çıkartır. Shiv de Anandi’nin karşındaki sandalyeye oturur ve o da orada uyuya kalır.

Sumitra, Jagdish için endişelenmektedir. Jagdish en kıymetli şeyini Shiv’e emanet ettiği için onun adına üzülmektedir. Gehna ise ne olursa olsun sen Anandi’nin annesisin onun için endişelenmen gayet normal der. Sumitra, Anandi’nin hep mutlu olamsını ister ve onun için dua eder.

Anandi uyanır Shiv halen koltukta uyumaktadır. Bu sırada alarmlar çalar. Shiv uyanır. Anandi saçını taramaktadır. Shiv hayran hayran Anandi’yi izler. Anandi utanır. Shiv sana özel bir hediyem var der ve perdeyi çeker.

Shiv, Anandi için odalarına kocaman bir Singh ailesi tablosu yaptırmıştır. Jagdish haricinde bütün ailenin bir arada olduğu tabloya bakan Anandi çok duygulanır ve ağlamaya başlar. Shiv umarım bu şekilde aileni daha az özlersin der. Anandi ona teşekkür eder ve çok düşüncelisin der.

Kaliyani bir adama gizli bir iş için para verir ve bundan kimseye bahsetme der. Adam ona Jagdish hakkında sorular sorar ve eğer halen Jetsar’da ise onu mutlaka birkaç gün içinde bulurum der. Makhan bu gizli sohbete kulak misafiri olur. Kaliyani ona sakın bundan kimseye bahsetme diye uyarır.

Anandi odayı toplamaya çalışır fakat Shiv artık yatak düzeltmene gerek yok hizmetçiler yapar der. Anandi kendi işimi kendim görmeye devam edeceğim der. Daha sonra Shiv erkeklerin ilk geceleri hakkında haylleri vardır der.

İkinci gece bu hayalleri gerçekleştirme gecesidir der. Anandi’nin kolunu tutar ve onu kendine çeker. İkisi de son derece heyecanlıdır. Shiv tam Anandi’yi öpecekken Anandi duşa girip geliyorum diyerek kaçar.

Anandi banyodan çıkar. Shiv bir kez daha ona yaklaşır. Tam öpüşeceklerken bu kez de telefon çalar. Gehna aramaktadır. Anandi’yi sormak için aramıştır. Anandi telefonu kapatarak Shiv’e yaklaşır. Tam öpüşeceklerken bu kez de İra kapıyı çalar.

Bu sırada İra kahvaltı için onları aşağı çağırır. Fakat İra kapı aralığından yataktaki güllerin bozulmadığını yani gece hiç bir şey olmadığını görerek hayal kırıklığına uğrar. Anandi, Shiv’e duş al ve aşağı inelim der. Shiv banyodan çıktığı zaman bütün eşyalarının hazır olduğunu görür ve evlilik güzel şey der. Anandi kahvaltıyı hazırlayanlara yardım etmek ister fakat ona engel olurlar. Berbaer kahvaltı yapılır.

Mahi geç kaldıkları için Shiv ve Anandi ile dalga geçer. Aile üyeleri, gitmeleri gerektiği konusunda ısrar eder. İra, Anandi’ye odanıza girebilir miyim diye sorar. Anandi ilk gece hiçbir şey olmadığı için biraz endişelidir . Odayı toparlamam gerekiyor der.

Bu esnada Kaliyani, Ira’yı arar ve gelin ile damadı bir ritüel için geri göndermesini söyler. Ira ise Anandi ve Shiv’e biraz zaman vermek gerektiğini bu ritüel için bunca yolu dönmelerinin doğru olmadığını söyler. Anandi ve Kaliyani üzülür ancak mesafe uzaktır ve yapılacak bir şey yoktur. Anandi telefonu alarak Kaliyani’den Jagdish ile ilgilenmesini ister.

Jagdish, Jaitser’de ki hayatın kendisi adına son derece kolay olacağını ve bunun gerçek bir tövbe olmayacağını söyler. Lal Singh, Jagdish’e ailesine karşı da sorumlulukları olduğunu söyler fakat Jagdish geri adım atmaz. Jagdish bir şeyler başardıktan sonra ailemin yanına döneceğim der. Sing ailesinden kimseye burada olduğumu söyleme der.

Nandu da birden bire Gehna’ya oynayacak kimsesi bulunmadığını söyler ve bir erkek kardeşim olmasını istiyorum der. Neden erkek kardeşim olamayacak diye sorar. Basant bunu duyar ve çok üzülür.

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.