İkimizin Yerine 291. Bölüm Özeti 25 Haziran Salı Fragmanı

Burak 18 Haz 2019 İkimizin Yerine  0

Anandi ve Shiv yüzük bulma oyunu oynarlar. Bulanık bir suyun içerisine yüzük atılır ve gelinden damattan daha önce yüzüğü bulması istenir. Shiv yüzük bulma oyununu kazanır. Sanchi, Anandi’nin ne kadar beceriksiz olduğunu söylenir. Sudaki yüzüğü bulmaktan aciz der. Herkes Anandi’nin bilerek kaybettiğini düşünmektedir.

İkimizin Yerine 25 Haziran Salı Özeti

Sanchi, Anandi ile ilgili eleştirilerini sürdürür. Anandi bunları duyarak, üzülür, fakat kısa zamanda Sanchi’nin kalbini kazanırım diye düşünür. Alok, sözlerini duyduktan sonra kızı Sanchi’yi azarlar ve Anandi’de en az senin kadar ailenin bir ferdi der. Sanchi’ye bir an önce kendine gelmesini söyler.

Dadaji’de odasında Sanchi’nin yanına gider ve Anandi’yi kabul etmesi gerektiğini ona uygun bir dille anlatmaya çalışır. Fakat Sanchi, Anandi’ye bir türlü tahammül edemiyorum der. Dadaji, Sanchi’ye laf anlatamayacağını fark edince dışarıya çıkar. Alok babasına Sanchi’yi ikna edebildin mi diye sorar. Dadaji ise Sanchi mutlaka geri gitmeli burada kaldığı sürece, Anandi’ye hiç iyi davranmayacak der.

Ritüellerin bir kısmı tamamlanır ve Anandi kaynanası tarafından biraz olsun, dinlenmesi için odasına çıkartılır. Odanın içi elmaslar ve mücevherlerle doludur. Shiv ise gece olmadan ve kriterleri tamamlamadan önce odaya giremeyecektir.

Anandi aynanın karşısına geçer ve saçının ortasına sindoru sürer. Anandi, Sing evini aramak için eline telefonu alır ancak bu sırada Shiv onu arar ve ainler aramıza girdi der. Ainlerin adaletsizlik olduğundan bahseder. İkisi de oldukça mutludur.

Misafirler gelir. Anand tekrar odasından aşağı iner. Herkes ona hediyelerini verir. Sannchi’de Anandi’ye sırıtarak bir hediye verir ve açmasını söyler. Anandi, çekingen bir şekilde hediyeyi açar. Çünkü Sanchi’nin onu bu hediyeyle aşağılamaya çalışacağına farkındadır. Tam da beklediği gibi olur. Kutunun içinden kot pantolon ve elbise çıkar. Anandi bunları giymeyecek olsa da Sanchi’ye teşekkür eder ve herhangi bir şey söylemez.

Mahi de aldığı hediyeyi verir ve Anandi’den kendisi için bir hediye ister. Anandi ona altın bir kolye hediye eder. Mahi hediyeyi alır ve keşke benimde senin gibi güzel bir karım olsaydı der. Anandi senin de istediğin gibi birini bulabileceğine eminim der ve herkes güler. Mahi ise ben bu konularda şanslı değilim der.

Anandi yüzünü açar. Sanchi’nin arkadaşları, Anandi’yi çok beğenir. Fakat Sanchi, Anandi’yi küçümsemeye devam eder. Anandi ingilizce konuşmayı bitmiyor o bir köylü der. Fakat Anandi İngilizce konuşarak Jetsar’ın çok büyük bir vilayet olduğunu anlatır. Hepsi çok şaşırır. Sanchi bozulur ve hemen Anandi’nin boşanmış ve dul biri olduğunu anlatarak, kızların önünde tekrar küçük düşürmeye çalışır. Kızlar tekrar şok olur.

Herkes Shiv bu durumu nasıl kabullendi diye sorar. Iravati, Shiv bu durumu sorun yapmadı der.Kadınlar bu durumu Shiv’in bilerek kabul etmesine şaşırırlar. Shiv nasıl oldu da bir dulla evlenmeyi göz göre göre kabul etti diye sorarlar.Bunu Shiv kabul etse bile toplumun kabul etmeyeceğini söylerler. Irravati, Shiv ANandi’ye aşık ve bu durumu görmezden geliyor der.

Kadınlar Shiv’in itibarının zedeleneceğini söylerler ve Shiv’in ilerde bunu problem yapabileceğini anlatırlar. Iravati ise toplumun artık bunu önemsemediğini söyler. Iravati kadınları ritüeller için salona davet eder fakat kadınlar artık burada daha fazla kalamayacağız diyerek ayrılmaya başlarlar. Sanchi işte bu yüzden arkadaşlarım, çağırmak istemedim der.

Bairon köylülerden birine, borcunu ödemek için gider. Adam Anandi’yi çok özleyeceklerini söyler. Anandi’nini gidişi sadece Bairon ve ailesini değil bütün Jetsarı üzmüştür. Sing eninde akşam yemeği için toplanırlar fakat kimse yediği yemeyi düşünmez, herkesin aklında, Jagdish vardır. Hepsi Jagdish’in Jetsar’da olduğundan emindir ve Jagdish’i bulmak için Shiv’den yardım istemeye karar verirler.

Akşam yemeği esnasında Kazan gitmek için çantasını hazırlar. Kaliyani’ye giderek Anandi.ye gerçek anne ve babamın yapmadığını sen yaptın der ve her şey için ona teşekkür eder. Bir sonraki dünyada senin gerçek oğlun olmak isterdim der. Kaliyani ise sen bu dünyada benim oğlumsun der.

Anandi’ye yemek yedirme töreni başlar. Bütün Aile üyeleri Anandi’ye kendi elleriyle yemek yedirirler. Anandi akşam yemeğini aile ile birlikte mi yoksa ayrı mı, yiyeceğini bilememektedir. Kaynanası ona herkes aynı masada yemek yiyecek der ve onu Shiv’in yanına oturtur. Aile Anandi ile Shiv’e birbirlerine yemek yedirmesini söyler. İkisi birbirine yemek yedirir ve bu anı fotoğraflayarak ölümsüzleştirirler.

Yemek sırasında Anandi’nin morali bozulur ve ailesini özlediğini farkeder. Shiv hemen Bairon’u arayarak onları görüştürür. Kaliyani de Anandi ile konuşur. Kaliyani ona iyi beslenmesini söyler. Anandi her şeyin yolunda olduğunu belirtir. Anandi ve Kaliyani ağlar.

Kızlar tekrar Anandi’yi odasına götürür. Fakat Mahi ile Shiv’in Anandi’nin odasına girmesine izin vermez ve yedi şey için söz vermesini ister. İşten geç gelmeyeceksin, evlilik yıl dönümünü unutmayacaksın, Anandi’nin doğum gününü unutmayacaksın , her ay mutlaka ona hediye vereceksin gibi şeyler sıralar. Shiv odaya girmek için sabırsızlanır ve hepsi için söz verir. Bu sırada kızlar Shiv’i oyalar ve Mahi de Anandi’nin odasının kapısını kilitleyerek kaçar. Shiv, Mahi’yi yakalar ve kulağını çekerek anahtarı ister fakat Mahi spor bisikleti alacağına dair söz vermesini ister. Shiv söz verir. Anahtarı alarak Anandi’ye koşar.

Kaliyani, Gehna ile Sumitra’yı odasına çapırır ve yaşlanmama rağmen sizlerden çok şey öğreniyorum der. Kaliyani iyi bir anne olmak istiyorum der ve ellerini birleştirerek geçmişte yaptığı hatalar için onlardan özür diler…

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

“İkimizin Yerine 291. Bölüm Özeti 25 Haziran Salı Fragmanı” üzerine 1 yorum

  1. nasiba dedi ki:

    mahili cok sewiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.