İkimizin Yerine 290. Bölüm Özeti 24 Haziran Pazartesi Fragmanı

Burak 17 Haz 2019 İkimizin Yerine  0

Anandi ilk olarak Bairon ile vedalaşır ve çocukluğundan beri yaptığı tüm şeyler için ona teşekkür eder. Bairon teşekküre gerek olmadığını bunun bir babalık görevi olduğunu söyler. Bairon, Shiv’den ailesine karşı hoşgörülü olmasını ister ve Shiv’e Anandi sana emanet der.

İkimizin Yerine 24 Haziran Pazartesi Özeti

Anandi ile beraber uğurlama törenindeki herkes ağlamaktadır ve Anandi ilk olarak kendisini ardından diğerlerini sakinleştirmeye çalışır. Sabaha kadar Udaipur’da olmaları gerektiğinden artık yola çıkmaları gerekmektedir. Bu nedenle daha fazla zaman kaybetmemeleri gerekmektedir. Çünkü Udaipur’da onları bir aile beklemektedir.

Sumitra, Anandi’yi kapıya kadar getirir. Kapıda gelini damada teslim eder. Anandi çocukken kendi baba evinden çıkışını hatırlayarak üzülür. Kaliyani görevini yerine getirdiği için mutludur. Kaliyani, Anandi’ye sarılır ve bu evden ayrılsan da ben hep senin yanındayım der. Anandi gelin arabasına biner. Shiv de Anandi’nin yanına oturur ve konvoy yola çıkar. Kaliyani’nin evi Anandi olamadan adeta bomboş kalmıştır.

Kazan’da Anandi’nin gitmesinden sonra Kaliyani’ye yaptıkları için teşekkür eder. Kaliyani, Anandi’ye kötü davrandığı günler için üzgündür. Basant sen Anandi’yi sevdin kendini üzme o kendine iyi bir koca buldu ve mutlu olacak der.

Anandi arabada ağlamaya devam eder. Shiv onun elini tutar ve sevgimden şüphen var mı diye sorar. Shiv, Anandi’ye seni bir ömür seveceğim ve asla yalnız bırakmayacağım diye söz verir.

Anandi, Singh ailesinin kendisi için çok şeye göğüs gerdiğini söyler ve ağlamaya devam eder. Shiv ise ailen ile bağların kopmayacak istediğin zaman görmeye gelebilirsin diyerek onu teselli eder. Anandi kendini biraz daha iyi hisseder.

Kaliyani, Anandi’den ayrıldığı için üzgündür fakat torunu Jagdish’i geri kazandığı için az da olsa mutlu hissetmektedir. Fakat Jagdish de ona bir mektup bırakarak gitmiştir. Bairon bu mektubu okur ve herkes çok üzülür. Jagdish mektubunda daha olgun biri olduğumda geri döneceğim yazmıştır.

Anandi ise gitmeden önce herkesten habersiz Bairon’a bir CD kaydederek saklamıştır. Bairon o CD’yi bularak izler. Anandi aileyi Bairon’a emanet etiğini söylemiştir ve kendisinden sonra kimsenin ağlamamasını ister. Bairon keşke Jagdish hata yapmasaydı ve Anandi ile Jagdish mutlu olsaydı der. Fakat Sumitra geçmişi geri alamayacaklarını söyler ve şimdi kendi oğullarına bakmaları gerektiğini anlatır.

Anandi işe Shiv sabah saatlerine kadar arabada kalırlar ve Anandi, Shiv’in omzunda uyuyakalır. Kaliyani, Jagdish’in yine gitmesine izin verdiğinden dolayı Sumitra ile Bairon’a kızgındır. Fakat kızmanın bir şeye yaramayacağının farkındadır. Ertesi gün Kaliyani uyanır ve alışkanlık olarak Anandi’den çay ister. Fakat sonra Anandi’nin olmadığını fark eder. Kaliyani’nin çayını Gehna yapıyor fakat Kaliyani çayı beğenmiyor ve evde terör estiriyor. Kaliyani de Anandi’nin yokluğunu kabullenmekte zorlanmaktadır.

Shektar evinde herkes gelin arabasını beklemektedir. Hazırlıklar yapılmış her şey süslenmiştir. Ira ile Alok, Sanchi’ye hareketlerine dikkat et ve Anandi’yi üzme der. Sanchi cevap vermez. Gelin arabası gelir ve Anandi yeni evine girmeden bir takım ritüeller yapar. Sanchi’nin ters davrandığını gören Mahi espriler yaparak ortamı yumuşatmaya çalışır.

Kaliyani’nin sözlerini anımsayan Anandi eve sağ ayağı ile girer. Girdiği evin salonun son derece güzel süslenmiştir. Sanchi hariç herkes mutludur. Evde ritüeller yapılır. Anandi yerde duran tabaklar üst üste koyarak taşır.

Daha sonra madeni para ritüel yapılır. İçi madeni para dolu bir çanta Anandi’ye verilir ve içinden para çıkarması istenir. Ne kadar para çıkarırsa bu onun o kadar tutumlu olacağını göstermektedir.

Evdeki herkes Anandi’ye hediyelerini verir. Görümce olarak Sanchi, Anandi’ye evlilik halkası takar. En sonunda Anandi evin salonunda dans eder. Anandi dans ederken Shiv gözlerini onun üzerinden alamaz.

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.