İkimizin Yerine 29. Bölüm Özeti 06 Ekim Cumartesi Fragmanı # Anandi adet görmeye başlar

Burak 27 Eyl 2018 İkimizin Yerine  0

İkimizin Yerine 29. Bölüm 06 Ekim Cumartesi Günü Neler Yaşanacak?

Jagdish kriket sopasını yağlarken Anandi gelir. Ne yaptığını sorar. Anandi onunla gelmesini ister Jagdish hemen çıkacaklarını söyler. Anandi kaynanasından para almak için yanına gider. Sumitra boya yapıyordur Bairondan almasını söyler. Jagdish salona gelir ve babası ile konuşur. Bisikletinin ortasına amcasının oğlunu oturtacağını ve gezdireceğini söyler. Bu Kaliyaninin çok hoşuna gider. Anandi yanlarına gelir ve kayın babasına yenge dün kız olan parmağı gösterdi o zaman kız çocuk olacak der. Kaliyani yeter diye bağırır. Anandinin üzerine onu tokatlamak için yürür ve benim oğul torunum olacak bana oğul lazım yeter bedbaht konuştuğun der. Bairon Anandiyi çeker ve o küçük, ne dediki anne az kalsın ona vuruyordun der. Kaliyani bizim eve oğlan çocuk gelecek bu kız uğursuz sözler konuşuyor der. Yanlarındaki adamda Kaliyaniyi rahatlatır sizin oğlan çocuğunuz olacak siz çocukların dediğine bakmayın der. Kaliyani bir daha böyle söz işitirsem dilinin keserim der. Anandi ağlayarak odasına gider. Krishnanın fotoğrafını eline alir. Nene kız çocuk olmasını benim yüzümden bana kızdığı için istemiyor. Ben çok kötü birkız mıyım. Kız evladının bu eve gelmesi kötümü diyerek ağlar. Sumitra yanına gelir  ve  onu teselli eder. Kız çocuk bir gün evlenecek evden gidecek onu istediğimiz zaman bile göremeyeceğiz ama oğlan eve gelin getirecek bu yüzden nene oğlan çocuk istiyor der. Anandi neden ben oğlan değilim diye ağlar. Oğlan olsaydım annemlerin yanında kalırdım gelin getirirdim der. Sumitra oğlan olsaydın bizimle tanışamazdın o zaman der. Sumitra Bairona o çocuk olduğu için benim yalanlarıma inandı yarın büyüyecek o zaman ne yapacağız der. Anandi görecek ki kadının 9 ay karnında taşıdığı çocukla ilgili karar bile vermeye hakkı olmayacak der.

Basant Gehna ile konuşur ve oğlan varis istediğini söyler. Şimdi soyadımı taşıyacak bir oğlan çocuk ümidim var. Annemi görsen dün sevincinden oynuyordu ben onu hiç böyle oynarken görmedim der. Basant ben pazara gidiyorum canın ne istiyorsun der. Gehna benim canım bir şey istemiyor. Benim için biriyilik yap ve mabedde sadaka ve dua et ki benim oğlum olsun der. Bu Basantın hoşuna gider. Gehna sen de benim gibi düşünüyorsun, ilk defa yoldaşım benim gibi düşünüyor der. Gehna bende oğlan istiyorum, bende kadınım, kızım olsun istemiyorum kızımın benim yaşadıklarımı yaşamasını istemiyorum der. Basant şok olur. Gehna ağlar. Kahin eve gelir. Kaliyani onu karşılar. Basantın çocuğu ile ilgili doğana kadar  dua okumasını ister kahine para verir. Kahin sabah uğurlu olan ilk saaatte dua edeceğini söyler. Sumitraya Gehna ile ilgilenmesini söyler. Ebe kadın Meethi’nin eve gelmemesini söyler.Anandi ders çalışıyordur. Kaliyani Anandiden Krisha(Hint tanrısı) için kolye yapmasını söyler ve boncukları ona verir. Anandi sabah yapacağını söyler. Kaliyani şimdi başlamasını ister. Kaliyani içinden Anandiye bir çok iş vererek onun ders çalışmasına imkan vermeyeceğini söyler.

Bairon Anandiye gazete vererek onun okumasını ister. Anadi kayın babasına gazete okur. Jagdish okula giderken Babaannesi ona para verir. Kaliyani Anandinin ders çalıştığını görür ve ona iş verir ayaklarına masaj yaptırır.Basant Gehnaya süt getirir. Sughna yatakta Pratapı düşünmektedir. Anandi ise ders çalışıyordur. Sabah Anandinin ağlamasını duyan Sumitra onun odasına gider ve ne olduğunu sorar. Anandi ona yatağını gösterir. Sumitra bu tabiatın kanunu kızım bu yaşta olan bütün kızlar bunu yaşar, sen artık büyüyorsun der.   Gehna Sumitrya Anandiye sorar Sumitra bugün mabede gelemeyeceğini söyler. Gehnaya ve Sughnaya ona yardımcı olmalarını söyler. Sughna Anandinin yanına gider. Anandi Jagdish de de böyle şeyler oluyor mu diye sorar. Sughna bu sadece kadınlarda olur erkeklerde olmaz der. Anandi kaynanam bu yolla bize büyüdüğümüzü tanrının bildirdiğini söyledi erkeklerede büyüdüğünü söylemiyor mu der. Sughna ona bir şeyler  uydurur. Kaliyani ders çalışan Anandiyi kapıdan geçerken görür. Bu kız akıllanmayacak kitaplardan el çekmiyor bu böyle olmaycak o ters ise bende tersim der. Anandiyi yanına çağırır ve çok işimiz var gidelim der. Anandi Sughna burada oturmamı söyledi der. Kaliyani nenen sana gel diyorsa gelmelisin, çok işimiz var der. Bırak kitap okumayı der ve onu elinden tutarak terasa götürür ve ona iş verir. Anandi burada bütün günlük iş var der. Kaliyani kitap okuyacağına bu işleri bitir der. Sumitra terasa gelir ve Anandiye burada ne işin var ne yapıyorsun kim buraya gelmeni söyledi der.Kaliyani ne oldu gelin bu kıza iş vermeden senden izin mi alacağım der. Sumitra Kaliyaninin yanına giderek kulağına Anandinin adet gördüğünü söyler. Kaliyani neden bana önce söylemediniz ,neden bu yiyeceklere dokundun Gehna bunlardan yeseydi ne olurdu bu kadar yiyecek harap oldu der. Hizmetçiyi çağırır ve yiyecekleri atmasını söyler. Anandiyi annen sana bir şey öğretmemiş gibi fırçalar. Böyle günlerde odandan çıkma yerde yat der. Gehna konuşmak ister ama onu Kaliyani susturur. Sen sadece torunuma bak der. Sumitraya Anandiye öğretmesini söyler. Kaliyani Anandiye hiç kimseye dokunma herkesten uzak dur git bir köşede otur. Kitaplarını oku der.

Anandi odada yerde oturup kitap okurken Jagdish gelir ve Anandiden su getirmesini ister. Anandi başkasının getirmesini söyler. Jagdish tabiki sen benim eşimsin sen getireceksin der. Sughna gelir mabede gideceklerini söyler. Anandi gelemem der. Sughna hasta olduğunu söyler. Jagdish ateşine bakar yalancı ateşinde yok der. Sughna onu mabede götürür. Anandi odada ağlarken tüm aile mabeddedir. Kaliyani Gehnaya erkek çocuk için dua etmesini  söyler. Gehna Sumitraya bu adetlerin köhne adetler olduğunu söyler. Anandinin odada yalnız kalması dokunduğu her şeyin bedbaht olması nasıl adetler böyle der. Bu adet kadın ayda beş gün iş görmemesi için yaratılmıştır der. Sumitra ne olursa olsun cemiyete karşı çıkmamalı der. Gehna cemiyet sadece kaide koyar. Artık köhneleşmiş adetleri bozmak lazım der. Sumitra ona hak verir.

Gehna Anandiye yemek getirmiştir. Anandi yerdeki kilimin üzerinde uyuya kalmıştır.Boynu ağrıyordur. Gehna şidi nenenin söylediği gibi yapmasını söyler. Bu köhne adetler bir gün bozulacak der. Gehna elleri ile Anandiye yemek yedirirken Kaliyani gelir ve neden Anandiye dokunduğunu sorar. Çocuğunu düşün neden doğurmayan o kıza dokunuyorsun buraya gel der. Gehnaya kızar ve onu yanına çağırır. Sen anne olacaksın neden o kızın yanına gidiyorsun der. Kaliyani biz burada yıllardır koruduğumuz adetlerle yaşıyoruz. Benim evimde kaideler değişmez o kızı orada tek bırak der. Çocuk doğana kadar benim dediklerimi yapacaksın der. Basant annesine neden sinirlendiğini sorar. Ben ona bakarım der. Kaliyani sen ne diyorsun oğlum der. Onun kendisine laf söylemesine şaşırır. Sen de değiştin eşinin incinmesine izin vermiyorsun. Eşine göre cevap vermeyi ne zaman öğrendin der. Basant ben cevap vermiyorum anne sinirlenmene ne gerek var dedim der. Kaliyanin çok kötü talihi var bir oğlu çoktan gelinin oyuncağı olmuş diğeri de eşini annesinden koruyor der ve çıkar gider.

Bairon abisine sen ilk defa eşinin tarafını tuttun anneye söz söylemekten bahsetmiyorum ama gerçekleri söylemek lazım değil mi der. Anandi Krishna(Hin tanrısı )’nın resmi ile konuşur. Nenenin hiç bir şeye dokunmasına izin vermediğini bu yüzden onunla uzaktan konuşacağını söyler. Nene neden yengemin bana yaklaşmasına kızdı bana yemek yedirirse çocuğu kötü mü olacak benim ne günahım var ben ne yaptım der. Sughna o sırada gelir ve kiminle konuştuğunu söyler. Anandi Krishna ile der ancak ona dokunmadım der. Anandi neden nene benim yüzümden yengeme kızdı der. Sughna nene birisine kızmadan rahat edemez der. Kafasına takmamasını söyler. Jagdish odaya gelir ve neden Anandi odadan çıkmıyor Anandi neden böyle yapıyor diye söylenir.  Ona bir şey söylemezler. Basant odadadır. Annesi onunla konuşmak istemez. Kaliyani annen boş boş konuşuyor git eşinin yanına onun sohbeti senin için daha iyi, sen onun tarafının tutuyorsun der. Basant hayır anne ben senin sakinleşmeni istiyorum sadece der.

Kaliyani oğlum beni yalnız sen düşünüyorsun sen hürmet ediyorsun sen de kardeşin gibi eşinin sözünden çıkamazsan ben bu evde yaşayamam. Bu cehennem azabından kötüdür der. Basant anne ben sana asla karşı çıkmam sana yüz çevimem. Benim bu dünyada senden değerli kimsem yok der. Anandi yere kilim serer ve üstüne yatar. Sughna odaya gelir ve camları kapıyı kapatır. Sughna yanında yatmasını ister. Anandi yok nene görürse sana kızar bunu istemem der. Sughna şimdi yat kapıyı kilitledim sabah yere geçersin der. Anandi yatağa yatar.Basant Gehna ile konuşur. Annesinin sözlerinden etkilenmemesini söyler. O torun hevesiyle yaşıyor der. Basant yere uzanır Gehna ise yatakta yatmaktadır.

 

 

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

“İkimizin Yerine 29. Bölüm Özeti 06 Ekim Cumartesi Fragmanı # Anandi adet görmeye başlar” üzerine 298 yorum

 1. &Gökhan¤☪¤Burak☮& dedi ki:

  Rica ederim..Zeyno 😉

 2. &Gökhan¤☪¤Burak☮& dedi ki:

  İyi Akşamlar Hava hoşgeldin nasılsın?

  Eline sağlık kraliçem çay çok güzel olmuş..ama her gün senden şay istetebilirim ona göre haha)))
  ..
  çok teşekkür ederim Zeyno bizim için geç uyuyacaksın…Aynen kixboxcum gece kuşu..bizde öyle..Evet evet Zeyno ben çok iyi bilirim…Annemin sayesinde bay bilmiş kelimesi çok komik beğendim..hahah

 3. Hava dedi ki:

  Hoşbuldum sağolun

 4. ❤❤❤❤❤ dedi ki:

  Hosgeldin Hava..

  Aleynam cobuk iyles cnm kendinede cok iyi bak sanada iyi geceler

 5. Zeynep dedi ki:

  İyi akşamlar Hava
  Tylla nasılsın
  Teşekkür ederim Gökhan

 6. &Gökhan¤☪¤Burak☮& dedi ki:

  Hoşgeldin…Dostların birtanesi ve kraliçesi…Sana çok gülmek yakışıyor..Bak sakarlığın tutu bardağı öbür dünyaya göndermişsin haha başımız sağolsun hahahahaha..olsun canın saolsun kraliçem..Valla iş yerinde arkadaşım tabakları düşürdü teker teker kırıldı gülmekten öldüm..orda..Yengen çok komik 😀 😀 😛 😛 😛

 7. ❤❤❤❤❤ dedi ki:

  Aynur bende simdi mutfakdayim..ev halki tatli tatli uyuyor bende tatlilarla cay icyorum bende sizlere tatlilar ve cay ikram edeyim☕☕☕☕☕☕☕☕☕

 8. Zeynep dedi ki:

  Gökhan genelde 12de uyurum hep bugün sizinle konuşmak için gec uyucağım bizim maviş zaten hep gece kuşu
  İyi yapıyorsun Aynur doktora git bide Gökhan sen herşeyide biliyorsun bay çok bilmiş

 9. Hava dedi ki:

  İyi akşamlar herkese

 10. ❤❤❤❤❤ dedi ki:

  Hosbuldum arkadaslar..

 11. &Gökhan¤☪¤Burak☮& dedi ki:

  Çok teşekkür ederiz…Zeyno biz böyleyiz hep..bizde seni çok sevdik inan..Yazmanı hep isteriz..Tabi sende istersen))) Aleyna’ya buradan sonsuz teşekkürler 😀

 12. ❤❤❤❤❤ dedi ki:

  Dostlarin krali 😀 😀 😀 hahaha beni yine guldurdun..bugun bulasik yikadim bardaklardan biri elmden kacdi kirildi senin yazdiklarini hatirlap guldum hahaha yengemde iyi is cikaraninami gulyorsun dedi bende hayir kendimin sakarligma gulyorum dedim 😀

 13. &Gökhan¤☪¤Burak☮& dedi ki:

  Aferin…Abisinin gülü kesinlikle ve garanti verebilirim…Sana iyi gelecektir..Yinede doktora git..o da diyecektir..Pekmez ye diye..)))

 14. Zeynep dedi ki:

  Ya arkadaşlar siz ne kadar şeker cıvıl cıvıl insanlarsınız Aleyna hep sizden anlatır bende açıkcası merakımdan yazdım ve bende sizi sevdim

 15. &Gökhan¤☪¤Burak☮& dedi ki:

  Geç saatlerde olmana çok sevindim…Zeyno bende geç saatlere kadar buradayım..))
  Çok saol abisinin gülü aynen aynen bizede mb kalsın yeriz fenamı olur..hahaha ))))

 16. ⚜Aynur⚜ dedi ki:

  Tmm abimm soyledihin her seyi deniycemm))
  Sana iyi gelmis banada kesin iyi gelir)))

 17. ⚜Aynur⚜ dedi ki:

  Evet ben ilac alicam hafta sonu insallah alirim))
  Doktorada gitmeli

 18. &Gökhan¤☪¤Burak☮& dedi ki:

  Abisinin gülü kan yapan en çok..PEKMEZ ye bol domatez ye kansızlığa çok iyi geliyor…Bol pekmez tahinîde karıştır..Kahvaltıda ye..Tamam mı? Ben hep yerim…Annemin tavsiyesidir..Bana çok kan yapıyor..Sende dene..)) çok çok geçmiş olsun abisinin gülü çok üzüldüm..Bol pekmez yemeği ihmal etme..))

 19. ⚜Aynur⚜ dedi ki:

  Ayy sinra izin aldim annemden yazmisim
  Izin aldim okuldan annem de yazacaktim pardonn

 20. Zeynep dedi ki:

  Tamam konuşalım Aynur Gökhan Tylla o zaman ben yarın ilk 2derse girmiyeceğim ondan gec saate kadar burdayım 😀
  Aynur doktora git en iyisi kan ilacı yazar düzelirsin inşallah keçmiş olsun

 21. ⚜Aynur⚜ dedi ki:

  Afiyet olsunn abimmm)))
  Saol)))
  Eevet sakinn yeme mb cunku arkadaslarinla da paylasmalisin dimi hahhabababahahhaha
  Bizede kalsinn hhahaha

 22. ⚜Aynur⚜ dedi ki:

  Arkadaslar benim kanim az bundan nasil kurtula bilirim annem sekerli cay ic diyor yine ne yardim edecek acaba??
  Okulda kotu oldum migdem bulandi, nefesim daraldi zar zor nefes aliyordum sonra izin aldim annemden kanin az hepsi kanin az oldugu icin biyle olmus dedi

 23. &Gökhan¤☪¤Burak☮& dedi ki:

  O mis abisinin gülü kahvenin kokusu taaa buraya kadar geldi..Eline sağlık ay parçası..))))) afiyet olsun ❤ ❤ 🙂

  Zeyno evet yazacağım bende..)) yeme sakın mb bizede kalsın hahahah 😛

 24. ⚜Aynur⚜ dedi ki:

  Evett Zeyno ablam biz her zaman burdayis)))

 25. &Gökhan¤☪¤Burak☮& dedi ki:

  Ha ha ha Abisinin gülü güldürdün beni…)) Afiyet bal şeker olsun sana…)) 😀

 26. ⚜Aynur⚜ dedi ki:

  Ohh bee abim acili kebablarini hamm diye yedimmm tesekkurler))
  Sindi canin kahve cekdi alin kahveler benden☕☕☕☕☕

 27. Zeynep dedi ki:

  İyi geceler mavişimm yarın okula gelemezsen okul çıkışı uğrarım sana güzellik iyi geceler
  Ha bide arkadaşlar ben mb yemedim buraya yazayım diye sizde yazacakmısınız?

 28. &Gökhan¤☪¤Burak☮& dedi ki:

  Yap kixboxcu rica ederim tamam sen uyu Allah rahatlık versin iyi geceler tatlı uykular diliyorum sana..)
  KRALİÇEM HOŞGELDİN TAMAM OKU GEL BEKLİYOR OLACAĞIM SENİ..
  ..
  ZEYNO BENİMDE ARADA BİR..YORUMLARIM ÇIKMIYOR TEKRAR YAZMAK ZORUNDA KALIYORUM..))

 29. ⚜Aynur⚜ dedi ki:

  Aleyna ablam tmm sen kac bende seni koviliyim hahaha saka saka hhha
  Tmm iyi geceler))
  Zeynoo ablam bazen boylw olur yorum cikmaz

 30. ⚜Aynur⚜ dedi ki:

  Gizli kediler gibi bir seyler atisdirdim yaa hahahah 😀 😛
  Tylla ablam hos geldin tmm oku

 31. Zeynep dedi ki:

  Yaaa arkadaşlar benim yazdığım bu yorumlar nereye gidiyor anlamadım gitti

 32. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Tmm Gökhan söylediklerini harfi harfine yapıcağım..sağol 😀
  Ahh Zeyno.. cadı gibi tırnaklarını uzatırsan böyle olur iştee..cadı Zeynoş..))ahahahah 😉
  Ha bide Gökhan yok ben gelmiyeceğim 1de..uyumam lazım dimi..
  Neyse yaa ben çıkıyorum…halim yok yazmaya bide..herkese iyi geceler..))hadi kaçdım ben..))

 33. ❤❤❤❤❤ dedi ki:

  Ben geldim arkadaslar..yorumlari okup hemen gelyorum

 34. &Gökhan¤☪¤Burak☮& dedi ki:

  Pilavlar bana gelsin..Acılı kebaplar sana gelsin abisinin gülü sen git ye gizli gizli yalakanayım deme hahah☺

 35. ⚜Aynur⚜ dedi ki:

  Ayy ben cok acikdin acaba bur seymi yesem gece gece hahhaha
  Hadi abim pilavlar sana gelsinn buyur abimm pilav ben simdi gidiyirum mutfaga gizli gzili bur seyler atisdiricam cunku her kes uyuyorr hahha

 36. &Gökhan¤☪¤Burak☮& dedi ki:

  Sana değer abisinin gülü ❤❤❤❤❤❤❤ Aynur ve Gökhan ❤❤

 37. &Gökhan¤☪¤Burak☮& dedi ki:

  Oh oh abisinin gülü ben pilav hastasıyım…Onu ye karnın doysun ve içim rahat olsun abisinin gülü)) yok..sen yiyene kadar içim rahat olmaz..))
  Aleyna senin uyuman lazım…Ben birazdan çıksam bile saat 1 gibi de gelebilirm…Uykun tutmasa gelirsin…))
  Haa Zeyno tırnağın mı? Kırıldı bende zannettim parmağın kesildi..Olsun yinede geçmiş olsun..

 38. ⚜Aynur⚜ dedi ki:

  Abikmm yaa soyledigin guzel sozler bir birinden guzel yaa ❤❤❤

 39. ⚜Aynur⚜ dedi ki:

  Tmm Aleyna ablam birtanem ayyimm nurumm canimm iyi geceler sana))
  Allah rahatlik versin ve acil sifalarr)))
  Tatli tatli ruyalar))
  Canimn cokk optummm)))❤❤

 40. Zeynep dedi ki:

  Yok yok Gökhan yani tırnaklarım uzundur birtanesi kırıldı
  Yok ya canım acımadı tırnak kırılmasına can mı acır 😀

 41. ⚜Aynur⚜ dedi ki:

  Zeynoo ablam gecmis olsun yaa dikkat et kendine))

 42. ⚜Aynur⚜ dedi ki:

  Abiimm gecenin bu saatinde ne yiye bilirim kii??
  Saat 00:19
  Annem pilav yapmisdi onu yesemmi acaba gece gece gizli gizli hirsis gibj hahhahaahha
  Ayy abim ne guzel kebabb hem de aciliiii tamm benlik yaaa
  abim sen rahatina bak bensiz ye bir seyler atisdir

 43. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Bensiz burası olsada olur mu??iyi tamam hadi bakalım olsun..hahahah 😉
  Neyse ya ben çıkayım..herkese iyi geceler..

 44. &Gökhan¤☪¤Burak☮& dedi ki:

  Geldim..kixboxcu mavişimiz 😉

 45. ⚜Aynur⚜ dedi ki:

  Bende sizi ozledimm yaa ablamm sende askisinnn meleksinnnn canimsin birtanemsinn)))

 46. &Gökhan¤☪¤Burak☮& dedi ki:

  Aleyna..ateşin var sanırım..Sirkeli suya bi bez parçası bandır..Anlına ve sırtına koy ateşin düşer 😉

 47. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Ay ay ay.. benim sakar şakirim kıskandı mı beni…hahaha 😉
  Kız sende aşkların en büyüyüsün..))tmm mı?? gönlünü alabildim mi?? Hahahahah 😀 😀
  Gökhaan hadii geeel

 48. &Gökhan¤☪¤Burak☮& dedi ki:

  Sensiz olmaz kixboxcumuz 🙂

 49. &Gökhan¤☪¤Burak☮& dedi ki:

  Zeyno hoşgeldin…Aa dikkatli ol biraz..acıdı mı? canın

 50. &Gökhan¤☪¤Burak☮& dedi ki:

  Aleyna..iyi gelmesina inan çok sevindim..sende bitanesin harikasın..cansın süpersin 🙂

 51. &Gökhan¤☪¤Burak☮& dedi ki:

  Ay parçası..Sen daha güzel sözlere layıksın…Ben sana hem meleğim,hem abisinin gülü hem can parçası ve ay parçası diyeceğim…❤☺ sevinmeni çok istiyorum gönülden…Acıktın mı? Sen kıyamam ay parçam yanımda olsaydın..Acılı kebap elimle sana yedirirdim…İnan şimdi aklım sende kaldı…Yemek yiyemiyeceğim boğazımdan geçmez şimdi..((
  Aleyna sen uyu..sıcak sıcak battaniye at..İki tane at..ısınırsın…Bak hastasın kendini yorma okulundan bi kaç günlüğüne izin al..Sensiz burası olazda olsun önce sağlığın sonra biz tamam hadi sana iyi geceler tatlı uykular diliyorum…Zeynoya kolay gelsin..Ve hemen gelsin… Abisinin gülü sen git yemek ye ben seni beklerim.. 😀 🙂

 52. Zeynep dedi ki:

  Geldim arkadaşlar offf herdefasında bu bulaşıkları yıkayayım derken tırnaklarımdan birini kayıbediyorum hiiii
  Oooo mavişşş ben aşk degilmiyim aşk olsun kıskandım valla

 53. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Bensiz olur mu???? Olmaz tabi 😉
  Aynurum birtanem ne zamandır senle konuşamamışdık özlemişimm seni aşksın sen aşk..Aynurummmmm))))

 54. ⚜Aynur⚜ dedi ki:

  Hadi ablam sen uyu dinlen)))
  Sagligin daha onemli)))

 55. ⚜Aynur⚜ dedi ki:

 56. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Sağol Aynurumm..))cnm napıyım ya kaptım şifayı işte 😀
  Şu an ateşim varmış gibi hisediyorum..
  Ha bu arada Gökhan dediğin ballı süt tarifi bana çok iyi geldi..süpersin harikasın bitanesin..))

 57. ⚜Aynur⚜ dedi ki:

  Bizde saat 12

 58. ⚜Aynur⚜ dedi ki:

  Ablam bueasi sensiz olmazkii???
  Tmn sen kendine dikkat et uyu dinlen rahatla)))
  Hemen iyiles)))
  Vende birazdan cikicam maalesef

 59. ⚜Aynur⚜ dedi ki:

  Yaa benim aci bir seyler yiyesim geliyorr laysss layss yiyesim geliyoorr acili bir seyler ohh acaba ne yesemmm canim aci yemek istiyorr

 60. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Tmm Aynurum..izle mutlaka..))
  ..
  Evet Gökhan birazdan uyuycağım..inan çok yorgunum..üşüyorumdaa((
  Artık bu gece bensiz devam edersiniz 😉
  Ha bu arada Zeyno msj attı bulaşıkları yıkayıp gelecekmiş..))

 61. ⚜Aynur⚜ dedi ki:

  Tmm abim bekliyorum seni))
  Dikkatli oll))

 62. ⚜Aynur⚜ dedi ki:

  Zeynoo ablam nereye kayip oldunnn???

 63. ⚜Aynur⚜ dedi ki:

  Vayy abime bak abimee ayy parcasimki cook sevdimm yaaa bunuu❤❤❤
  Abimm bende sana yeni lakap bulmaliyimm hmm acaba nee dusuniyim ben sonra sana soylerimm

 64. &Gökhan¤☪¤Burak☮& dedi ki:

  5dk gelirim ben…Yemekleri götürüp hemen geliyorum..

 65. ⚜Aynur⚜ dedi ki:

  Evett keske onlarda olsaa ahhh guzel olurduu

 66. &Gökhan¤☪¤Burak☮& dedi ki:

  Abisinin gülü şımar yüzün gülümsesin ben bunu istiyorum zaten..))) çok saol can parçası ve ay parçası 😀 ♥♥❤

 67. ⚜Aynur⚜ dedi ki:

  Aleyna ablam kendine dikkat et cok gecmis olsun canimmm

 68. &Gökhan¤☪¤Burak☮& dedi ki:

  Evet abisinin gülü ne güzel..Guljan ablam,Işıl,Meriç,mahyam ablam,nuranaay abla,rojin Rabia,onlarda burada olsa ne güzel olurdu..)

 69. ⚜Aynur⚜ dedi ki:

  Amann sinartma beni simdinkip kirmizi oldummm
  Can parcamada gulmek yakisirrr))) 😉

 70. &Gökhan¤☪¤Burak☮& dedi ki:

  Aleyna iyi ol bana yeter tabi yorgun olursun…İstersen sen git uyu hemen iyileş sonra hemen gel))) ben de iyiyim sen iyisen bende iyiyim 😉 kendine çok iyi bakmalısın..)

 71. ⚜Aynur⚜ dedi ki:

  Her kes burda ne guzell yaaa❤❤❤❤

 72. ⚜Aynur⚜ dedi ki:

  Aleyna ablam diziyi kesin izlerim benn bu hafta sonu izlerim soz))) 😉

 73. &Gökhan¤☪¤Burak☮& dedi ki:

  Evet abisinin gülü yakışır 😀 😀 😛 kime yakışmaz ki gülümsemek 😀

 74. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Geldim Gökhan..ben iyim ama çook yorgunum..hasta olunca halsiz hisederem kendimi..))
  Sen nasılsın???

 75. &Gökhan¤☪¤Burak☮& dedi ki:

  İyi akşamlar kixboxcu maviş hoşgeldin..)) rica ederim…Kixboxcu yeterki sen iste ben de sözümü tutayım..)) bana güvendiğin için çok teşekkürler Aleyna))))))) aman unutmam ben hiç unutur muyum kelimelerini)) haha 😀

 76. Zeynep dedi ki:

  Haaaaa anladım bende sizin gibi bir arkadaş sandım

 77. ⚜Aynur⚜ dedi ki:

  Ikimizde hepp gulelim bize gulmek yakisir dimii 😀 😛 😀 😀 😀

 78. &Gökhan¤☪¤Burak☮& dedi ki:

  Abisinin gülüne gülmek yakışır…)) valla dediğin gibi de düşünmüşlerdir..Bu adam delimi ne haha bana mı gülüyor bu demişlerdir hahaha 😛 😛 saol abisinin gülü başarılı olurum ben..)) teşekkür ederim 😉 🙂

 79. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  İyi akşamlar..))
  Geldim Zeynoş..
  Yaa ben diziye dalmışım..diziyi çook sevdim..sizde izlesenize 😉
  Gökhan çoooooook teşekkürler..))))))))
  Biliyor musun??sözünü tutacağından eminim..bundan hiç şüphem yok..güveniyorum sana..))
  Haa bide kelimelerimi unutma zaten 😉 hahahaha

 80. &Gökhan¤☪¤Burak☮& dedi ki:

  Şimdi gördüm yorumunu..Kraliçem sana iyi seyirler..o vampir filiminin 12. Bölümündeydim..Olaydan sonra izleyemedim..)

 81. ⚜Aynur⚜ dedi ki:

  Abimm yaa simdi sen ben guldurdunn hahah 😀 😛 😀 😛
  Tabiher kes bu insan delimi diye dusmusdirler hahahha
  Hepp iyi hepp derslerinde basarili ol abimmm))))
  Abim gecmis olsunn

 82. &Gökhan¤☪¤Burak☮& dedi ki:

  Kixboxcu Maviş nerdesin…Ve nasılsın şimdi..iyimisin :):)

 83. ⚜Aynur⚜ dedi ki:

  Goker abim admindir eskiden ozetler hazirlardi ama simdi site isleriyle mesgul tmm ablam sen yeni geldin biraz zamandan sinra yazarsin)))

 84. &Gökhan¤☪¤Burak☮& dedi ki:

  Zeyno..Göker abi Bu sitenin adminlerinden biridir…Aynı pınar hanım gibi..Güvenilir biridir.,,

 85. &Gökhan¤☪¤Burak☮& dedi ki:

  Abisinin gülü hoş buldum..Okudum okumasına da Hesap istediler..onu götürdüm..Goker abinin e mailini kaydettim…Hazır olduğum zaman senin mailini alacağım..)
  Zeyno hoşgeldin..Evet buradayız..Ha bu arada abisinin gülü Meriç işleri var…Ama yazmasını rica ederim..Can parçası 😀 😀 ❤

 86. Zeynep dedi ki:

  Yaa Aynur Göker kim?? Ben daha yeni yazıyorum buraya tanımadığım insanlara mail atmıyorum yani Gökeri tanımıyorum

 87. &Gökhan¤☪¤Burak☮& dedi ki:

  Pınar hanım çok geçmiş…Olsun..Allah şifalar versin..İNŞALLAH..) en kısa zamanda iyileşirsiniz..Bize cevap vermeseniz de olur yazmasanız bile ne demek istediğinizi..Anlıyoruz..Kendinize iyi bakın…Dikkatli olun…Zeyno’muzu kocaman öpüyoruz ikimizin yerine ailesi olarak..))
  ….
  Çok şükür abisinin gülü inan çok sevindim..Derslerin iyi olmasına..Hep böyle başarılı ol..Dileğim budur.. Ben kimin abisiyim tabi derslerim eğitimlerim çok iyi Hamdolsun..Elim biraz zorluyor..Ama yinede derslerimde çalışkan öğrenciyim…Yazdığın komik sözler inan gülme krizine girdim..garsonluk yapmaya başladım..şimdi oturuyorum okuduğum komik sözler yüzden kahkaha attım..Herkes bana baktı..Aniden sustum mutfak bölümüne geçip orda gülmeye başladım hahaha eline sağlık ay parçası kraliçem tylla ikimizde aynıyız..Ya arada bi buluşup barfak çanak elimize ne geçtiyse kıralım gülelim hahaha 😀 sonrada annelerimizden bi güzel dayak yedikten sonra..Bol aksiyonlu kaçış yaparız..hahaha 😛 eline emeğine sağlık dostların kraliçesi şiirler bir birinden kıymetli ve..değerli çok beğendim..eline yüreğine sağlık ;)Zeyno hoşgeldin seninde eline emeğine sağlık şiirin çok iyi..ve anlamlı senin şiirinide çok beğendim… ;)Kixboxcu maviş tekrar tekrar geçmiş olsun..İnan sabahtan beri aklımdaydın…Nasılsın diye..İNŞALLAH en kısa zamanda toparlanırsın bunu çok istiyorum..) iyi beslen tamam 😉 Tamam sen ne istersen yapacağımı söylemiştim..senin sözünü tutacağım bunda emin olabilirsin…) ama benden istediklerin çok anlamlı bu kelimeleri adla unutmayacağım..Çok teşekkür ederim 🙂 🙂

 88. Zeynep dedi ki:

  Herkes burda mı

 89. ⚜Aynur⚜ dedi ki:

  Tm ablam soyle o da gelsin))

 90. ⚜Aynur⚜ dedi ki:

  Zeynoo ablam sende mail not al sende Goker abime soyle Aynurun mailini verin arkadasiyim diye sizede verecek ok???

 91. Zeynep dedi ki:

  Kız maviş sen nerdesin ben ona mesaj atayımda gelsin

 92. ⚜Aynur⚜ dedi ki:

  Zeyno ablam hos geldin)))
  Nasislinn)))

 93. ⚜Aynur⚜ dedi ki:

  Abimmm yaaa nerde kaldinnn??
  Okumadinmi dahaa???

 94. Zeynep dedi ki:

  Bende geldimmm

 95. Abimmn iste bu mail Goker abimin maili ben ona anlatdim her seyi o da kabul etti yani bir birimizi gorucezzz 😀 😛 😉 😀 😛

 96. ⚜Aynur⚜ dedi ki:

  Hahh abimm sana iyi haberim var bir birimizi gorucez ben simdi sana Goker abimin mail ini vericem o da sana benim mail mi verecek fotolarimizi gorucezz ne guzel dimi???
  Simdi yaziyorum maili

 97. ⚜Aynur⚜ dedi ki:

  Abimmm Meriç abi nerde ona soyle gelsin onunlada konusmak istiyorummm))))

 98. ⚜Aynur⚜ dedi ki:

  Tm Tylla ablam iyi seyirler))
  Bende birazdan cikicam zaten))
  Simdiden iyi geceler))

 99. ⚜Aynur⚜ dedi ki:

  Tylla a lam bende merak etim diziyi bakicam ben netden)))
  Ohaaa can parcam gelmisss hos gelmiis benimm canimmminn parcasiii))))❤❤❤❤

 100. ❤❤❤❤❤ dedi ki:

  Aynurcum ben yine bir bolum izleyim sonra gelirim tmm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.