İkimizin Yerine 29. Bölüm Özeti 06 Ekim Cumartesi Fragmanı # Anandi adet görmeye başlar

İkimizin Yerine 29. Bölüm 06 Ekim Cumartesi Günü Neler Yaşanacak?

Jagdish kriket sopasını yağlarken Anandi gelir. Ne yaptığını sorar. Anandi onunla gelmesini ister Jagdish hemen çıkacaklarını söyler. Anandi kaynanasından para almak için yanına gider. Sumitra boya yapıyordur Bairondan almasını söyler. Jagdish salona gelir ve babası ile konuşur. Bisikletinin ortasına amcasının oğlunu oturtacağını ve gezdireceğini söyler. Bu Kaliyaninin çok hoşuna gider. Anandi yanlarına gelir ve kayın babasına yenge dün kız olan parmağı gösterdi o zaman kız çocuk olacak der. Kaliyani yeter diye bağırır. Anandinin üzerine onu tokatlamak için yürür ve benim oğul torunum olacak bana oğul lazım yeter bedbaht konuştuğun der. Bairon Anandiyi çeker ve o küçük, ne dediki anne az kalsın ona vuruyordun der. Kaliyani bizim eve oğlan çocuk gelecek bu kız uğursuz sözler konuşuyor der. Yanlarındaki adamda Kaliyaniyi rahatlatır sizin oğlan çocuğunuz olacak siz çocukların dediğine bakmayın der. Kaliyani bir daha böyle söz işitirsem dilinin keserim der. Anandi ağlayarak odasına gider. Krishnanın fotoğrafını eline alir. Nene kız çocuk olmasını benim yüzümden bana kızdığı için istemiyor. Ben çok kötü birkız mıyım. Kız evladının bu eve gelmesi kötümü diyerek ağlar. Sumitra yanına gelir  ve  onu teselli eder. Kız çocuk bir gün evlenecek evden gidecek onu istediğimiz zaman bile göremeyeceğiz ama oğlan eve gelin getirecek bu yüzden nene oğlan çocuk istiyor der. Anandi neden ben oğlan değilim diye ağlar. Oğlan olsaydım annemlerin yanında kalırdım gelin getirirdim der. Sumitra oğlan olsaydın bizimle tanışamazdın o zaman der. Sumitra Bairona o çocuk olduğu için benim yalanlarıma inandı yarın büyüyecek o zaman ne yapacağız der. Anandi görecek ki kadının 9 ay karnında taşıdığı çocukla ilgili karar bile vermeye hakkı olmayacak der.

Basant Gehna ile konuşur ve oğlan varis istediğini söyler. Şimdi soyadımı taşıyacak bir oğlan çocuk ümidim var. Annemi görsen dün sevincinden oynuyordu ben onu hiç böyle oynarken görmedim der. Basant ben pazara gidiyorum canın ne istiyorsun der. Gehna benim canım bir şey istemiyor. Benim için biriyilik yap ve mabedde sadaka ve dua et ki benim oğlum olsun der. Bu Basantın hoşuna gider. Gehna sen de benim gibi düşünüyorsun, ilk defa yoldaşım benim gibi düşünüyor der. Gehna bende oğlan istiyorum, bende kadınım, kızım olsun istemiyorum kızımın benim yaşadıklarımı yaşamasını istemiyorum der. Basant şok olur. Gehna ağlar. Kahin eve gelir. Kaliyani onu karşılar. Basantın çocuğu ile ilgili doğana kadar  dua okumasını ister kahine para verir. Kahin sabah uğurlu olan ilk saaatte dua edeceğini söyler. Sumitraya Gehna ile ilgilenmesini söyler. Ebe kadın Meethi’nin eve gelmemesini söyler.Anandi ders çalışıyordur. Kaliyani Anandiden Krisha(Hint tanrısı) için kolye yapmasını söyler ve boncukları ona verir. Anandi sabah yapacağını söyler. Kaliyani şimdi başlamasını ister. Kaliyani içinden Anandiye bir çok iş vererek onun ders çalışmasına imkan vermeyeceğini söyler.

Bairon Anandiye gazete vererek onun okumasını ister. Anadi kayın babasına gazete okur. Jagdish okula giderken Babaannesi ona para verir. Kaliyani Anandinin ders çalıştığını görür ve ona iş verir ayaklarına masaj yaptırır.Basant Gehnaya süt getirir. Sughna yatakta Pratapı düşünmektedir. Anandi ise ders çalışıyordur. Sabah Anandinin ağlamasını duyan Sumitra onun odasına gider ve ne olduğunu sorar. Anandi ona yatağını gösterir. Sumitra bu tabiatın kanunu kızım bu yaşta olan bütün kızlar bunu yaşar, sen artık büyüyorsun der.   Gehna Sumitrya Anandiye sorar Sumitra bugün mabede gelemeyeceğini söyler. Gehnaya ve Sughnaya ona yardımcı olmalarını söyler. Sughna Anandinin yanına gider. Anandi Jagdish de de böyle şeyler oluyor mu diye sorar. Sughna bu sadece kadınlarda olur erkeklerde olmaz der. Anandi kaynanam bu yolla bize büyüdüğümüzü tanrının bildirdiğini söyledi erkeklerede büyüdüğünü söylemiyor mu der. Sughna ona bir şeyler  uydurur. Kaliyani ders çalışan Anandiyi kapıdan geçerken görür. Bu kız akıllanmayacak kitaplardan el çekmiyor bu böyle olmaycak o ters ise bende tersim der. Anandiyi yanına çağırır ve çok işimiz var gidelim der. Anandi Sughna burada oturmamı söyledi der. Kaliyani nenen sana gel diyorsa gelmelisin, çok işimiz var der. Bırak kitap okumayı der ve onu elinden tutarak terasa götürür ve ona iş verir. Anandi burada bütün günlük iş var der. Kaliyani kitap okuyacağına bu işleri bitir der. Sumitra terasa gelir ve Anandiye burada ne işin var ne yapıyorsun kim buraya gelmeni söyledi der.Kaliyani ne oldu gelin bu kıza iş vermeden senden izin mi alacağım der. Sumitra Kaliyaninin yanına giderek kulağına Anandinin adet gördüğünü söyler. Kaliyani neden bana önce söylemediniz ,neden bu yiyeceklere dokundun Gehna bunlardan yeseydi ne olurdu bu kadar yiyecek harap oldu der. Hizmetçiyi çağırır ve yiyecekleri atmasını söyler. Anandiyi annen sana bir şey öğretmemiş gibi fırçalar. Böyle günlerde odandan çıkma yerde yat der. Gehna konuşmak ister ama onu Kaliyani susturur. Sen sadece torunuma bak der. Sumitraya Anandiye öğretmesini söyler. Kaliyani Anandiye hiç kimseye dokunma herkesten uzak dur git bir köşede otur. Kitaplarını oku der.

Anandi odada yerde oturup kitap okurken Jagdish gelir ve Anandiden su getirmesini ister. Anandi başkasının getirmesini söyler. Jagdish tabiki sen benim eşimsin sen getireceksin der. Sughna gelir mabede gideceklerini söyler. Anandi gelemem der. Sughna hasta olduğunu söyler. Jagdish ateşine bakar yalancı ateşinde yok der. Sughna onu mabede götürür. Anandi odada ağlarken tüm aile mabeddedir. Kaliyani Gehnaya erkek çocuk için dua etmesini  söyler. Gehna Sumitraya bu adetlerin köhne adetler olduğunu söyler. Anandinin odada yalnız kalması dokunduğu her şeyin bedbaht olması nasıl adetler böyle der. Bu adet kadın ayda beş gün iş görmemesi için yaratılmıştır der. Sumitra ne olursa olsun cemiyete karşı çıkmamalı der. Gehna cemiyet sadece kaide koyar. Artık köhneleşmiş adetleri bozmak lazım der. Sumitra ona hak verir.

Gehna Anandiye yemek getirmiştir. Anandi yerdeki kilimin üzerinde uyuya kalmıştır.Boynu ağrıyordur. Gehna şidi nenenin söylediği gibi yapmasını söyler. Bu köhne adetler bir gün bozulacak der. Gehna elleri ile Anandiye yemek yedirirken Kaliyani gelir ve neden Anandiye dokunduğunu sorar. Çocuğunu düşün neden doğurmayan o kıza dokunuyorsun buraya gel der. Gehnaya kızar ve onu yanına çağırır. Sen anne olacaksın neden o kızın yanına gidiyorsun der. Kaliyani biz burada yıllardır koruduğumuz adetlerle yaşıyoruz. Benim evimde kaideler değişmez o kızı orada tek bırak der. Çocuk doğana kadar benim dediklerimi yapacaksın der. Basant annesine neden sinirlendiğini sorar. Ben ona bakarım der. Kaliyani sen ne diyorsun oğlum der. Onun kendisine laf söylemesine şaşırır. Sen de değiştin eşinin incinmesine izin vermiyorsun. Eşine göre cevap vermeyi ne zaman öğrendin der. Basant ben cevap vermiyorum anne sinirlenmene ne gerek var dedim der. Kaliyanin çok kötü talihi var bir oğlu çoktan gelinin oyuncağı olmuş diğeri de eşini annesinden koruyor der ve çıkar gider.

Bairon abisine sen ilk defa eşinin tarafını tuttun anneye söz söylemekten bahsetmiyorum ama gerçekleri söylemek lazım değil mi der. Anandi Krishna(Hin tanrısı )’nın resmi ile konuşur. Nenenin hiç bir şeye dokunmasına izin vermediğini bu yüzden onunla uzaktan konuşacağını söyler. Nene neden yengemin bana yaklaşmasına kızdı bana yemek yedirirse çocuğu kötü mü olacak benim ne günahım var ben ne yaptım der. Sughna o sırada gelir ve kiminle konuştuğunu söyler. Anandi Krishna ile der ancak ona dokunmadım der. Anandi neden nene benim yüzümden yengeme kızdı der. Sughna nene birisine kızmadan rahat edemez der. Kafasına takmamasını söyler. Jagdish odaya gelir ve neden Anandi odadan çıkmıyor Anandi neden böyle yapıyor diye söylenir.  Ona bir şey söylemezler. Basant odadadır. Annesi onunla konuşmak istemez. Kaliyani annen boş boş konuşuyor git eşinin yanına onun sohbeti senin için daha iyi, sen onun tarafının tutuyorsun der. Basant hayır anne ben senin sakinleşmeni istiyorum sadece der.

Kaliyani oğlum beni yalnız sen düşünüyorsun sen hürmet ediyorsun sen de kardeşin gibi eşinin sözünden çıkamazsan ben bu evde yaşayamam. Bu cehennem azabından kötüdür der. Basant anne ben sana asla karşı çıkmam sana yüz çevimem. Benim bu dünyada senden değerli kimsem yok der. Anandi yere kilim serer ve üstüne yatar. Sughna odaya gelir ve camları kapıyı kapatır. Sughna yanında yatmasını ister. Anandi yok nene görürse sana kızar bunu istemem der. Sughna şimdi yat kapıyı kilitledim sabah yere geçersin der. Anandi yatağa yatar.Basant Gehna ile konuşur. Annesinin sözlerinden etkilenmemesini söyler. O torun hevesiyle yaşıyor der. Basant yere uzanır Gehna ise yatakta yatmaktadır.

 

 

dizibilgi google play

İkimizin Yerine 29. Bölüm Özeti 06 Ekim Cumartesi Fragmanı # Anandi adet görmeye başlar (298 Yorum)

 1. Originalis cok guzel bir dizi romantik,korkulu,dagset,boruler, vompirler,cadilar,gibridler drakulalar kisasi cok heyecan verici bir dizi hatta bu diziyi britanya kralicesinin sahsan kendisi izliyor

 2. Evet Aynur cukurova dizisini bende izledim birinci bolumunu..ama suan netden (Originalis)dizimi izliyorum 5 sezonunun 8 bolumundeyim

 3. Ben varyaa Zor sevdanin devamini izliyirum Zee tv kanalindan veriyor dizi cok guzel yaa)))

 4. Tylla ablam ayyy vampirli dizimii :-0 😮
  Allah askina nasil izliyorsunuz siz korku filmelrini korkmadannn???
  Aman tanri8iiiiimmmm

 5. Dikkat millet dikkat
  Beni birakma dizisini izleyen varmii???
  Varsa bana neler oluyir dizide bir anlatirmisiniz

 6. Tsk ederim Aleyna bende dizi izliyordum ama vampirli dizimi(Originalis) izliyorum yeni sezonu cikmisda

 7. Ben Bir zamanlar Cukurova dizisini cook svdimm)))
  Biraz izledim diziyi hemen dizi kendine cekdi beni cok guzel bir dizi)))
  Atv de yeni dizi basliyir Aglama Anne cook merak ettim bu diziyide kesin izliycem

 8. Merhaba merhaba merhaba her kesr ne sacmaliyirum ben yaa 😀 😛
  Aleyna ablam hos geldin))
  Evet yaa bende okudugumda cook guldumm yaa hahahha
  Evet guzel bir dizi Adini sen koy dizisinden ayrilan Hazal Subasi dizide Elif rolunu canlandirior dizi guzel bende begebdim ama malum kanal D bizde yokda o yuzden izleyemiyirum((
  Ama netden bakarim ben cok merak ettim diziyi)))
  Tmm sana iyi seyirler))

 9. İyi akşamlar canlar..))
  Ooo benim sakar şakirim..ellerine sağlık..))
  Tylla ablam yazdığın şiirler süpermiş..ellerine sağlık..))
  Aynurum cnm..yaaa espiriler bir birinden komikmiş..))hahahah))))
  😀 😉
  Ha bu arada yeni dizi başladı..
  BİR UMUT YETER..dizisi şu an onu izliyorum hikayesini beğendim bana değişik geldi..sizinde izlemenizi tavsiye ederim..dizi galiba aşk üçkeni..severim ben böyle dizileri..hadi neyse ben çıkdım yazarım..))

 10. Aygül merhaba şimdi doğruları söylemek gerekirse 3 yıl önce buraya yazıyordum seni hatırlıyorum ama az çok çünkü baya zaman oldu 3 yıl sonra burya yazmak çok değişik hisler içindeyim senin ismini hatırlıyorum
  ama seni baştan tanımak isterim çünkü nereli olduğunu kaç yaşında olduğunu hepsini unuttum hiç üzülmeni istemem senin beni çok iyi tanıyorsun evet mavi gözlüyüm ankaralıyım yazdığım zamanlar 13 14 yaşlarında idim şimdi ise 16 yaşındaydım gerçekten bu zamana kadar beni unutmamışsin beni ne kadar çok sevdiğini öğrendim anonim benim en yakın arkadaşım burda onunla tanıştık birbirimize numaralarımizi verdik benim ismini görünce emin olmak istemiş aynı gizem mi diye ismini ise bazı sebeplerden dolayı yazmamış
  INŞALLAH BANA KIRILMASIN SENIN ISMINI HATIRLIYORUM AMA BAYA ZAMAN OLMUŞ O YÜZDEN PEK SENI HATIRLAYAMIYORUM

 11. Aynur karnim agirip gitti kiz:-D 😀 😛
  Tmm tmm bende su emojilerle urasiyim hahaha

 12. Üç yaşındaki bir çocuk,annesiyle birlikte bir yakınlarının ameliyatını beklerken hamile bir hanıma doğru yürür.
  Ve bir soru sormaya başlar ;
  “Karnın neden bu kadar büyük?”
  “Bebeğim var”
  Kocaman bakışlarla çocuk “Bebeğin midesi var mı?”
  “Evet, var.”
  Şaşkın görünümle çocuk “İyi bir bebek mi?”.
  “Oh evet. Gerçekten güzel bir bebek. “
  Şok ve şaşkınlıkla çocuk muhteşem soruyu sorar:
  “Peki onu neden yedin?”

 13. evettt hahahah
  GÜLEN CESET
  Savcı, morgdaki üç cesedi incelemek üzere gelmişti.
  Birinci ceset sırıtıyordu. Savcı morg görevlisine nedenini sordu.

  “Milli piyangoda büyük ikramiyeyi kazanmış,sevincine
  dayanamadığı için, kalp krizi geçirip ölmüş.”

  İkinci ceset de sırıtıyordu.
  “Bu neden sırıtıyor?”
  “Bunun da oğlu doğmuş, sevinçten kalbine yenik düşmüş.”

  Üçüncü ceset Baskillinin kömür halindeki cesediydi. O da
  sırıtıyordu.

  “Bu neden oldu?”

  “Efendim, buna yıldırım çarpmış.”

  “Peki neden sırıtıyormuş?”

  “Fotoğrafını çekiyorlar sanmış.” :)))

 14. hahahahha ablam sen emojilerle niye ugrasiyorsun hahahah
  Zengin bir adam Hoca’ yla alay etmek için:
  – “Hocam sen bu kitapların hepsini okuyor musun gerçekten?” Der.
  Nasrettin Hoca:
  – “Senin kaç evin ve koyunun var?” diye sorunca, adam:
  – “O kadar çok ki sayısını ben bile bilmiyorum.” Deyince Nasrettin Hoca cevabı yapıştırır:
  – “Sen o evlerin hepsinde yaşayıp koyunların hepsini de yiyor musun?”

 15. Hoca bir gece yarısı kalkmış. Eline feneri almış. Sokağa çıkmış. Sokakta gezinmeye başlamış.
  Bekçi, Hoca’yı görmüş. Ona:
  -Gece yarısı sokakta ne arıyorsun, diye sormuş.
  Nasrettin Hoca:
  -Uykum kaçtı da onu arıyorum, demiş.

 16. Nasrettin Hoca, Akşehir’in zenginlerinden birinin köşküne ziyarete gelmiş.
  Nasrettin Hoca’ yı kapıda karşılayan hizmetçi, efendisinin evde olmadığı konusunda diretince,
  Nasrettin Hoca şöyle demiş:
  -Efendine söyle, bir daha evden çıkarken pencerenin kenarında kafasını unutmasın!

 17. + Evladım okula neden tencere getirdin?
  – Dersi kaynatacağız,

  Her şey zamanla geçermiş, diyenin ağzına şöyle odunu ıslayıp vurasım geliyor. Sonra da “Zamanla geçer.” diyesim var.

 18. – Drakula?
  + Korkmam.
  – Zombi?
  + Ha-ha asla…
  – Babandan 10 cevapsız arama?
  + Aman Tanrım Didim…

 19. hahahahhahahahahhaha ablammm netden buluyorum netdenn
  tabiii yegenlerin sasirmisdir nee oluyorr diyee hahahahha

 20. ÇİNDE KIZ İSTEME:
  -Oğlum Hangisini İstiyorsun?
  +Şunu istiyorum Baba.
  -O Kız kardeşin salak…

 21. Hahahahahahahahahahahahahahah kizim nerden bulyorsun bunlari suan kahkaha atip gulyorum yegenlerim bana deliye bakmis gibi bakyorlar haha

 22. +Neredesin?
  -Facebookdan bak.
  +Yemek yedin mi?
  -İnstagramdan bak.
  +İyimisin?
  -Twitterdan bak.
  +Baban seni anana e postayla mı yolladı lan..

 23. +Alo polis karakolu mu?
  -Evet buyurun. Ne oldu?
  +Abi burada 500’e yakın ölü var.
  -Sakin ol. Yerini bildir.
  +Mezarlıkta…
  -Allah belanı vermesin. Kapat lan.

 24. – Seni Yerim Aşkım.
  + Tamam Aşkım.
  – Sen Beni Yemez Misin Aşkım?
  + Bizde Eşek Eti Yemek Haramdır.

 25. – Kanka sınavdan kesin 100 alcam.
  + Nerden biliyon.
  – Hoca adını yazana 5 puan verecem dedi.
  + Eee.
  – Adimi 20 kez yazdım.

 26. POLİS

  Şimdi arkadaşımla Taksim’de takılıyoruz. Bir adam ağlayan çocuğunu susturmaya çalışıyor. Yanında da bir polis var; sonra adam çocuğa dedi ki:
  – ‘Sus yoksa seni polise veririm. Yandaki polis de bir dellendi:
  – ‘Lan geri zekalı, biz adam mı yiyoruz da bize veriyon çocuğu?

 27. Garson Temel
  Temel bir cafede garsonmuş. Bir adam gelmiş;
  – Bana bir çay verir misiniz ama limonsuz olsun.
  Temel içeriye girmiş ve geri gelmiş. Adamın karşısına geçip şöyle demiş
  – Limonumuz yok mandalinasız olur mu?
  abimmm sende boyle durumu dusersin dimii ahhahahahhahahahahha

 28. Evet Zeynep bendede cikmiyordu ama artik ogrendim nasil cikarmasini:-D

  Hayir Aynurum gormedim yani goremedim malesef yengem soylemisdi cok iyi filim diye

 29. cok saolun arkadaslar))
  evet bu gun bizde bagimsizlik gunu)))
  Tylla ablamm dun Turkmen owazyndan turkmen kino berdi adi da Nesibe gordunmi???
  gyzykly kino)))
  menem yarymyny gordum)))

 30. VAYYY VAYYY BU SIIRLERE BAKINNN NE GUZELL YAA ELLERINIZE SAGLIK ABLALARIMMMM)))))
  gercekden cooook anlamli ve de guzel))))))
  hahahah Tylla ablam beni guldurdun yaa bir cikiyor bir cikmiyor emojiii hahah bende deniyim)))
  😉
  😀
  😛
  😮
  😐

 31. Arkadaşlar akşam saat 10’da burda olun tamam mı Tylla Gökhan Aynur burda olun hepimiz konuşalım kız maviş sende gel biliyorum grip olduğun zaman halin olmuyor ama yazmaya çalış neyse ben şimdi teyzemlere gidiyorum akşama buluşup konuşuruz hadi kalın sağlıcakla

 32. Teşekkür ederim Tylla bende severim şiirleri ama bizim maviş da çok sever şiir hastası bayılır şiirlere
  Aşağdakı şiiride ona armağan ediyorum dimi maviş 😉 😉 😉
  Sende de mi emojiler çıkmıyordu Tylla bende de çıkmıyordu Gökhan Aleynadan sor yazınca bende mavişe yazdım oda bana öğretti 😀

 33. Zeynep sende ne guzel siir yazmissin bilyormusun ben siir delisiyim kendi siirimizden baslap yabanci siirleride cok sevip okuyorum ama Turk siiryeti ile yeni tanisdim bu Can yucelin siirleri sayesinde oldu bu gun turk siirlerine girdim ve sevdigim siirleri burdada paylasmak istedim

 34. Tylaa yazdığın şiirler ne kadarda güzelmiş dur dur bende yazayım

  aşkı itiraf için
  sol yanından
  kalbi çıkartıp
  göstermek mi gerekirbir bakış
  birkaç söz
  birkaç damla gözyaşı
  aşkı anlatmaya yetmez miaşkı itiraf için
  dağları yürütmek
  denizleri kaynatmak
  yıldızları dökmek mi gerekirbir mucize değil
  sadece uzaktan uzağa
  sessiz bir haykırış
  içten içe yanan bir ateş
  ve korkusuz bir yemin
  aşkı anlatmaya yetmez miaşkı itiraf için
  illa bas bas bağırıp
  tüm aleme duyurmak mı gerekirinsan
  ölümüne sevildiğini
  birkaç mısra ile anlayamaz mı
  Mavişşş nasıl yazdım 😉 😉 😉

 35. Aleynam sanada cok gecmis olsun INSALLAH IYLESIRSIN giripmi oldun ben bu hasdaligi cok iyi bilirim Gokhanin dedigi gibi balli sut ic ilaclarini zamaninda al kendine cok iyi bak aksam gel bekleris cnm

 36. Canim sir yazmak istedi suan

  Sevdigin kadar sevileceksin.
  Gunesin dogsundadir doganin sana verdigi deger
  Ve karsindakine deger verdigin kadar inansin.
  Bir gun yalan soyleyeceksin eger
  Birak karsindaki sana guvendigi kadar inansin
  -CAN YUCEL

  En ufak mesafe ne afrika’dir
  Ne cin
  Ne hindistan
  Ne seyyareler
  Nede yildizlar geceleri isildayan
  En uzak mesafe iki kafa arasindaki mesafedir birbirini anlamayan
  -CAN YUCEL

  Hic adil olmasa da hayati affetmeyi ogrendim
  Kirildigimda her ne kadar karsimdakini kirmaya degse de “onemli degil” demeyi ogrendim
  Birini ne kadar dusunursem dusuneyim ne kadar seversem seveyim yine arkasina bakmadan gidebilicegmi ogrendim
  Kandirmasam da kandirilmayi, unutmasam da unutulmayi ogrendim
  Deger sanmisdim ama ‘Degmezmis’ bunuda ogrendim
  -ANONIM

  Gariptir,
  Kendi hatalarini duzeltme cesarati olmayan insanlar
  Baskalarinin hatalarini elestirerek huzur bulmaya calisirlar
  -ANONIM

  Gelecegim bekle dedi gitti
  Ben beklemedim oda gelmedi
  Olum gibi bir sey oldu
  Ama kimse olmedi
  -OZDEMIR ASAF

  Kim demis haram nedir bilmez Hayyam
  Ben harami helali karistirmam
  Seninle icilen sarap helaldir
  Sensiz icdigimiz su bile haram
  -OMER HAYYAM

 37. Sağol Tylla ablam…bende iyi olmaya çalışıyorum işte boğazım ağrıyor..bide sanarım grip oluyorum((…Zaten okuldan erken çıktım..eve gelir gelmez uyudum..az önce uyandım..uyanır uyanmazda size yazayım dedim..
  Neyse ben şimdi çıkıyorum..akşama kendimi iyi hissedersem yazarım..

 38. Pinarcim cok gecmis olsun midenimi usutdun..ne kusuru cnm.. asil biz sana tsk ederiz biz icin birbirinden guzel ozetler yazyorsun kendine cok iyi bak buarada kizin zeynos nasil iyiymi

 39. Herkese teşekkür ederim güzel mesajlarınız için midemi usutmusum biraz rahatsızım yazamazsam kusuruma bakmayın

 40. İyi günler..))
  Aynurum cnm..bugün bağımsızlık günü mü sizde..kutluyorum birtanem..))
  Cnm brn şu an iyi sayılırım…sağol birtanem..sen nasılsın??
  Ödevinde sana başarılar..))
  ..
  Tylla ablam nasılsın??
  ..
  Gökhan evet dün seni çok bekledim..aslında gelmiyeceğini bildiğim halde belkedim..anladım bi sorun olduğunu..ama beklemek istedim…neysee…senden ne istesem ki..senden tek isteğim bugünlük tüm yaşadıklarını unutub..gülmen..anlamsızca sebepsizce gülmen..şaka yap gıcıklık et eğlen..o kadar gül ki hatta insanlar seni deli sansınlar..istediğim eski Gökhan olman…

 41. Dostlarin krali simdide ben gulme krizine girdim bende bazen sakarligim yuzunden evde bardak canak kirarim ve annem de bana cok kizar aah benim sakar kizim diye hahahaha

 42. Iyiyim Aynurum sen nasilsin..demek proje hazirliyorsun kolaygelsin cnm Aynur benim tarifimin gunu bikac gun once bitdi oyuzden sana ve Guljana tl edemiyorum

 43. Aleykümselam..Abisinin gülü ya bağımsızlık günü demek…Kutlarım seni..projelerinde başarılar diler..gözlerinden öpüyorum..Hadi sana kolay gelsin 🙂 😀 😉

  • abimmm canimin parcasiii)))
   bende seni coook coook ozledim yaa abimm(((
   iyim bende derslerde iyi sukur..arkadaslarla aram mi?? ne diye bilirim ki??? iyi de digil kotu de
   evett ben senin kardesinn tabiki de derslerde basariliyimm))) 😉
   iyi sukur dersler)))
   senin derslerin nasil gidiyo???
   iyidir insallah))
   sonucda benim abimsin 😉 😀 😛

 44. Kraliçem ve Abisinin gülü diğer sayfaya size not bıraktım..Bilginiz olsun 🙂

 45. Pınar hanım..Özetler harika ve kıymetli özetlerin için çok teşekkürler..) Herzamanki gibi mükemmel olmuş 😀