İkimizin Yerine 289. Bölüm Özeti 23 Haziran Pazar Fragmanı

Burak 15 Haz 2019 İkimizin Yerine  0

Düğünde Shiv ile diğer damatlar ritüelleri gerçekleştirirler. Bütün gelinlerin anneleri onları karşılar. Sumitra da Anandi’in annesi olur. Burun çekme törenini o gerçekleştirir. Hepsi tören için yerlerini alırlar. Müzikler eşliğinde danslar edilir herkes çok eğlenir…

İkimizin Yerine 23 Haziran Pazar Özeti

Bakan bir konuşma gerçekleştirir ve ben gelinlerin tarafındayım der. Daha sonra Anandi ve Shiv’i özel bir düğün yerine toplu düğün yaptıkları için tebrik eder. Çelenk töreni başlamak üzeredir. Gelinlerden birinin babası, bağırarak kızım Ranjit Singh evlenecekti ama damat yabancı der. Ortalık karışır. Fakat iki tane Ranjit Singh olduğu ortaya çıkar ve karışıklık giderilir. Tören başlar.

Anandi ve Shiv Birbirlerine çelenk takarlar . Eğlenceli anlar yaşanır Jagdish televizyonda, düğünü izler ve Anandi’yi gördüğünde duygulanır. Önce kanalı değiştirmek ister fakat daha sonra vazgeçer ve izlemeye devam eder. Mahir, kendi evleneceği kızdan bahsetmektedir . Diğer törende, Sumitra ve Gehna, Anandi’nin yanında durmalıdır. Shiv’in yanında durması için başka bir akraba lazımdır. Iravati, Menakshi’den gelmesini ister fakat Menakshi ben dulum der.

Menakshi, Sanchi’ye sen yap der. Fakat rahip, evin kızı olamayacağını, söyler. Dede ve Alog onu uğursuzluk olmayacağı konusunda ikna eder. Shiv de Menakshi’den bunu ister. Menakshi sonunda kabul eder ve herkes mutlu olur. Ritüel gerçekleştirilir. Sonra halat çekme oyunu oynanır.

Daha sonra ateş etrafında 7 tur dönme törenine geçilir. Kazan, kendi görevini Bairon’a devreder. Sanchi, düğümü bağlar. Bunları televizyondan izleyen Jagdish, çocukluğunu ve ilk evliliğini anımsar. Mohan ve Megha rahibe, evlilik yeminlerini sorarlar. Sanchi şala düğüm atar. Anandi ve Shiv 7 tur dönerek yemin ederler. Megha ie Mohan Hindu evliliğindeki yedi yeminin anlamını anlatır.

Anandi bu evliliğin ilk evliliğinden çok farklı olduğunu düşünmektedir. Jagdish daha fazla dayanamaz ağlamaya başlar. Shiv, Anandi’ye sindur sürer. Rahip, onları karı ve koca ilan eder. Herkes mutlu bir şekilde onları alkışlar, büyükler dua eder. Jagdish televizyonu kapatır. Bakan evlenenleri tebrik eder. Bu toplu evlilik için hepsine teşekkür eder. Ayrıca Bakan Jetsara donanımlı bir laboratuvar hediye edeceğini belirttir. Herkes çok mutlu olur.

Sumitra Kaliyani’ye Anandi’nin evden gelin olarak çıkmak istediğini söyler. Kaliyani, Jagdish evde olduğu için tedirgin olur. Sumitra ben onu evden uzaklaştırırım der. Veda töreni için eve giderler. Anandi ve Shiv’i evde çiçeklerle karşılarlar. Gehna, Anandi’yi Bayan Shiv Raj Shektar diye isimlendirir. Sumitra, Jagdish’in mektup bıraktığını görür. Jagish mektupta eve dönmeyi çok istesem de çok günah işledim beni asla affetmeyin yazmıştır.

Eve geri dönmeyeceğini söyler. Fakat sonsuza kadar gitmiyorum, bir gün, olgun bir Jagdish olarak geri döneceğim yazmıştır. Bairon, Sumitra’yı teselli eder. Kaliyani de olayı öğrenir. Veda töreni başlar. Bütün ritüeller sırasıyla yapılır. Anandi, kırmızı el işaretini evin duvarına sürerken geçmişi anımsar. Herkes Bago’nun fotoğrafının yanına gider. Kazan, Bago’ya Anandi’nin düğünü anlatır ve Anandi’nin çok güzel gözüktüğünü söyler.

Kaliyani sözünü tuttuğunu söyler. Anandi çocukluğunu anımsar. Sumitra, Anandi’ye bir şeyler yedirir ve su verir. Ona bileklik hediye eder. Anandi, Sumitra’ya sarılarak ağlar. Anandi sırayla herkesin ayaklarına dokunur. Herkes ona iyi dileklerini iletir.

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

“İkimizin Yerine 289. Bölüm Özeti 23 Haziran Pazar Fragmanı” üzerine 2 yorum

  1. İlayda dedi ki:

    Yeni bölümlerin de özeti gelsin lütfen

  2. nasiba dedi ki:

    ben anandi we siwi çok begenyiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir