İkimizin Yerine 288. Bölüm Özeti 22 Haziran Cumartesi Fragmanı

Burak 15 Haz 2019 İkimizin Yerine  0

Kaliyani, Jagdish’e sarılır ve onu öperek koklar. Jagdisj herkesten dua alır. Herkes mutludur, Bairon, Shiv’e Jagdish’i ceza evinden nasıl bu kadar kısa süre içerisinde çıkardın diye sorar. Shiv görevliye giderek Jagdish’in neden yaptığından bahsettim. Görevli memur, Jagdish’in hastalık salgını sırasındaki katkısını biliyordu. Herhangi bir sabıka kaydı bulunmadığı için Vali, Jagdish’in 50.000 rupi kefalet vererek serbest kalmasına karar verdi.

İkimizin Yerine 22 Haziran Cumartesi Özeti

Kaliyani, Shiv’i kutsar ve sevincini ifade eder. Sen Benim veliahdımsın diye çağırıp onun yanağını okşar. Jagdish şaşırırken herkes çok mutlu olur. Jagdish, Shiv’e gelir ve bugüne dek ilk defa bu evde birisi için veliaht sözcüğünü işittiğini söyler. Kaliyani, Nandu’ya dahi veliaht derken onu kıskanmıştım fakat seni kıskanmıyorum der. Sen bunu hakkınla kazandın der. Hapisten çıkacağımı hiç ummuyordum fakat senin sayende şimdi evdeyim der. Ona teşekkür eder ve Anandi hayat arkadaşı olarak seni seçtiği için çok mutluyum der.

Herkes çok keyiflidir . Anandi, Shiv’e bunu yaptığın için teşekkür ederim senin için dua ediyorum der. Bir süre sohbet ederler. Daha sonra Nandu ve Jagdish terasa top oynamaya gider. Jagdish, Nandu’ya ailenin öneminden bahseder. Jagdish kaçan topu alırken eski tozlu bir tanrı idolü bulur. Nandu kim koydu diye sorar. Jagdish ben koydum der. Anandi’nin ona bu idolü hediye ettiği zamanı hatırlar.

Geri döndüğün zaman bu idolü yanında bulundurur birinin Jetsar’da seni beklediğini hatırla demiştir. Jagdish ise idolü yanında götürmemek için ona taerasta bir kabın içine saklamıştır. Jagdish idolün tozunu temizlerken duygulanır. idolü arkasına saklar ve annesine görünmeden evden kaçmaya çalışır. Sumitra onu durdurur ve sana rahatlıkla oğlum, diyebilirim der ve sonsuza dek kalbimizde olacaksın der. Jagdish daha da duygusal anlar yaşar. Birbirlerine sarılırlar. Anandi gözyaşları içerisinde bütün evi dolaşır ve odasına gider.

Sumitra onu teselli etmeye çalışır. Anandi ona sıkı sıkı sarılır ve bu evden ve sizden asla uzaklaşmayacağını der. Sumitra kimse seni bizden uzaklaştıramaz der. Sen sonsuza kadar bu evin kızı olarak kalacaksın der. evliliğin ne kadar önemli bir şey olduğunu anlatır. Anandi acaba Shiv’in ailesine de alışabilecek miyim diye düşünmektedir. Sumitra bu endişenin son derece normal olduğunu söyler.

Sumitra uzunca bir konuşma yapar. Bu evlilik ilkinden çok farklı artık çocuk gelin değilsin der. Bu evliliğin çok daha bilinçli olduğunu söyler. Anandi ayrıca gerçek aşkı daha önce yaşadığı için Shiv’in duygularına karşılık verememekten korkmaktadır. Onu sevmeden onunla evlenerek acaba ona haksızlık mı ediyorum diye düşünür.

Sumitra, Shiv’den hiçbirşeyi saklama duygularında her zaman açık ol diye tavsiyede bulunur. Sumitra en sonunda Anandi’yi bunalımdan kurtarır. Anandi daha sonra Sumitra’ya Son isteği olarak başka bir yerde evlenmesine rağmen veda törenini bu evden gerçekleştirmek istediğini söyler. Sumitra tamam der ve Anandi mutlu olur.

Ertesi gün Bairon ve Basant büyük gün için hazırdır. Herkes aceleyle, etrafta koşuşturmaktadır . Gehna, Anandi’yi giydirir. Bütün aile Anandi’nin veda töreni için hazırlanır. Anandi’de hazırlanır ve Bogo’nun fotoğrafının önünde durur. Bu sırada Jagdish gelir ve Anandi’ye çok güzel göründüğünü Shiv’in de çok yakışıklı görüneceğinden emin olduğunu belirtir. Senin adına mutluyum der.

Jagdish, Anandi’ye sana yaptığım hataları düzeltemem fakat umarım bu hatalar senin geleceğini etkilemez der. Shiv umarım senin eskiden kalan tüm yaralarını tamir edecektir der. Ben sana sıkıntı ve acıdan başka bir şey vermedim fakat sen bana hep destek oldun der. Bir zamanlar kendisine hediye ettiği idolü, ona geri verir.

Anandi duygulanır. Jagdish bana verdiğin hediyenin kıymetini bilemedim der. Anandi idolü geri alır ve eskiden sana kızıyordum fakat artık seninle hiçbir sorunum yok der. Evden gittiğim zaman aileme bakmak için burada olacağından hiçbir şüphem yok der. Aileme bakma sorumluluğu artık senin der ayrıca, kendine de dikkat etmesini söyler.

Jagdish, Anandi’nin ağladığını görür ve gözyaşlarını silmek ister fakat daha sonra vazgeçer. Seni almaya gelen kişi gülümsemeni istiyor lütfen ağlama der. Anandi’nin burnunu tutarak ona fare der. İkisi de gülüşür. Sumitra ile Sughna, Anandi’yi aşağı indirir. Jagdish onu terastan seyreder. Mumbai’ye giderken Anandi’nin ağlamasını hatırlar.

Bütün Jetsar, Anandi ile Shiv’in de bulunduğu toplu düğün için hazırlanmaktadır. Mohan ile Megha isimli iki gazeteci toplu düğünde evlenecek dullar ile ropörtaj yapmaktadır. Anandi ile Bairon gelince onların başına toplanırlar. Gazeteciler, Anandi’yi kutlamak için gelir ve bu düğünde insanlara örnek oldukları için onları tebrik eder.

Megha isimli gazeteci de kocasını kaybetmiştir ve iki çocukla ortada kalmışken Mohan isimli meslektaşı ile tanışıp evlenmiştir. Şuan ikiside oldukça mutludur. Anandi bu durumdan memnun olur. Shiv ailesiyle birlikte dans ederek düğünün yapılacağı yere gelir. Mohan ve Megha da onu tebrik ederler. O esnada Bakan gelir.

Bakan buraya devlet görevlisi olarak gelmedim, bu kızlara baba olmak için geldim der. Jagdish evde tek başına dolaşırken çok yalnız olduğunu düşünmektedir. Anandi ile eski günlerini hatırlar ve gözleri dolar…

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.