İkimizin Yerine 286. Bölüm Özeti 20 Haziran Perşembe Fragmanı

Burak 14 Haz 2019 İkimizin Yerine  0

Jagdish polis tarafından alınır. Ailesi onunla vedalaşır. Herkes Shiv’in serbest kalmasına sevinir. Bhim, Başbakandan Shiv’e mektup getirir. Başbakan Shiv’in masumiyetine inandığını ancak kanunlar nedeniyle Shiv’e yardım edemediğini yazar. Ayrıca Shiv kaymakamlık görevine devam edecektir. Aileler düğün hazırlıklarına dönerler. Kaliyani, Jagdish’i anımsar ve dalıp gider. Sumitra ona sıkıntılarının sona ereceğini eski Jagdish’in döneceğini ve o zamana dek sabretmesini söyler.

İkimizin Yerine 20 Haziran Perşembe Özeti

Anandi dul bir kadının uğursuzluk getireceği için kutlamalara katılamayacağını öğrenerek üzülür. Shiv elinde bir kaç belge ile gelir. Anandi’nin imza atması gerektiğini söyler. Kaliyani, Anandi ile buluşmak üzere mazeret uydurduğunu biliyorum diyerek ona takılır.

Shiv utanır. Anandi, Shiv’i geçirirken Shiv üzgün olduğunu anlayarak sorar. Anandi batıl inançlar sebebiyle kınaya katılamayan dul kadını anlatır. Bu inançlar nedeniyle bu tür işlevlerden uzak tutulan bir çok çocuk bulunduğunu söyler. Düğünde çok sayıda kadının hayatında ikinci şans kazanacağı için sevinse dahi yine de çok sayıda kadın eğlenceden mahrum kalmıştır. Toplumun dul kadınları dışlamasından dolayı üzgündür.

Shiv, Anandi’ye dul kadınları eğlenceye çağırmak üzere cesaret vererek beraber gider. Anandi mutlu olur. Anandi ve Shiv çocuk bir dulun evine varır. Anandi oraya bir kaç kişi çağırır. Bazı insanlar orada toplanırlar. Anandi kına yakmasına izin verilemeyen dulları ve boşananları kınası için davet eder. Bunun ardından kına yakılacaktır. Bazı kuralların çiğnenmesi gerektiğini söyler. Shiv gelirseniz mutlu oluruz der.

Anandi keyifli bir şekilde Kaliyani’ye dulları kınaya davet ettiğini söyler. Kaliyani bunun uğursuz olacağını söyler. Zaten korkudan hiç birinin gelmeyeceğini söyler. Anandi üzülür. Sanchi dulların davetinden hoşlanmaz. Alok ile Iravati, Anandi gibi bir gelinleri olduğu için gururlanır. Sanchi gider. Shiv üzgündür. Bairon ve Sumitra hem Anandi adına mutlu olurlar hem de ondan ayrılacakları için üzgündürler. Sumitra, Bairon’a Anandi’nin mutlu ev hayatı için dua ettiğini fakat Jagdish’in de hatalrını kabul ettiğini belirtir.

Jagdish’in desteğe ihtiyacı olduğunu söyler. Bairon kabul eder. Jagdish arık akıllandı Kaliyani ile konuşacağım der. Kaliyani kaıdan duyarak çok mutlu olur. Kaliyani Sumitra’nın göz yaşını silerek mutlu olmalıyız der. Evde bütün kadınlar kına gecesinde toplanır. Müzik eşliğinde danslar edilir. Bhavari de gelir. Gulli ve Asha Anandi’yi getirir. Anandi çok yakışan bir yeşil elbise giymiştir.

Anandi kesinlikle bütün dul kadınlar gelene kadar kına yakmayacağım der. Kaliyani ailelerin buna cesaret edemeyeceğini söyler. Fakat Anandi inat eder. O esnada Suman’ın annesi onu kınaya getirir. Anandi’nin iyiliği için yaptığını belirtir. Diğer bütün kızlar da gelir ve Anandi çok sevinir. Bütün kızlar kına yakar. Shiv’in evinde de Sanchi Shiv’e kına yakar fakat asık bir suratla.

Sanchi kendisine kına yakmak istemez fakat ailesi onu da ikna eder. Anandi eline kınayı Kaliyani’nin yakmasını ister. Herkes şok olur. Kaliyani dul olduğunu söyler ve uğursuz olabilir der. Anandi sen asla bana uğursuzluk getirmesin der. Ben her şeyimi senin duaların sayesinde elde ettim der. Kaliyani, Anandi’nin eline kına yakar.

Hepsi mutlu ve duygusaldır. Nandu bunu görerek erkeklere haber verir. Hepsi sevinir. Damat evinde Shiv, Menakshi’nin kınaya yaklaşmadığını görünce onu kına yaktırmaya ikna etmeye çalışır. Dese de eşi ve destek olur ve Menakshi’de kına yaktırır. Anandi’de Kaliyani’ye, şimdiye kadar gördüğü en güzel kına olduğunu söyler. Anandi sessizce Kaliyani’den kına yakmasını ister. Kaliyani yine kabul etmez Anandi ben gidiyorum, bu benim senden son isteğim der.

Kaliyani, öfkeli bir şekilde başını çevirerek salıncakta oturur. Herkes gergindir Anandi’de hayal kırıklığı içerisinde kafasını eğerek, ağlar, Kaliyani de en sonunda kabul eder herkes mutludur. Kaliyani Anandi’ye bir kez daha kazandık, bu yaşlı kadını çok değiştirdin sensiz nasıl yaşayacağımı bilmiyorum der. Anandi ağlayarak ona sarılır.

Ashima, evi arar ve sessiz bir şekilde ağlayarak Shiv’i düğünü için tebrik eder. Anandi’yi ilk gördüğümde, senin için harika olduğunu biliyordum der. Shiv, neredesin seni kınaya bekliyorduk der. Seni hava alanından almaya geliyorum der. Ashima ben hala Londra’dayım der. Pasaportunu kaybettiğini söyler ve bir hafta sonra yenisini çıkaracağını belirtir. En iyi dileklerim sizinle der. Ashima telefonu kapatarak ağlar. Shiv’in kafası karışmıştır. Onun düğüne gelmemesine çok üzülür. Bunu telefonda Anandi’ye de anlatır.

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir