İkimizin Yerine 284. Bölüm Özeti 18 Haziran Salı Fragmanı

Burak 13 Haz 2019 İkimizin Yerine  0

Sanchi, Jagdish’in kim olduğunu sorgulamaya başlar. Menakshi, Kaliyani’nin torunu der. Daha sonra Iravati, Kaliyani’nin Sanchi’ye aldığı hediyeyi verir. Ertesi gün Shiv, Anandi’ye ulaşmaya çalışır. Shiv, Kaliyani’nin buluşmalarını engellemesinden ikayet etmektedir. Mahir çok eğlenir. Menakshi gelerek Shiv’e beni tapınağa bırakır mısın der.

İkimizin Yerine 18 Haziran Salı Özeti

Shiv kem küm eder. Mahir, Menakshi’yi tapınağa götürmeyi ister ve ona Shiv’in huysuzlanmasının nedenini anlatır. Menakshi keyiflenir. Shiv ise Mahir’i fırçalar. Anandi, Iravati ile telefonda görüşürken Kaliyani’nin Sanchi’ye geleneksel kıyafet verdiğine dair kaygılandığını belirtir. Sanchi’yi beğeneceği bir hediye almak için alış verişe götüreceğini söyler. Iravati, Sanchi’nin hediyeyi çok sevdiğini belirtir. Sanchi bunu duyunca annesine asla böyle elbise giymeyeceği için yalan söylememesini ve onu bir hizmetçiye vermesini söyler. Anandi kendini kötü hisseder.

Iravati kapatır ve öfkeli bir şekilde Sanchi’ye bu şekilde davranamamsını söyler. Hediyeyi beğenmediysen dahi bunu Anandi’ye böyle kaba bir şekilde söylememen gerekiyor der. Ayrıca bu davranışın Shiv’i çok incitecek der. Sanchi ben senin gibi yalan söylemem o aile hediye diyerek aptal bir şey vermemeliydi der. Ayrıca onu kezban yapmak istemelerinden şikayet eder. Anandi, Sanchi’nin dediklerine çok üzülür. O esnada Shiv arar ve uzun bir süre sana ulaşamadım der. Anandi, Iravati ile konuştuğunu belirtir. Shiv acil bir konu var konuşmamız lazım der.

Anandi babanesinin işe yaramayacağını ve tapınağa gideceğini söyler. Vaktinin olmadığını söyleyerek kapatır. Shiv daha sonra dışarıya koşar ve Mahir’e Sanchi ve Menakshi’yi tapınağa götereceğini anlatır. Gizli bir şekilde Mahir’e Anandi’yi tapınakta göreceğini söyler. Tapınakta, Menakshi ve Sanchi dua etmeye giderler. Shiv, Anandi’nin yanında biraz uzakta oturan Kaliyani’yi görür.

Anandi’ye gelerek meydan okumayı kazandın der. Anandi kabul eder ve Kaliyani yaklaşıyor der. Sanchi de onları konuşurken görür Shiv, Anandi’nin şaka yaptığını düşünmektedir. Kaliyani, Shiv’e gelerek gelenekleri hatırlatır. Shiv ikna edici bir şekilde konuşur ve izin ister. Kaliyani kabul eder. Sanchi çok kızgındır. Sanchi, Anandi’ye gelerek sinirli bir şekilde Kaliyani, Shiv’e kızarken çok mutlu oldun der.

Anandi’yi Shiv’i sıkıntıya sokarak kendisini Kaliyani’ye uslu kız gibi göstermekle suçlar. Anandi böyle bir niyetinin olmadığını söyler ve Kaliyani, Shiv’e kızmadı der. Kaliyani ve Menakshi oraya gelir. Menakshi, Sanchi’yi alarak gider. Ona Shiv, Anandi ile mutlu olacak der. Sen onu sevmesen de Shiv’in kalbi onda der. Sanchi, Anandi’nin ailesini kandıracak zekaya sahip olduğunu düşünür.

Gece olduğunda Iravati, Kaliyani’yi arar ve yarın Anandi’yi evlerinde götürmek üzere izin ister. Takı vs. seçeceklerdir. Kaliyani önce izin vermek istemese de daha sonra Shiv’in sözünü tutarak Anandi ile görüşmemesini şart koşarak kabul eder. Sabah olduğunda Mahir, Anandi’yi evlerine getirir. Aile ile birlikte mücevher seçerler. Sanchi yüzünü asar. Shiv perdenin arkasından huysuz bir şekilde seyreder. Anandi, Kaliyani’nin kutsal ikram verdiğini söyleyerek herkese yedirir.

Sanchi’ye kaşıkla verince o kabul etmez. Herkes çok üzülür. Sanchi kaşık yerine kaseden alır. Alok ona kızarak azarlar. Sanchi, Anandi’ye dönrek bütün ailesini büyülediğini anlatır. Senin güzelliğini göremeyen tek aptal sanırım benim der. Dede, Sanchi’ye çeneni kapat der. Anandi’den özür dilemesini ister. Anandi araya girer ve buna gerek yok der. Sanchi modern bir kız ve beni beğenmemesi normal der. İyi bir yenge olmak için elimden geleni yapacağım der.

Sanchi böyle tatlı sözlerle aileni kandırabilirsin ama ben kanmam der. Iravati, Anandi’den Sanchi için özür diler. Anandi, Sanchi’nin hatalı olmadığını ve onunla ilgili bir şikayetinin olmadığını söyleyerek zamanla her şey düzelir der. Dede Anandi’yi över. Menakshi de onun gibi bir gelinimiz olduğu için şanslıyız der. Sanchi de bunu daha erken anlayacaktır der. Mahir, Anandi’yi eve götürür. Saklanan Shiv de dahil herkes gerilir. Anandi, Shiv’i fark eder ve ona üzgün olduğunu biliyorum fakat zamanla her şey düzelecek der.

Shiv, Sanchi’yi bu akdar sabırlı bir şekilde idare ettiği için onunla gurur duyar. Anandi de Kaliyani’ye verdiği sözü tuttuğu için onunla gurur duyar. Bir kaç tatlı konuşmanın ardından Anandi ayrılır. Shiv gergin bir şekilde içeri gelir. Dede Anandi’yi över. Shiv, Sanchi’nin davranış tarzına kızarak hesap sormak ister. Menakshi ve Iravati de ona engel olur ve daha sonra her şeyi anlamasını sağlarız derler. Shiv sinirli bir şekilde gider. Dede, Iravati’ye Sanchi ile konuşurken Anandi’nin geçmişini de anlatmasını söyler. Kaliyani insanları yarınki zerdeçal törenine davet eder. Anandi de gelir ve Kaliyani’ye neredeyse mücevher koleksiyonunun tamamını aldığını söyler.

Hazırlıklar devam eder. Bakan gelir. Sanchi annesinden Anandi’nin boşandığını duyunca ortalığı ayağa kaldırır. Ona bu kadar geç söylediği için aileye kızar. Herkes gergindir. Sanchi bilerek bunu benden gizlediniz der. Anandi’ye kaba davrandığım için suçlu hissediyordum fakat şimdi haklı olduğumu gördüm der. Dede onu susturur. Kaliyani’ler Anandi’ye sahip çıktı o aileden Anandi gibi bir gelin alacağımız için şanslıyız der.

Başka hiç bir kızın Shiv’i Anandi kadar mutlu edemeyeceğini düşünerek karar verdik der. Sanchi, Anandi’nin boşanmış bir köylü kızı olduğunu söyler. Alok, Shiv’in sıradan olmadığını söyleyerek ona Bakan’ın evliliğinde gösterdiği ilgiyi anlatır. Toplu nikah yaparak topluma örnek olmak istediğini belirtir. Sanchi, Shiv’in diğer köylüler ile birlikte evlenmesine çok şaşırır ve onaylamadığını belirtir. Sanchi, Iravati’ye kızarak ben dışarıda gezebileceğim ve sohbet edebileceğim aklı başında bir kız hayal ediyorum der.

Iravati aradığı her şeye sahip olduğunu anlatmaya çalışır. Sanchi, Anandi’nin Shiv’in standartlarına uymadığını belirtir. Shiv gelir ve Anandi benim kriterlerime uyuyor der. Onun boşanmış olmasıyla bir sorunum yok der ve Anandi’yi över. Sanchi halen Anandi’yi kötülemeye devam eder. Shiv senin Anandi’den hoşlanmaman beni ilgilendirmez ve bu düğün olacak der. Sanchi tamam o zaman ben de evlenip boşanmış biriyle evleneceğim ve topluma örnek olacağım der. Herkes şok olur…

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir