İkimizin Yerine 283. Bölüm Özeti 17 Haziran Pazartesi Fragmanı

Burak 12 Haz 2019 İkimizin Yerine  0

Shiv, Anandi ile telefonda konuşur ve onu çatıya çağırır. Çatıda yerde yanan mumlarla birlikte mutlu Dwali’ler yazmaktadır. Shiv de oradadır. Anandi durumdan çok etkilenir. Her yerde Dwali için hazırlık yapılmaktadır. Kaliyani, Shiv’in kardeşi Sachi’ye de hediye vermek ister ve danışmak için Iravati’ye telefon eder. Shiv’in eninde de hazırlıklar yapılmaktadır. Kaliyani, Iravati’ye Sanchi’nin hediye zevkini sorar ve onunla görüşmek ister.

İkimizin Yerine 17 Haziran Pazartesi Özeti

Iravati kaygılanır ve henüz ona ulaşamadığını söyler. Iravat’i Shiv’e Sanchi’den bahseder. Shiv, Sanchi’yi arar. Sanchi ödev teslimini gerekçe göstererek Jetsar’a gelmekten Kaytarmaya çalışır. Ancak Shiv kesinlikle akşam için gelmesini ister. Sanchi tamam der. Daha sonra Sanchi, Anandi yüzünden hayatında ilk defa Diwali’de ailesi ile birlikte olamadığını ve abisinin ondan uzaklaştırıldığı için Anandi’den nefret ettiğini düşünür.

Anandi’nin yüzünü bile görmek istemez. Sing ve Shekar’lar ayrı ayrı Diwai ritüeli gerçekleştirir. Ailesi Sanchi’yi merak etmektedir. Telefonu da kapalıdır. Yatılı okula telefon ederler. Okuldakiler arkadaşları ile birlikte film seyretmeye gittiğini söyler. Alok öfkelenir. Shiv onu bizzat alacağım der. Fakat dedesi Anandi’nin ailesine ilk Dwali’yi beraber kutlayacaklarına söz verdiğini söyler.

Ritüellerin bitmesinin ardından herkese hediyeler dağıtır. Sanchi’nin hediyesi de geldiğinde vermek üzere hazırlanmıştır. Shekarlar Diwali için Kaliyani’lere gelirler. Kaliyani, Shiw’in dedesi dışında herkese hediyeler dağıtır.Dede üzgündür. Kaliyani, Makan’a dede için çiçek demeti getirir. Herkes dede ile alay eder. Dede bu defa Kaliyani’ye çiçek alamadığı için üzülerek özür diler.

Menakshi, Anandi’ye çok iyi davranmaktadır. Anandi mutludur. Shiv’in ailesi de herkese hediye dağıtır. Hatta Shiv, Makan’ı da çağırarak ona bir saat hediye eder. Shekar’lar Sanchi’nin yarınki ritüele geleceğini söyler. Nandu herkesten havai fişek gösterisine gelmesini ister. Hep beraber havai fişekler ile eğlenirler. Shiv ve Anandi arasında romantik dakikalar yaşanır.

Shiv, Nandu’yu farkında olmadan patlamak üzere olan bir havai fişekten kurtarır. Nandu, Shiv ile arkadaş olur. Kaliyani, Shiv’in Jagdish’in ailedeki yerini doldurmak için elinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştığını düşünmektedir. Ertesi gün Sughna ve Shiyam kardeşlik ritüeli için gelirler. Sughna, Jagdish’i hatırlayarak üzgün bir şekilde Nandu ile ayinleri gerçekleştirir. Anandi de Shiyam ile ayinleri yapar.

Sugna, Anandi’yi yengesi değil kardeşi oalrak gördüğünü bu nedenle Jagdish’in rütüelini onunla gerçekleştiremeyeceğini belirtir. Sanchi kardeşlik ritüeli için de gelmez ve dede çok öfkelenir. Shiv, Sanchi’yi arar. Sanchi gelmek istemediğini ve gelemeyeceğini söyleyip kapatır. Anandi çeşmede üzerini kirleten iki çocuğu temizlerken Sanchi onu görür ve tiksinir.

Shiv bir kez daha Sanchi’yi arar. Sanchi arabadan inerek eve gider ve burası ne kadar iğrenç bir yer insanlar pasaklı ve her şey kötü diyerek eve gelmek istemediğini belirtir. Ardından eve girer. Dede biraz öfkelidir fakat Menakshi o yalnızca birçocuk diyerek onu sakinleştirir. Daha sonra kardeşlik ritüelini gerçekleştirirler. Shiv, Sanchi’ye bu sana özel bir hediye diyerek hediyesini verir. Sanchi senin için özel olsaydım beni incitmezdin der.

O köy kızının nesine aşık oldun der. Shiv çok alınır. Alok, Sanchi’ye kendine gel diye kızar. Sanchi gider. Sanchi odada davetiyeyi görür. Ashima ve Simania gibi bir isim olsa daha iyi olurdu Anandi çok demode bir isim der. Iravati gelerek en azından onunla tanışsaydın der. Anandi, Sanchi ile tanışmak için çok isteklidir. O da Mahir gibi eğlenceli biri mi diye merak eder.

Shiv hevesini kırmaz ve Mahir’den de eğlenceli olduğunu söyler. Daha sonra Sanchi’nin tepkisini hatırlayarak üzülür. Anandi ısrarla ne oldu diye sorar. Shiv, Sanchi’nin ona hep kız seçmek istediğini söyler. Sama yalan söylemek istemiyorum Sachi seni çok fazla istemiyor eğer kötü bir söz söylerse ona aldırış etme der. Anandi tamam der. Shiv ayaküstü Anandi’yi kıskandırarak onunla alay eder.

Daha sonra elini tutarak kızınca çok güzel olduğunu söyler. Shiv’in ailesi Kaliyani’lere gidecektir. Sanchi, Anandi’nin boşanma konusunu bilmediği için tedirgin olurlar. Sanchi çanta ile birlikte çıkar. Dedesi lütfen sana yer ayırttığımız otele git der. Shiv gelerek tamam der ve gelmek istemiyorsa gitsin der. Shiv, Sanchi sonuçta yetişkin biri ve kararlarını veriyor der. O kardeşlik ritüeli için gelmişti ve yetti der. Anandi’ler de yenecek akşam yemeğini iptal edeceğim der. Sanchi, Anandi’yi aramasını engeller ve akşam yemeğine gideceğim der.

Yemekte dede, Sanchi’yi tanıştırır. O esnada Anandi su getirir ve Kaliyani bu bizim prensesimiz der. Sanchi, Anandi’yi gördüğünde çok şaşırır. Anandi’nin çocuk yıkadığını anımsar ve sen o iğrenç kızsın der. Anandi ben sadece kavga eden iki çocuğu yardımcı oldum der. Herkes güler. Kaliyani, Sanchi’yi Anandi’yi yengesi olarak nasıl sevdiğini söyler. Sanchi de Anandi’ye surat asar.

Iravati ortamı yumuşatmaya çalışır. Kaliyani’ler bir şey anlayamaz. Kaliyani zerdeçal töreninin ardından Shiv ve Anandi’nin düğüne kada buluşamayacağını haber verir. Shiv hayal kırıklığı yaşar. Anandi bunu fark edince gülümser. Kaliyani, Anandi’den Sanchi’ye etrafı tanıtmasını ister. Sanchi odasında Anandi’yi sorguya çeker.

Ne giyersin, nasıl filmler izlersin gibi sorular sorar. Anandi ona kibar şekilde cevap verse de Sanchi, Anandi’yi küçük düşürme çabasındadır. Sanchi rüzgar çanlarını görerek böyle eski bir yerde nasıl modern eşyan var der. Anandi, Shiv’in hediyesi olduğunu belirtir. Sanchi şaşırmadığını söyler ve banyoya gider. Shiv, Anandi’ye gelerek ondan uzak durmasının zor olduğunu belirtir.

Anandi başka çaresi olamdığını söylerken Shiv düğünden önce opnu göreceğine dair meydan okur. Yemekten sonra hepsi oturur. Gehna kibar bir şekilde Sanchi’nin pek de memnun olmadığını belirtir. Sanchi kaba bir şekilde keser ve yemeğin çok yağlı olduğundan şikayet eder.

Bazı köylüler Jagdish’i aramak üzere eve gelir. Çiftçinin kooperatifi için ona teşekkür etmek isterler. Kaliyani evde olmadığını söyler ve köylü bu durumda Jagdish yerine onun karısı yani muhtara tatlılar vereceğini söyler. Sanchi, Jagdish kim diye sorar. Herkes şok olur…

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.