İkimizin Yerine 282. Bölüm Özeti 16 Haziran Pazar Fragmanı

Burak 11 Haz 2019 İkimizin Yerine  0

Jagdish, Anandi’nin onu artık sevmediğini söylediğini hatırlar. Shiv ona gelerek üzgün bir şekilde Anandi’nin güvenini sarstığını itiraf eder. Senin sözlerin doğrultusunda tek yönlü bir karar aldım der. Anandi sana ve arkadaşlığına saygı gösteriyor ve ben onun için özel biri olmaktan dolayı mutluyum der.

İkimizin Yerine 16 Haziran Pazar Özeti

Kaliyani hayal kırıklığı yaşar. Shiv, Jagdish’e artık Anandi’nin yaşamının parçası değilsin sizi bir araya getirmeye yardım edemediğim için üzgünüm der. Daha sonra Anandi’ye gideceğini söyleyerek gider. Menakshi durumdan memnundur. Bairon, Jagdish’e gelir ve sinirli bir şekilde her affedildiğinde hayal kırıklığı yaratacak başka bir şey yapıyorsun kayıplar geri verilmez der.

Jagdish utanarak yukarı çıkar. Bairon, Anandi için üzgündür. Anandi üzgün bir şekilde ağacın altında oturmaktadır. Shiv oraya gelir ve Anandi’nin halhalının olmadığını görür. Anandi gimek istese de Shiv ona engel olur ve özür diler. Ben sadece senin mutluluğunu istedim Kaliyani de bunu istiyordu der. Anandi seni artık affedemem beni daha iyi anlayan biriyle evlenmeliyim der.

Shiv, Anandi’nin göz yaşını siler. Her tür cezaya razıyım der. Lütfen benimle evlen der. Jagdish evde valizi ile aşağı iner ve gidiyorum der. Güveninizi kazanamadım ve asla kazanamayacağım der. Bu nedenle Jetsar’dan ayrılıyorum der. Sadece Kaliyani onu kutsar. Jagdish ayrılır. Anandi eve gelir ve kimseyle konuşmadan üst kata çıkar.

Shiv de gelir. Anandi, Jagdish’in hatıralarının bulunduğu çantayı dışarı çıkarır. Aileler endişelidir. Anandi, Shiv’i kanala götürür ve onu gözü önünde eşyaları teker teker suya atar. Shiv mutlu olur. Anandi, Shiv’e onunla yeni bir ilişkiye balamasını söyleyerek geçmişten tamamen kurtulduğunu söyler. Shiv, Anandi’nin yağına halhal takar. Jagdish ağacın arkasından üzgün bir şekilde bu olanları izler.

Daha sonra aileler gelir ve Anandi ile Shiv’i mutlu bir şekilde görünce rahatlar. Kaliyani, Shiv’den Anandi’nin düğününü iptal etmeyi düşündüğü için af diler. Shiv benden özür dileme sen torunun için yatın diğer babaneler de böyle yapardı der. Kaliyani, Shiv’i kutsar. Menakshi evde kocasının elbisesini giyer. Iravati gelir. Menakshi ona kocasını özlediğini söyler.

Menakshi bugün Shiv’in nişanının bozulmasından korktuğunu Shiv’in Anandi’yi sevdiğini söyler. Anandi eski kocası ile birlikte aynı evde kalsa dahi kendisini geçmişin tüm izlerinden kurtardı o güçlü bir kız der. Iravati ayrıca Anandi ile de gurur duyar. Menakshi de Anandi’yi kabul ettiğini belirtir. Ertesi gün Dwali bayramıdır. Hazırlıklar başlar. Anandi, Kalyani’yi üzgün bir şekilde görerek ona ne oldu diye sorar.

Kaliyani yaptığım şey için bana kızdın mı diye sorar. Jagdish’in sevgisine kapıldım ve senin ne istediğini bile bilemeden geri dönmeni isteyerek çok acı çektirdim der. Anandi sen bizi üzmek için yapmadın sana karşı kin tutmuyorum der. Kaliyani, Anandi’nin düğün öncesi evdeki son Dwali’sini özel olarak kutlayacağını söyler. İkili birbirine sarılır. Badi artık iyileşmiştir ve oğlu da yanındadır.

Kaliyani, Bairon’dan Sumitra’yı geri çağırmasını ister. Bairon sonra arayacağını belirtir. Kaliyani, Dwali için özel bir kutlama ayarlar. Anandi odada Shiv’in ondan özür dileyerek evlenme teklif ettiğini hatırlar ve güler. Shiv arar. Anandi ismini görünce güler.

Sabah olduğunda Jagdish uyanır ve Dün Shiv için söylediklerini anımsar. Shiv ile konuştuğu için ve hatalarını kabul ettiği için rahat ve hafif hissettiğini düşünmektedir. Daha sonra Shiv’in başını derde sokmak için demiryolu projesinde yaptığı usulsüzlüğü anımsar ve söylemediğini fark eder.

Olay büyümesin diye konuşmamaya karar verir. Singh ve Shektar ailesi düğün hazırlıkları yapmaktadır. Shiv mabette Anandi ile geçirdiği tüm eski anıları anımsar. Daha sonra kaliyanilere gelir ve onlara önemli bir şey söyleyeceğini belirtir. Gehna Anandi de gelsin der fakat Shiv bunu Anandi’nin önünde söyleyemem der.

Anandi ile evlenmek istemediğini söyler. Herkes şoktadır. Anandi de şaşkınlıktan donakalır. Ailesi Shiv’e tepki gösterir. Bairon, Kaliyani’den şüphelenir ancak Kaliyani de aynı şekilde şaşkındır. Shiv sadece bazı şeylerin farkına zamanında vardığını söyler.

Kaliyani rahatlar. Shiv kimsenin suçu olmadığını söyler ve benim yüzümden aileler büyük utanç yaşayacaklar der. Anandi, Shiv’in aşkını itiraf etmesini anımsar. Bairon öfkelenir ve Shiv’e Anandi’yi her koşulda kabul ettiğini söylemiştin şimdi ne oldu der. Shiv biz birbirimize uygun değiliz der. Kaliyani ve Jagdish hariç herkes üzgündür.

Anandi odadaki valizi hatırlayarak Jagdish’in yüzündeki ifadeyi fark eder. Herkes Shiv’i sıkıştırırken Shiv, Jagdish’i satmaz. Anandi aşağı iner ve Shiv, Jagdish yüzünden vazgeçti der. Herkes şaşkındır. Menakshi sinirlenir. Jagdish, Anandi’yi kaybettikten sonra Shiv’den geri istediğini söyler.

Anandi Shiv’e sen benim Jagdish’e geri döneceğimi mi düşündün der. Shiv susar. Anandi, Bairon’a Shiv’in ailenin kopan bağlarını onarmak istediğini söyler. Çocukluktan beri sevdiğim adam gibi gelecekteki hayat arkadaşım olarak gördüğüm Shiv’in de beni bırakması çok ilginç der. Neden kimse ne istediğimi sormuyor der.

Bairon öfkelidir. Anandi, Jagdish’e aşık olmadığını söyler. Jagdish ile çocukken evlendim ve beraber yaşamaya zorlandım. Ama o başka biri için benden ayrıldı. O esnada sen geldin ve benimle ilgilendin. Bana uzun zamandır beklediğim huzuru verdin. Şimdi geri alıyorsun der.

Jagdish’e artık aşık değilim der. Shiv ve Kaliyani suçluluk hisseder. Anandi artık yalnız başına karar vermek ister. Bairon’dan Shiv’i bırakmasını ister. Shiv’e teşekkür ederek gidebilirsin der. Anandi uzaklaşır. Shiv çok kötü hisseder. Herkes göz yaşları içerisindedir.

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir