İkimizin Yerine 276. Bölüm Özeti 10 Haziran Pazartesi Fragmanı

Burak 01 Haz 2019 İkimizin Yerine  0

Anandi, Kaliyani ile beraber hastaneye gelir. Kaliyani, Shivi’de çağırır. Anandi, Narayan davasının yarın konseyde çözüleceğini belirtir. Hastanede ayrılırlarken Jagdish onları görür. Anandi, Kaliyani gerçeği ortaya çıkarsa Shekar’lara ne diyeceğini düşünür. Shiv onu arar ve sohbet ederler. Shiv daha sonra Shekar’ların yasal çalışmalar sebebiyle Udaipur’a döneceklerini belirtir. Daha sonra Kaliyani gelerek Anandi’den özür diler. Birbirlerine sarılırlar…

İkimizin Yerine 10 Haziran Pazartesi Özeti

Ertesi sabah Anandi, Kaliyani ve Bairon ile beraber konsey toplantısına varır. Shiv de yanlarına gelir. Toplantıya başlarlar. Eski muhtar Narayan’ın karısından açıklamaları ister. Karısı Narayan’ın hastalığı nedeniyle sıkıntıda olduklarını söyler ve yemek alamadıklarını anlatır. Anandi onu teselli etmeye çalışır. O esnada Jagdish gelir ve suçluyu tanıyorum der. Jagdish, Lakshimi’nin (Naraya’ın karısı) yanına gider ve suçlu olduğunu söyler.

Çok açtım ve yemek çalmak için girdim. Yakalanırsam ailemin itibarının zedeleneceğinden korktum fakat Narayan’ın durumunu öğrendiğimde kendimi suçlu hissettim der. Jagdish özür diler ve cezayı hak ediyorum der. İnsanlar da mutlaka cezalandırılmalı der. Shin insanları sakinleştirir. Anandi, Jagdish’in yanlış yaptığını söyler. Jagdih kimseye zarar verme niyetim yoktu der.

Kadın kocasının hastanede olduğunu ve zor duruma düştüğünü söyler. Jagdish polise gidecektim ama bu çözüm olmaz der. Bu nedenle ailenin ihtiyaçları ile ben ilgileneceğim bu şekilde kendimi affettirmeye çalışacağım der. Diğerleri de bu öneriyi beğenir. Jagdish adam hastaneden çıkana kadar Jetsar’da kalmasına karar verilir. Herkes gider. Jagdish yalnız kalır. Bairon, Jagdish’in bu kararına şaşırır. Kaliyani, Jagdish hatalarının farkına vardı der.

Bairon’u Jagdish’in değiştiğine ikna etmeye çalışır. Jagdish’i savunur. Bairon da onu Jagdish’in değişmediğine ikna etmeye uğraşır ve tapınaktaki durumu hatırlatır. Anandi odasında Kaliyani’nin sözlerini duyunda ağlamaya başlar. Kaliyani’nin sözleri sonrası Jagdish’i affetmek ister. Anandi, Kaliyani’ye yaptıklarının yanlış olup olmadığını sorar. Jagdish’i bırakarak bana sahip çıktınız der. Eğer Jagdish’i affetmemi isterseniz yaparım der.

Kaliyani biz seni kızımız olarak gördük. Kendini hiç bir şey için mecbur hissetme bu ailede senin de hakkın var der. Anandi’yi teselli eder. Anandi, Jagdish’in düştüğü duruma ağlar. Böyle olmasını istemezdim der. Kaliyani bunun bir sınav olduğunu söyler ve sen yalnız değilsin der. Shiv’e ve geleceğine güvenerek bu yaşananları unutacaksın der. Shiv ve Menakshi, Jagdihs’in konsey konusunu tartışmaktadır. Menakshi sorun ne olursa olsun Anandi, Jagdish’in Jetsar’da kalmasına izin vermemeli der.

Shiv, Jagdish yalnızca bir hata yaptı. Anandi de muhtar olarak kararını verdi der. Menakshi mutlu değildir. Narayan’ın karısı konseyin kararı nedeniyle Jagdish’i eski dökük mobilyaları olan bir depoya yerleştirir. Çocuklarına Jagdish’e yaklaşmayın diye tembih eder. Kadın gittiğinde Jagdish odaya bakarak ben buraya ait değilim fakat şimdilik sabretmem gerekiyor der. Kaliyani’ler de Shiv, Anandi’ye Jagdish ile ilgili onu anladığını söyler. Anandi ona Jetsar’da olduğu sürece neler hissedeceğini biliyorum der.

Anandi ona Urmi’ye yalan söyleyen yaşlı kadının Kaliyani olduğunu anlatır. Shiv çok şaşırır. Anandi açıklarken Shiv gülmeye başlar. Shiv, Kaliyani’ye olan saygım daha da arttı der. Urmi’nin kızı ile evlenseydim senin gibi olamazdı Kaliyani aslında iyi yapmış der. Anandi, Kaliyani’nin yaptığı her şey doğru değil ailene bunu söylememiz gerekiyor der. Shiv doğru yer ve zamanda onlara söyleyeceğim onlar da benim gibi güleceklerdir der. Anandi tatmin olur.

Kaliyani gelir ve Anandi ve Shiv’i görür. Anandi ile beraber Shiv yerine Jagdish’i hayal eder. Tanrım neden böyle düşünüyorum ki diye düşünür. Shiv, Anandi’yi alarak gider. Yolda Shiv, Anandi ile beraber uzun bir iş seyahatine çıkmayı önerir. Anandi, Jagdish’in tarlada çalıştığını görür ve kafasını çevirir. Jagdish, Shiv ile Anandi’ye bakmaya devam eder. Shiv, Anandi’nin sakin tavırlarından dolayı memnun olur.

Jagdish bir süre arkalarından koşarken ikili gider. Jagdish sinirlenir. Daha sonra Nandu gelir. Nandu, jagdish’e doktor değilsin arkadaşlarım benimle dalga geçiyor der. Jagdish, Nandu’ya sarılır ve halen doktorum der. Fakat yaptığım bir hatayı düzeltiyorum der.

Hatalarımdan dolayı insanlardan özür diledim fakat beni affetmediler der. Nandu ben evdekilere seni affetmelerini ve bizimle yaşamana izin vermelerini isteyeceğim der. Anandi, bairon ve Kaliyani, Shekar’lara gider. Dede ile Kaliyani komik bir sohbete başlar. Shiv’in ailesi yakın zamanda köylerine dönecektir. Bu sırada Menakshi, Urmi konusunu açar.

Anandi, Shiv ve Bairon çok gerilir. Konuyu değiştirirler. Menakshi, Jagdish’in kaygıları ile ilgili başka bir şüphe ortaya atar. Anandi’nin kocası döndü der. Nandu ısrarla Jagdish’i eve getirmek ister. Jagdish onu vazgeçirir. Nandu istediğin zaman gelip tarlada oynayabilirsin der. Jagdish bunu evdekilere söyleme der.

Jagdish, Narayan ile ilgilenir ve ona ilaç almaya gider. Shiv’in evinde Kaliyani, Menakshi’ye Jagdish’in şu anda mecburen Jetsar’da olduğunu fakat ev ile alakası olmadığını söyler. Menakshi gönülsüz olsa da ona katılır. Anandi ve Shiv birlikte yola çıkarlar. Arabada Kaliyani ile ilgili konuşurlar. Bu sırada bir adama çarparlar.

Anandi, Jagdish’i görünce çığlık atar. Jagdish bir süre sonra kendine gelir. Shiv onlara bakar. Jagdish’i su içerek dinlenmesi için ofise taşırlar. Shiv ofiste otururken Anandi, Jagdish’e su getirir. Jagdish, Anandi’ye affedilmek istediğini ve ona yaptıklarından dolayı üzgün olduğunu anlatır. Bir iyilik yaparak affetmeni istedim fakat bir daha asla karşına çıkmayacağım der…

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir