İkimizin Yerine 275. Bölüm Özeti 9 Haziran Pazar Fragmanı

Burak 31 May 2019 İkimizin Yerine  0

Shiv’in ailesinin bir süredir ev ile ilgili bir davası vardır ve mahkemeyi kazanmışlardır. Herkes çok sevinir ve Anandi ailemize uğurlu geldi derler. Anandi’nin ailesine gelerek tatlı getirirler ve haberi paylaşırlar. Kaliyani ve Shiv’in dedesi Anandi’ye köydeki evin resimlerini gösterir.

İkimizin Yerine 9 Haziran Pazar Özeti

Kaliyani, Anandi ve Shiv’in beraber tapınağa gitmesini istemiştir. Herkes mutlu bir şekilde kabul eder. Kaliyani işi olduğu için gelemeyeceğini söyler. Anandi’yi Shiv’in ailesi ile göndermeye karar verirler. Jagdish evde ittirerek yaraladığı adamın hastaneye kaldırıldığını öğrenir. Korkarak kaçmaya başlar.

Bairon hastanedeki yaralının tedavi masraflarını karşılayacağını söyler. Kaliyani kim böyle masum bir adam zarar vermek isterki diye söylenir. Bhim bir şey konuşmak için Shiv’i arar fakat ailesi ile çıktığını öğrenir. Telefonu kapatır. Shiv’in ailesi Anandi ile beraber mabede gider. Anandi ile Shiv romantik anlar yaşar.

Jagdish ne yapacağını düşünmektedir. Kadın ağlayarak kocasına bunu yapan adama lanet okur. Lal, Jagdish’in hastaneden haber vermeden ayrılmasına kızar. Jagdish’e kendisiyle gelmesini söyler. Jagdish babam ne der diye sorar. Lal endişelenme karım da sana yardımcı olur der. Anandi mutlu bir şekilde bileziklere bakar. Shiv de bunu fark eder. Anandi eskiden severdim der. Shiv sanırım hala onu seviyorsun der. Anandi giderken Shiv ona yeşil bilezikler verir.

Anandi, Jagdish ile geçmişteki bir sahneyi anımsar. Anandi, Shiv’e en sevdiğim rendi nereden bildin diye sorar. Shiv takmak için müsaade ister. Anandi izin verir. Ardından Shiv’in ailesinin onara baktığını fark görürler. Anandi bilezikleri düşürür. Menakshi durumdan rahatsız olur. Lal, Jagdish’e saldırıdan bahseder. Jagdish bilemezden gelir. Jagdish ailemi ve benim için yapılan hastaneyi düşünmeden Mumbai’ye gittim der. Mabetteki bir kadın Shiv’i tanır. Jagdish, Lal’den önceki yorumlarından ötürü özür diler.

Lal ona moral vermeye çalışsa da Jagdish ailesi ile arasını düzleceğine dair umutlarını yitirmiştir. Kadın Shiv’i kötüleyerek birlikte olduğu kadın nişanlısı mı diye merak eder. Kadın Anandi’ye acıyarak ailenin Shiv ile ilgili gerçeği nasıl gizlediğini birilerinin Anandi’yi Shiv ile ilgili uyarması gerektiğini ve yaptığı şeyin çok yanlış olduğunu anlatır. Jagdish yaraladığı adamın (ismi Narayan) odasına doğru giderken polisin çıktığını görür. Adam uyandığında hırsızı teşhis edecektir. Jagdish korkar.

Urmi Devi isminde bir kadın Anandi’ye gelerek tanışmalarının ardından ona tavsiyeler verir. Kendisinin de bir kızı olduğunu söyler ve bu nedenle Shivraj ile evlenerek hayatını karartma der. onun öfke kontrolü sorununun olduğunu ve çok kibirli biri olduğunu belirtir. Anandi şaşırır. Urmi kızını bu adam ile evlendirmek üzere diyerek sözlerine devam eder. Iravati gelerek Urmi’yi selamlar. Kadın Shiv’in tam bir canavar olduğunu söyler ve Jetsar’lı bir kadın sayesinde kızımı kurtarabildim der.

Iravati öfkelenir ve neler saçmalıyorsunuz diye çıkışır. Shiv’in nişanlı olduğunu enreden öğrendin bilmiyorum fakat onun hakkında çok yanılıyorsun der. İkisi tartışırken Shiv gelir ve araya girer. Fakat kadın suçlamalarına devam eder. Siz gerçekleri saklıyorsunuz der. Anandi yeter diye bağırır ve kimse ailemi kandırmadı bu evliliği onlar istedi der.

Ben Shiv’e güveniyorum der. Sviv’i över ve savunur. Ben onun içini gördüm der. Herkes bundan gurur duyar. Urmi şaşkındır. O Jetsar’lı yaşlı kadın benim kızımı kurtardı der. Anandi tüm Jetsar’ın Shiv’e büyük saygı duyduğunu söyler ve kimse onun hakkında böyle konuşamaz der.

Urmi şaşkındır. Bana inanmamak senin kararın ama evlendikten sonra çok acı çekeceksin der. Anandi, Shiv’e bu iftiraları kimin attığını öğreneceğim der. Menakshi tedirgindir. Anandi suçluyu bulacağına söz verir. Urmi suçlamalarından vazgeçmez ve gider. Shiv gülümser. Menakshi hala olayın şokundadır. O yaşlı kadının yüzünden Shiv, Urmi’nin kızıyla evlenemedi der.

Shiv o kadın dolaylı oalrak fayda sağladı der. Eğer Urmi’nin kızıyla evlenseydim Anandi hiç hayatımda olmaaycaktı der. Menakshi hariç herkes buna katılır. Anandi, Shiv’in doğum günün ve Ashima’nın ziyaretini anımsar. Parçaları bir araya getirir ve o yaşlı kadın Kaliyani’nin ta kendisi der. Bunu neden yaptı diye düşünür. Anandi kendini kötü hisseder. Hemşire Lal’e Narayan’ın uyanık olduğunu anlatır. Jagdish panikler ve Narayan inşallah yüzümü görmemiştir der.

Narayan ile karısı Jagdish’i yalnızca Anandi’ye acı veren kötü bir kadın olarak tanırlar. Jagdish gider. Kaliyani, Anandi’nin yakında evlenmesini Bairon ile konuşmaktadır. Anandi, Shiv ile evlenmeyeceğini söyler. Herkes şok olur. Anandi ben Shiv’i sevmiyorum der. Kaliyani’ye Shiv’i neden Urmi’ye kötüledin der. Bairon ve Gehna şaşkındır. Kaliyani, Urmi ile tapınakta karşı karşıya geldiğini bunu Shiv’in başka biri ile evlenmesine mani olmak için yaptığını anlatır.

Herkes Kaliyani’ye öfkelenir. Anandi, Kaliyani’ye yaptıkların her şeyi karıştırdı der. Senin söylediğin yalan yüzünden Shekar ailesi mabette çok üzüldü der. Anandi, Kaliyani’ye aile söylentileri senin çıkardığını anladığında neler olacak der ve sinirlenerek gider. Bairon da Kaliyani’yi azarlar.

Ailesi Shiv’e bazı işler için Udaypur’a gitmesi gerektiğini belirtir. Iravati, Shiv’in bir ara kız kardeşini de görmesini tavsiye eder. Shiv de aynı fikirdedir. Anandi odasında tapınaktaki oalyları hatırlayarak üzülür. Gerçekler ortaya çıktığında olayların çok büyüyeceğini söyeleyerek olayları nasıl çözeceğim diye düşünür.

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.