İkimizin Yerine 274. Bölüm Özeti 8 Haziran Cumartesi Fragmanı

Burak 31 May 2019 İkimizin Yerine  0

Shiv, Anandi’nin yanına gelerek neden ağladığını sorar. Anandi, Jagdish’in Jetsar’da olduğunu belirtir. Shiv biliyorum der. Anandi durumu açıklar. Shiv onu sakinleştirmeye çalışır ve ben her zaman senin yanındayım der. Anandi senin çok büyük bir kalbin var der ve bazen sana layık olamadığımı düşünüyorum der. Anandi, Menakshi beni mabette bıraktı der ve Jagdish’in yüzsüz davranışını anlatır. Onu affedemiyorum der.

İkimizin Yerine 8 Haziran Cumartesi Özeti

Shiv onun ellerini tutarak senin yerinde kim olsa onu affetmezdi der. Shiv, Anandi’yi neşelendirmeye çalışır. Bu sırada Jagdish onları görür. Jagdish ailesinin sözlerini ve Anandi’nin ona söylediklerini düşünerek yalnız başına oturur. Anandi beni neden affettmiyor diye düşünür. Bir süre sonra bir kaç tane hayali Jagdish belirir. Dört tane Jagdish başına gelenlerden sen sorumlusun derken iki Jagdish Anandi’yi suçlar.

Jgdish sonunda Anandi her şeyimi elimden aldın. Şimdi özür dilememe rağmen beni affetmiyorsun benden aldıklarını bana geri vereceksin diye bağırır. Beni beklemen gerekirdi bana yaptıklarının bedelini ödeyeceksin der. Lal, Jagdish’in nereye gittiğini düşünerek endişeye kapılır. Daha sonra evi arar. Kaliyani de Jagdish için endişelenmektedir. Jagdish açılışı görerek eve girer.

Anandi, Shivlere gider ve ailesi çok mutlu olur. Anandi gülümser ve biraz daha iyi hisseder. Herkese ilk kocam Jagdish’den bahsetmeye geldiğini söyler. Ben ilk kocam için hiç bir şey hissetmiyorum diyerek ellerini birleştirir ve tüm sorunlar için beni affedin der. Shiv’i asla incitmeyeceğine söz verir. Aile Anandi’ye inanarak ona destek olur. Ayrıca gelip düşüncelerini paylaştığı için teşekkür ederler.

Jagdish eczaneye iş başvurusu yapar fakat kabul edilmez. Başka yerde de iş bulamaz. Herkes ona bağırarak kovalar. Jagdish çok incinerek küçük bir klübede dinlenmeye çekilir. Daha sonra karnı acıkır ve hastaneye bile geri dönemem diye düşünür. Her şey Anandi yüzünden der. Shiv’in dedesi herkese bahçede çalışmak için 15 dakika verir. Eğlenceli dakikalar yaşanır. Shiv ile Anandi sürekli bakışırlar.

Anandi Menakshi’ye yardım eder. Ona Shiv’i üzmeyeceğine dair söz verir. Dede bunu duyar ve Anandi’nin ne kadar iyi kalpli olduğundan bahseder. Menakshi’nin yüzü asılır. Shiv, Anandi’yi odasını göstermeye götürür. Anandi odanın çok sade ve güzel olduğunu söyler. Shiv sen geldiğinde istediğin gibi düzenlersin der. Daha sonra birlikte nişan videosu seyrederler. Anandi birden videoyu durdur der. Shiv videoyu geri sarar ve perdenin arkasında saklanan Jagdish’i görünce şok olurlar. Anandi Jagdish’in nişana geldiğini anlar.

O gün neden onu görmediğini merak eder. Shiv, Anandi’yi teselli eder. Anandi, Jagdish’in neden böyle yaptığını merak eder. Shiv senin için önemli bir gündü bozmak istemedi heralde der. Anandi eve gitmek ister. Shiv ben seni bırakayım der. Mabette yemek dağıtılırken Jagdish’de diğer insanların yanına geçer. Jagdish arabada Shiv ile Anandi’yi görür. Ailesinden aldığı utancı hatırlayınca sinirlenir.

Shiv’in ailesi Anandi’den övgü ile bahseder. Kaliyani, Jagdish’i soramak üzere Lal’i arar fakat ulaşamaz. Kaliyani Jagdish’in nerede olabileceğini merak eder. Bairon, Jagdish’in resimlerine bakarak geçmişi düşünür. Yaptığın hataları unutmamam ve sana yardım edemem der. Kaliyani de onu teselli eder. İkisi de Jagdish ile ilgili konuşurlar. Kaliyani, Jagdish’i affetmeli miyiz diye sorunca Bairon çok şaşırır.

Bairon, Anandi’yi küçük göstermeyiz der. Kaliyani ellerini birleştirerek o aileden biri ve evin oğlu der. Bairon bir gün bunu söylemenden korkuyordum der. Kaliyani yanlış olup olmadığını sorar. Bairon, Anandi’nin annesinin ölüm döşeğindeki sözlerini hatırlar. Sözümüzden dönemeyiz der. Jagdish yolda yürürken açlıktan yığılıp kalır. Kendini toplarlamaya çalışır ve Anandi’yi aileden ayırmalıyım der. Yakındaki bir evden yemek kokuları gelir. Baktığında insanların yemek yediğini görür.

Kaliyani akşam yemeğinde Jagdish’in favori yemeğini görünce üzülür. Kaliyani, Basant’ı sorar. Gehna yakında gelecek der. Jagdish hırsız gibi eve girer. Mutfağa sızar. Bir ekmek görür ve alırken bir şeyler düşürür. Ev sahibi sese uyanır. Jagdish’i tutmaya çalışır fakat Jagdish onu itekler. Adam kafasını çarparak bayılır.

Jagdish kaçıp gider ve bir yere oturur. Kavga yaralarını görünce öfkelenir ve nişan törenini anımsar. Jagdish, Anandi’ye söylenirken Anandi, Jagdish’in iyiliği için dua eder. Kaliyani rüyasında Jagdish’in karnı aç bir halde eve geldiğini ve ona yemek verdiğini görür. Kaliyani ona su verirken Jagdish yere düşer. Kaliyani sıkıntılı bir şekilde uyanır.

Anandi, Kaliyani’nin yanına gelir ve neler olduğunu sorar. Jagdish’i affedemediğim için özür dilerim der. Kaliyani sana kızmıyorum diyerek onu susturur. Fakat bütün bu yaşananlar beni çok huzursuz ediyor der. Anandi’ye sen ve Shiv Karnimata mabedine gidin der. Anandi tamam der…

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.