İkimizin Yerine 272. Bölüm Özeti 6 Haziran Perşembe Fragmanı

Burak 25 May 2019 İkimizin Yerine  0

Nandu ağlayarak eve gelir. Arkadaşlarım bana yengemin Shiv ile evlenerek gideceğini anlattı ben de onlara Jagdish’ten söz ettim ve bana güldüler der. Abimin hiç heri dönmeyeceğini ve Anandi’nin beni terk edeceğini söylediler der. Kaliyani, Nandu’ya sen artık büyüdün senden bir şey saklamayacağız der. Jagdish başka biriyle evlendi der. Anandi artık Jagdish’in karısı değil ve o Shiv ile evlenecek der.

İkimizin Yerine 7 Haziran Cuma Özeti

Kaliyani küçükken Jagdish’i nasıl bozduğunu hatırlayarak üzülür. Jagdish baygın şekilde yolda yatmaktadır. Shiv, Anandi’ye yemek yedirir. Dede, Anandi’ye bahçedeki çiçekleri göstermek için çağırır. Shiv bahçede elini keser. Anandi iltihap kapabilir iğneye ihtiyacın var der. Shiv gerek yok dese de Anandi onu hastaneye götürür. Köylüler baygın haldeki Jagdish’i bulurlar ve onu hastaneye götürürler. Shiv hastanede iğneden korkar. Anandi ona güler.

Lal nişana gelemediği için Shiv den özür diler. Shiv eğer iğne yaparsan düğüne davetli değilsin der. Anandi Shiv’in elini tutar. Bir hemşire gelerek bilinci kapalı bir hastanın geldiğini haber verir. Shiv ile Anandi eve gider. Jagdish hastanede tedavi altına alınır.

Lala, Jagdish’i tanır ve onu uyandırmak için uğraşır. Jagdish, Anandi de dahil olmak üzere ailesini sayıklar. Lal, Anandi’yi arar fakat Anandi çoktan gitmiştir. Anandi mutlu bir şekilde eve gelir. Bütün ailenin çok iyi olduğunu söyler. Hepsi bize benziyor ve çok sıcak kanlılar der. Alok’u över. Anandi helvamı çok beğendiler der.

Anandi gülerek Shiv’in iğne yaptırma olayından bahseder. Kaliyani ve diğerleri de gülerler. Kaliyani, Anandi’yi böyle mutlu görünce çok sevinir. Jagdish herkesin ismini sayıklar. Lal, Jagdish’in telefonunu alır ve Gauri’yi arar. Olanları anlatır. Gauri ilgilenmiyorum der ve telefonu kapar. Daha sonra Lal Kaliyani’yi arar ve Jagdish’in durumundan bahseder.

Kaliyani ağlamaya başlar. Jagdish’in köyde hasta olduğuna ve kimsesi olmadığını üzülmektedir. Onu bu durumda bırakamayacağını söyleyerek hastaneye gitmeye karar verir. Giderken Bairon ona seslenir. Nereye gidiyorsun der. Kaliyani komşuya gittiğini söyler ve evden çıkar. Bairon şüphelenir.

Kaliyani, Jagdish’in çok kötü durumda olduğunu görür. Jagdish’in sayıklayarak özür dilediğini duyar. Kaliyani, Gauri’yi aramalısınız der. Lal aradık fakat ilgilenmiyorum dedi ve kapattı der. Kaliyani, Jagdish’in yanına oturur ve Gauri için Anandi’yi terk ettin şimdi sana yardım etmeme mümkün değil der.

Kaliyani bilinci kapalı olan Jagdish’e Gauri seni bu hale getirdi der. Ağlayarak Lal’e o sana emanet der. Giderken tesbihini Jagdish’in yatağına bırakır. Kaliyani eve döner ve Jagdish’in uykusunda sayıkladığını anımsar. Gehna neden huzursuz olduğunu sorunca Kaliyani yorgun olduğunu söyleyerek odasına gider.

Anandi, Shiv ile telefonda konuşur ve yarası hakkında tavsiyelerde bulunur. Kaliyani de bunu görür. Anandi ve Shiv hoş bir sohbete başlarlar. Anandi, Shiv ile hastaneye gitmeyi teklif eder. Kaliyani paniğe kapılır ve Anandi’nin Jagdish’i görmesinden endişe eder. Bu sırada Jagdish kendine gelir ve Lal’i görür. Lal seni köylüler buraya getirdi der.

Jagdish ona teşekkür eder ve geçmişteki davranışları için af diler. Lal, Jagdish’e Gauri beni umursamıyor der. Jagdish, Gauri ile olan tüm bağlarımı kopardım der. Gauri’yi suçlayarak çok pişman olduğunu anlatır. Lal, Jagdish için her şeyin çok geç olduğunu düşünmektedir. Jagdish, Kaliyani’nin tesbihini görür. Lal, Kaliyani’nin geldiğini anlatır.

Jagdish çok sevinir ve ailemi geri alabilirim der. Lal ona fazla heyecanlanma der. Sabah olduğunda Lal, Jagdish’in ailesine ihtiyacı olduğunu düşünerek Kaliyani ile görüşmeye karar verir. Lal, Bairon’u arar ve onunla konuşması gerektiğini söyler. Eve gelmeyi teklif eder fakat Bairon hastaneye geleceğim der. Lal endişelenir. Bhim, Shiv’e gelir ve Jagdish geri döndü der. Shiv şok olur. Bhim, Jagdish’in kötü bir vaziyete hastanede yattığını belirtir. Menakshi tüm olanları duyar. Shiv, Anandi’nin ona neden bir şey anlatmadığını merak eder.

Siv, Bhim’in sözlerini ve Jagdish ile konuşmasını anımsar. Yaptıkları kavgayı ve Jagdish’e nezaretteki tavsiyelerinden bahseder. Shiv, Anandi’nin ona neden Jagdish’in döndüğünü söylemediğini düşünür. Daha sonra Anandi’nin tüm gün çok sakin olduğunu anlatır. Kafası karışır ve Anandi’nin bunu bilmediğini düşünür. Shiv, Jagdish’in neden geldiğin merak eder. Neden hastanede olduğunu düşünür.

Shiv, Anandi’yi arar. Anandi gülerek telefonu açar. Shiv önemli bir işim çıktı hastaneye gidemeyiz der. Bir süre sohbet ederler . Anandi okula gelir. Kızlar gülerek Shiv sana oyun alanında bir şey bırakmış der. Anandi oyun alanındaki gülleri ve mektubu bulur.

Shiv mektupta iğne korkumu yenmemde yardımcı olduğun için teşekkür ederim yazmıştır. Çiçekleri de bahçeden kendim topladım diye eklemiştir. Sarı gül arkadaşlık sembolüdür. Benim hayat arkadaşım olur musun diye sorar. Anandi, Shiv’i arayarak ben hep senin arkadaşınım der. İkisi de tanıştıkları günü anımsar.

Kaliyani, Anandi’yi odasında göremez. Gehna’ya sorar. Gehna okula gittiğini söyler ve daha sonra Shiv ile birlikte hastaneye gidecekler der. Kaliyani endişelenir ve hemen Anandi’yi arar. Hastaneye gitmeyeceğini öğrenince rahatlar. Kaliyani ağlayarak evin mabedinde Jagdish’e dua eder. Ayrıca heykelin elbisesini Jagdish’in yanına koyacağını belirtir.

Kaliyani hastaneye gider. Jagdish uyurken Kaliyani alnına okunmak ister fakat vazgeçer. Elbiseyi sessiz bir şekilde yanına bırakır. Kaliyani giderken Jagdish uyanır ve onun eteğini tutar. Beni mi görmeye geldin diye sorar. Kaliyani Lal için geldim der. Jagdish tesbihi gösterir. Kaliyai tesbihi kapatır ve evet geldim ama sıradan bir köylüyü ziyaret için der. Jagdish duygulanır. Kaliyani giderken kapıda Bairon’u görür ve şok olur…

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

“İkimizin Yerine 272. Bölüm Özeti 6 Haziran Perşembe Fragmanı” üzerine 2 yorum

  1. Krystu dedi ki:

    Jagdiş başına gelenleri ve gelecekleri inanılmaz bir şekilde hak etdi

  2. Merve dedi ki:

    Jagdish cok hasta bu nasılsın Aslında
    Buyuk anne torunu ileyor cok nızak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.