İkimizin Yerine 270. Bölüm Özeti 4 Haziran Salı Fragmanı

Burak 24 May 2019 İkimizin Yerine  0

Nişan için hazırlıklar tam gaz devam etmektedir. Kazan da gelir. Anandi buna çok mutlu olur. Kazan, Kaliyani’lerin her şeyi hazırladıklarını görerek Govind’e insanlar sadece öz kızları için bu kadar şey yaparlar der. Kazan, Anandi’ye böyle bir ailen olduğu için çok şanslısın der. Kaliyani, Shiv’in ailesine pahalı hediyeler getirir. Kazan çok minnettar kalır. Anandi, Kazan’ı odasına çıkarır ve ona çantada ne var der.

İkimizin Yerine 4 Haziran Salı Özeti

Kazan utanır ve cevap vermez. Anandi ısrar eder. Kazan, Shiv’in bir hediye aldığını söyler fakat şimdi verip vermemem gerektiğini bilmiyorum der. Anandi heyecanlanır ve evdeki her şey benim için çok değerli der. Anandi hediyeleri Kaliyani’ye gösterelim der.

Kaza bir an tereddüt yaşar. Anandi onu ikna etmeye çalışsa da Kazan kabul etmez. Bairon bunu görür. Jagdish, Jetsar’a doğru yola çıkmıştır. Anandi nişana hazırlanmaktadır. Jagdish köye varır ve Anandi ile yaşadıklarını hatırlar. Ondan özür dilediğini hayal eder. Seni kimsenin başaramayacağı kadar mutlu edeceğim der.

Anandi mutlu değildir. Damat tarafı gelir. Herkes birbirini selamlar. Shiv bir kaç ritüeli gerçekleştirir. Shiv’in dedesi Kaliyani’ye çiçek verir. Kaliyani utanır. Dede Kaliyani’ye sen çiçeklerden daha güzelsin der. Daha sonra Kaliyani, Anandi’nin babasını aile ile tanıştırır. Shiv nişan için halen zamanı olup olmadığını merak eder. Anandi’ye bir sürpriz yapacağını söyler.

Bhim bilgisayardan her şeyi Sumitra’ya gösterir. Herkes ekranda Sumitra’yı görür güzel bir sürpriz olur. Sumitra yaptıkları için Shiv’e teşekkür eder. Shiv mütevazi davranmaktadır. Daha sonra Shiv Sumitra ile ailesini tanıştırır. Sumitra aileye Anandi’yi ben doğurmadım ama eve geldiği günden bu yana ona öz kızım gibi davrandım der. Aynı sevgiyi sizin de ona vermenizi umuyorum der.

Iravati elimden geleni yapacağım der. Daha sonra Menakshi’nin oğlu Mahir eve gelir ve herkes sevinir. Menakshi ona derslerini sorar. Mahir hiçbir şey abimin nişanından daha önemli değil der. Iravati onu aile ile tanıştırır. Mahir, Anandi’yi sorar. Anandi halen endişelidir.

Gehna ve Sughna herkes duygulu bir şekilde izlerken Anandi’yi aşağı indirir. Shiv onu görünce adeta çarpılır. Mahir, Shiv’e suskunluğunu anlıyorum der. Anandi çok güzel görünmektedir. Kaliyani, Anandi’ye Shiv’in ona sürpriz yaptığını anlatır. Anandi, Sumtra’yı görünce gözyaşlarını tutamaz. Sumitra ona dua eder. Anandi bu hediye için Shiv’e teşekkür eder. Ayrıca Sumitra’ya takmanı istediğim kolyeyi taktım der.

Mahir, Anandi ile tanışır ve hoş bir sohbet gerçekleştirirler. Shiyam, Kaliyani’nin kulağına bir şeyler fısıldar. Kaliyani herkese bu gün için çok özel bir dans gösterisi düzenledim der ve dans etmeye başlar. Daha sonra Kaliyani, Shiv’in ailesine vereceği çeyizden bahseder. Fakat Shiv ile ailesi çeyize karşı olduklarını belirtirler teklifi kabul etmezler. Kaliyani ve Bairon karşı çıkmasına rağmen kararları değişmez. Biz bunu Anandi’ye duyduğumuz sevgi için yapıyoruz derler. Iravati hediyeleri geri çevirdiği için özür diler.

Evliliklerinin ardından Anandi’nin evlerine attıkları adımlarla beraber eve refah ve mutluluk geleceğini söyler. Bu esnada Jagdish süslemeleri ve dışarıdaki ayakkabıları görür. Neler olduğunu merak eder. Yüzük töreni başlamak üzeredir. Bairon, Kazan’ın Shiv’e aldığını yüzüğü alır ve onu nişan yüzüğü yapar. Kazan çok duygulanır. Törenden önce Shiv, Kaliyani’ye kaymakam ve muhtarın düğünü değil sıradan iki vatandaşın düğünü gibi sade bir düğün olmasını istiyorum der.

Köylülerin önünde para saçarak kötü bir örnek olmayalım der. Kaliyani tamam der. Anandi yüzüğü Shiv’in eline takarken huzursuz bir şekilde etrafa bakar. Bu esnada Jagdish eve girer. Anandi ailesinin son sözlerini anımsar. Cesaretini toplayarak yüzüğü parmağına takar. Bu sırada Jagdish içeri girer ve olanları görünce şok olur. Herkes alkışlamaktadır. Kalyani, Jagdish’i görünce şok geçirir. Shiv yüzüğü takar.

Jagdish, Shiv’in Jaipur pazarında kendisini döven kişi olduğunu hatırlar. Anandi ölen anneme verdiğim sözü yerine getirdim der. Yaşlılar genç çifti kutsar. Jagdish’in gözleri dolar. Mahir herkesi dans pistine davet eder ve herkes eğlenmeye başlar.

Jagdish ortadan kaybolur. Kaliyani ona bakmak için dışarıya fırlar fakat kimseyi göremez. Daha sonra hayal gördüğünü düşünür. Sumitra, Jagdish ve Anandi’nin evlenmesini anımsar ve bilgisayarı kapatır. Bairon bunu görür. Kaliyani, Bairon’a Jagdish’i gördüm der. Bairon endişelenir ancak Gauri ile mutlu bir hayat sürüyor neden gelsin ki der.

Jagdish yolda çıplak ayak yürümektedir. Shiv ile yaptığı kavgayı ve Anandi olan mutlu anlarını anımsar. Ardından köy halkı onu görmeden önce en kısa zamanda gitmesi gerekiyor der. Bairon, Kaliyani’ye nişanın çok güzel olduğunu anlatır.

Makan birisi ayakkabıları unutmuş diyerek Jagdish’in ayakkabılarını getirir. Kaliyani onları görünce yanılmamışım Jagdish gelmiş der. Bairon gelmesi için bir sebep yok onu düşünmeyi bırak der. Bairon ayakkabıları kenara koy ve kimse sormazsa iki gün sonra at der. Kaliyani ise Makan’a ayakkabıları depoda sakla der…

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

“İkimizin Yerine 270. Bölüm Özeti 4 Haziran Salı Fragmanı” üzerine 1 yorum

  1. Anonim dedi ki:

    Ela

    .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.