İkimizin Yerine 268. Bölüm Özeti 2 Haziran Pazar Fragmanı

Burak 22 May 2019 İkimizin Yerine  0

Shiv kahvaltı yapmadan evden çıkmak isteyince annesi izin vermez. Alok gelir ve eşiyle ufak bir tartışma yaşar. Shiv bu fırsattan yararlanarak evden çıkar. Menakshi de ona engel olamaz. Yemeğe başladıklarında Menakshi, Sanchi’nin en sevdiği yemeği olduğunu belirtir. Shiv’in nişanını duyunca ne tepki vereceğini merak eder. Ona haber vermedik der. Fakat Iravati, Shanchi Shiv’in evliliğini dört gözle bekliyordu. Sorun olmayacaktır der.

İkimizin Yerine 2 Haziran Pazar Özeti

Gauri de rahip ile görüşür. Rahip ona da dört ay boyunca evlenemezsin der. Gauri bunu kabul edemem der. Rahip dört gün sonra bir gün boş fakat evlilik için uğursuz der. Gauri batıl inanç olduğunu söyleyerek evleneceğim der. Annesi ona engel olmaya çalışsa da başaramaz. Kaliyani, Shiv’in ailesi ile nişan hakkında konuşmaya karar verir. Iravati ailesine Sanchi’yi aradım fakat açmadı der. Menakshi’nin oğlu Mahir’in yakında geleceğini söyler.

Hepsi Mahir’in yaramaz ve kriket sevdalısı bir çocuk olduğundan bahseder. Daha sonra Shanchi onlara tekrar telefon eder. Shiv’in nişanlanacağını duyunca sinirlenir. Kız kim diye sorar. Iravati adı Anandi der. Sanchi ismini beğenmez ve daha da öfkelenir. Iravati, Anandi ile tanışmadan karar verme tanıyınca çok seveceksin der. Sanchi kızgın şekilde telefonu kapatır. Ailesi ona Anandi’nin yeni boşanmış olduğunu nasıl söyleyeceğiz diye tedirgin olurlar.

Iravati biraz endişe duyduğunu fakat Anandi ile tanıştığı zaman tavrı değişecektir der. Menakshi çok büyük bir olayı saklıyoruz çok sinirlenecek ve Anandi’yi kabul etmeyecek der. Dede ne yapmamazı istiyorsun Anandi’yi kabul etmeyelim mi diye sorar.

Alok ve Iravati, Menakshi’nin sözlerinden rahatsız olurlar. dede kesinlikle bir değişiklik yaşanmayacak Shiv ve Anandi birbirlerini seviyorlar ve evlenecekler der. Sanchi’yi de yola getireceklerini söyler. Menakshi dedenin kararından memnun değildir. Ona Shanchi’nin boşanma mevzusunu kesinlikle hoş karşılamayacak der.

Kaliyani ve Bairon, Shiv’in evine gelir. Menakshi’nin suratı asıktır. Bu esnada Shiv’in dedesi Kaliyani ile flört etmek için uğraşır. Ona çiçek verir. Hoş bir sohber başlar. Herkes güler. Daha sonra Kaliyani dört gün sonra nişan var ardından dört ay evlilik için bekleyeceğiz der. Menakshi durumdan hoşnut değildir.

Shiv ile Shanchi ofiste yazışmaktadır. Sanchi benim seçtiğim kızla evlenmek için söz vermiştin der. Shiv güler ve kardeşlik bayramı hediyeni beğendin mi diye sorar. Sanchi çok asil bir hediye seçmişsin der. Karın da senin gibi çok asildir der. Shiv, Anandi’nin çok asil olduğunu ve Jetsar’ın sembol isimlerinden olduğunu anlatır.

Anandi ile tanışınca onu çok seveceksin der. Fakat Shanchi havasında değildir. Sınavım olduğu için gelemedim der. Gauri düğünü için çok heyecanlıdır. Annesi halen uğursuz bir tarihte evleneceği için tedirgindir. O esnada Jagdish gelir. Gauri bunu arkadaşım için yaptım diyerek geçiştirir. Jagdish’e sürpriz yapmayı planlamaktadır. Shektar lar, Mahir ve Sanchi’yi nişan tarihi için bilgilendirmeye karar verir.

Iravati, Sanchi’yi arayarak dört gün sonra nişan olacak der. Sanchi çok şaşırır ve kasıtlı olarak yaptıklarını sınavları nedeniyle gelemediğini belirtir. Anandi’nin ailesine neden uymaya çalışıyorsunuz diyerek söylenir ve telefonu kapar. Bairon telefonda her şeyi Kazan’a anlatır. Kazan durumdan memnundur. Anandi de gelir. Baba ile kız telefonda duygusal bir konuşma gerçekleştirir. Anandi annesini özlediğini söyler ve üzgün hissettiğini belirtir. Kazan onu teselli ederek yakında kutsamaya geleceğiz der.

Bairon, Sumitra’ya telefon eder. Anandi için nişan tarihi alındığını söyler. İkisi Shiv ile ilgili konuşurlar. Bairon, Kaliyani’nin çok doğru bir karar verdiğini söyler. Gauri’nin arkadaşları zaten Jagdish ile evli değil miydin diye sorarlar. Gauri bu kez gerçekten evleneceğiz der. Shiv ofise gitmek isterken dedesi ona Anandi hakkında sorular sorar. Shiv utanarak toplantıya gider.

Eski muhtar ve diğer köylüler Kaliyani’lere gelir. Anandi ve Shiv’in çok fazla buluştuklarını söylerler. Kaliyani sinirlenir ve onlar sizin bir arada çalışıyor der. Eski muhtar iş dışında da çok fazla görüşüyorlar ve tüm köy bunu konuşuyor der. Basant sinirlenir fakat Kaliyani onu sakinleştirmeye çalışır. Kaliyani onlara Anandi sizin için neler yaptı acılarınızı paylaştı der. Fakat şimdi onun üzüntüsünü kimse paylaşmıyor der.

Annesi öldü ve Anandi kocasından resmen boşandı der. Köylüler şaşırır. Kaliyani, Anandi’nin mutlu olmaya hakkı yok mu der. Eski muhtar tabi ki var der. Kaliyani, Anandi ailenin kızı der. Shiv gelir ve Kaliyani Anandi ve Shiv yakında evlenecek diye duyurur. Köylüler çok sevinir ve onları tebrik eder. Kaliyani dört gün sonra nişan var diyerek davet eder.

Shiv eve gelir. Ailedekiler Anandi’yi alarak nişan yüzüğü takmak için Jaipur’a gitmelisin der. Shiv gitmeye çalışırken Menakshi, Anandi ile her şey yolunda mı der. Anandi biraz mesafeli duruyor ve heyecanlı görünmüyor der. Shiv, Anandi eski evliliğinden bıktı der ve annesinin ölümünün acısını yaşadığını söyler. Menakshi evlilik tek taraflı bir şey değil der.

Menakshi Shiv’e mutlu olup olmadığını sorar. Shiv çok mutluyum der. Anandi’nin hayat arkadaşı olduğum için şanslı hissediyorum der. Menakshi tatmin olur. Anandi ile birlikte herkes gitmeye hazırlanır. Shiv’in dedesi Anandi’yi Shiv’in yanına oturtmak için uğraşır. Fakat Anandi rahatsız olur. Dede istersen Iravati ile oturabilirsin der. Yolda Shiv ile Anandi aynada birbirlerine bakarken dede onları görür.

Gauri eline kına yakmıştır. Jagdish gelerek nedenini sorar. Gauri bir bahane uydurur. Jagdish, Bade Papa neden bizi ziyarete gelmedi der. Gauri, Bade Papa’nın iş ile ilgili Kalkuta’ya gideceğini söyler. Kuyumcuda dede Shiv’e Anandi için bir yüzük seçtirir. Anandi’nin gözlerini kapar. Shiv safir bir yüzük beğenir. Daha sonra dede Anandi’den seçmesini ister. Anandi’de aynı yüzüğü seçer. Herkes çok sevinir.

Anandi, Jagdish’in ona yüzük takmasını hatırlar. Herkes mücevherlere bakarken Anandi dalgındır. Shiv bunu görünce yüzüğü almak üzere eline dokunur ve yüzük yere düşer. ikisi de yüzüğü almak için ellerini uzatınca elleri birbirine dokunur. Jagdish, Gauri’ye neden halen yemek yemedin diye sorar. Gauri ellerim kınalı der ve sen yedirir misin der. Jagdish ona yemek yedirir. Gauri, Jagdish’e sarılır ve mutlu olmak için yarını bekleyemeyeceğim diye içinden geçirir…

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.