İkimizin Yerine 267. Bölüm Özeti 1 Haziran Cumartesi Fragmanı

Burak 21 May 2019 İkimizin Yerine  0

Shiv’in annesi bir an önce Anandi ile tanışmak ister. Shiv yarın tanıştıracağım der. Dedesi kabul etmez ve bir an önce tanışalım der. Shiv önce anlatacak önemli şeylerim var der. Anandi’nin daha önceden evlilik yaptığını belirtir. Henüz yeni boşandı der. Herkes şaşırır. Anandi çocuk yaşta evlendirildi der. Kocası eğitim için gittiği Mumbai’de başkası ile evlenmiş der. Aile şoktadır. Menakshi, Anandi boşanmanın ardından halen kocasının evinde mi yaşıyor der.

İkimizin Yerine 1 Haziran Cumartesi Özeti

Shiv onlar onu evin kızı olarak kabul ettiler der. Shiv’in eğer Singhler Jagdish’i reddederek Anandi’yi kızları olarak kabul etmişlerse Anandi gerçekten özel biri olmalı der. Menakshi dışında evdekiler memnundur. Iravati odasında Anandi ile buluşmak için hazırlanırken Menakshi gelir. Irivati ona Shiv için hep hayırlı bir kısmet aradık fakat Shiv uzak bir köyde kendi kısmetini buldu der.

Menakshi, Shiv’i hiç bu şekilde görmemiştim der. Sevgi gerçekten insanları kör edebiliyor sen Shiv için evlenmemiş birini istemiyor muydu diye sorar. Iravati bunun çok da önemli olmadığını söyler. Önemli olan kızın Shiv’e uygun biri olması der. Menakshi, Shiv’in şehirli Anandi’nin ise köylü olmasından çekindiğini söyler. Iravati köylü olmalarına rağmen Kaliyani’ler çok ileri görüşlü insanlar der.

Menakshi tatmin olmamıştır. Iravati önce Anandi ve ailesi ile tanış kararını sonra ver der. Shiv ile ailesi Kaliyani’lere gelir. Kaliyani şok olur. Aileler tanışır. Dedesi torunumun gelecekteki eşi ile görüşmek için geldim der. Kaliyani, Gehna’dan Anandi’yi çağırmasını ister. Menakshi halen suratını asmaktadır.

Gehna yavaş bir şekilde Kaliyani’ye Anandi ile konuşamadım der. Kaliyani ona yemek getirmesini söyler. Shiv gece geç saatte geldiği için özür dilemektedir. Aile ziyaretinden haberim yoktu der. Dadu habersiz gelmek daha iyi der. Gehna yemekleri getirir. Iravati, Gehna’ya çok güzel göründüğünü söyler. Bir düğünden mi geliyorsun der. Kaliyani teej orucunu söyler. Iravati zamansız geldikleri için özür diler.

Dede Anandi’yi görmek ister. Kaliyani şu anda evde değil der. Dede bu geç saatte evde olmamasına şaşırır. Shiv, Anandi’nin muhtar olduğunu ve insanların ona ihtiyacı olduğunda yardım için gittiğini söyler. Jetsar’da yaşanan gelişmeleri anlatır. Shektar çok etkilenir. Anandi eve dönmek için koştururken çamura düşer. Kaliyani, Anandi’nin hastanedeki bri kızı görmeye gittiğini söyleyerek Anandi’yi över. O sırada Anandi çamur içinde eve girer.

Alok bu bana yardım eden kız der. Anandi özür diler ve çamura düştüğünü anlatır. Kaliyani onu odasına çıkarır. Anandi, Kaliyani’ye neden bu kadar geç aradın der. Kaliyani habersiz geldiklerini söyler. Anandi, Shiv’in ailesini bu şekilde görmekten dolayı tuhaf hissettiğini söyler. Kaliyani merak etme her şey çok güzel olacak der. Anandi, Gehna ile birlikte aşağı iner. Shektar’lar ve Shiv’in gözü üzerindedir.

Shiv’in dedesi Anandi’ye sorular sorar. Sorulara Anandi yerine Kaliyani cevap verir. Dede Anandi’ye bahçeden hoşlanıyor musun diye sorar. Anandi bahçe hakkında fazla bilgim yok der. Dede ben sana öğretirim der. Iravati dedenin bahçesini çok sevdiğini anlatır. Ayrıca tüm bitkilerine de isimler vermiştir. Kaliyani şaşırır. Menakshi, Anandi’nin evlenmesinin ardından çalışmak istiyor musun diye sorar.

Anandi ailenin etkilenmemesi şartıyla çalışmak istiyorum der. Çalışmanın ailesini etkilemeyeceğine dair teminat verir. Nandu koşarak gelir ve ayın çıktığını haber verir. Birlikte puja yaparlar. Anandi, Jagdish ile olan çocuk oruçlarını hatırlar. Anandi tek başına oruç açarken Gauri ve Jagdish birlikte açmaktadır. Anandi’nin lambası sönmek üzereyken Shiv müdahale eder. Menakshi hariç herkes keyiflidir.

Iravati, Menakshi’ye bu tekliften hoşnut değilsin biliyorum ama Shiv’in ne kadar mutlu olduğunun farkına varmalı ve Shiv’i herkesten fazla büyüttüğün için ona inanmalısın der. Gelecek yıl Anandi Shiv için oruç tutacak der. Jagdish, Gauri’ye yemek yedirir. Kaliyani herkesten yemek yemesini ister. Menakshi, Anandi’ye büyük bir mücevher takar ve artık Shektar ailesinin üyesisin der. Herkes mutludur fakat Anandi üzgündür.

Kaliyani, Shiv’e gümüş tabak içerisinde para vererek onu över. Shiv almak istemese de Kaliyani adet bu der. Kaliyani en kısa sürede evlenmelerini ister. Alok da Anandi’yi bir an önce evimize götürmek istiyoruz der. Kaliyani, Rahibi arayacağını söyler ve en kısa zamanda tarih isteyeceğim der. Iravati evde çok işleri olduğunu söyleyerek kalkalım der. Habersiz geldikleri için özür diler. Vedalaşıp giderler.

Menakshi, Anandi’ye karşı negatiftir. Anandi odasında son zamanlarda yaşananları düşünür. Shiv’in annesinin ölümü sonrası kendisine verdiği desteği hatırlar. Anılar içerisinde kaybolur ve duymamak için kulaklarını tıkar. Daha sonra Bago’nun son sözlerini hatırlar. Bu sırada Shiv, Anandi’ye telefon eder ve bir süre konuşurlar. Sabah buluşmak için sözleşirler.

Sabah olduğunda rahip yıldız haritasına bakar. Yakın zamanda uğurlu bir evlilik tarihi olmadığını söyler. Herkes gerilir. Kaliyani, Anandi’nin annesine verdiği sözü hatırlatır ve bu nedenle tarih vermesi gerektiğini söyler. Rahip dört ay boyunca evlenmenin bir yolu yok der. Fakat daha sonra dört gün sonra bir tarih olabilir der. Evlilik için uygun olmasa da nişan ve söz falan yapılabilir der. Herkes mutlu olur…

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

“İkimizin Yerine 267. Bölüm Özeti 1 Haziran Cumartesi Fragmanı” üzerine 3 yorum

  1. Anonim dedi ki:

    Cok guzel bir dizi seyret seyret doyamiyorsun hele özellikle babaanneinin değişimi

  2. Anonim dedi ki:

    Özetler için teşekkürler ellerinize emeğinize sağlık

  3. Servi dedi ki:

    ÖZETLERI cok guzel anlatiyorsunuz.Teshekkurler.Yenilerini bekliyorum sabirsizlikla.Ellerinize saglik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.