İkimizin Yerine 266. Bölüm Özeti 31 Mayıs Cuma Fragmanı

Burak 20 May 2019 İkimizin Yerine  0

Anandi, Gauri’nin tüm sözlerini duymuştur. Anandi, Jagdish’e senin hakkında hep iyi düşünmeye çalıştım. Fakat sen bu yaptığınla beni çok büyük hayal kırıklığına uğrattın der. Annem seni hep oğlu gibi sevdi fakat senin onun ölümünde bile buraya Gauri için geldin der. Bu kadar nasıl alçalabilirsin der. Annemin ölümünden sonra bana destek olmak geldiğini düşünmüştüm. Fakat sen iğrenç bir iş için gelmişsin der.

İkimizin Yerine 31 Mayıs Cuma Özeti

Jagdish, Gauri’nin yaşadığı korkulardan bahseder. Anandi böyle kötü kalpli bir insan asla huzura kavuşamaz der. Gauri ve sen asla huzur bulamayacaksınız der. O esnada Kaliyani gelir ve Jagdish ona veda ederek gider. Anandi acı çekmektedir. Kaliyani’ye sarılarak ağlamaya başlar. Arabada Jagdish, Bago’nun evinde yaşananları anımsar. Ritüeller gerçekleştirilir. Daha sonra Kaliyani, Kazan’a Anandi’yi kutsamak için bize gelmen gerekiyor der.

Shiv ile Bairon, Jetsar’a varırlar ve evlilik günü belirlemeleri gerektiğini konuşurlar. Gauri mutlu bir şekilde annesi ile konuşurken Jagdish sinirli bir şekilde gelir. Sadeca Kazan değil tüm köy her şeyi öğrendi. Herkes bana hakaret etti ve kendi ailesi dahi konuşmadı der. Hepsi senin ve annenin yüzünden der. Gauri ve annesi çok üzgündür. Yalnızca sizin saçma düşünceleriniz nedeniyle böyle hakaretlere maruz kaldım der. Bir daha asla sizi dinlemeyeceğim der. Gauri’ye bağırır. Gauri incinerek neden her şey için beni suçluyorsun der. Jagdish başıma ne geldiyse senin aptal düşüncelerin yüzünden geldi der.

Shiv, Kaliyani’lere gelir. Kaliyani, Shiv’e ailelerin bir an önce tanışması gerektiğini söyler ve bu işlemleri geciktirmeyelim der. Daha sonra Shiv’den Anandi’yi hava almaya çıkarmasını söyler. Anandi ve Shiv çıkar. Jagdish, Kazan ve Anandi’nin sözlerini anımsar. Oldukça üzgündür. Anandi ile Shiv bir akarsu yanına oturur. Shiv, Anandi’nin neden bu kadar üzgün olduğunu anlamadığını söyler. Anandi, Shiv’e bir an önce annemin isteğini yerine getirerek evlenmeliyiz der. Shiv şaşırır ve istersen işlemleri bekletebiliriz der.

Shiv annene verdiğin söze saygım var fakat sadece bir sözle geleceğini belirleyemezsin der. Sadece seviyorsan evlenmelisin der. Eğer benimle evlenmek istemiyorsan anlayışla karşılarım der. Anandi tedirgindir. Bana kalsa ömrümün kalanını bekar geçirmek istiyorum fakat annemin son isteğini yerine getirebilmek için seninle evlenmek zorundayım der.

Shiv zorla bir evlilik yaparak daha sonra bundan pişman olmanı istemem der. Anandi annemin isteğini yerine getirmek için yardımına ihtiyacım var der. Shiv tamam der. Sugna ve çocuklar Kaliyani’leri ziyaret eder. Sughna ile Gehna, Anandi’nin üzülmemesi için Teej bayramını onda hatırlatmayalım derler. Fakat Kaliyani, Anandi sorumluluklarını çok iyi bilir der.

Anandi daha sonra Teej için gerekli olan şeylerle gelir. Kaliyani onunla gurur duyar. Anandi’nni bu yaşına rağmen çok olgun ve sorumluluk sahibi olduğunu belirtir. Anandi daha sonra Kaliyani’ye Teej için oruç tutmam gerekiyor mu diye sorar. Kaliyani tutması gerektiğini söyler. Anandi gider.

Kadınlar mutfakta yemek hazırlamaktadır. Anandi daha sonra babasına telefon eder ve babası ikimiz de yalnızız fakat senin ailen olduğu için içim rahat der. Gauri eline kına yakarak Jagdish’in isminin yazılmasını ister. Ayrıca Anandi, Jagdish ile olan son orucunu anımsar. Kazan da Bago’yu hatırlamaktadır. Daha sonra Anandi ve ailesi sahur yapar ve Anandi geçen seneki Sumitra’nın sözlerini anımsar. Gauri de oruçludur.

Hastanede doktorlar yemek yer fakat Gauri orucunu bozmaz. Köyde puja yapılmaktadır. Gauri de şehirde puja yapar. Anandi ve Gauri aynı anda ritüelleri tamamlar. Kaliyani ay çıktığı zaman oruçlarını açabileceklerini söyler. Daha sonra birisi kusan bir kadından bahseder. Anandi kadına yardım etmek için Lal’i arar. Anandi hastaneye gitmek ister. Gehna henüz yemek yemediğini belirtse de Anandi kızı yalnız bırakmak istemiyorum der.

Gauri karnım aç ay neden halen çıkmadı diye söylenir. Jagdish, Anandi’nin onun için oruç tuttuğunu birbirlerine yemek yedirdiği zamanları hatırlar. Shiv eve giderek yengesi Menakshi’nin yemeklerinin kokusunu alır. Shiv’in annesi Iravati de gelmiştir. Shiv onları görünce şaşırır. Annesi yüzünde kızgın bir bakışla bize neden haber vermedin der. Shiv açıklamaya çalışsa da annesi onu azarlar. Menakshi, Shiv’i savunmaya çalışır.

Annesi Shiv’e git dedenin durumunu kontrol et der. Shiv endişelense de dedesinin şarkı söylediğini duyar. Annesi de güler. Dedesi Shiv’i sorar. Shiv’in kafası karışıktır ve sorun ne der. Babası o kıza aşık mısın der. Shiv evet der. Shiv kızın annesi öldü bu nedenle haber veremedim der. Shiv’in annesi şok olur ve Ashima’nın annesi mi öldü der. Shiv evleneceğim kız Ashima değil Anandi der.

Vİdeo çeken biri önünü göremez ve çamura düşer. Anandi’nin öğrencileri ona güler. Bu durum Ananadi’ye Bairon ile ilk tanışmasını anımsatır. Daha sonra Anandi çamura düşen kişiyle sohbete başlar.

Bu esnada Phuli, Anandi’ye hastaneye yetişmeliyiz ayrıca orucumuzu açmalıyız der. Birlikte giderler. Shiv evde dedesi ile oturmaktadır. Menakshi ile Iravati helva ile diğer tatlıları getirir. Her iki kadında Shiv ile dalga geçer. Shiv, Ashima’nın çok iyi bir arkadaşı olduğunu fakat kalbinin Anandi için attığını söyler. Shiv’in ailesi Anandi’yi Shiv ile verdiği röportajdan tanımaktadır.

Shiv’in babası içeri gelir. Neden bahsedildiğini bilememektedir. Alok banyoya giderken benden sonra konuşmayın der. Gauri’nin karnı çok acıkır ve kocası için kadınların oruç tutması saçma bir gelenek der. Gauri evlilik tarihi almak için rahip ile konuşmaya karar verir. Shivin babasına da Shiv’in evleneceği haberini verirler. Babası Alok, Anandi çok güzel bir isimmiş der…

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

“İkimizin Yerine 266. Bölüm Özeti 31 Mayıs Cuma Fragmanı” üzerine 1 yorum

  1. Anonim dedi ki:

    Can parçam ☹

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.