İkimizin Yerine 265. Bölüm Özeti 30 Mayıs Perşembe Fragmanı

Burak 19 May 2019 İkimizin Yerine  0

Shiv, Anandi’nin yanına giderek onu teselli eder. Acını anlıyorum der.. Benimle acını paylaşabilirsin her zaman yanındayım der. Anandi cevap vermez ama memnun olur. Jagdish uyur. Gauri rüyasında Bago’yu görür ve sıçrayarak uyanır. Bairon, Sumitra’yı arayarak Bago’nun ölümünü söyler. Sumitra çok üzülür ve ağlamaya başlar…

İkimizin Yerine 30 Mayıs Perşembe Özeti

Anandi sabah uyandığında ağlayarak dışarı çıkar. Bairon onu görür ve telefonu Anandi’ye verir. Anandi ağlamaya devam eder. Sumitra, Anandi’yi teselli etmeye çalışır. Anandi Sumitra’dan bir an önce dönmesini ister. Gauri bir kez daha Bago’yu rüyasında görür ve korkuyla uyanır. Jagdish ona ne oldu diye sorar. Gauri, Bago’nun ruhu beni götürmek için geliyor der. Jagdish ona saçma şeyler düşünme der.

Gauri gördüğüm kabuslar Anandi’ye yaptıklarımın cezası der. Anandi yapa yalnız kaldı der. Annesi benden intikam almak isteyecek der. Jagdish cevap vermez. Ertesi gün Kazan üzgün bir şekilde Bago’yu anımsar. Anandi ona çay yapar.

Kazan neler yapacaklarından bahseder. Evdeki her yer ona Bago’yu anımsatmaktadır. Kaliyani, Anandi istediği kadar seninle kalabilir der. Kazan buna alışmam gerekiyor der. 15 günlük bir dini ziyarete gideceğim der. Gauri annesine Bago’nun onu öldürmek için uğraştığı rüyayı anlatır. Annesine onu delirttiğini söyler. Annesi onu sakinleştirmeye çalışarak iyi hissetmesini sağlamaya çalışır fakat başaramaz. Ona bir hocadan bahseder fakat Gauri bunu kabul etmez. Kazan Anandi’ye Bago’nun isteklerini en kısa zamanda yerine getir der.

Anandi’nin yeniden evlenme sözünü hatırlatır. Bago’nun ruhu böylece huzur bulacak der. Anandi sözümü tutacağım der. Kaliyani, Bago’nun istediği gibi olacak der. Shiv acaba Anandi’yi arasam mı diye düşünür. Anandi’nin ağladığını anımsar. Anandi’nin doğum günün için bir şeyler yapmaya karar verir.

Shiv, Anandi ile görüşerek nasıl olduğunu ve babasını sorar. Anandi de ona olanları anlatır. Shiv geleyim mi diye sorar fakat Anandi gerek yok der. Shiv bir ihtiyacın olursa ara der. İşyerinde Gauri bir aile ve kızları ile ilgili konuşur. Ardından bir kez daha Bago’nun sözlerini hatırlayarak etkilenir. Gauri bir hastaya alerjisi olan bir ilaç yazar. Başhekim bu hatasından dolayı ona kızar.

Gauri, Bago’yu düşünürken Jagdish omuzuna dokunur. Gauri korkarak ona sarılır. Gauri korkudan gözlerini kapatamadığını söyler. Jagdish endişelenme ben senin yanındayım der. Anandi ağlayarak Bago’yu düşünür. Kaliyani ona akşam yemeği getirerek onu yemesi için ikna eder. Kazan sessiz bir şekilde olanları izler. Gauri, Jagdish’in sabah erkenden nereye gittiğini merak eder. Jagdish bir not bırakmış ve kütüphaneye gideceğini yazmıştır.

Bu sırada kapı çalar fakat Gauri açmaya korkar. Zor da olsa kapıyı açar. Gelen annesidir. Kızını bir hocaya götürmek için gelmiştir. Fakat Gauri kabul etmez. Annesi hocadan aldığı bir tozu verir ve Jagdish bunu Bago’nun öldüğü yere serperek özür dilemesi gerekiyor der. Gauri Jagdish gitmez gitse bile ailesi onu içeri almaz der. Ayrıca bu hurafelere inanmıyorum der.

Annesi onu ikna etmek için uğraşır. Bu sırada Jagdish de konuşmaları duyar ve gitmeyeceğini söyler. Gauri’ye de bunlara nasıl olur da inanırsın der. Gauri inanmıyorum ama çaresiz kaldım der. Jagdish tüm aile oradayken gidemem der. Gauri ve annesi onu iki günlüğüne gitmeye ikna eder.

Annesi Bago’nun 13. gün ritüelinin ardından gitmesini söyler. O güne kadar Kazan hariç kimse kalmayacaktır. Evin girişine kimseye göstermeden tozu serpmesini söylerler. Anandi ile Kazan Bago’nun son ayinleri için otobüs ile bir yere gider. Jagdish telefona bakar ve Anandi’yi arasam mı diye düşünür. Anandi mutfakta yemek pişirmektedir. Tuzun bittiğini fark eder. Anne tuz paketini uzatır mısın der. Daha sonra annesinin olmadığını hatırlar. Kazan bunu görür ve o da çok üzülür. Shiv, Anandi’nin fotoğrafına bakar ve onu anımsar. Anandi babasına yemek yedirir. Birbirlerini teselli etmeye çalışırlar.

Jagdish, Gauri ile annesinin talimatlarını anımsar ve Blaira’ya gider. KAzan’ın evinde puja devam etmektedir. Herkes oradadır. Jagdish de oraya varır. Rahip Anandi’ye bir ayin nedeniyle ana kapının dışına yemek tabağı koymasını söyler. Anandi kapıda Jagdish’i görür ve şok geçirir. Köylülerden biri damat en azından bu gün geldi der.

Jagdish’i içeri çağırırlar. Shiv sinirli görünmektedir. Jagdish içeri girer fakat Kazan ona durmasını söyler. Anandi’ye tabağı dışarı koy ve davetsiz misafirleri durdur der. Jagdish’e Bago’nun ruhu senin varlığını hoş karşılamayacak der. Jagdish bir şeyler söylemeye çalışsa da Kazan müsaade etmez. Bago senin yüzünden öldü artık mutlu olabilirsin der. Jagdish, Anandi’ye Kazan ile konuşmasını söyler.

Anandi sert bir şekilde Jagdish den dışarı çıkmasını ister. Babasından pujayı tamamlamasını ister. Jagdish, Anandi’yi böyle gördüğüne çok şaşırır. Bir hatam olmadığı halde beni suçluyorsunuz der. Kazan onun yakasına yapışır ve Bago’nun resminin önüne sürükler. Biricik kızımızın hayatını mahvettin ve Bago’nun ölümüne neden oldun der.

Birisi Anandi’nin kocası gibi davrandığını söyler. Anandi artık kocam değil boşandık der. Herkes şok olur ve Jagdish’i sorgular. Kaliyani’yi de suçlarlar fakat Anandi onlara engel olur ve bana iyi baktılar der. Hatta benim için Jagdish ile bağlarını kopardılar der. Daha sonra Jagdish’den gitmesini ister.

Kazan, Jagdish’i dışarı atar. Bu sırada Jagdish’in telefonu düşer . Gauri onu aramaktadır. Anandi yanlışlıkla telefona basarak telefonu açar. Telefon hoparlörü de açılmıştır. Gauri, Jagdish’e hocanın Bago’nun öldüğü yere serpen için verdiği tozu mutlaka serp der. Yoksa asla huzur bulamayacağım der. Anandi bunu duyunca adeta şok geçirir. Jagdish büyük panik yaşar. Anandi Jagdish’e tiksinerek bakar…

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

“İkimizin Yerine 265. Bölüm Özeti 30 Mayıs Perşembe Fragmanı” üzerine 1 yorum

  1. mahdubaya dedi ki:

    bu dizi güzel ilki bu dizi var annadi shivde ne zamam evleniyor ki

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.