İkimizin Yerine 264. Bölüm Özeti 29 Mayıs Çarşamba Fragmanı

Burak 18 May 2019 İkimizin Yerine  0

Anandi, Shiv’i arayarak hediye için teşekkür eder. Shiv ona geçmişte zor zamanlar geçirdiğini anlıyorum fakat şimdi yeni bir Anandi gibi görünüyorsun der. Yardım edebileceğim bir şey olursa lütfen haber ver der. Anandi tamam der ve telefonu kapatır. Kaliyani, Anandi’ye erken uyu der ve sabah aileni görmeye gideceğiz der. Anandi şaşırarak neden gidiyoruz diye sorar. Kaliyani ona her şey yolunda meraklanma der.

İkimizin Yerine 29 Mayıs Çarşamba Özeti

Bago’nun biraz rahatsız olduğunu fakat Kazan’ın ona göz kulak olduğunu söyler. Anandi ailesini düşünerek ağlamaya başlar. Kaliyani odasında Shiv’e telefon eder ve Anandi’nin ailesi ile görüştüğünü onun hakkında olumlu düşündüklerini söyler. Bago Anandi’yi evliliğe ikna etmek için onunla konuşacak Anandi annesinin sözüne karşı gelmez der. Shiv, Anandi’nin mutlu olmasını istiyorum ve evliliği kendi isteği ile kabul etmesi gerekiyor der. Kaliyani, Anandi senden iyisini bulamaz der.

Ertesi gün Anandi heyecanlı bir şekilde eve giderek geçmişte yaşadıklarını anımsar. Kazan’a sarılarak duygulanır. Daha sonra annesini görmek için gider. Kazan, Kaliyani’ye Bago’nun durumunun kötüye gittiğini anlatır. Anandi, Bago’nun ne kadar zayıfladığını görünce şok olur. Annesine sarılarak ağlamaya başlar. Anandi hasta olduğunu neden bana söylemedin der. Bago senin üzmek istemediğim için diye cevaplar.

Anandi ağlamaya devam eder. Seni Jetsar’daki hastanemize götürelim der. Bago kabul etmez. Daha sonra Bago senden bir şey isteyeceğim der. Anandi ne istersen yaparım der. Bago , Shiv ile evlenmeni istiyorum der. Senden başka hiç bir şey istemeyeceğim der. Anandi hayır der. Bago ikna etmek için konuşur.

Anandi sana Kaliyani mi baskı yaptı diye kızar. Bago böyle konuşma der. Anandi’yi ikna etmeye çalışsa da Anandi kabul edecek gibi değildir. Anadi gider. Bago peşinden gelir. Anandi tam kapıdan çıkarken Bago fenalaşır. Herkes Bago’yu kendine getirmeye çalışır. Fakat Bago bir türlü uyanmaz. Anandi lütfen uyan kiminle istiyorsan evleneceğim der. Bago gözlerini açar ve artık huzur içinde ölebilirim der.

Kaliyani senin geleceğini düşündüğü için çok şanslısın der. Sing ailesinin hayatlarını değiştirdiğin gibi Shiv’in de ailesini değiştireceksin der. Senin iyi bir aile ve eşe sahip olman için dua edeceğim der. Anandi’den sözünden dönmemesi için söz ister. Anandi söz verir.

Bago huzur içinde ölebilirim der. Kaliyani, Bago’ya merak etme Anandi bizim kızımız der. Bago mutlu olur. Anandi’yi kutsar ve ardından hayata gözlerini kapatır. Herkes şoktadır. Anandi ağlamaya başlar. Doktor gelir fakat artık her şey için çok geçtir. Anandi çocukluk zamanlarını hatırlar. Cenaze töreni yapılır. Anandi annesi ile geçirdiği günleri anımsar. Perişan haldedir.

Basant ile Shiv gelir. Basant Kazan’ı teselli etmek için uğraşır. Kaliyani gelerek Shiv ile Kazan’ı tanıştırır. Diğerleri Jagdish’i sorar. Birisi uzakta yaşıyor geç gelebilir der. Shiv, Kaliyani’ye Anandi burada olmamdan hoşlanmaz der. Fakat Kaliyani, Bago evlenmek için Anandi’yi ikna etti der. Cenaze töreni başlar. Shiv tabutu taşımaya yardım eder. Diğer insanlar damadı nerede bu adam da kim diye söylenmeye başlar.

Kaliyani onlara Jagdish işleri nedeniyle gelemedi der. Jetsar kaymakamı Shivraj ailemizin oğlu sayılır der. Bago’yu alırlarken Anandi ben de geleceğim der. Diğerleri oraya gidemezsin der. Anandi, Kazan’a gelerek annemin son anında onunla olmak istiyorum der.

İnsanlar bunun doğru olmadığını söyler. Kaliyani, Anandi’nin haklı olduğunu söyler. Bago’nun yanında olmak için Anandi ile geleceğim der. Jagdish rüyasında bazı insanların onu dövmeye çalıştığını ve köydeki bir eve girdiğinde kimsenin olmadığını görür. Jagdish birden uyanır ve evde her şeyin yolunda olup olmadığını öğrenmek için köyü arar. Makan ona Bago’nun ölümünü haber verir.

Jagdish ağlamaya başlar. Gauri ne oldu diye sorar. Jagdish durumu anlatır. Gauri, Bago’nun köydeki bağırmasını anımsar. Jagdish sence oraya gitmeli miyim diye sorar. Gauri buna gerek olmadığını söyler. Ailen seni istemiyor haber bile vermediler der. Rahip, Kazan’a cenazeyi yakmasını söyler.

Cenaze töreni biter ve herkes Kazan’ın evine döner. Shiv, Kaliyani ile Kazan’a veda etmek için gelir. Kazan onu Bago’nun resminin yanına götürür. Artık Anandi’nin annesi de hayatta değil. Onun hayatına ışık tutacak mısın diye sorar. Shiv onun elini tutarak merak etmeyin der. Artık Anandi’nin tüm sorumluluğu bende der…

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.