İkimizin Yerine 263. Bölüm Özeti 28 Mayıs Salı Fragmanı

Burak 16 May 2019 İkimizin Yerine  0

Basant iş nedeniyle bir günlüğüne Jaipur’a gitmek durumundadır. Gehna da onunla birlikte gider. Anandi evde yalnızdır. Jagdish karakolda başına gelenleri düşünmektedir. Shiv’den intikam almak ister. Bir gün Shiv elime düşecek ve ona haddini bildireceğim der. Gauri, Jagdish’in yanına oturur. Her şeyi unut artık der. Jagdish öfkelenir.

İkimizin Yerine 28 Mayıs Salı Özeti

Gauri onu sakinleştirmeye çalışır ve birbirlerine destek olurlar. Gehna ile Basant eve döner. O sırada Kaliyani de gelir. Bairon işe gitmiştir. Kaliyani, Basant’a Bago’nun çok hasta olduğunu söyler. Daha sonra Bago’nun Jagdish’e hesap sorduğu günü anımsar ve şimdi acısını anlayabiliyorum der. Gauri’ye bir posta gelir. Jagdish alır ve açar. Gauri’yi çağırır.

Mektup Bade Papa’dan gelmiştir. Jagdish mektubu okumadan Gauri koşar ve paniklemiş bir şekilde kağıdı aşır. Gauri bana gelen mektubu neden açıyorsun der. Jagdish ben senin kocanım der. Mektubu açmamda ne sakınca var der. Gauri mahremiyet denen bir şey var der. Jagdish sen Papa ile konuşmamı da istemedin neler oluyor der. Gauri bir şey açıklamak zorunda değilim der. İşe gitmeden önce tartışmak istemiyorum der.

Kaliyani ve Anandi eve ilk geldikleri zamanları anımsar. Kaliyani ağlar ve böyle olduğu için çok üzgünüm der. O esnada Basant gelerek neden ağlıyorsun der. Kaliyani eski günleri hatırladığını söyler Anandi’nin hayatını mahvettim der. Bago’nun söylediklerini hatırlar. Şimdi Bago’nun acısını daha iyi anlamaktadır. Bago’nun iyileşerek Shiv ve Anandi’yi bir araya getirmesi için dua eder.

Basant geçmişte hata yaptık fakat şimdi bu hataları telafi etmek için uğraşacağız der. Kaliyani henüz bir şey yapmadım der. Basant zamana ihtiyacın var yapacaksın der. Kaliyani ölmeden önce Anandi’nin mutluluğu için her şeyi yapmak istediğini söyler. Gauri, Bade Papa’nın mektubunu okur. Papa ona çok yanlış işler yaptığını bir ailenin dağılmasına neden olduğu için onunla bir ilişki kurmak istemediğini Gauri ile tüm bağları kesmek istediğini yazmıştır. Gauri ağlamaya başlar. Ben seni hep iyi anılarla hatırlayacağım diye söylenir.

Bir kadının gelini doğum yapmaktadır. Gauri’den yardım istemeye gelir. Gauri evde değildir Jagdish ben yardım edeyim der. Gauri, Jagdish’in mektubu okuduğu sahneyi anımsar. Ona kaba davrandığını fark eder. Özür dilemek için arar fakat Jagdish telefonu açmaz. Gauri eve gitmek ister. Fakat hava koşulları nedeniyle gidemez. Jagdish komşusunun doğumuna yardım eder. Kadın bir erkek bebek doğurur. Aile Jagdish’e teşekkür eder. Gauri eve girerken komşu onu görür ve çağırır. Gauri’ye Jagdish’in bebeğin doğumu için yardım ettiğini söylerler. Gauri de Jagdish’i tebrik eder.

Lal, Bogo’nun raporlarını inceler ve durumunun kötü olduğunu yapılacak fazla bir şey olmadığını söyler. Gauri, Jagdish’i tebrik eder. Jagdish çok mutludur. Bu durum onun öz güvenini biraz yerine getirir. Gauri yakında herkes Doktor Jagdish’ten bahsedecek der. Kaliyani, Basant ve Gehna ile birlikte tapınağa gelir. Bago için dua ederler. Anandi’nin kabul etmesi durumunda daha iyi olacağını söylerler. Jagdish ve Gauri dışarı çıkmak üzeredir. O esnada komşunun gelininin doktoru ile gelir. Doktor Jagdish’i tebrik eder ve ona kliniğinde iş teklifinde bulunur.

Jagdish ve Gauri mutlu olur. Daha sonra öğle yemeğine giderler. Jagdish ve Gauri restorandadır. Jagdish iş teklifini kabul edeceğim der. Fakat Gauri bence kendini yüksek lisansına vermelisin der. Part Time çalışırken derslerine odaklanamıyorsun der. Jagdish paraya ihtiyacı olduğunu söyler. Gauri öncelikle yüksek linsansını yapmalısın der. Fakat Jagdish işi kabul etmekte kararlıdır.

Gauri önceki işleri hatırlatır. Jagdish sen bana hükmetmek istiyorsun ve senden para almamı seviyorsun der. Para için saatimi satmak zorunda kaldım. O işe gireceğim kararım bu der. Shiv, Anandi’yi eve bırakır. Shiv geri dönecekken Anandi yağmur çok şiddetli cipinin üzeri açık biraz daha kal der. Makan onlara selam verir. Gideceğini söyler fakat evde kimsenin olmadığından bahsetmez. Shiv tereddüt ederek Anandi’ye aldığı hediyeyi çıkartır.

Jagdish, Gauri’nin sözlerini hatırlayarak sinirlenir. Shiv Anandi,’ye hediyeyi nasıl vereceğini düşünür. Ahırdan bir ses gelir. Çatıdan çok fazla su sızmaktadır. Shiv suyu engellemeye çalışırken ıslanır. Shiv çatıyı onarırken Anandi ona yardım eder. Daha sonra Shiv’e teşekkür eder. Shiv ben olduğum sürece sorun yaşamayacaksın der. Anandi cevap vermez. Shiv hapşırır. Anandi ona sıcak çay getirir. Shiv’in hapşırığı artar. Anandi kıyafetlerini değiştirmelisin der. Shiv istemese de Anandi onu dinlemez. Shiv’i üst kata çıkarır. ona kıyafet getirirken kayarak düşer. Shiv de düşer ve birbirlerine çarparlar. Daha sonra göz göze gelirler. Anandi kıyafetleri verir.

Shiv sana bir şey sormak istiyorum der. Anandi tedirgin olur. Shiv karnım acıktı çayın yanına yiyecekler bir şeyler getirebilir misin der. Anandi rahatlar ve tabi diyerek mutfağa gider. Gauri eve gelerek Jagdish’e hediye verir. Jagdish’i üzdüğü için özür diler. Sadece senin iyiliğini istiyorum der.

Jagdish de özür diler ve araları düzelir. Jagdish işe girmeyeceğim der. Gauri sevinir. Anandi, Shiv’e yiyecek bir şeyler getirir. Shiv kıyafetlerle tuhaf göründüğünü söyler fakat Anandi iyi görünüyorsun der. Shiv, Anandi’nin kurabiyesini çok beğenir. Anandi annem yağmur yağdığında yapardı der.

Shiv, Anandi’ye helva yapmasına yardım eder. Daha sonra tüm yemekleri yiyerek Anandi’yi över. Anandi de Shiv’e çok yetenekli birisin kaymakamsın. Haydutlarla dövüşebiliyorsun, çatıyı tamir edebiliyorsun ayrıca mutfakta da yardım ediyorsun diyerek onu över. Shiv çok memnun olur.

O esnada Kaliyani ve diğerleri geri gelir. Kaliyani, Shiv’in kıyafetlerini görür ve tanıdık geldi der. Anandi, Shiv çatıyı tamir ederken ıslandı bu nedenle ona Bairon’un elbiselerinden verdim der. Shiv, Anandi’ye minnettar olduğunu söyler.

Anandi onunla keyifli bir şekilde sohbet eder. Kaliyani ve diğerleri de bunu fark ederler. Herkes gittiğinde Anandi, Shiv’in ona hediye aldığını fark eder. Gehna ile Basant, Anandi ve Shiv’i tartışırlar. Her ikisi de son yaşanan olaylardan dolayı memnundur. Anandi odasında Shiv’in hediyesini açar. Kenarlarında gülen fotoğrafların bulunduğu aynalı bir resim çerçevesidir

Ayrıca bir not vardır. “Mutlu fotoğraflarında ben de olmak isterim her zaman gülmeni istiyorum” yazmaktadır. Geçmişe takılma geleceğine odaklan ve mutlu ol gibi sözler de yazmıştır. Anandi aynaya ve gülen resimlere bakarak gülümser…

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

“İkimizin Yerine 263. Bölüm Özeti 28 Mayıs Salı Fragmanı” üzerine 2 yorum

  1. GÜLALEK dedi ki:

    Özetler ün teşekkürler. Elinize saglik

  2. HAVA dedi ki:

    Özet için teşekkürler ellerinize emeğinize sağlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.