İkimizin Yerine 258. Bölüm Özeti 23 Mayıs Perşembe Fragmanı

Burak 13 May 2019 İkimizin Yerine  0

Anandi, Shiv’in yarasına pansuman yaparken Shiv hayranlıkla onu seyreder. Kaliyani gelerek Anandi’nin verdiği mücadeleden ötürü onu tebrik eder ve artık tek başına değilsin Shiv de senin yanında der. Gece Jyoti, Anandi ile birlikte uyur. Anandi yaşananları anımsar ve Shiv’in onu ve Jyoti’yi nasıl kurtardığını düşünür. Keşke beni de çocukken birisi kurtarsaydı diye düşünür. Shiv ona telefon eder ve çocuk yaşta evlilik hakkında konuşurlar.

İkimizin Yerine 23 Mayıs Perşembe Özeti

Birbirlerine teşekkür ederler. Anandi bizi yalnız bırakma der ve kendi söylediklerine şaşırır. Shiv kaymakam olduğu için öyle dediğini zanneder ve hep yanınızda olacağım merak etme der. Sabah olduğunda Jyoti’nin ailesi serbest bırakılır. Anandi ve Jyoti’yi görürler. Aile Anandi’den özür diler fakat Anandi oralı olmaz. Aile Jyoti den de özür diler ve Jyoti onlara sarılır. Anandi gider. Basın toplantısı yapılmaktadır ve herkes çocuk evliliğini durdurduğu için Shiv’i över. Shiv de Anandi’den övgü ile bahseder. Anandi ile birlikte çocuk evliliği hakkında konferans verirler.

Anandi bir kızın bütün acılarını bizzat yaşadığını söyler ve toplumun değişmeye ihtiyacı var der. Muhabir öfkeli bir şekilde bu konuda bir şey bilmiyorsun der. Anandi sinirli bir şekilde ben de çocuk evliliği kurbanıyım der. Shiv duydukları karşısında adeta şok olur. Bütün muhabirler Anandi’ye sorular sorar. Nasıl evlendin ? Kocan şimdi nerde ? gibi sorular peş peşe gelir. Shiv Anandi’yi basın toplantısından çıkarır.

Anandi ağlamaktadır. Shiv senin de çocukken evlendiğini bilmiyordum der. Neden Jyoti’nin evliliğini durdurmak için bu kadar çaba sarf ettin şimdi daha iyi anlıyorum der. Anandi’yi bu kadar acıya rağmen ayakta kaldığı için över.

Anandi, Shiv’e kendisini anladığı için teşekkür eder. Gauri, Jagdish’e parti verdiği için kızar. Jagdish ise parti yapmakta kararlıdır. Jagdish partide alkol alır. Gauri gelerek yemeğin hazır olduğunu söyler. Arkadaşlar çalıştıkları işler ile ilgili konuşur. Jagdish kardiyoloji bölümündeyim der. Arkadaşları Gauri’nin asistanı olması hakkında yorum yapar. Gauri ev işlerinde nasıl yardım ediyorsa Jagdish de işte yardım etmelidir derler.

İlişkileri hakkında şakalar yapmaya başlayınca Jagdish sinirlenir. Arkadaşları sadece şaka yapıyorduk diyerek özür diler ve Jagdish’i dans etmeye zorlarlar. Bu sırada Gauri’nin telefonu çalar ve tepsiyi Jagdish’e vererek konuşmaya gider. Bu esnada arkadaşları Jagdish’ten bir şeyler ister. Jagdish iyice bozulur.

Gauri daha sonra yarın önemli bir ameliyatım var der ve arkadaşlarından gitmelerini ister. Arkadaşları bunu ev hanımı Gauri mi yoksa patron olan Gauri mi söylüyor der. Jagdish iyice küçük düşmüş hisseder ve sinirlenerek masayı devirir. Herkes şok olur.

Anandi rüyasında Jagdish’i aramaktadır ve bu sırada ata binen birini fark eder. Elinde bir kupa ile Jagdish’i düşünerek ata binen kişiye koşarken düşer. Daha sonra başka bir atlı gelerek ona elini uzatır. Anandi elini tutar ve o kişinin Shiv olduğunu fark eder. Anandi uyandığında neden sürekli aynı rüyayı görüyorum diye düşünür.

Sabah olduğunda Anandi, Kaliyani’nin salonda bir kutlama düzenlediğini görür ve ona neler olduğunu sorar. Kaliyani, Shiv’in doğum günü için der. Shiv burada yalnız olduğu için biz kutlamalıyız der. Daha sonra ben Badi için mabede gitmeliyim diyerek sorumluluğu Anandi’ye bırakır.

Hastanede başhekim ve Gauri bir hastayı muayene ederler. Jagdish, Gauri’ye ismi ile hitap eder ve farklı bir ilaç önerir. Başhekim bunu duyunda Jagdish’i azarlar ve protokole göre davran der. Gauri de Jagdish’e başhekimin işine karışma der. Başhekim gidince Gauri, Jagdish ile konuşur. Fakat Jagdish ben pozisyonumu anladım der ve üzgün bir şekilde gider. Anandi ile Gehna parti düzenlemesinden memnundur. Anandi, Shiv’in beğeneceğini düşünmektedir. Anandi öğrencilerine de haber verir. Bhim, Shiv’e devletin Anandi’nin okuluna yardım yapacağını yazan mektubu verir.

Shiv sevinir ve Anandi bundan mutlu olacak der. Anandi’ye mektubu kendisi vermek ister. Bhim sürpriz doğum günü için hazırlık yapıldığını bilmektedir ve Shiv böyle deyince panikler. Anandi’nin okulda oladığını söyleyince Shiv eve gidip veririm der. Bhim hemen evi arayarak haber vermek ister. Gehna, Anandi evde değil der. Shiv, Anandi ile yolda karşılaşır. Anandi onu gördüğünde doğum günü partisini öğrenmesinden korkar. Shiv, Anandi’ye mektubu verir. Daha sonra Shiv, Anandi’nin saçında parlak bir kağıt parçası görür ve onu alır. Bu ne diye sorar. Anandi bir bahane uydurarak geçiştirir ve okula gitmeliyim diyerek uzaklaşır.

Shiv ben bırakayım dese de Anandi kabul etmez. Shiv onun kendisinden uzaklaştığını düşünerek üzülür. Hastanede toplantı yapılmaktadır. Jagdish düşüncelidir. O esnada başhekim ona soru sorar fakat Jagdish cevap vermez. Gauri soruyu tekrarlar. Jagdish pardon der. Başhekim dikkatsizliği yüzünden ona kızar ve ekipten atar. Jagdish sinirlenerek adamı yakasından tutar ve bana böyle davranamazsın der.

Gauri araya girerek Jagdish’e engel olur ve baş hekimden özür dile der. Jagdish kabul etmez. Gauri sen kardiyolojiye layık değilsin keşke seni buraya aldırmasaydım der. Jagdish, Gauri sayesinde işe girdiğini öğrenince şok olur. Jagdish bara giderek içmeye başlar ve sarhoş olur. Gauri oraya gelir ve bardakları fırlatarak durmasını söyler.

Herkesin önünde kavga ederler. Etraftakiler tepki gösterir. Gauri sana iş buldum yanlış bir şey yapmadım der. Jagdish Banglore’de daha iyi teklif almıştım sen beni burada tuttun der. Daha sonra bir görevli polis çağıracağını söyleyince Gauri gider. Kaliyani mabede giderek Rahip’e Jetsarlı olduğunu söyler ve geri dönmeliyim der. Tapınaktaki bir kadın bunu duyarak onun yanına gelir.

Kaliyani’e Shiv’i tanıyor musun diye sorar. Kaliyani çok iyi tanıyorum der. Kadın kızına onunla evlilik tavsiyesi geldiğini söyler. Kaliyani şok olur. Kadın Shiv nasıl biri diye sorar. Kaliyani Shiv hakkında olumsuz şeyler söyler. Kadın korkar. Kaliyani ayrıca Shiv kimseyi beğenmiyor der. Kadının kafası iyice karışır. Kaliyani, Shiv ve Anandi’yi bir an önce evlendirmeliyim diye düşünür.

Shv ofise gelir ve kimse doğum günümü hatırlamıyor diye düşünür. Gehna, Anandi’ye Kaliyani’nin giymesi için bir elbise verir. Anandi elbiseyi alır. Bairon ile Basant, Kaliyani’nin neler yapacağını merak ederler. Anandi saçları açık ve güzel bir sari ile gelir. Herkes onu över. Jagdish ve Gauri televizyonda Anandi ve Shiv’in karakol dışındaki röportajını görünce çok şaşırırlar. Jagdish, Shiv’in kim olduğunu merak eder…

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir