İkimizin Yerine 254. Bölüm Özeti 19 Mayıs Pazar Fragmanı

Ashima istediği gibi birini bulamadığı için bekar olduğunu söyler. Kaliyani ben sana istediğin gibi birini bulmana yardım edebilirim der. Ashima keşke Shiv gibi biriyle evlenebilsem der. Kaliyani şaşırır. Shiv, Ashima’ya ben seni Londra’da evlendireceğim söz veriyorum der. Kaliyani, Anandi’yi över ve hem okulu hem evi idare ediyor aynı zamanda da muhtarlık yapıyor der.

İkimizin Yerine 19 Mayıs Pazar Özeti

Ashima ben asla bunların hepsini yapamazdım der. Kaliyani, Anandi’ye Shiv’in yanına oturmasını söyler. Fakat Anandi onu dinlemeyerek mutfağa gider. Ashima, Shivin yanına oturur. Anandi bunu bilerek yapmıştır. Kaliyani, Shiv ve Anandi’nin arasına kimse giremez der. Ashima yemeği yerken birden öksürmeye başlar. Shiv ona su verir. İyi misin diye sorar. Ashima iyiyim der.

Gehna düğün nasıldı diye sorar. Ashima çok güzel ve renkli bir düğündü der. Fakat evlilik düzeninin çok ilginç olduğunu birinin eşine nasıl bir başkası karar verebilir der. Anandi buradaki evlilik insanlar değil aileler arasında der. Bunu Ashima’ya İngilizce olarak açıklar. Shiv, Anandi’nin çok iyi İngilizce bilmesine şaşırır. Anandi ile aynı fikirde olduğunu söyler.

Shiv, Anandi’den öğreneceği çok şey olduğundan Ashima’ya Anandi ile birlikte kalmasını söyler. Anandi, Ashima’yı alarak tuvalete götürür. Ashima, Anandi’nin kıyafetini çok beğenir ve seninki gibi bir elbise giyebilir miyim diye sorar. Kaliyani, Shiv’e Anandi benim gelinimdi der ve Jagdish ile evliliğini açıklamaya çalışır. Shiv her şeyi biliyorum der.

Kaliyani, Anandi’yi över ve yakında Jagdish ile boşanacak Jagdish büyük bir hata yaptı der. Shiv, Anandi’nin hatasının olmadığını biliyorum der ailesinin ona davranışını gördüğünü anlatır. Kaliyani memnun olur ve Shiv ile konuşurlarken Ashima, Hint kıyafetleri ile gelir. Shiv çok şaşırır. Kaliyani ise şaşkındır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  İkimizin Yerine 241. Bölüm Özeti 6 Mayıs Pazartesi Fragmanı

Shiv senin içinde gizli bir Hint kızı olduğunu bilmiyordum der. Kaliyani, Ashima’yı güzel bir şekilde Shiv’in karşısına çıkarmasından ötürü içten içe Anandi’ye kızar. Ashima, Anandi’den Shiv ile bir fotoğrafını çekmesini rica eder. Kaliyani, Ashima ile Shiv’in yakınlaşmasından hoşnut değildir. Ashima, Shiv ve Anandi birlikte resim çekilir. Kaliyani, Ashima’yı fotoğraftan keserim diye düşünür.

Kaliyani, Shiv’e önemli bir şey konuşmak istediğini fakat şimdi uygun bir zaman olmadığını söyler. Shiv istediğiniz zaman gelebilirim der. Ashima hepsine teşekkür ederek Londra’ya gidince sizi çok özleyeceğim der. Kaliyani gideceğini duyunca memnun olur. Ashima ve Shiv gider. Onlar gittikten sonra Kaliyani, Gehna ve Anandi Ashima hakkında konuşmaya başlar. Anandi, Ashima’nın Shiv’e aşık olduğunu söyler ve Shiv bunu anlamıyor der.

Kaliyani Shiv’e sakın böyle bir şey söyleme diyerek Anandi’ye kızar. Jagdish’in hastanedeki mülakatı olumlu geçmiştir. Fakat ona asistan olarak görev verirler. Jagdish memnun olmasa da kabul etmek zorunda kalır. Bir doktorun yanında çalışacaksın derler.

Shiv ve Anandi ertesi sabah Mangal Singh’in başkanlığını yaptığı kanal projesine karşı olan köylülerle görüşmeye giderler. Ashima onlara eşlik ederek köylülerin fotoğrafını çeker. Shiv sert bir şekilde Mangal Singh’e mantıklı olmasını söyler. Mangal pes etmeyerek köylüleri kışkırtmaya devam eder. Çiftliğim verimli olduğu halde bana çorak bir arazi veriyorsunuz der. Çiftlik için tazminat talep eder. Diğer köylüler de Mangal’ı destekler. Shiv öfkelenir ve gerekirse yasal işlem başlatacağım der. Köylüler daha da sinirlenir.

Shiv de iyice öfkelenmiştir. Anandi onu sakinleştirmeye çalışır. Anandi, Mangal’a kızının koca evindeki su sorunu hayatında sıkıntılara neden oluyor der. Bunun gibi köylerdeki kadınların su sıkıntısı çektiğini belirtir. Bir süre sıkıntılara katlanacaksınız fakat Shiv ve ben tazminatınızı almanızı sağlayacağız der.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  İkimizin Yerine 182. Bölüm Özeti 08 Mart Cuma Fragmanı # (1. kısım) Jagdish ve Gauri Evlenir.

Mangal kabul eder. Anandi ile Shiv’den özür diler. Beni Shambu kışkırttı der. Köylüler belgeleri imzalamaya hazırdır. Ashima, Shiv’e Anandi nasıl insanları bu kadar kolay ikna ediyor der. Shiv’de Anandi’ye hayran kalmıştır…

İkimizin Yerine 254. Bölüm Özeti 19 Mayıs Pazar Fragmanı (3 Yorum)

  1. Özetler ün teşekkür ederin Göker bey elinize saglik.
    Lütfen yeni bölümleride yazarmisiniz?