İkimizin Yerine 25 Şubat Pazartesi Özeti 171. Bölüm Fragmanı # (2. kısım) Kaliyani Anandiden Jagdishi Geri Getirmesini İster.

Burak 23 Şub 2019 İkimizin Yerine  0

Kaliyani mutfakta bir şeyler hazırlıyordur. Anandi’nin yemeklerini ve anılarını hatırlar ve hüzünlenir. Anandi gelir ve Kaliyani’ye ne istiyorsa söylemesini ve kendisinin  pişireceğini söyler. Kaliyani, domates turşusunu yemek istediğini ama tüm gelinlerinin hiçbirinin iyi yapamayacağı türde bir domates turşusu yemek istediğini söyler. Anandi, Kaliyani’nın gözünde yaş görür ve neden ağladığını sorar. Kaliyani soğan kestiğini söyler ancak Anandi ona inanmaz. Kaliyani inanmazsan , burnuma bak uzamış mı diye sorar. Anandi, biraz uzamış der. Kaliyani kendisini suçlu hisseder. Anandi ise çok üzülür.

Kaliyani sessizce Anandi’nin  turşusunu sevdiğini onun için fazladan yapacağını söyler. Anandi duygusallaşır ve ona sarılarak ağlar. Kaliyani de ağlıyordur. Öğle yemeğinde, herkes Kaliyani’nın turşusunu beğenir.

Kaliyani, Anandi’ye  kendi elleriyle yemek yedirir. Gözyaşlarıyla Anandi’den, Jagdish’i eve getirmesini rica eder. Gehna kendisini kötü hisseder. Anandi Kaliyani’ya sarılır ve ağlar. Phuli, evlerinde büyük bir kalabalık olduğunu fark eder.

Phulinin babasına kredi veren birisi  parasını talep etmektedir. Babası biraz daha zaman vermesi için yalvarır. Alacaklı tam Phulinin babasına vuracakken Phuli onu durdurur. Alacaklı Phuli’ye  bakar ve isterse borcunu bir gecede ödeyebileceğini söyler.

Phuli tam onu tokatlamak üzereyken adam onu durdurur. Phuli‘nin parasını elinden alır ve onun hakkında kötü konuşur. Gençliğini kullanarak para kazanmasını söyler. Phuli ve ailesi adamdan tiksinir. Adam Gider. Phuli ve ailesi çok üzülür.

Bu arada Anandi, Mumbai’ye (Jagdish’in kolejine) gittiğini hayal eder. Jagdish onu mutlu bir şekilde karşılar ve onu beklediğini söyler. Anandiyi  evlerine götürür ve burası  bizim evimiz der. Anandi rüyasından uyanır ve çok üzülür. Sabah, Anandi okula gelir. Phuli’nin henüz gelmediğini fark eder. Gulli oraya gelir ve  Anandi ona Phuli’yi sorar. Gulli ona önceki günün yaşananları anlatır. Anandi şok olur.

Anandi, Phuliyle hayatı ve kaderi ile ilgili konuşur. Daha sonra Phuli‘nin kaynanası gelir ve Phuli‘nin anne ve babasına, diğer gelinlerinin bir cadı olduğunu ve bu sebeple onu dışarı attıklarını söyler. Onun yerine oğluna Phuli’yi ister. Anandi üzülür ve bunu sorgulamak isterken Phuli onu durdurur. Phulinin kaynanası ayrılır ve Anandi Phuli‘nin ailesine neler olduğunu sorar.

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.