İkimizin Yerine 25. Bölüm Özeti 02 Ekim Salı Fragmanı # Sughnanın kayın validesi ve kayın pederi nikahın bir an önce olması için bastırırlar.

Burak 23 Eyl 2018 İkimizin Yerine  0

İkimizin Yerine 25. Bölüm 02 Ekim Salı Günü Neler Yaşanacak?

Sughnanın kayın validesi ve kayın pederi eve gelir. Sughna konuşulanları gizlice yukarıdan dinlemektedir. Kaliyani mutlu bir şekilde Sughna adına toprak aldığını dünürlerine söyler ancak dünürler pek etkilenmiş gözükmemektedir. Anandi Gehnanın odasına gider. Ağlayarak birbirlerine sarılırlar. Gehna nene seni bağışladı ağlama der. Anandi sen neden babaanneden benim özür diledin der. Gehna ailen buraya gelmedi ya boş ver Kaliyani evin büyüğü büyüklerin yanında baş eğmekle kimse hürmetten düşmez der. Anandi yengesinden onu bağışlamasını ister ve bir daha neneyi üzecek bir şey yapmayacağın söyler. Sughna’nın kaynatası cemiyet baskısından bıktığını, herkesin onlar hakkında konuştuğunu, Pratap ile ilgili bir sıkıntı olduğunu düşündüklerini ve bu ayın sonuna nikah yaparak Sughnayı almak istediklerini söyler. Yoksa oğlu için başka bir kız bakacaklarını söyler. Sughna bunu duyar ve çok üzülür. Dünürler ayağa kalkarlar. Sumitra çay içmelerini teklif eder. Ama kayın valide biz nikahtan sonra içeriz der. Sughnanın kayın babası bunu söylemek için geldiklerini söyler ve cevap beklediklerini ileterek ayrılırlar.

Kaliyani Bairona  Sughnayı koca evine vermeleri gerektiğini dünürlerin haklı olduğunu  söyler. Adet ve göreneklere göre Sughanyı vermelerini söyler. Bairon ben düşünüp taşınarak Sughna 18 yaşına girmeden onu koca evine göndermemeye karar verdim der. Kaliyani Sughnanın evlenecek yaşa geldiğini söyler. Basant annesine alay edici şekilde Bairon çok akıllı o her şeyin doğrusunu bilir. Biz neyin doğru neyin yanlış olduğunu ne biliriz, her şeyi o bilir, der. Bairon ben ailem için neyin doğu neyin yanlış olduğunu bilirim kızım adetlerin kurbanı olmayacak, ben kararımı verdim der. Sughna bütün konuşulanları duyar ve odasına giderek ağlar. Annesi onun yanında gelir. Sughna evlenme konusunda kendisinin fikrinin sorulmamasına çok üzülmüştür. Ondan küçük kızların evlendiğini bir tek kendisinin kaldığını söyler.  Pratap’ın onu bırakmasından endişe etmektedir. Sumitra Baironun yanına gider ve verdiği kararı değiştirmesini ister. Bairon biz bu kararı beraber verdik der Sumitraya kızar. Anandiye razı olduklarına göre Sughnaya da razı olmaları gerektiğini söyler. Bairon annesinin baskısıyla Jagdishi erken yaşta evlendirerek hata ettiğini söyler. Artık başka hata yapmak istemiyorum, cemiyetin baskısı yüzünden kızımın hayatını mahvedemem der.

Basant Gehnanın annesinden özür dilemesinden memnundur ve bu nedenle onu över. Daha önce böyle yapsaydın hiç bir problem yaşanmazdı der. Gehna ben özür diledim ama bu sizin yaptıklarınız doğru ve benim bunları kabul ettiğim anlamına gelmez der. Yastık ve yorganı alarak odayı terk eder.  Sabah kimse uyanmadan tekrar geleceğim der. Anandi yatakta Sugnanın uyanık olduğunu ve ağladığını fark eder. Sughnaya neden ağladığını sorar. Sughna Anandiden su getirmesini ister.(Odayı terk etmesi ve rahatça ağlaması için) Sughna Pratap ile olan anılarını hatırlar ve ağlar. Kayın validelerinin söyledikleri aklından çıkmaz.

Ertesi gün dere kenarında Pratap Sughnayı bekliyordur. Sughna gelir ve Pratap ona kırmızı şal getirmiştir. Sughna bunun anlamını biliyor musun bu evlilik demek der. Ailen aileme ne dedi haberin var mı der. Ailen seni başka bir kızla evlendirmek istiyor. Sen başka kızla evlenirden ben ne yaparım der. Pratap susar hiç bir şey söylemez. Pratap ailesinin rızası olmadan evlenebileceklerini ancak bunu Sughnanın kabul etmeyeceğini söyler. Bende aileme bir şey diyemiyorum der. Sughna ben sensiz yapamam, sen evlendiğin gün ben kendimi öldüreceğim der. Pratap sen benim seni ne kadar sevdiğimi biliyor musun der. Sughna annenler bilmiyor ama der. Pratap onlara nikah için bastırmalarını ben söyledim der. Sughna ölmemi istemiyorsan bu işleri sen yoluna koymalısın der.

Pratap ailesi ile konuşur. Babası yanlış bir şey söylemediklerini onları dünürlerine gitmeye Pratap’ın zorladığını söyler. Pratap benim başka biriyle evlenmemi neden orada konuştunuz buna ne gerek vardı  der. Ben Sughnadan başkasıyla evlenmem der. Babası bir an önce evlenmeleri taraftarıdır. Ancak Sughnanın ailesinin işleri geçiktirdiğini söyler. Ben kararımı verdim bu benim son sözüm der. Pratap ben ikinci kez evlenirsem Sughna ne yapar der. Babası neden onu sen düşünüyorsun der. Babası düşünsün der.

 

Gehna ve Sumitra  Sughna hakkında konuşurlar. Gehna daha önce onu bir an önce evlendirin dediğini söyler. Sumitra ona Sughna bu konuda  bir şey söyledimi der. Gehna hayır der. Anandi odaya direk girer ve kıyafetlerinin küçüldüğünü söyler. Sumitra onlar küçülmüyor sen büyüyorsun der. Anandi bunu neden saklıyoruz der. Sumitra o senin düğün kıyafetin onu saklamalısın der. Anandi bunu Sughnanın düğününde giymeyi planlamıştım der. Sumitra hüzünlenir. Sughna arkadan gelir ve nikah olmayacak der. Anandi neden böyle diyorsun der. Sughna onu anneme sor der. Ben senin öz kızınım beni neden üzüyorsunuz der. Sumitra baban ne derse o senin iyiliğin içindir der. Benim yerime Pratapa başka kız alacaklar der. Beni bu evde kimse takmıyor . Jagdish ne isterse oluyor der. Evlenmesem ben ölürüm der. O esnada kapıda Bairon belirir ve konuşmaları duyar. Sughna bir şey demeden çekip gider. Sumitra ve Bairon Sughna hakkında konuşurlar. Bairon Sughnanın yaptığı doğru değil koca evinde böyle yaparsa biz ne yaparız der. Sumitra son olaylar onu gerdi, Sughna bir an önce evlenmek istiyor der. Fikrimizi değiştirmeliyiz der. Bairon o küçük, onun için neyin doğru neyin yanlış olduğunu bilmiyor der. Bairon düşüncesinde kararlıdır. Sumitra tekrar düşünmesini ister.  Sughna odada ağlıyordur ve Anandi yanına gelir. Sughna odada yalnız kalmak istemektedir. Anandi Pratap kimse ile evlenmeyecek bunu kaynanam dedi der. Sughna nikah olmayacak koca evinde olsam daha iyi kimse benim fikrimi sormuyor der. Sumitra herkes nikahın bir an önce olmasını istiyor. Dünürler cayarsa Sughna bizi düşman beller der. Bairon böyle olmayacak ben onlarla konuşurum der. Anandi kim bir şeyi yürekten isterse tanrının ona yardım edermiş öğretmenim bana böyle söyledi derken Kaliyani odanın dışından o boş laf etmiş der ve içeri girer. Kaliyani Anandiye tanrının o kadar boş vakti yok ki böyle şeylerle ilgilensin dedikodu yapma ve Jagdishe kulluk et, ev işleriyle meşgul ol der.

Bairon ve Sumitra Pratap’ın ailesini ziyaret eder. Bairon Pratap’ın babası ile konuşur. Kayın baba siz kızınızın nikahı uzatmakla yanlış yapıyorsunuz, ne vakte kadar uzatacaksınız, cemaat dedikodu yapıyor , onları nasıl susturalım he şeyin bir vakti var der. Bairon bizde bu cemiyette yaşıyoruz. Cemiyetin dediklerine göre kızımın hayatını tehlikeye atamam der. Kayın valide o zaman neden kıza düğün yaptınız der. Kayın baba Bairona düşüncelerinde haklı oldukalarını ancak kendilerinin de haklı olduğunu söyler. Bairon onlardan mühdet ister.  Kayın valide erken yaşta aile kuran anne olan çok kız var Chamuna’nın yaşadıklarını her kız yaşayamayacak der. Tehditvari konuşur. Bairon bu kadar beklediniz kızın 18 yaşına az kaldı der. Kayın baba sözünden dönmeyeceğini söyler.

 

Sumitra ve Bairon odada kadınları görür ve kadınlar Sughnanın nikahı için onları tebrik eder. İkiside birbirlerine şaşkınlıkla bakar ve kadınlar Kaliyaninin nikaha onay verdiğini söylerler. Bairon ve Sumitra Kaliyani ile görüşür. Bairon annesine neden böyle yaptın der. Kaliyani ben kararımı verdim der. Sen aklını yitirmişsin bu nedenle annen sana yardım edecek kızının hayatını akılsızlığın yüzünden mahvetmene izin veremem der. Ben bu aile için neyin hayırlı olduğunu bilirim, ben tüm kente haber verdim der. Bairon böyle bir kararı tek başına vermemeliydin anne der. Kaliyani sen abinin gösterdiği hürmetin yarısını dahi göstermiyorsun der. Sughna Pratapa telefon eder ve nikahın olacağını nenenin kararı olduğunu söyler.  Sughna telefonu kapatır ve gideken tüm gördüklerine nikahının olacağını söyler. Pratap telefonda konuştuklarını babasına söyler. Annesi Sughnanın ailesi bize öyle bir şey söylemedi der. Sumitra artık anne karar verdi der. Bairon Chamuna eren yaştabevlendiği için ölmedi mi der. Sughna şarkı söyleyerek mutlu şekilde holden eve girer. Smitra dua edelim ki onun suratındaki gülücükler eksilmesin der. Bairon  hekime gideceğini söyler.

Kahin eve gelir ve Sughnanın nikah munasebeti için en uğurlu günü seçmelerini söyler. Kahin gelecek ayın ilk haftasının ikinci günü der. Kaliyani bu haberi dünürlere söleyelim der ve onları arar. Kayın baba dün razı değildin bugün ne oldu da fikrin değişti der. Bairon çok düşüncelidir. Kayın baba çok mutlu olduğunu söyler.

Arkadaşlar bu arada 100. bölümü (20şer dakikalık) tamamladık. Özetlerimizi beğeniyorsanız bizim için reklamlara tıklamayı unutmayın…

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

“İkimizin Yerine 25. Bölüm Özeti 02 Ekim Salı Fragmanı # Sughnanın kayın validesi ve kayın pederi nikahın bir an önce olması için bastırırlar.” üzerine 239 yorum

 1. Meriç dedi ki:

  Sevdiğinizden şüphem yok. Aleyna.
  Vayy birde Gökhan’ın lakabı da var. Burada Aleyna çok komik lakap.

 2. ❤❤❤❤❤ dedi ki:

  Meric bende iyice merak etmeye basladim o nasil biseydi diye

 3. Arzy dedi ki:

  İyi geceler Asim

 4. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Meriç..bizde Gökhanı çok çok çok seviyoruuuz..))
  Sonuçda o.. damat karışımı tatlı komik ponçik Polis bey..))
  ..
  Aynen aynen Aygüncüm..valla bende öyle..bazen keşke bi kardeşim olsaydı diyorum))

 5. ❤❤❤❤❤ dedi ki:

  Hosbuldum Aleynam bende iyiyim cok sukur hic uykum tutmadi buraya bir bakiyim dedim

 6. Meriç dedi ki:

  İyi geceler Asi.

 7. Meriç dedi ki:

  Aynen aynen bayaa komik biri. Benim dostum. Aleyna ben sevmiyor dedim ki sadece evliliğin erken olduğunu ve ceylanın kıskançlığı birde başka bit şey var. Ama söylememeye yeminliyim kötü bir şey değil yanlış anlama güzel birşeydi. Ben onay vermiştim ama yapmadı neyse meraklandırmamayım yoksa söylemek zorunda kalacam ok. gokhanı iyice düşündürmüştü. O kadar.

 8. Asi. Aygun dedi ki:

  Hadi iyi geceler herkese tatli ruyalar

 9. ❤❤❤❤❤ dedi ki:

  Bende hos buldum Meric Gokhanin iyi olmasina sevindim..

 10. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Hoşgeldin Tylla ablam..sağol.ablam iyiyim şu an..sen nasılsın??..
  ..
  evet Meriç ilk Gökhanla konuşdum..evet komik biri..hatta baya komik biri..)))
  Evat ya o günleri hatırlamak bile istemiyorum(( üzücü bi olaydı..
  Duygularından emin değildi mi???..anlamadım..Gökhan Ceylanı çok sevdiğini kaç kez burda söyledi..yok ya sen öyle hissetmişsin..

 11. Meriç dedi ki:

  Çok teşekkür ederim. Tylla tamam yazmaya devam edecem.
  Bugün bi bakayım dedim sizlere ve yazmak istedim.

 12. Meriç dedi ki:

  Asi bende erkek kardeşi olanları çok kıskanırım:)

 13. ❤❤❤❤❤ dedi ki:

  Meric hicde rahatsiz olmayiz buraya yazabilirsin Gokhan Aleyna Guljan ben variz..

 14. Meriç dedi ki:

  İyi akşamlar tylla hoş buldum sende hoşgeldin. İyiyim sen nasılsın? Çok saol ileteceğin için. Tabi ki tebrik ederim. Damat beyi. Gökhan iyi tylla.
  ..
  Aynen Aleyna bende bilmiyorum.,sana katılıyorum düğün yorgunluğu yüzden yazamıyordur. Yarın donuyor zaten Eskişehir’e.
  .
  Anladım Asi kolay kolay keyfin kaçmamasına çok sevindim.

 15. Meriç dedi ki:

  Haaa guljan ve tylladan,Aynurdan senden de çok bahsetmişti. Sizleri çok seviyor gerçekten. Gökhan kolay kolay kimseyi sevmez. Buna çok şaşırdım.

 16. Asi. Aygun dedi ki:

  Bizde iki kardesiz Aleynacim bir abim var ablasi kiz kardesi olanlarida cok kiskaniyorum 🙂
  Yok Meric benim keydim kacmadi benim keyfim kolay kolay kacmaz sadece benim yuzmden birileri gitsin istemem sonucta site benim degil:)

 17. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Aynen yaa..Bende senden sorucaktım ama..bilmezsin diye sormadım..sanarım düğünün yorgunluğunu atlatamadı daha..
  İnşAllah yarın yazar..gülen suratım benim..))

 18. ❤❤❤❤❤ dedi ki:

  Iyi aksamlar…Meric hosgeldin..Aleykum Selam Guljanada iyleterim tabi..nasilsin..iyimisin..benim damat dostum nasil..demek yeni eve tasindilar..benim adimdanda tebrik et onlari olurmu

  Aleynam sen nasilsin..

 19. Meriç dedi ki:

  Ya ilk geldiğinde Gökhanla mı konuştun. Ya güzel anladım zaten Gökhan kimseye saygından kusur etmez. Gerçek hayatta da. Eğlenceli komik biridir. Ya sana dedi. Yeni öğreniyorum bunu evet bende kaldı. Kötü kaza geçirmişti baya yara bereleri vardı.
  Aleyna neden evlenmesini istemedim. Çünkü istemedim işte duygularında pek emin değildi. Ceylan da evlwnelim evlenelim diye baskısı vardı. Gökhan da o üzülmesin diye erken evlendi.

 20. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Aygün birtanem nerdesin???

 21. Meriç dedi ki:

  Bizim şakacı kız Hayat neden yazmıyor daha .

 22. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Evet Gökhan çok saygılsı biri..zaten ilkkez buraya yazdığımda ilk onunla konuşmuşdum..bu zamana kadar hiç saygıda kusur etmedi..
  Gökhanla dostluğunuzu biliyorum..zaten kaza keçirdiği zaman sende kalmışdı bi kaç gün..Meriç diye bi arkadaşım var onda kalıyorum diye söylemişdi..
  Bu arada evlenmesini neden istemedin??

 23. Meriç dedi ki:

  Saol tekrardan. Aleyna Hoş buldum. Saol

 24. Meriç dedi ki:

  Çok çok saol. Aleyna Gökhan kadar saygılı olmasam da. İkimiz çocukluk arkadaşıyız. Küçükken hiç anlaşamazdık. Hep kavga ederdik tabi hep dayağı ben yerdim. Sonradan aramızda bir olay geçti. Çok sıkı arkadaş olduk. Birbirimizin her huyunu biliriz. Açıkçası Gökhan’ın evlenmesini hiç istemedim, beni ilkez dinlemedi. Ama olsun kısmet değilmiş.

 25. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Yok Meriç böyle düşünme..rahatsız etmedin:)
  Tekrar aramıza hoşgeldin:)

 26. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Zaten Meriç bu lafları etmekle saygılı biri olduğunu anladım..sonuçda Gökhanın arkadaşısın saygısız biri olduğunu düşünmüyorum..zaten daha önce bi kaç defa yazdığını görmüşdüm..))
  ..
  Biz 2kardeşiz Aygüncüm..abim ve ben..abim 25 yaşındadır..)
  Peki siz kaç kardeş siniz??

 27. Meriç dedi ki:

  Saol Aleyna ben ne bileyim öyle düşündüm rahatsız olduğunuzu. Saol Aleyna sevindim buna.

 28. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Meriç anladım zaten erkek olduğun için söylediğini…
  Yok zaten Gökhanda buraya yazıyor..ben Serpil Aygün Gökhanlada konuşuyoruz..yani rahatsız etmedin gerçekden..

 29. Asi. Aygun dedi ki:

  Eee Aleynacim senin kac kardesin var kac cocuksunuz

 30. Meriç dedi ki:

  Asi,Serpil,Aleyna çok özür dilerim. Keyfinizi kaçırdım. Afola.

 31. Meriç dedi ki:

  Hayır arkadaşlar..Serpil ve Asi ben alınmadım sadece aranızda bir erkek olarak belki rahatsız etmiş olabilirim diye birde rahat konuşamazsınız diye çıkmak istedim. O yüzden. Yanlış anlaşıldıysam üzgünüm. Yorumları okumadan hemen çıktım. Yoksa cevap yazabilirdim.

 32. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Sen sıkma canını Serpilcim..iyi geceler cnm..
  ..
  Tmm Meriç..yazmak istemezsen anlarız..gercekden biz burda sana kırıcı laflar etmedik..seni üzdüysem özür dilerim..iyi geceler..))

 33. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Meriç gitmeni gerektirsen bi durum yok..bak gerçekden hiç rahatsız etmedin..
  ..
  Anladım aygün..sıkma canını sonuçda isteyerek yapmadın ki..umarım kuzenin seni anlar cnm..
  Haa bide valla bende anlamadım..Meriçin gitme sebebini..gerçekden hiç rahatsız etmedi yazması..

 34. Arkey Madhubala dedi ki:

  Bu alınganlıgın sebebını anlamadım.Çok ılgınç.Bıraz keyfım kaçtı.Iyı geceler kızlar

 35. Asi. Aygun dedi ki:

  Ya kuzenimle ilgiliydi Aleynacim zaten kuzenim bilirse ben bittim ayyy suan aglanacak halime deli gibi guluyorum bide Meric benim yuzumdenmi gitti ya ben sakaciktan istersen git demisdim

 36. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Tabi iletirim Meriç..ama anlamadım neden gidiyorsun ki??
  Serpil sana kötü birsey söylemedi ki..

 37. Asi. Aygun dedi ki:

  Ya Meric ben saka yapmisdim tabiki rahatsiz etmiyorsun kala bilirsin

 38. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Teşekkür ederim Meriç..))

 39. Meriç dedi ki:

  Hoş buldum ve geri gidiyorum. Aleyna saol inş arkadaşım hep mutlu olur. En iyilerini layık arkadaşım. Hadi iyi geceler.

  1. Arkey Madhubala dedi ki:

   Merıç benı yanlış anladın.Ben senı kırdıysam uzgunum.Daha once bıze burada çok kırıcı sozler soyleyen ınsanlar oldu.Bu yuzden temkınlı davranıyorum.

 40. Meriç dedi ki:

  Arkadaşlar en iyisi ben gideyim. Siz rahat rahat konuşun size iyi sohbetler ve iyi geceler. Aleyna Guljan ve tylla gelirse Selamlarımı iletir misin? Acaba şimdiden tşk saol.

 41. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Aygün yaa..Allah aşkına kuzenine ne yazdın ki..dayın seni arama ihtiyacı duydu..))

 42. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Anladım Meriç..tabi Gökhanın üzgün olma sebepi kayıbetiği arkadaşından dolayı..pek eğlenemiyordur..umarım o hep mutlu olur..
  Bu arada gerçekden rahatsız etmedin..hatta aramıza hoşgeldin..))

 43. Meriç dedi ki:

  Anladım. Arkey madhubala. Merak etme ben saygısız biri değilim. Tamam söylemesinde olur sorun değil.

 44. Meriç dedi ki:

  Saol Aleyna. Bende memnun oldum. Tanıştığıma. Hmmm Hukuk Fakültesi güzel. Anladığım kadarıyla çalışkan birisin. Ben Gökhan aynı okulu okuyoruz.
  Anlayışın için tşk Aleyna.

 45. Arkey Madhubala dedi ki:

  Saygı çercevesınde yazdıgın surece bır problem teskıl etmez.Nereden oldugumu soylemesem olur mu.Bu kadarının yeterlı oldugunu duşunuyorum.

 46. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Yok Meriç ne kusuru..rahatsız etmedin..aramıza Hoşgeldin..istersen bende kendimi tanıtayım..
  Ben Aleyna Yıldız..
  18 yaşındayım..
  İzmirliyim..İstanbulda oturuyorum..
  Hukuk fakültesi 2.sınıf öğrencisiyim..tanışdığıma memnun oldum Meriç..)

 47. Meriç dedi ki:

  Asi bende iyiyim saol siz isteseniz gidebilirim. Benim için fark etmez.

 48. Meriç dedi ki:

  Aleykümselam Aleyna. İletirim. Düğün bayaa güzeldi. Eğlenceliydi. Ceylan yengem arkadaşımdan daha çok eğlendi. Arkadaşım pek eğlenmedi. Arkadaşımızı kaybettiğimiz için pek eğlenmedik.

 49. Asi. Aygun dedi ki:

  Off Aleynacim cok kotu oldum ya dayim aradi kac kes acamadim ellerim titriyor ates basti ya

  Iyiyim Meric sen nasilsin bu arada asi aygun demene gerek yok ikisinden birini de ok istersen gide bilirsin tabi:)

 50. Meriç dedi ki:

  Ha bu arada Serpil bunları yazmayı unutmuşum. Boyum 1.77 kg 69 Esmerim biraz kirli sakallıyım. Kahverengi gözlüyüm.

 51. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Sağol Meriç..bende iyi diyelim iyi olalım..))
  Benden Gökhana selam söyler misin?? Bide düğün nasıl keçti??eminim çok eğlenmişdir….

 52. Meriç dedi ki:

  Arkey Madhubala tanıştığıma memnun oldum. Öğretmensiz ne güzel bir meslek. İstanbul un neresinden. Serpil diye bilir miyim.

 53. Meriç dedi ki:

  Arkadaşlar pat diye geldim. Kusuruma bakmayın. Rahatsız ettiysem. Sizin konuşmanızı böldüm. Üzgünüm. Gidebilirim isterseniz. Sorun olmaz ok.

 54. Arkey Madhubala dedi ki:

  Ben serpıl.28 yaşındayım. 4.senelık sınıf ogretmenıyım.Evlıyım.Çocugum yok.170 boyunda 59.60 kg.Esmer uzun sıyah saçlıyım.Istanbul da yasıyorum

 55. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Hhahahah Aygün cnm beni güldürdün yaa..rezil oldun desene..ooo benim başıma böyle durumlar kac kez geldi bir bilsen..mesaj Whpdansa dayın görmeden silerin 😀
  Bende mutfakdayım öyle oturuyorum size yazıyorum..

 56. Meriç dedi ki:

  Asi.Aygün nasılsın?

 57. Meriç dedi ki:

  Aleyna Gökhan İyi bugün Eşi ile birlikte yeni evine taşındılar. Sen nasılsın?

 58. Meriç dedi ki:

  Tabi Arkey Madhubala.
  Ben Meriç Atan. 19.5 yaşım.
  Aslen İstanbulluyum.
  Eskişehir de yaşıyorum.
  Arkadaşım evlendiği için Ankara’dayım. 3 kardeşiz. 2 ablam var. Sakıncası yoksa kendini tanıtır mısın? ARKEY MADHUBALA

 59. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Sağol Meriç..))
  Gökhan nasıl??..İnşAllah iyidir..
  ..
  Sağol Serpilcim..aynen bende öyle düşünüyorum..))

 60. Asi. Aygun dedi ki:

  Aleynacim ne yapiyon suan ben kuzenime yazdigim smsi aceleyle dayima atmisim rezil oldum utancimdan domatese dondum

 61. Meriç dedi ki:

  ?

 62. Meriç dedi ki:

  Evet Aleyna.
  Tşk Arkey Madhubala iyiyim siz nasılsınız?

  1. Arkey Madhubala dedi ki:

   Ben de ıyıyım Merıç.Rıca etsem kendını tanıtabılır mısın?

 63. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Meriç????..
  Hmmm sen???..yanılmıyorsam..Gökhanın arkadaşı Meriç değil misin??

 64. Meriç dedi ki:

  Tylla Guljan beni tanıyorsunuz. Nerdesiniz nasılsınız.

 65. Meriç dedi ki:

  Kimse yok galiba.

 66. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Geçer geçer daha öncekiler gibi. Bu da geçer. Neler neler geçmedi ki…Meselaaa..
  Evet bana gelsin bu şarkı 😀

 67. Meriç dedi ki:

  Aynur iyi geceler.
  Arkey Madhubala iyi geceler.

  1. Arkey Madhubala dedi ki:

   Iyı geceler Merıç.Nasılsın

 68. Meriç dedi ki:

  Aleyna hakkında hayırlısı diyorum.

 69. Asi. Aygun dedi ki:

  Haber verdiyin icin sagol Serpilim
  Aleynacim ben geliyorum simdi canim

 70. Meriç dedi ki:

  İyi akşamlar arkadaşlar Guljan tşk sözlerin için Tylla tşk güzel sözlerin için.

 71. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Hayırlı akşamlar..Serpil Hoşgeldin..nasılsın?..))
  ..
  Evet Aygüncüm..haklısın başka şeylerden konuşalımda..kafam dağılsın..

  1. Arkey Madhubala dedi ki:

   Aleyna ben çok ıyıyım.Butun gun yegenlerımle vakıt geçırdım.Eve yenı geldım.Anladıgım kadarıyla bıraz uzgunsun.Kendını hıç uzme.Kımse ıçın uzuldune degmez

 72. Asi. Aygun dedi ki:

  Gecer gecer gecer bunlarda gecer uzme tatli canini bunlarda gecer sarkisi sana gelsin Aleynacim:)

 73. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  İnşAllah Aygüncüm..Hayırlısı..
  Ee cnm napıyorsun??

 74. Arkey Madhubala dedi ki:

  Bızım sayfa normale donmuş Asım.Hayırlı akşamlar arkadaslar

 75. Asi. Aygun dedi ki:

  Neyse Aleynacim bi konu bulup konusalim kafan dagilsin canim

 76. Asi. Aygun dedi ki:

  Anladim Aleynacim ne deyim hayirlisi nedirse hakkinda o olsun senin adina uzuldum:(

  Iyi geceler Aynurcum

 77. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Yani Aygün anlayacağın..büyük ihtimale..önümüzdeki Pazarda gitmeyeceğim buluşmaya..Çıksın hayatımdan..kalbinde hala başkası varken..gidemem..

 78. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  İyi geceler..Aynurum..Allah rahatlık versin birtanem..yarın grşrz İnşAllah..))

 79. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Aygüncüm sana katılıyorum haklısın da..abim benim canım herşeyim..zaten benimle küs olması beni yeterince üzerken..bide bu durumu düşünmem beni mahv ediyor..
  Serhan abimin nerdeyse 15senelik çocukluk..en yakın arkadaşıdır..bir birilerine hep kardeşim diye hitap ederler..abim Serhanla tlde mesajlarımı gördüğü zaman bana çok kızdı..hatta Serhanın bana olan bakışlarını yakaladığı zaman..Serhana “Aleyna benim kardeşimse seninde kardeşindir” diye tepkisini belli etmiş..
  Aslında Serhan çok iyi bi insan..hatta annem onu oğlu gibi sever..ama işte abimin Serhanı istememe sebebi..Zamanında Serhan eski sevgilisi tarafından terk edilib ve kız evlenince..Serhan yıkılmış..hatta kızın yasını tutmuş..çok acı çekmiş..ve abimle dertleşdiği zaman abime..bundan sonra kimseyi sevmiyeceğime dair yemin ediyorum..ilerde evlenirsem bile onu Funda gibi asla sevmem..gibi laflar edince..abimde Serhan beni gerçekden seviyeceğini bildiği için Serhanı benden uzak tutuyor..bende gerçekleri öğrendiğim an Serhandan uzak durmaya karar verdim işte..

  1. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

   Sevmiyeceğini yani..

 80. ⚜Aynur⚜ dedi ki:

  Canlar uzgunum uyuya kalmisim iui geceleer alah rahatlik versin

 81. Asi. Aygun dedi ki:

  Benimde bir abim var ve benim herseyim onu asla uzmek istemem o biriyle bulusmama karsi ciksa sozunu dinlerim biri icin abimle aramin acilmasina dayanamam ne kadar cok sevdiyim biride olsa abimden daha degerli biri olmaz benim icin zaten abimle kus kalamiyorumda

 82. Asi. Aygun dedi ki:

  Aleynacim su an ne durumda oldugunu anliyorum. Abin sana bu mesele yuzundenmi kus o zaman dogru karar vermissin abin karsi anlasilan sunu bil bir abi kiz kardesini kiskanir ama onun her zaman iyliyini ister buna karsiysa demekki bi bildiyi var o yuzden abini dinle onunla bir yasanmisligin yok o yuzden unutman kolay olur ve baskasi gelir kalbini calar ama bir tane daha abi bulunmaz abini uzmene degermi bir dusun oyle karar ver bak kendisi zaten soylemis gelmezsen bir daha rahatsiz etmiyecek iste o yuzden haftaya iyice dusun kalbimiz bizi yanlis yonlendirir bazen ama aklimiz asla o yuzden aklini dinle

 83. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Aynur..Aygün..canlar nerdesiniz?

 84. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Bu arada..HAYAT KARDEŞİMM..nerdesin???..anladığım kadarıyla..kına,düğün derken..baya yoruldun birtanem..o yüzden yazamıyorsun..ama cnm arayı fazla açma..kendini fazla özletme..gülen suratım..))

 85. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  İyi akşamlar..
  Aynurum.sağol cnm iyi sayılırım..evet birtanem bende tam da öyle düşünmüşdüm..abim benimle hala küsken buluşamazdım..
  ..
  Aygüncüm..şu an kendimi nasıl mı hissediyorum??..nasıl hissede bilirim ki..kalbim,aklım karman çorman..ne yapmalıyım? Ne düşünmeliyim onu da bilmiyorum..o kadar karamsarım ki anlatamam..sanki aklım başka bi şey söylüyor..kalbim başka..

 86. Asi. Aygun dedi ki:

  Sende hep iyi ol Aynurcum:) neler yapiyorsun bakalim dersmi calisiyon

 87. ⚜Aynur⚜ dedi ki:

  Ben 10 dk donerim kimse yok galiba

 88. ⚜Aynur⚜ dedi ki:

  Aygun ablam iyim birtanem hos buldum..))
  Hep iyi ol)))

 89. ⚜Aynur⚜ dedi ki:

  Aleyna ablamm iyim canim nasilsin)))
  Ablam gitmeyerek cok iyi yapmissin bende senin yerinde olsam gitmezdim cunku abim benin icin daha onemli…)))

 90. Asi. Aygun dedi ki:

  Iyi aksamlar Aleynacim ben cok iyiyim asil sen nasilsin kendini nasil hiss ediyorsun peki? Tamam 10 da konusuruz

 91. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  İyi akşamlar..))
  Pınar ablam yeni özet için teşekkürler..))
  ..
  Guljan ablam Hoşgeldin..nasılsın?..)
  ..
  Aynurum cnm nasılsın??..))
  ..
  Aygün cnm nasılsın??..
  Yok ya birtanem buluşmadım..dün gece çok düşündüm..hatta geceni uyuyamadım..
  Ve gitmemeye karar verdim..beni parkda 3saat beklemiş..belki giderim diye ama..ben gitmedim..ben gelmeyince bana çok kızmış..yengemin tlden beni aradı..bende tl açdım..bana “Neden Aleyna?..sadece bi sebep söyle..Neden??” diye söyledi..
  Bende sana çok kızgınım..yüzünü görmek istemiyorum..daha zamanı değil..Serhanda bana..sadece 1hafta..1hafta düşün..önümüzdeki pazar günü..seni aynı yerde saat 3de bekliyor olucağım..o zamanda gelmezsen..sonsuza kadar hayatından çıkıcağım..
  Şu an ne yapıcağımı bilmiyorum..
  Neyse cnm..ben şimdi çıkıyorum..saat 10 gibi gelirim..konuşuruz..
  İnşAllah..))

 92. Asi. Aygun dedi ki:

  Sende hos geldin Aynurcum cok sukur iyiyim canim sen nasilsin?

  Aleynacim hu huu nerdesin ne yaptin bulustun mu

 93. ⚜Aynur⚜ dedi ki:

  Aygun ablam hos geldin))
  Nasilsinsin)))
  Pinar ablam canim ozetler icin cok cok tesekkurler))))
  Eline emegine kalbine saglik))))❤

  1. Pınar dedi ki:

   Saol aynurcum teşekkür ederim sen nasılsın derslerin nasıl

 94. ⚜Aynur⚜ dedi ki:

  Iyi gunler canlar)))
  Guljan ablam canim hos geldin)))
  Ayy dugunde nasil eglendiikkk ne dans etdik ama oyy oyyy oyy cok eglendikkk 😀 😛 😀 😛 😀 😛
  Hahhahahah

 95. Asi. Aygün dedi ki:

  Iyi günler herkese

  Yeni sayfa için tesekkürler Pınar hanım

 96. Umut dedi ki:

  Günaydın teşekkürler Pınar ablacım

  1. Pınar dedi ki:

   🙂

 97. GULJAN dedi ki:

  Aleykum selam kardesim enistede cojuklarimda iy Allahima sukirler olsun

  Aleynam sanada aleykum selam janim

  Tylla sanada cok tsk selamlarimi iyletdigin icin janim…..

 98. GULJAN dedi ki:

  Asakda aylamiz olmalidi pardon

 99. GULJANDAN GOKHAN KARDESIME dedi ki:

  ILK ONJELIKLE KARDESIM TYLLAYLA SENI KAC KERE KACIRMAYA CALISSAKDA YAPAMADIK CEYLAN KIZIMIZA YAZIK SAYDIK YA OHHH OHH BU GUN SENIN EVLILIGINDE ILK GUNIN AYMIZ AKSAM KARDESIMIN DUGUNINDE NASIL EGLENDIK YA HA CADIMI BI GORSENIZ DANS OYNAYA OYNAYA BAYILAR SANDIM GERCEKDEN KENDIMIZI SENIN YANINDA SANDIK KARDESIM INANKI…. HA BU ARADA ANNEN NASIL KUCIK UMUT NASIL ONU BENIM ADIMDAN OPGUN TM HA ISILIM RABISIM NASIL DUGUNDE IYJE DANS OYNAMISLARDIR HAYATIM NASIL DUGUNDE UMARIM BAYGINLIK GECIRMEMISDIR HAHAHA ANNENE SELAMLARIMI SOYLE KARDESIM ELLERINDEN OPYORIM JANIM KARDESIM HEP MUTLU OL KARDESIM ALLAHIM CEYLANLA SENI BIR YASTIKDA KOJALTSIN 10 TANE OGLUN VE 10 TANEDE KIZINIZ OLSUN ARALARINDA GOKHAN KARDESIM HEP HAHAHA SINI CALSIN YORSIN YESIL KOJAMAN GOZLERINI DAHADA KOJALDIP HAHAHA SAKA SAKA

 100. GULJAN dedi ki:

  Ilk ben ilk onjelikle hepimize iy gunlar KARDUGUM AYLAMIZ janlarim

  PINAR HANIM ILK ONJELIKLE OZETLER COK HARIKA COK GUZAL OLMUS TSK BU ARADA KIZINIZ NASIL IYMI BUYUYORMU GOZLERINDEN OP BENIM VE AYLAMIZIN ADINDAN

  1. Pınar dedi ki:

   Saol gujancım teşekkür ederim bnm kız iyi büyüyor allaha şükür iyi senin kiler nasıl sen nslsn işlerde yoğunluk devam ediyor mu hyırlı pazarlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir