İkimizin Yerine 248. Bölüm Özeti 13 Mayıs Pazartesi Fragmanı

Burak 28 Nis 2019 İkimizin Yerine  0

Anandi ödül töreni için giyinmiştir. Kaliyani duygulanır. Küçük bir gelin olarak eve geldiği günü anımsar. Anandi tanrıya dua eder ve daha sonra herkes onu kutsar. Evin dışında büyük bir grup toplanır ve davul çalar. Anandi’ye çiçek atarlar. Bairon, Anandi’den çiçekli at arabasına binmesini ister.

İkimizin Yerine 13 Mayıs Pazartesi Özeti

Kaliyani ve Anandi at arabasına binerek programa katılırlar. Kaliyani iner. O esnada Nandu ile Varun fişekleri patlatır ve at ürker. Anandi arabadayken at koşmaya başlar. Basant ve Bairon arabanın arkasından koşarlar. Anandi atı sakinleştirmeye çalışsa da başarılı olamaz. Yardım edin diye bağırmaya başlar. Bairon ile Basant arabanın izini kaybeder. O esnada bir araba at arabasının yanına yanaşır. Bir adam arabanın kapısını açarak at arabasına atlar. Adamın arabası ağaca çarpar. Adam at arabasını durdurmayı başarır. Fakat araba devrilir ve Anandi ile adam yuvarlanır.

Anandi hafif şekilde yaralanır. Adam şalı alarak Anandi’nin üzerini örter. Adam Anandi’nin muhtar olduğunu fark eder. Törene dönecek araçları yoktur. Adam atın yanına gider ve Anandi’ye arkasına binmesini söyler. Anandi atı nasıl sakinleştirdiğini merak eder. Adam muhtarı alıp kaçamazsın dedim der. Bir süre atla gittikten sonra Singh ailesini görürler. Anandi, Kaliyani’ye bu adam beni kurtardı der.

Kaliyani adama teşekkür etmek ister fakat adam kaybolur. Başbakan törene gelmiştir. Anandi’yi överek onu yanına çağırır. Sumitra, Anandi’yi başbakanın anında görünce çok gururlanır. Başbakan genç muhtarı över ve ona özel bir ödül verir. Jetsar artık ilçe der.

Anandi’den bir şeyler söylemesini ister. Anandi okulda öğrendiği bir şiiri okur. Şiir çocuk evliliğinin zararları hakkındadır. Bütün Jetsar’lılar ödülü hak ettiğini söyler. Çalışmalarda yardım edenlere teşekkür eder.

Anandi küçük yaşta evliliği sonlandırmak ve kızların okula gitmesi için çabalayacağını söyler. Bunun yanı sıra ülkenin kalanına örnek olmak için söz verir. Herkes alkış tutar. Başbakan Jetsar’ı geliştirmek için yardım edecek bir kaymakam görevlendirdiğini söyler ve Sivraj Shekhar’ı çağırır. Herkes onun kim olduğuna bakmak için döner. Anandi onun kendisini kurtaran adam olduğunu görür. Kaliyani de Sivraj’in Anandi’yi kurtaran kişi olduğunu fark eder. Bunu Basant ve Bairon’a söyler. Sivraj ilk defa kariyerinde bir köyde görev alacağını söyler.

Köylülerden destek almayı umar ve Anandi gibi bir muhtar varken bana fazla iş düşmeyecek der. Kaliyani, Bairon’a kaymakamın tipsiz olacağını zannetmiştim ama çok yakışıklıymış der. Bairon ne düşündüğünü anlıyorum ama Sivraj belki de evlidir der.

Kaliyani acaba hangi şanslı kız onunla evlidir der. Siv herkese her zaman kapımı çalabilirsiniz der. Herkes alkışlar. Anandi’nin kız öğrencilerinin gösterisi vardır. Kızlar dans ederler. Anandi Shivraj ile bakışarak güler.

Başbakan törenden ayrılır. Daha sonra dansçılar gösteri yapar. Dansçılar Anandi’yi sahneye getirir. Daha sonra Siv’i getirirler. Anandi ve Siv dans ederler. Bu durum Kaliyani’nin hoşuna gider. Tanrının Anandi ve Siv için planları var der. Gösteri sona erer. Anandi hayatını kurtardığı için Siv’e teşekkür eder.

Kaliyani gelerek Siv’e kendisini tanıtır. Bahane uydurarak ikisini de törene geri yollar. Anandi ile Siv törenden keyif alarak sohbet ederler. Siv bir kızın ağladığını görür ve yanına gider. Kız satıcı bana bilezik vermiyor der. Siv neden diye sorar ve kızın babası gelerek dul olduğu için takamaz der. Siv şaşırır ve küçük çocuğun dul ne demek onu bile bilmiyor der. Babasını azarlar ve kıza bilezikler verir.

Anandi ve Kaliyani de bu durumu görür. Anandi bileziği takması için kıza yardımcı olur. Siv geleneklerinize karşı gelmek istemem ama görevimle arama girmesine de izin vermem diyerek köylüleri uyarır. Kaliyanı ne kadar da Anandi’ye benziyor diye düşünür.

Kaliyani ona neden karınızı törene getirmediniz diye sorar. Siv evli değilim der. Kaliyani çok mutlu olur ve onu damat olarak hala eder. Siv gider ve Kaliyani tanrıya şükreder.

Herkes salondayken Kaliyani, Siv’e övgüler yağdırır. Bairon ve Basant evli olabilir deren Kaliyani ben öğrendim bekarmış der. Kaliyani o çok iyi biri tam Anandi’ye layık bir eş der.

Bairon bu fikre karşı çıkar. Siv’e karşı ayıp olacağını söyler. Kadınlar onu ikna etmek için uğraşırlar. Bairon Siv öncelikle köye yerleşmeli ve buraya alışmalı der. Daha sonra Sumitra, Bairon’u Gehna daBasant’ı ikna eder. Kaliyani ise ben bir şekilde bu işi halledeceğim der. Anandi’nin mutluluğu için bu iş olacak der.

Herkes uyurken Bairon’un telefonu çalar. Bairon konuştuktan sonra Kaliyani’nin odasına gider. Bairon, Kişon’un Amerika’dan telefon ettiğini ve karısının hamile olduğunu söyler ve geri dönüyor der. Kişor gelip Badi ile ilgilenir misiniz diye sordu der. Anandi içeri girer ve konuyu öğrenince ben giderim der.

Kaliyani sen muhtarsın gidemezsin der. Sumitra ben giderim deyince hepsi memnun olur. Badi’ye iyi bakacağını ve ingilizce de bildiğini söyler. Gehna ile Anandi Sumitra toplanırken sohbet eder. Sumitra, Bairon ile konuşur. Bairon duygusal bir şekilde hepimiz dönmeni bekleyeceği der. Sümitra ağlayarak herkesle vedalaşır. Herkes çok duygulanır…

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

“İkimizin Yerine 248. Bölüm Özeti 13 Mayıs Pazartesi Fragmanı” üzerine 21 yorum

 1. Seda yildiz dedi ki:

  Ya anandiolay ya herzaman ki gibi jagat yaparda anan di yapmazmi alyani

 2. HAVA dedi ki:

  Günaydın herkese

  Başka bir yerde yazıyorduk bazı olumsuzluklar olunca tamemen koptuk

  1. Işıl dedi ki:

   Günaydın, zaten hep olumsuzluklar oluyordu. Birbirlerini özlerler ve koşa koşa gelirler kesin. 😀

   1. HAVA dedi ki:

    İnşallah gelirler ya burası bomboş olmuş kimsecikler kalmamış

    1. Işıl dedi ki:

     İnş. Canım ya haklısın, bomboş sıkıcı sesiz. Eski sayfalara bakıyorum. Mesajları okuyorum. Çok güzel günlerdi. Gökhan’la uzun zamandır hiç konuşmadım. Ama en son anne ve üvey babası boşanıyordu. Buna çok mutluydu. Ondan sonra hiç konuşamadım.

     1. HAVA dedi ki:

      Gerçekten mi Gökhan için sevindim ama yine de boşanmak kötü ama hayırlısı olsun artık

      1. Işıl dedi ki:

       Evet cnm bende çok sevindim. Evet kötü ama bir yandan buna da bakalım. Melek çiçek teyzem ve çocukları mutluysa gerisi önemli değil. :):)

       Sen neler yapıyorsun? Ne var ne yok? Herşey yolundadır umarım:)

 3. Işıl☀ dedi ki:

  Herkese iyi geceler Allah rahatlık versin, herkesin geri dönme umuduyla görüşmek üzere kendinize iyi bakın.:)

 4. Servi dedi ki:

  Özetleriniz cok güzel.Hem merakla hemde zevkle okuyorum.Emeginize saglik.Teshekkur ederim.

 5. HAVA dedi ki:

  Hoşgeldin Işıl nasılsın

  1. Işıl☀ dedi ki:

   Merhaba Hava hoş buldum.:) sende hoşgeldin şükür iyiyim sen nasılsın? Buradakiler yoklar gördüğüm kadarıyla.

   1. HAVA dedi ki:

    Evet malesef artık burda kimse kalmadı

    1. Işıl☀ dedi ki:

     Buna gerçekten çok üzüldüm.☹ Umarım bi gün geri gelirler. Başka ne diyebilirim ki.

     1. HAVA dedi ki:

      Çok zor ama belki gelirler yine de belli olmaz

      1. Işıl☀ dedi ki:

       Niye gittiler veya niye yoklar ben onu anlamadım. Haklısın belli olmaz bakalım, Sen buradasın helal olsun sana canım:)

 6. Işıl☀ dedi ki:

  Neredesiniz? Millet :/

 7. Işıl☀ dedi ki:

  Göker abi Eline emeğine sağlık.:):)

  Selam Arkadaşlar nasılsınız.?:)Uzun bi ara verdim. Yoktum bakıyorum da tanıdığım kimseler kalmamış.:(:(

 8. GÜLALEK dedi ki:

  Umarim anandi shivle gerçekden mutlu olur ç0nkü anandi mutlu olmayi hak edyor

 9. Krystu dedi ki:

  Shiv Anandinin evlenip mutlu olacaği adam. Ayrica oyuncu gerçek hayatda Drashti Dhaminin eski sevgilisiymiş. Sidhart Shukla çokda yakışıklı birisi

 10. GÜLALEK dedi ki:

  Özetler her zamanki gibi harika.
  Teşekkürler

  1. Göker dedi ki:

   Biz teşekkür ederiz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.