İkimizin Yerine 243. Bölüm Özeti 8 Mayıs Çarşamba Fragmanı

Jagdish Gauri’ye destek olmaya devam eder ve derslerine yardım ederek onu motive etmeye çalışır. Gauri, Jetsar’dan dönmesinin ardından sinirli bir şekilde Dekan’a söylediklerini anımsatır. Jagdish, Jetsar’da durumların karışık olduğunu söyler ve geçmişi bırakıp geleceğe bakmalıyız der.

İkimizin Yerine 8 Mayıs Çarşamba Özeti

Kaliyani herkes salondayken Madan’ın haklı olduğunu ve Anandi’nin tekrar evlenmesi gerektiğini söyler. Kaliyani, Jagdish, Anandi’yi önemsemiyorsa onu beklemenin bir anlamı yok der. Herkes çok sevinir. Kaliyani, Anandi’nin evlenmeyi kendisinin istemesi gerektiğini söyler. Bu nedenle onu yavaş yavaş ikna etmeliyiz der.

Diğerleri Anandi’nin öncelikle Jagdish’den boşanması gerektiğini söyler. Mumbai’de Gauri annesi ile telefonda konuşmaktadır. Annesi dikkat et ve kendini zorlama der. Gauri, Jagdish’in hiç bir iş yapmasına müsaade etmediğini söyler. Gauri bebeğimi kaybettiğim için çok üzgünüm ama bu durum Jagdish ve beni yakınlaştırdı der.

Jagdish’in ailesinden tamamen uzaklaştığını ve sadece kendisi ile ilgilendiğini belirtir. Gauri, Jagdish’in derslerine önem verdiğini fakat kendi sınavlarına giremediğini düşünür. Hastane yönetimini arar ve Jagdish’in çok çalıştığını söyleyerek kararlarını bir kez daha düşünmelerini rica eder. Yönetimdekiler artık yapacak bir şey yok derler. Jagdish bu konuşmaları duyar.

Jagdish, Gauri’yi teselli eder ve üzülmemesini isteyerek her şeyin yoluna gireceğini söyler. Sumitra, Anandi’yi uyurken izlemektedir ve Kaliyani’nin sözlerini anımsar. Sevinçten ağlar. Bairon onu teselli eder. Sabah olduğunda Jagdish kitaplarını kutuya kaldırır. Bu sırada Anandi ile ders çalıştığı günleri anımsar. Kendi kendine onu düşünmemeliyim der. Gauri gelerek ona sarılır ve Anandi’yi kötüler. Jagdish senden başkasını istemiyorum der.

Bairon avukat ile boşanma meselesini detaylı bir şekilde konuşur. Avukat boşanma evraklarını vererek dava açmak için Jagdish ile Anandi’nin imzası gerekiyor der. Jagdish, Gauri’yi sınav için okula getirir. Onu motive etmeye çalışır. Gauri teşekkür eder. Jagdish, Gauri’nin çıkmasını bekler. Bairon boşanma belgelerini ailesine gösterir. Herkes hüzünlenir. Kaliyani, Anandi’nin mutluluğu için dua ederken ağlar.

Arkadaşları gelerek Jagdish’e sınavının nasıl geçtiğini sorar. Gauri sağlık sorunları nedeniyle sınava giremediğini söyleyerek geçiştirir. Sumitra, Anandi’ye Kaliyani herkesi aşağı çağırıyor der. Anandi gelir ve ne olduğunu sorar. Makan, Anandi’nin çöpe at dediği bavulu getirir. Kaliyani açar ve içinde Anandi ile Jagdish’in çocukluk eşyaları vardır. Anandi, Jagdish’i hayatımdan çıkarmak istiyorum der.

Kaliyani ilk adımı senin atman daha iyi der. Kaliyani, Anandi’ye boşanma evraklarını gösterir. Artık özgür olacaksın der. Anandi, Jagdish ile geçmiş günlerini anımsar. Kağıdı imzalayıp gider. Basant işin yalnızca yarısını hallettik der. Şimdi Anandi’yi yeni bir ilişkiye ikna etmeliyiz der.

Kaliyani bunun başlangıç olduğunu söyler ve ikna ederiz mutlaka der. Bairon giderek Jagdish’in imzasını alacağını söyler. Kaliyani bende gelip Jagdish’in ne tepki vereceğini görmek istiyorum der. Anandi, Jagdish ile geçmiş günlerini anımsar.

Sumitra ağlamaya başlar ve Gehna onu teselli etmeye çalışır. Gehna bu imza ile Anandi özgürlüğüne kavuşacak der. Anandi, Kaliyani’nin dediklerini anımsar. Jagdish’den boşansa dahi onu sevmeye devam edeceğim der. Artık yalnızca Jetsar’ı daha iyi bir yer haline getirmek için yaşayacağım der.

Jagdish hastanede Gauri ile konuşurken Dekan onu görür. Ona sorumsuz bir öğrenci olduğunu söyler. Gauri, Jagdish’i savunmaya çalışır fakat dekan onu susturur. Jagdish çok üzülür. Kaliyani ve Anandi hüzünlü bir konuşma yaparlar.

Gauri, Jagdish’e alışveriş listesini vererek okula gider. Jagdish’in parası hepsini almaya yetmez. Gauriden para istemeyi yediremez ve gazetede iş ilanlarına bakar. Sumitra ve Gehna, Anandi’nin durgun olmasına üzülürler.

dizibilgi google play