İkimizin Yerine 242. Bölüm Özeti 7 Mayıs Salı Fragmanı

Bir kişi pazar yerinde Madan’a, Asha ile Abhi’yi şikeyet etmektedir. Madan adamları ile giderek Abhi ile Asha’yı görüştükleri yerde baskın yapar. Abhi, Asha’ya rengarenk bilezikler takmıştır. Madan Abhi’ye hesap sormaya başlar. Ailenin adını kirlettiğini söyler. Asha’yı da azarlar. Abhi onu sevdiğini ve evlenmek istediğini söyler. Madan ona ağzına geleni söyler. Adamlar Abhi’ye sopalarla saldırır. Madan, Asha’nın bileziklerini kırarak onu zorla götürür. Abhi onu halen çok sevdiğini söyler.

Madan Asha’yı eve getirerek ona hakaretler eder. Sugna ve Radha ona engel olmak istese de Madan Asha’yı mahzene kapatır. Bir daha burdan çıkmayacak ve dul kıyafetleri giyeceksin der. Kapıyı kilitler ve ona yemek ve su vermeyeceksiniz der. Ertesi gün Madan, Kaliyani’lere gelerek Asha’nın yaptıklarından bahseder. Anandi’den cesaret aldığını söyler. Basant, Madan’ı giderken görür ve Madan olan biteni ona da anlatır. Anandi ailedekilere Abhi ve Asha birbirlerini seviyor der. Sughna evlendiğine göre Asha da evlenebilir der.

Anandi, Abhi’nin iyi bir doktor olduğunu ve Asha ile evlenmek istediğini belirtir. Asha ile evlenmemesi için bir sebep yok der. Madan, Basant ile gelir ve Abhi’yi köyden atmayarak ona destek olan Sing ailesine söylenir. Basant sakinleşerek konuyu barışçıl bir şekilde çözelim der. Kaliyan,, Madan ile saygılı bir şekilde konuşarak Asha’nın evlenmesine izin vermesini ister. Madan dul bir kadına sahip çıkamadığım için insanlar beni suçlayacaklar der.

Bairon, Madan ile konuşmak ister. Madan ise ona boş konuştuğunu söyler. Kaliyani’nin kızı Anandi de evlenecek mi diye sorar. Kaliyani iki durumun farklı olduğunu Jagdish’in halen hayatta olduğunu söyleyerek Anandi dul değil der. Madan Anandi’nin durumunun dul bir kadından daha kötü olduğunu söyler. Kocası ikinci karısı ile hayatını yaşıyor der. Bairon eğer Anandi isterse bir baba gibi onu evlendireceğini söyler. Kararı Anandi kendisi verecek der.

Madan herkes senin gibi geniş değil benim için öncelik ailemdir der. Asha’yı Kashi şehrine yollayacağını söyler. Madan Sughna bunun sonuçlarına katlanacak der ve gider. Kaliyani endişelidir fakat Anandi Shiyam’ın Sughna’ya zarar gelmesine izin vermeyeceğini belirtir. Mumbai de Gauri kaybettiği bebeğini düşünerek üzülür. Jagdish sürekli onunla ilgilenmektedir. Abhi, Sughna’yı arar. Abhi, Shiyam şehir dışından gelmeden Mandan’ın Asha’yı göndermesinden endişe duymaktadır.

Asha ile bir an önce evlenmek ister. Bütün düzenlemeleri yakındaki bir tapınakta yaptığını belirtir. Sughna’ya yarın sabah Asha’yı getirmesini söyler. Sughna Shiyam’ı arayarak olan biteni anlatır. Shiyam bir sonraki uçuş ile çok geç kalacağını söyler ve seni destekliyorum der. Asha’nın mahsenden kaçışına yardım emtesini söyler. Sughna, Radha mutfaktayken zor da olsa Madan’ın odasından anahtarları bulur. Radha onu görerek sorgular. Sughna kıvırmaya çalışır.

Jagdish, Gauri’yi şımartmaya devam ederek onu güldürür. Asha mahzende ağlamaya devam eder. Sughna kapıyı açar ve Asha’yı mabede evlenmeye götüreceğini belirtir. Madan, Radha’dan Kashi’ye yapacağı seyahat için çantasını toparlamasını ister. Radha, Shiyam dönene kadar beklemesini söyler fakat Madan kararlıdır. Kimsenin iznine ihtiyacım yok der.

Mahzene gittiğinde açık olduğunu görünce öfkelenir. Sughna, Asha’nın kaçmasına yardımcı olur ve geri döner. Madan adamlarını toplayarak Asha’yı bulmaya gider. Asha çalılıklara saklanır. Adamlar uzaklaşınca yakındaki tapınağa girer. Abhi’yi düşünür ve tapınağın önünde oturur ve uyuya kalır.

Tapınağın Kahin’i onu orada görerek üzerine battaniye örter. Sughna, Asha için dua eder. Madan ile adamları Asha’yı aramak için tapınağa gelirler fakat battaniyenin altında Kahin’in uyuduğunu düşünerek giderler. Sabah olduğunda Asha, Kahin’in duasını alır ve Abhi’nin onu damat olarak beklediği tapınağa gelir. Fakat motosikletli biri onları görür.

Abhi, Asha’ya daha sonra Madan’dan dua isteyeceklerini belirtir. Madan adamlarına Asha ve Abhi’yi gün bitmeden önce bulmaları gerektiğini söyler. Madan’a bir telefon gelir. Madan kılıcını alarak gider. Sughna şoktadır ve ona engel olmaya çalışır. Fakat başaramaz. Asha gelin gibi süslenir ve düğün ritüellerini gerçekleştirirler.

Abhi, Asha’ya Sindur sürmek üzereyken Madan gelir ve elindeki kılıç ile Abhi ve Asha’nın bağlanmış olan şalını keser. Madan , Asha’ya ailesini küçük düşürdüğünü bağırır. Abhi’yi de uyardım der. Asha’yı oradan sürükleyerek çıkarır ve mabede gelen bir çok insanı görür. Kaliyani’ler de gelmiştir. Madan onlara laf söyler ve Abhi’yi işe aldığınız için tüm bunlar yaşandı der.

Abhi Madan’dan dua ister fakat Madan ona tokat atar. Abhi köyü terk etmezse onu öldürmekle tehdit eder. Asha’yı sürükler. Abhi o artık benim arım diyerek Madan’ı durdurur. Anandi, Madan’a yalvarır ve Asha’yı rahat bırakmasını ister. Madan köylülere döner ve bu evliliğe onay veriyor musunuz der.

Kimseden ses çıkmaz. Bairon da köylülere döner ve cevap verin der. Fakat hepsi sessizdir. Asha insanlar ihtiyaçları olduğunda konuşuyorlar ve istedikleri şeyi duyuyorlar der. Sahte Guru olayında da kimse ağzını açmadı sadece Anandi benim için konuştu der. Bu sözler üzerine köylüler evliliğe onay verdiklerini söyler.

Abhi’nin iyi bir insan olduğunu ve Asha’nın mutlu olacağını anlatırlar. Abhi, Asha’nın yanına gelerek ona sindur sürer. Kaliyani mutlu olur ve Asha’nın yerine Anandi’nin gelin olduğunu hayal eder…

dizibilgi google play

İkimizin Yerine 242. Bölüm Özeti 7 Mayıs Salı Fragmanı (15 Yorum)

  1. Selamun Aleykum hayrly aksamlar herkese.Ozetler icin tessekkurlar elinize saglik..

    Bir zamanlar buralarda guzel guzel arkadaslarmyz kardeslerimuz vardi mutluyduk buralari dolup tasyordu…Hey nerde o gunlerimiz sadeje anilarmizda kaldi