İkimizin Yerine 240. Bölüm Özeti 5 Mayıs Pazar Fragmanı

Burak 23 Nis 2019 İkimizin Yerine  0

Jagdish bütün gece eve dönmeyince Gauri’nin ailesi endişelenir. Gauri mutlaka hatasını anlayarak geri döneceğini düşünür. Annesi durumdan memnun olmasa da aynı fikirdedir. Gauri, Jagdish’in söylediği sözleri hatırlar ve Anandi’nin ona önceki Jetsar ziyaretinden bahsetmesinden endişe eder. Anandi’yi arayıp ona sorar. Anandi onu tersler ve ben senin gibi patavatsız değilim der.

İkimizin Yerine 5 Mayıs Pazar Özeti

Gauri telefonu kapatırken Jagdish bir şey öğrenmediği için sevinir. Jetsar’da Asha salça getirirken Abhi’ye çarpar. Bir süre bakışırlar. Jagdish hastaneye gider. Hemşire dekana Jagdish’in geldiğini haber verir. Gauri, Jagdish ile konuşmaya çalışsa da Jagdish öfkeli bir şekilde susar. Gauri senin düşüncesiz davranman yüzünden herkes endişeye kapıldı der. Jagdisj cevap vermez. Dekan Jagdish’i yanına çağırır. Gauri dekanın sözlerini hatırlayarak tedirgin olur.

Köyde herkes öğle yemeği için toplanmıştır. Kaliyani, Badi’yi özler. Basant onu teselli etmeye uğraşır. Kaliyani, Abhi ve Lal’e teşekkür ederek Jagdish’e de borçlu olduğunu söyler. Abhi, Asha’nın yemeklerini över. Dekan sorumsuz davranışlarından dolayı Jagdish’i azarlar. Jagdish Badi ve onun rahatsızlığından bahseder. Dekan özel meselelerin hastane kurallarını çiğnemesine mazeret olmayacağını söyler.

Başhekim Jagdish’in kuralları çiğnediğini zorunlu olan derslere de yeterince katılamadığını söyler. Dekan Jagdish’in final sınavlarına katılamayacağını söyler. Jagdish ısrar etse de dekan oralı olmaz.

Jagdish üzgün bir şekilde dışarı çıkar. Doktor olmak için kendine verdiği sözleri anımsar. Kaliyani’nin izin vermeyişini Anandi’nin onu desteklemesini Bairon’un ona tokat atası bir bir gözünün önünden geçer. En sonunda Gauri’nin onu dekanla görüşmesi sonrası uyarmasını hatırlar.

Anandi forma bakarken Jagdish aklına gelir. Gehna gelerek onu teselli eder. Son bir kaç gündür. neler yaşadığını biliyorum der. Onun karısı gibi davranmak zorunda kaldın der. Anandi iyi olduğunu söylese de Gehna iyi olmadığını biliyorum der Anandi yıl dönümü ile ilgili konuşur. Sona erdiği için mutsuzum der ve böyle hissettiği için kendini suçlar.

Gehna onu teselli ederek yanlış bir şey yapmadığını söyler. Kaliyani, Jagdish’in geçmişte yaptıklarını hatırlatır. Şimdi onun bir misafir olduğunu söyler. Kaliyani Anandi’ye aile madalyonunu sen hak ediyorsun diyerek ona verir. Duygusal anlar yaşanır. Mumbai’de Gauri, Jagdish’e neler oldu diye sorar. Jagdish final sınavlarına giremeyeceğini söyler.

Jagdish bu konuda sevinmelisin der ve Anandi ile kalmanın cezasını çektim der. Gauri üzüldüğünü söyler. Jagdish yaşananlar için Gauri’yi suçlar ve üzgün numarası yapmayı bırak der. Sen benim utlu olmamı istemiyorsun diyerek oradan ayrılır.

Sabah Anandi odasında dalgınken Phuli bebeğini getirir. Anandi bebeği sever. Phuli, Anandi’ye Asha ve Abhi birbirlerine aşık der. Anandi çok sevinir. Gauri arabasına biner ve Jagdish ile kavgasını anımsar. Her şey için Anandi’yi suçlar. Çok sinirlidir ve arabayı hızlı kullanmaktadır. Jagdish ise barda içki içmektedir. Yanaında bir sarhoş onunla konuşmaktadır. Jagdish etrafımdaki herkes benden uzaklaşıyor der. Gauri neredeyse kaza yapacaktır ve son anda kurtulur.

Gehna Anandi’yi çağırır. O esnada Gauri, Anandi’ye telefon eder. Phuli de Anandi ile birliktedir. Anandi onu gönderip telefonu açar. Gauri, Anandi’yi azarlar ve Jagdish’i elinden almaya çalışmakla suçlar. Badi ve Kaliyani’ye de söylenir. Bu sırada hızla araba kullanmaya devam etmektedir. Anandi Jagdish’i ben çağırmadım der. Gauri telefonu fırlatır. Bu esnada önüne biri çıkar. Gauri ondan kurtulmaya çalışırken arabanın kontrolünü kaybeder ve hızla duvara çarpar.

Anandi telefonda gürültüyü duyar. Gauri’ye seslenir ama cevap gelmez. Etraftakiler hemen Gauri’nin yardımına koşar ve hastaneye götürür. Anandi hemen Jagdish’i arar fakat Jagdish alkolden sızmıştır. Garson bar kapanıyor diyerek Jagdish’i uyandırır. Jagdish sarhoş halde gider. Anandi düşüncelidir. Gehna fark eder ve ne olduğunu sorar. Anandi, Gauri’nin aradığını söyler.

Jagdish sarhoş şekilde eve gelir. Kimse paıyı açmaz. Kapıyı açmaya uğraşırken sızıp kalır. Telefonu çalar. Asha gizlice Abhi’yi arar. Abhi buluşalım mı der fakat Asha kabul etmez. Madan telefonu alır ve Abhi ile Asha şok olur. Abhi yanlış numara diye kıvırmaya çalışır.

Jagdish sabah uyanır ve Gauri’nin olmadığını fark edip merak eder. Gauri’nin ailesinin mektubunu bulur. Ailesi bir yere gitmiştir. Jagdish telefonundaki cevapsız çağrıları görünce hemen Gauri’yi arar Telefonu hemşire açar ve Gauri’nin kaza geçirdiğini söyler. Jagdish hemen hastaneye gelir.

Gauri aniden bağırarak uyanır. Bebeğim nasıl diye sorar. Doktor güçlükle konuşur ve üzgünüm bebeğinizi kaybettiniz der. Jagdish ve Gauri yıkılırlar. Jagdish ağlayarak Gauri’yi teselli etmeye çalışır. Gauri fenalaşır. Doktor Gauri ile ilgilenirken Jagdish dışarı çıkar ve neden onu benden aldın tanrım diye ağlar…

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir