İkimizin Yerine 24 Şubat Pazar Özeti 170. Bölüm Fragmanı # (2. kısım) Jagdish Gaurinin Amcası İle Tanışır.

Burak 23 Şub 2019 İkimizin Yerine  0

Basant Bairon ile konuşur ve onu teselli etmeye çalışır. Bairon ikna olmasa da Basant Jagdishe güvenmesini onun yanlış bir şey yapmayacağını söyler. İki kardeş birbirlerine sarılırlar.

Anandi, dolabın üstüne bir şeyler koyarken az kalsın düşecektir. Jagdish onu tutar ve Anandi‘yi yatağa taşır. Ona  dikkat etmesini söyler. Anandi, Jagdish’in bu hareketine çok sevinir, kendisini önemsediğini düşünür. Ertesi sabah, Anandi, Jagdish’e çay getirir ve çayın  yanında Jagdishe bir not bırakır. Notta Anandi  ilişkilerini tekrar gözden geçirmeleri  ve yeni bir sayfa açmaları gerektiğini belirtir. Jagdish’in ilişkilerine bir şans vermesi için yalvarır ve onu hayal kırıklığına uğratmayacağına dair söz verir ve Jagdish‘in kalması için resmen yalvarır.

Jagdish düşünür ancak Anandinin yazdıklarına kayıtsız kalır. Daha sonra herkes salondayken, Jagdish çantalarıyla aşağı inerek gideceğini söyler. Kaliyani nereye gidiyorsun der. Jagdish, yüksek lisans yapmaya karar verdiğini ve başvuru yapmak için Mumbai’ye gideceğini söyler. Basant aniden gitmesinin nedenini sorar. Jagdish, başvurunun son tarihi dün öğrendim ve bu yüzden derhal gitmem  gerekiyor der. Ne zaman döneceğini bilmediğini belirtir. Jagdishin gidişi tüm aileyi hayal kırıklığına uğratmıştır.

Basant onu otobüs durağına kadar bırakmayı teklif eder ancak Jagdish kabul etmez. O esnada Kazan ve Bago eve gelirler. Herkes şaşırır. Kazan ve Bago, hacdan geldiklerini bu güne kadar Jagdishin okulunu bitirerek doktor olduğunu bilmediklerini söyler.Her ikisi de  Jagdish doktor olduğu için çok sevinçlidir.

Jagdish gitmem gerekiyor der. Gehna, bir sonraki otobüsle gitmesini biraz kayın validesi ve kayın pederi ile kalmasını ister ancak Jagdish reddeder. Kazan ve Bago’un geleceğini bilmediğini ve programını değiştiremeyeceği söyler. Onlardan özür diler. Kaliyani ve ailesi utanır. Kazan ona gitmesini söyler. Jagdish gidince, Kaliyani da yorgun olduğunu bahane ederek odasına girer. Kazan ve Bago, herkesin neden  şaşkın olduğunu düşünürken Bairon onlara Jagdish’in yüksek lisansa gittiğini söyler. Kazan ve Bago şok olurlar ancak Bago, Jagdish’in gitmesinin üzücü olduğunu ancak bunun onun iyiliği için olduğundan herkesin kabul etmesi gerektiğini söyler. Anandi’ye kocasını desteklemesini ve kocasıyla şehirde yaşaması gerektiğini belirtir. Herkes buna şaşırır.

Basant, Bairon’a Bago’nun önerisinin iyi olduğunu ve bunu dikkate almaları gerektiğini söyler. Herkes bunu daha önce neden düşünemedik derken  Anandi Mumbai’ye gitmeyi reddeder ve ağlar. Herkes onu ikna etmeye çalışır. Sonunda Anandi Mumbaiye gitmeyi kabul eder. Kazan ve Bago evlerine geri dönerler. Varun tekbaşına yürümeye çalışırken düşmek üzereedir, canını acıtır. Şiyam onu zamanında tutar ve herkes Varunun için ağlar. Sughna ve Şiyam Jagdish‘in Varuna asla yardım etmeyeceğini düşünürler.

Anandi, Jagdishle düğününden sonra Mumbaiye gitmesine kadar olan  tüm kavgalarını düşünür. Gauri amcası ile bir restorandayken Jagdish oraya gelir ve Gauri amcası ile Jagdishi  tanıştırır. Gaurinin amcası Jagdishe sorular sorar. Jagdish  yalan söyler. Gaurinin amcası  memnun olmaz Jagdishin yalan söylediğini düşünür. Jagdish apar topar ayrılır. Amca Gauri’ye Jagdishden hoşlanmadığını söyler ve onunla tekrar buluşmak istediğini belirtir.

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir