İkimizin Yerine 24. Bölüm Özeti 01 Ekim Pazartesi Fragmanı #Kaliyani Anandinin sınava girdiğini öğrenir.

İkimizin Yerine 24. Bölüm 01 Ekim Pazartesi Günü Neler Yaşanacak?

Sumitra Bairon’a yemeği Gehanın pişirdiğini bilmediğini söyler. Bairon Basant’ın söylediklerinden çok etkilenmiştir. Bairon Gehnaya yardım ederek onun yalnız kalmamasını istedik. Ama her gün dava, dalaşma ile bir yere varamayız der. Gehn bu esnada yanlarına gelir ve konuşmaları duyar. Sumitradan af diler. Gehna bu evin huzuru ben geldikten sonra bozuldu der. Gehna yengesinden bu davada onu yalnız bırakmasını ister, onun yüzünden zarar görmesini istememektedir. Sumitra ben kardeşimin eziyet çekmesini kenardan nasıl izleyebilirim der. Ben de konuşmak istiyorum ama ağzım bağlı, hiç olmazsa derdine ortak olayım der. Gehna yüreğinin benime olduğunu biliyorum. Gözlerinde o kadar sevgi şevkat var ki ben o gözlerde yaş görmek istemiyorum der.

Gehna Basant ile konuşmak ister. Onların istediği gibi yapacağını, hiç kimsenin yanında ailenin hürmetini düşürecek bir şey yapmayacağı söyler  ancak bir şartı olduğunu belirtir. Annen her defasında benim fakir bir ailenin kızı olduğumu, o beni bu eve getirmezse ailemin sefaletten öleceğini söylüyor. Ben ailemle ilgili bu tarz laflar işitmek istemiyorum. Ben garip bir ailenin kızıyım beni hor görseniz de onlara hürmet edin der. Basant annesinin odasına yemek getirir.  Kaliyani çok üzgündür ve yemek istemediğini söyler. Basant anne ben istemeden bir şey mi yaptım der. Benim suçum ne der. Kaliyani gitmesini ister. Basant beni kovma anne der. Kaliyani eşyalar eskidiğinde kenara atılırlar bende yararsız eşya gibiyim. Çocuklar büyüyor bu koca ana kime lazım der. Basant anne neden böyle düşünüyorsun der. Sen benim için çok önemlisin, sen olmasan ben ne yaparım, lütfen biraz yemek ye der. Kaliyani sen beni bilmiyorsun, benim çocuklarım doymadan boğazımdan bir şey geçmez der. Basant’a getirdiklerinden yedirir. Basant anne sen bu evin direğisin, sen yanımızda olmasan her şey manasını yitirir. Ben sana bakınca kendimi daha iyi hissediyorum der. Kaliyani oğluna senin annende etten kemikten yaratıldı der. O kızı evime getirdim gelin eyledim bir hatam varsa söyle düzelteyim der. Basant senin hatan yok anne, Gehna gelip bana gelenlerin yanında aile ile ilgili konuşmayacağını söyledi. Yavaş yavaş akıllanıyor der. Onun valideleri hakkında konuşma anne der. Kaliyani bunu şart mı koştu der. Git eşine de ki bu evde istediği gibi yaşayabilir ama önce benden özür dilemelidir der. Basant gider. Kaliyani kız çok akıllı ama beni tanımıyor diye içinden geçirir.

Jagdish Anandiyi bir odaya götürür. Neden odanda okumuyorsun der. Jagdish senin için kitapları buraya getirdim der. Babaanne buraya hiç gelmez der. Anandi yok Jagdish ben ders okumak istemiyorum der. Kaynanam benim yüzümden neneden azar işitti, sınava girmeyeceğim der. Anandi Sumitranın azarlanmasına çok içlenmiştir. Jagdish ısrar eder. Sınava girmesi konusunda konuşur ve babaannesini kafaya takmamasını söyler. Kaliyani salonda Bairon ile konuşur. Sumitra ona meyve soymuştur. Kaliyani masaya bırakmasını ister. Bairon dünkü olaylarla ilgili konuşmak ister. Kaliyani bu konuyu açma der. Bairon senden özür dilerim der. Kaliyani ikinizde beni dikkatli dinleyin o kıza söyleyin, kendisi yemek yapıp yesin, Kaliyani onu ne görmek istiyor ne de onun yaptığı yemekten yemek istiyor der. Bairon annesine onun ailenin büyüğü olduğunu, hata yaptıklarında  yüz çevirmemesini, sevgi ve hayır duasını eksik etmemesini ister.

Basant Kaliyanin yanına gelir ve Kaliyani gel beraber bankaya gidelim der. Jagdish ve Anandi salondadır. Kaliyani Jagdish’e bugün sınavının olduğunu ve sıkılmamasını söyler. Jagdish babaannesinin hayır duasını alır. Anandide hayır duasını alır. Nene sen sınava mı gireceksin neden hayır duamı alıyorsun der. Jagdish Anandi bana teneffüs arasında yemek getirecek o yüzden benimle gelecek der. O zaman gidin der. Sughna Anandiye sınav için uğur getiren yemekten yedirmek isterken Kaliyani görür ve neden ona yediriyorsun der. Sughna bir şeyler uydurur. Anandi ve Jagdish okuldaki diğer çocuklarla sınava girerler. Müdür Anandinin kağıdına bakar ve aferin der. Öğretmene sen çok haklıymışsın der. O böyle devam ederse derslere gelmese de sınavlardan geçecek der. Kitapların üstünde uyuya kalan Anandiyi Jagdish uyandırır ve derslerini çalışmasını söyler. Ertesi günde sınavlara girerler. Müdür Kaliyani’yi görür ve selamlaşırlar. Okula ne lazımsa ne yapılması gerekiyorsa söyleyin der. Jagdish’in sınavları çok iyi der ama onun eşi ondan daha da iyi der. Her gün sınava giriyor der. Kaliyani şaşırır ve Anandi mi der. Müdür evet der kız çok akıllı der. Jagdish ile Anandi beraber sınava giriyor der. Kaliyani olanları fark etmiştir.

Kaliyani herkesi salona çağırır. Bairon ne oldu anne der. Kaliyani çok önemli bir haber var der. Bairon söyle anne der. Kaliyani herkes gelsin, söyleyeceğim der. Ben öyle birinden haber işittim ki size tatlı aldım der.  Anandi’ye tatlı yedirir. Fazla fazla yemesini için zorlar . Benim gibi koca bir kadının aklına gelmeyeni düşündüğün için aferin sana , sen okulda bütün sınavlarını vermişsin der. Herkes şok olur. Anandi ağlamaya başlar. Kaliyani Bairona aferin oğlum gelinin beni tüm kente rezil etti der. Anandi konuşmak ister ancak Kaliyani onun sesini keser ona yalancı der. Benim akıllı torunumu kullandın der. Sughna ben onu sınava çalıştırdım der. Jagdish onun sınava girmesini ben istedim der. Bairon onu okula ben yazdırdım çocukların günahı yok bir sorun varsa bana söyle der. Kaliyani ne vakitten beri annene karşı çıkıyorsun. Ananın kalbini kırman hoş mu ? Ben izin vermemişken sen bizi halka güldürmek mi istiyorsun. Bu sefer bu kızı cezasız koymayacağım der. Basant Bairona kızar. Ben neden bunu başkalarından işitiyorum der. Kaliyani Bairona Anandinin ailesi ne zaman gelecek söyle onlara bu kıza akıl versinler der. Bairona saat 6 ya kadar olanları dünürüne söylemesi için vakit verir yoksa Basanta söyleteceğim der. Anandi ağlar. Jagdish birazdan o sakinleşir, ağlama, ben gidip nene ile konuşurum der. Jagdish babaannesinin odasına gider. Kapıyı çalar  Kaliyani kapıyı açar. Jagdish nenesinden Anandinin ailesini çağırtmamasını ister. Jagdish o benim hatam nene der. Kaliyani sen ona kuyuya atla desen o atlayacak mı? der. Jagdish Anandinin sınava girmesinde ne sakınca var ki der. Kaliyani kadın çok akıllı olursa kocasının söylediklerine kulak asmaz der. Ben ne lazımsa bilirim sen git der. Gehnayı uzaktan görür ve ona da laf çarpıtır. Amcanın eşi gibi olmasın o kız der.

Gehna Kaliyaninin yanına gelir ve anne sen neden benim acımı o kızdan çıkarıyorsun der. Kaliyani ne diyeceksen de git ben senin yüzünü görmek istemiyorum der. Ben gelenlerin yanında uygunsuz konuşmayacağım anne der. Kaliyani benden özür diledin mi der. Gehna ellerini birleştirir ve af diler. Kaliyani en büyük düşmanından af istiyorsun sen bu kadar zayıfmısın çok tez teslim oldun der. Gehna ana ben af diliyorum ne olur onun ailesini çağırmayın der. Kaliyani bu odada af dilemeni kabul edeceğimi mi sanın, sen çok hata yaptın böyle günahları kolayca bağışlayamam. Herkesin içinde ayaklarıma kapanıp benden af dilemem gerekli sana saat 6 ya kadar vakit veriyorum, git der. Jagdish müdüre kızar. Her şeyi o yaptı der. Anandi yok o iyi biri onun ne günahı var  suç benim der. Hiçbir kız kocaya gittikden sonra okula gitmez hepsi beni m hatam der. Sughna hayır der, o benim hatam ben sizi haberdar eylemeliydim der. Anandi ailesi geleceği için üzgündür. Sughna Gehna yengenin ailesi gibi nene onları da ağlatacak der. Bairon Basanta bu uygun değil abi onları buraya çağırmayalım der. Basant bu onların hatası zamanında kızlarına terbiye vermeliydiler der. Sen ananı düşünmüyorsun da onları mı düşünüyorsun. Ben anneme hiçbir şey demeyeceğim annem ne yapıyorsa ben onun tarafındayım der.

Gehna Kaliyani salonda iken herkesin içinde ondan af diler. Sen herkesin içinde af dilememi istemiştin, bende bütün ailenin içinde senden af diliyorum der. Anandinin ailesini buraya çağırma der. Kaliyani ben özür dilemen için senin boğazına bıçak mı dayadım  der. Gehna Kaliyaninin ayaklarına kapanır ve af diler. Kaliyani sen hatandan dolayı af dilemiyorsun. Sen bunu neden yapıyorsun ben çok iyi biliyorum der. Büyüklerin ayaklarına kapanmakla hürmetin azalmaz der ve Gehna babaannenin ayaklarını ağlayarak öper. Kaliyani şimdi aklın başına geldi mi . Ağlıyorsan demek ki pişmansın. Yeter ayağa kalk seni bağışlıyorum der. Kaliyani  Anandi’ye sen de hata yaptın gel benden özür dile der. Anandi ayaklarına kapanmak için giderken hizmetli içeri girer ve onu Basant izinsiz girdiği için durdurur. Hizmetli Sughnanın kaynanalarının geldiğini söyler. Kaliyani Anandi ve Gehnayı içeri gönderir ve göz yaşlarını silmelerini ister. Sumitrayada gülümsemesini söyler.  Gehna odasına gider ve Kaliyaninin söylediklerini düşünür.

Özetimizi beğendiyseniz, bizlere teşekkür etmek için sadece reklamlara tıklamanız yeterli….. Teşekkürler….

dizibilgi google play

İkimizin Yerine 24. Bölüm Özeti 01 Ekim Pazartesi Fragmanı #Kaliyani Anandinin sınava girdiğini öğrenir. (235 Yorum)

 1. Evet Serpilim senin o kaynanani neyse tamam bitanem iyi geceler sanada tatli ruyalar bal damlam seni cok seviyorum

 2. Kotu bir yer degil ki neden izin vermiyorki off rahatca konusurduk ama ne yapalim bunada sukur Serpilim sen beni gormusmuydun orda resmimi koydugumda

 3. Keske yazara uye olsaydin Serpilim seni o kadar merak ediyorum ki gorunus olarak ama kalbin guzel kendininde gyzel oldugunu dusunuyorum

 4. Kızlar..benim migrenim siddetlendi..tlin ışığı rahatsız ediyor((
  Yazamıyrorum..hadi size iyi geceler..

 5. Ben borek açabılıyorum.Hepınıze sevdıgınız borekten yapardım.Ne guzel olurdu.

 6. Kizlar bende Serpilim gibi patatesli severim bide ispanakli bide hazir yufkadan yapilani sevmem

 7. Asım ya bu aralar bıraz moralım bozulsun.Kendımı mutfaga atıyorum.Kendımı kaybedıyorum.Kusı nın jelabı yapması gıbı

 8. Aynen valla..ama insan ayrılıkta şarkıyı dineldiği zaman..birazda olsa duygulanıyor ya..

 9. Açıkçası ben duygusal olmuyorum kahkah atarım yazın kuzenimin düğünü vardı bizde gittik kına bitti konuşuyorduk dedi ki insan kahkah atası geliyor))

 10. Konumuz..kına..
  Sen kına gecelerine duygusal mı oluyorsun..yoksa Serpil gibi kahkaha mı atıyorsun?? 😀

 11. Kız Allah seni napmasın Aygün yaa.. 😀
  Kız Mezarlıkda gülünür mü hiç..
  ..
  Bengisu cnm Hoşgeldin..burda mısın??bende çıktığını sandım..

 12. Serpilim sutu ne yapiyon yoksa bize borekmi yapiyon yada kekmi
  hic zahmet etme canim
  Burdayim Aleynacim

 13. Ben geldim yaa kızlar kusura bakmayın arkadaşım aradı onunla konuşuyordum o yüzden yazamadim))

 14. Sagol Aleynacim afiyet olsun
  Serpilim bende cenazelerde gulmek geliyor mezarliga gidince guluyorum

 15. Serpil hahaha 😀 cnm ya..kendi kınan da bile kahkaha mı attın?? 😀
  Yaa valla..şimdi ki zamanda kızlar kendi kınalarında ağlamıyorlar..

 16. Ben ılk olarak okulda tıyatroda gelın olmuştum.Orada gulmeyı bırak kahkaha atıp herkesı guldurmuştum.Kendı kınamda da ben gulmeye baslayınca herkesın gulmekten gozunden yaş gelmıştı.Ne yapayım.Istem dışı gulmeye baslıyorum.Ben de anlamadım

 17. Serpilcim benim bi akrabam var..oda kına gecesinde duygulanacağına gülmüşdü..aslında gülme sebebi bendim..herkese bakıyordu..herkes duygusal dı..bana baktığı zaman bende ona güldüm..oda gülmeye başladı 😉 😀
  Herkesde bana kötü kötü bakmaya başladı..:D .ama sonra güldüler..o an komik durumuna duşmüşdüm..

 18. Ayy Serpilim alemsin ya ben duygusalim o yuzden aglarim
  Evet canim isi vardir herhalde ondan gelmedi ama oda olsa guzel olurdu

 19. Anladım..peki Zara kaç yaşında?
  Nereli??
  Bizim buraya yazan İsmi Zehra..ama Zara isminide kullanır..bende o sandım..o yüzden söyledim..
  İnşAllah Zara gelirde tanışırız??

 20. Evet Aygüncüm..şarkı duygusal bi şarkıdır..bende dinlediğim zaman..duygulanıyorum..
  Hatta annem keçen sene komşumuzun kınasına gittiği zaman..duyulanmışdı..teyzem de sen niye duygulanıyorsun..diye sorduğu zaman..Aleyna aklıma geldi..bir gün o da gelin olucak diye diye cvp vermiş duygulanmış..

 21. Hayir Aleynacim ben zehrani tanimiyorum benim dostum olan Zarami diyorum buraya yazacagini soylemisdi ama gelmedi

 22. Aygüncüm..sen buraya Yazan Zehradan bahesdiyorsun dimi??
  ..
  Tmm Aynurum..İyi grceler..Allah rahatlık versin cnm..))
  Yarın burda olmaya çalışacağım..İnşAllAH

  • Asım ben de tam tersı .Hıç aglayasım gelmedı.Her duydugumda guluyorum.Bende ters tepıyor

 23. Bu bir şarkı..Aynurum..kına gecelerinde geline söylenen.geleneksel.bi şarkıdır..adettendir bu şarkı okunduğu zaman gelin ağlarmış..baba evinden ayrılıyor diye..

 24. Kizlar benin uykum geldi
  Iyi geceler allah rahatlik veesin)))
  Yarin heer kes gelsin yarin aksam burdayim)))

  • Zaram ın mutlaka ışı vardır.Bırazdan yazar ınşallah .Yazamazsa da canı sagolsun Asım.

 25. Aynen aynen aynen Aleyna ablmmm))))
  Vayy canina cok guzelmis)))
  siir mi yoksa sarkimi???

 26. Anladım Aygüncüm..))migren agrısı çok fenadır..miğdem bulantısı da oluyor..((bide benim migrenim tutunca..kahve içerim iyi gelir..arkadaşlarına tavsiye ederim..
  ..
  Haa bu Arada bu..GÖKHANIN MÜSTAKBEL EŞİ CEYLANA GELSİN…..
  Yüksek yüksek tepelere ev kurmasınlar
  Aşrı aşrı memlekete kız vermesinler
  Annesinin bir tanesini hor görmesinler

  Uçan da kuşlara malum olsun
  Ben annemi özledim
  Hem annemi hem babamı
  Ben köyümü özledim

  Babamın bir atı olsa binse de gelse

  Annemin yelkeni olsa açsa da gelse
  Kardeşlerim yollarımı bilse de gelse

  Uçan da kuşlara malum olsun
  Ben annemi özledim
  Hem annemi hem babamı
  Ben köyümü özledim

  • Çok çok teşekkür ederim..Kixboxcu beni şımartıyorsunuz ama )) sonra yine isterim zorluk çıkar ha ha 😛 çok saol 🙂

 27. Bende 1995 18kasim dogumluyum Bengisu hepimize iyi dinlemeler Serpilim sanda iyi seyirler ne izliyon

 28. Aynen öyle Aynurum..bugün onun ve Gökhanın en güzel günlerinden biri..yarında düğün..şu an her ikisinde de heyecan vardır..

 29. Aynur gorduyun gibi iyiyim canim sen nasilsin bu arada senin dogum gunun ne zaman

  Aleynacim bende uzanmisam sarki dinliyorum senin gibi hayir bende migren yok iki tanidigimda migren var o yuzden sendedemi var dedim

 30. Hos buldum ablacimmm)))
  Evet Hayat ablam o yuzden yazmiyor ama hayatinin guzel anlarini geciriyor))

  • Kınamızda Hayat baygınlık geçirdi..Heyecandan ama iyi şimdi…Ona fazla heyecan iyi değil 😉

 31. Aygün cnm müzik dinliyorum odamda 17 yaşındayım 24 aralıkta doğdum günüm peki senin?

 32. Hepiniz yazacaktym pardon
  Tylla ablam canimm ne guzel seninde akrabanyn dugunu var)))
  Bol bol eglenceler diloyorum sana))
  Mahym abla iyim sen nasislin
  Sen mesgulsundur islerin var allah kolaylik versin kolay gelsin sana..))

 33. Hoşgeldin Aynurum..evet ya..şu an kına var dimi..
  Hayat da o yüzden yazamıyordur..

 34. Iyiyim Bengisu sanada nasilsin diye sorardim ama gorduyum kadarayla iyisin:) hep iyi ol insallah eee ne yapiyorsun ve senin kac yasin var dogum gunun ne zaman

 35. Ablalarym his piniz hos geldiniz)))
  Su ann Gokhan abimm kinadadyr kina gecesi varr hayali bile heycanlandirdii

  • Hoşgeldin Abisinin gülü…Kına gecesi nasıl geçti bi bilsen ha ha Salı günü gelince Anlatırım 😀 nasılsın Ay parçası…

 36. Sağol Aygüncüm..evet malesef migren var bende..((sende de mi var??
  ..
  Sağol Bengisu..)

 37. Sağol Aygüncüm..iyi sayılırım..
  Odamdayım..müzik fln dinliyorum..
  Sen napıyorsun??.

 38. Engin bey sitede calisma yapiyor anlasilan o yuzden oyle Serpilim

  Aleynacim cok sukur ben iyiyim sen nasilsin ne ediyon

 39. Ben iyi sayılırım..migrenim tuttu..başım fln agrıyor..((
  Napıyım Serpilcim..odamdayım..müzik dinliyorum..
  Sen neler yapıyorsun??

  • Geçmiş olsun canım.Ben de tv ızlıyorum.Evde tekım.Esım arkadaşlarıyla çıktı

   • Kixboxcu karışımı avukat hanım..Çok geçmiş olsun ya..inan çok üzüldüm…Hemen iyileşirsin İNŞALLAH 😀

 40. İyi akşamlar..))
  ..
  Pınar ablam..ellerine sağlık..özet her zaman ki gibi mükemmel olmuş..))
  ..
  Hoşgeldin..Tylla ablam Nasılsın??..
  ..
  Bengisu Hoşgeldin cnm..nasılsın??
  ..
  Mahym ablaaam..Hoşgeldiin..nasılsın ablam..işlerin nasıl gidiyor??..anladığım kadarıyla baya yoğunsun..Allah kolaylık versin ablam..
  ..
  Aygüncümm..Serpilcimm..nasılsınız??

 41. Hep iyi ol Serpilim cok sukur bende iyiyim bal damlam sadece dhsya yazmak olmuyor ona uzuldum Aygulum bi tek orani biliyor Zarama da telde soyledim burda oldugumuzu. Eee neler yapiyon canim

  • Canım ya ben de denedım ama olmuyor.Elam ve Aygul um açılmasını beklıyorlardır

 42. Hayirli gunler canlarim nasilsiniz
  Guljan ablam
  Tyllam
  Canim Rabisim
  Isilim
  Aleynam
  Hayatim
  Aynurum
  Gokhanim
  Nuranaayim
  Ve Zehra
  Hava
  Adini unuttugum kim varsa af ola

  • Hayırlı cumalar hayırlı günler…Mahyam ablam hoşgeldin sefalar getirdin..Nasılsın ablam… 😀 özledik seni çok 🙂

 43. Kizlarr bu gun kina bizde burda kina gecesi yapalim ne dersiniz..

  Yuksek yuksek tepeeeleree kiz vermesinlerrrr
  Annesinin bir tanesin hor gormesinlerrr…bilmem bilmem neler..hata olsa af edin sadece bunlari bilyorum cunki bir dizide gormusdum..arkadaslar ben simdi cikyorum aksam yazmaya calisicam gorsz.

  • O zaman tylacim benden de gökhanimizin eşine Kınayı yakmışlar geline adlı şark gelsin

   • Kraliçem buradada kınamı yaktın ha ha saol…Tylla iyiki varsın iyiki tanımışım seni 🙂 bunu demek istedin..))
    Yüksek yüksek tepelere ev kurmasınlar
    Aşrı aşrı memlekete kız vermesinler
    Annesinin bir tanesini hor görmesinler…

    Uçan da kuşlara malum olsun
    Ben annemi özledim
    Hem annemi hem babamı
    Ben köyümü özledim ..

    Babamın bir atı olsa binse de gelse….

    Annemin yelkeni olsa açsa da gelse
    Kardeşlerim yollarımı bilse de gelse ….

    Uçan da kuşlara malum olsun
    Ben annemi özledim
    Hem annemi hem babamı
    Ben köyümü özledim….
    .Çok teşekkür ederim Pınar hanım.. 😀 😀 😀 Gökhan’ınız yarın evli biri oluyor ha ha ha 😀 😀

    • Salı günü geleceğim..Kraliçem ve Güzel adminimiz…Geldiğimde kına gecesini anlatırım baya komik ve eğlenceli oldu ceylanla ilgili hahaha 😛

 44. Gokhan dostum yarin duyn tebrik edyorum Ceylanla birlikde hep mutlu mesud olun, bir yastikta kocalin,iyi gununuzdede kutu gununuzdede hep bir arada olun,bu gun bir birinizi nasil gucli sevyorsaniz gelecekdede oyle gucli sevin, gercek hayat dugunden sonra basliyor…gozlerinin rengi yesil,buyuk gozli,bol bol cocuklarin olmasini dileyorum ha ha..

  • Güzel ve bir birinden kıymetli dileklerin için çok teşekkürler…))) Kraliçem Evet düğünden sonra gerçek hayat başlıyor…Benim için ha ha ha Tylla şakanı da yaptın ya güldürdün beni hahah Âmin..İNŞALLAH) )) yeşil gözlü büyük gözlü bol bol çocuğum olur ha ha 😀 😀 😀

 45. Pinarcim ozetin devamini heyecanla bekliyorum ellerine saglik cnm…evet zaman cobuk gecyor ve bizde cocuklarla birlikde buyuyoruz…

  Aleynam ben 4 gunden beri Asgabatda bir akrabamin evinde kalyorum cunki orda duyn var…oyuzden pek musayit olamiyorum cnm..