İkimizin Yerine 238. Bölüm Özeti 3 Mayıs Cuma Fragmanı

Burak 21 Nis 2019 İkimizin Yerine  0

Kaliyani’nin arkadaşı mabetteyken Jagdish’e Gauri’yi sorar. Badi, Jagdish’in bir arkadaşı olduğunu düşünür. Kaliyani, Jagdish’in karısını görmek için geldiğini söyler. Hepsi acele ederek eve dönerler. Sumitra, Bairon’a Jagdish ve Anandi’nin yıl dönümü kutlaması ile ilgili bilgi verir. Her ikisi de Anandi için üzülürler. Kaliyani gelerek diğerleri ile kutlamalar hakkında tartışır. Kaliyani, Anandi ve Badi arasında kaldığı için üzülür. Badi herkesi çağırarak Anandi’yi sorar. Jagdish ve Anandi puja yerine hindistan cevizi yerleştirirken Gauri Jagat diye bağırarak içeri girer…

İkimizin Yerine 3 Mayıs Cuma Özeti

Badi, Jagdish’e neden adını değiştirdin der. Jagdish kıvırmaya çalışır. Badi de Gauri’ye kim olduğunu sorar. Kaliyani, Jagdish’in bir arkadaşı olduğunu söyler. Gauri sinirlenir. Badi, Gauri’yi içeri davet eder. Badi hamile bir kadının neden bu kadar yolu geldiğini merak etmektedir. Gauri, Mumbai’de yaşanan durumu anlatır. Gauri, Badi’ye Jagdish’in karısı olduğunu anlatmaya çalışırken Kaliyani konuyu değiştirir. Badi, Anandi’ye yiyecek getirmesini söyler. Gauri bağırarak ona engel olur. Herkes Jagdish ve Gauri’nin durumu ortaya çıkacak diye endişe duyar.

Fakat Jagdish araya girer ve konuyu değiştirir. Gauri durumdan hoşnut değildir. Gauri, Kaliyani’yi tersleyerek odaya çıkar. Badi gittiğinde Bairon ile Basant, Jagdish’i azarlar. Gauri’yi idare etmesini isterler. Kaliyani de ortamı yumuşatmaya çalışmaktadır. Kaliyani, Jagdish’e Gauri’nin gerçekleri öğrenmesine engel olmasını söyler. Annesi Gauri’yi arar ve Gauri ona gördüğü şeyleri anlatır. Anandi’yi suçlamaya devam eder. Anandi ona yemek getirdiğinde Gauri telefonu kapatır. Gauri bir kez daha Anandi’ye hakaret eder. Anandi’nin bir şeyler söylemesine dahi müsaade etmez.

Jagdish gelerek Gauri’yi susturarak Anandi’yi yollar. Gauri, Jagdish’e bağırmaya başlar. Beni nasıl olur da arkadaşın olarak tanıtırsın der. Jagdish’in kolyesini görünce boynundan çekip alır ve içini açar. Anandi ile Jagdish’in resimlerini görünce ağlamaya başlar. Jagdish kolyeyi Badi’nin verdiğini söyler. Gauri inanmaz ve ona bağırmaya başlar. Jagdish konuşurken Gauri sözünü keser Badi’ye her şeyi söyleyeceğim der. Jagdish ona engel olur ve Badi’nin sağlığından bahsederek ona yalvarır. Bir kaç gün sabretmesini ister. Gauri gönülsüz de olsa kabul eder. Jagdish odadan çıkarken Anandi’yi görür. Anandi, Badi seni çağırıyor der. Jagdish ona teşekkür eder.

Gauri gelerek Anandi’ye konuşmalarınızı duydum diyerek laf söyler. Anandi’yi çıkarcı olmakla suçlar. Jagdish araya girerek Gauri’yi susturur. Anandi oradan gider. Jagdish, Gauri ile konuşmaya çalışır fakat Gauri onu dinlemez ve bağırarak bir an önce gitmek istediğini söyler. Basant herkesin köşeye sıkıştığını söyler. Gehna, Kaliyani’den bir şeyler yapmasını ister. Kaliyani derhal ikisinin de gitmesi gerektiğini ve Badi’yi üzecek hiç bir haber almaması gerektiğini söyler. Jagdish yokken Gauri odasına girer. Badi onu görür ve neden Jagdish’in odasına giriyor diye düşünür.

Gauri, Anandi’nin odadaki kıyafetlerini etrafa saçar. Badi gelip ona ne yaptığını sorar. Gauri kıvırmaya çalışır. Badi yemek yemesini söyler fakat Gauri yemek istemiyorum der. Badi çocuğunun sağlığı için yemelisin der. Badi, Gauri’den şüphelenmeye başlamıştır. Gauri sofraya gelir. Badi bir şeyler söyler. Diğerleri bu konuşmadan rahatsız olur. Badi, Anandi’nin çok güzel yemek pişirdiğini söyler. Jagdish, Anandi’yi Mumbai’ye götürmesi gerektiğini bir kez daha söyler. Anandi, Gauri’ye yemek uzatır fakat Gauri pirinç yemek istediğini söyleyip geri çevirir. Badi, Gauri’ye evini sorar. Gauri kocamla yaşıyorum der.

Badi ona kocasıyla yaşantısı hakkında sorular sormaya başlayınca Kaliyani araya girip konuyu değiştirir. Badi, Gauri’nin neden Kaliyani’ye geldiğini sorunca Kaliyani yine konuyu değiştirmeye çalışır. Gauri bir kez daha Jagdish’in odasına girerken Badi onu görür. Gauri çantamı açamadım Jagdish’den yardım isteyeceğim der. Badi ona yardım eder. Gauri’den iyice şüphelenmeye başlamıştır. Anandi herkes uyuduğunda Gauri gelebilsin diye ben misafir odasında yatacağım der. Jagdish ben Gauri ile konuştum yarın gidecek der. Anandi sen de gitmelisin derslerindne geri kalıyorsun ben burayı idare ederim der.

Jagdish olanlardan ötürü özür diler. Gauri kapıyı çalıp içeri girdiğinde Jagdish’in uyuduğunu görür. Jagdish neden geldin diye sorar. Gauri şok olur ve odanın etrafına bakar. Anandi, Badi’nin şüphelenmemesi için doğal bir ortam yarattık der. Gauri, Jagdish’den ayrı gitmek istemediğini söyler. Jagdish bu gün gitmesini ister. Gauri, Badi hasta gibi görünmüyor gayet sağlıklı der. Anandi, Gauri’ye Badi hakkında konuşma der. Gauri, Anandi’ye söylenerek odadan çıkar. Odasına gittiğinde Jagdish’in odasında yaşananları düşünerek öfkelenir.

Gauri yastıkları fırlatır. Anandi, Jagdish’ten uyumasını ister. Jagdish ne söyleyeceğini bilemez. Sebep oldukları için özür diler. Jagdish, Anandi’ye sana olan saygım gün geçtikçe artıyor der. Gauri yattığı yerden Anandi’nin iki yüzlü olduğunu Jagdish’in kendisini azarladığını düşünür ve Anandi geceyi Jagdish ile geçirdiği için kesin çok mutludur der. Fakat Jagdish’e güveniyorum aralarında bir şey olmayacak diye söylenir.

Jagdish, iş yapan Anandi’ye bakar. Anandi de baktığını görünce bir süre göz göze gelirler. Gauri kapıya gelir fakat kimsenin olmadığını görünce öfkelenir. Anandi’nin , Jagdish’i kendisinden alamayacağını söyler. Anandi, Jagdish’e süt getirir. İkisi de geçmişte yaptıkları hataları anımsar. Jagdish hep benim hatalarımın bedelini ödedin şimdi de aynısını yapıyorsun der. Anandi’nin gözleri dolar. Gauri aynı şeyleri Gauri’ye yapsam çoktan beni hapse gönderirdi der.

Anandi’yi övmeye devam eder ve Gauri’den sıkılmaya başladığını söyler. Bu sırada üzerine süt dökülür ve Jagdish gömleğini çıkartır. Jagdish ve Anandi duygusal bir şarkı (chahat şarkısı) eşliğinde bakışırlar. Jagdish ona yaklaşmaya başlayınca Anandi geri geri gider ve duvara çarpar. Bakışmalar sürerken birbirlerine sarılırlar. Bu sırada Gauri sıçrayarak uyanır. Hepsi rüyadır.

Kaliyani her şeyin yalnızca Badi’nin mutluluğu için yapıldığını ve bunu öğrenirse kötü olabileceğini söyler. Bairon, Kliyani’yi teselli eder ve Gauri’ni geleceğini nereden bildiğini merak eder. Umarım her şey sorunsuz bir şekilde sona erer ve Jagdish ile Gauri bir an önce giderler diye düşünür. Jagdish, Bairon’un sözlerini duyar. Gauri ile konuştuğunu ve birazdan ayrılacağını söyler. Jagdish banyodayken Gauri sessizce odasına girer ve ona kıyafet hazırlar. Jagdish, Anandi diye seslenir. Gauri benim der. Jagdish onu görünce şaşırır ve kapıyı kapatır.

Gauri’den gitmesini ister. Gauri hayır der. Jagdish bir kez daha her şeyi Badi için yaptığını belirtir. Gauri dünkü davranışlarından ötürü özür dileyerek gidemeyeceğini söyler. Jagdish, Gauri’ye izah etmeye çalışır. Gauri ise ona dekanın sözlerinden ve derslerinden bahseder. Anandi’ye hakaretler ederek odadan çıkar.

Jagdish onun peşinden gider. Badi onları görür ve kafası karışır. Badi giyisilerini vermek üzere Gauri’nin odasına gider. Yarına kadar burada kalacaksan törene katılman gerekiyor der. Jagdish yalnızken odasına girmemesini söyler. Sumitra onları görür ve ne konuştuklarını merak eder…

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir