İkimizin Yerine 237. Bölüm Özeti 2 Mayıs Perşembe Fragmanı

Burak 19 Nis 2019 İkimizin Yerine  0

Kaliyani, Sumitra’ya herkese kıyafet alması için para verir. Sumitra satıcıları eve çağıracağım der. Kaliyani tamam der. Jagdish gelir ve Sumitra’ya ben de sizinle geleceğim der. Fakat Sumitra ona az miktarda para verir ve şehirde kalıyorsun diye beğenmediğin şeyi yapma der. Jagdish kötü hisseder. Sari satıcısı eve gelir ve tüm kadınlar etrafında toplanır. Kaliyani, Sumitra ve Gehna kıyafet seçerler. Anandi kararsız kalır. Jagdish üst kattan kırmızı renkli bir sarinin ona çok yakıştığını işaret eder. Anandi sariyi denemeye gider. Jagdish geldiğinde farklı renk aldığını görür ve neden benim dediğimi almadın diye sorar.

İkimizin Yerine 2 Mayıs Perşembe Özeti

Anandi artık alıştığım şeyleri değiştirmek istemiyorum der. Gece olduğunda Anandi, Kaliyani’nin odasında halen ışığın açık olduğunu görür ve odasına geri döner. Gauri, Jagdish’i arar ve doktora giderek ultrasonda bebeklerini gördüğünü söyler. İkisi de çok mutlu olur. Anandi konuşmasını dinlerken üzülür.

Jagdish, Anandi’den özür diler ve telefonunu Anandi’ye verir. Anandi sabah olduğunda alırım der ve ben çıkınca kapıyı kilitle der. Ama Jagdish nasıl buraya geleceksin neden kapıyı kilitleyeyim diye sorar. Daha sonra geçmişte bunu Anandi’ye yaptığını hatırlayarak şok geçirir.

Anandi odadan çıkarken Badi onu görür. Anandi ona bir şeyler uydurur. Ertesi sabah bütün aile Badi’yi check up yaptırmak için ikna ederler. Kaliyani, Badi ve Sumitra ayrılır. Onlar dışarı çıktığında Anandi ve Jagdish evi balonlar ve süslerle donatırlar ve bu sırada çok eğlenirler.

Anandi sandalyeye çıktığı bir anda dengesini kaybeder ve Jagdish’in kucağına düşer. Daha sonra Anandi pasta yapar. Birbirlerine krema sürerler ve yine çok eğlenirler. Evi güzel bir şekilde süslerler. Kaliyani, Badi ve Sumitra geldiğinde evin ışıkları kapalıdır. Işıklar yanar ve herkes “sürprizzz” diye bağırır. Badi çok şaşırır ve çok mutlu olur. Herkese teşekkür edip dua eder. Pastaya üfleyip ve keser. Kaliyani ona pastadan yedirir. Badi konuşma yaparken duygusal anlar yaşanır.

Evde puja yapılır. Badi katılanların fotoğrafını çeker. Rahip başka çift var mı diye sorar. Bairon Shiyam’dan bahseder fakat Badi öz oğlunu nasıl unutursun der. Anandi ve Jadish’i katılması için çağırır. Herkes bu durumu garipser.

Hastane dekanı Gauri’ye Jagdish’i sorar. Gauri acil bir durum nedeniyle eve döndüğünü söyler. Dekan anlar fakat bazen daha acil şeyler vardır der. Jagdish’in bir kaç güne kadar dönmesi gerektiğini aksi halde sınavları kaçıracağını söyler. Gauri, Jagdish’i arar fakat puja devam etmektedir ve Jagdish telefonu duymaz.

Telefonu Anandi açar ve Puja bittiğinde Jagdish arayacak diyerek kapatır. Gauri cevaptan tatmin olmaz ve tekrar arar. Jagdish’i telefona vermesini ister. Anandi kibar bir dille bir kez daha aynı şeyi tekrarlar. Gauri bir kez daha arar. Badi telefonu alarak Gauri’yi azarlar. Jagdish arayacak der ve telefonu kapatır. Puja bittiğinde Badi yine Jagdish’e, Anandi’yi Mumbai’ye götürmesini söyler.

Herkes yemeğe oturur. Bairon, Kaliyani ve Badi’nin yiyecek alımından bahseder fakat Kaliyani bu günlük almasına müsaade eder. Çocuklar havai fişeklerle oynamaktadır. Badi, Kaliyani ile yaşlılık hakkında konuşurken herkes çok eğlenir. Gauri endişeli şekilde bir kez daha Jagdish’i arar. Anandi aramayı görür. Gauri, Anandi’ye neden telefonu sürekli sen açıyorsun Jagdish’i telefona ver der.

Gauri, Jagdish’e senin telefonunu Anandi’nin açmasını istemiyorum der. Jagdish, Gauri ile konuşur. Gauri ona dekanın söylediklerini anlatır. Jagdish, Anandi’nin şalının yandığını görür ve Anandi diye bağırır. Koşarak şalı çekip çıkartır. Herkes endişelenir fakat Anandi iyidir. Jagdish bu sırada Gauri’nin söylediklerini anlayamaz. Badi, Jagdish’i över. Anandi’nin omuzunda hafif bir yanık vardır. Badi Jagdish’e onu odaya götür ve omuzuna ilaç sür der. Herkes bu duruma bozulur.

Gauri, Jagdish’in neden onunla konuşmadığını düşünmektedir. Anandi’nin ona izin vermediğini ve bu durumdan yararlandığını düşünür. Ayrıca Anandi’nin Jagdish ile buluşmak için Mumbai’ye geldiğini ve saçma bir bahane kullandığını düşünür. Anandi’nin bunu başarmasına izin vermeyeceğim diyerek kendi kendine söz verir.

Jagdish, Anandi’nin yanıklarına merhem sürer. Fakat Anandi rahatsız olarak ondan uzaklaşır. Jagdish, Badi’ye gelerek onunla konuşur. Anandi de gelir. Badi ikinizin evlilik yıldönümü kutlamanızı görmek istiyorum der. Jagdish yıl dönümümüze daha çok var der. Badi düşünür ve ertesi gün herkesi tapınağa çağırır.

Rahip Jagdish’i görmezden gelince Badi onu da kutsamasını ister. Rahipten gelecek hafta Jagdish ve Anandi’nin yıl dönümü için gün ayırmasını ister. Çünkü gerçek yıl dönümlerine ömrünün yetmeyeceğini düşünmektedir. Herkes şok olur. Badi’yi vaz geçirmeye çalışırlar. Fakat Badi inat eder. Rahip yarından sonraki gün olabilir der. Anandi keyifsizdir. Bu sırada Kaliyani’nin arkadaşı da tapınağa gelir. Jagdish’i görünce sen burdaysan Gauri nerede diye sorar. Herkes şoktadır…

Yorumlarınızı belirtmeyi lütfen unutmayın.

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

“İkimizin Yerine 237. Bölüm Özeti 2 Mayıs Perşembe Fragmanı” üzerine 2 yorum

  1. Anonim dedi ki:

    Gokerbey ve Pinarcim emeginize saglik ozetler guzel ve harika

    1. Göker dedi ki:

      Teşekkür ederiz keyifli okumalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir