İkimizin Yerine 236. Bölüm Özeti 1 Mayıs Çarşamba Fragmanı

Burak 19 Nis 2019 İkimizin Yerine  0

Badi, Anandi ve Jagdish birbirleriyle vakit geçirmek istiyor der ve kimse anlayış göstermiyor der. Onlara gidip beraber bir şeyler yapmalarını söyler. Bairon, Jagdish’in neden geldiğini merak eder. Sumitra, Badi için geldim der. Bunun Anandi’yi çok etkilediğini ve ona zarar vereceğini ve elinden bir şey gelmediğini söyler. Jagdish, Anandi’nin kitaplarına bakarken Anandi içeri gelir.

İkimizin Yerine 1 Mayıs Çarşamba Özeti

İkisi de Anandi kapıyı çalmadığı için Jagdish’in ona kızdığını anımsar. Jagdish, Anandi’nin çalışmaları hakkında konuşur ve onu över. Anandi bir şeyler söyleyip giderken Jagdish ona engel olur. Anandi yapacak işlerim var der ve yan odaya gideceğini söyler. Badi uyanmadan döneceğim der. Sumitra, Anandi’yi görür. Anandi ona iyiyim der ve sabah gerekeni yapacağım der. Gauri, Jagdish’i arar ve telefonuna cevap vermediği için kızar. Jagdish özür diler. Gauri aileyi ve neler olup bittiğini sorar. Jagdish neler olduğunu açıklarken Badi’den bahseder. Gauri tüm bunları dinlerken endişelidir. Gauri gitmen iyi olmuş der ve Badi hakkında konuşur.

Gauri, Jagdish ile şakalaşarak bir an önce eve gelmesini söyler. Jagdish iş konusunda endişelidir. Gauri izin formunu doldurdum der. Jagdish’i gece uyku tutmaz ve dolaşmaya çıkar. Küçükken ailesi ile birlikte geçirdiği zamanları ve Anandi’yi hatırlar. Anandi’nin odasına girer. Onu uyurken görür ve üzerini örter.

Sabah Jagdish, Badi ile görüşürken Anandi çarşafları değiştirmek için gelir. Badi, Anandi’nin Jagdish ile yabancı gibi konuştuğunu söyler. Anandi gittiğinde Badi Jagdish’e uzun zamandır şehir dışında olduğunu söyler ve Jagdish’e Anandi’yi yanına al der. Jagdish konuyu değiştirmeye çalışır. Anandi konuşulanları duyar ve eskiden Jagdish’in Gauri’ni bebeği için mutlu bir şekilde geldiği günü hatırlar. Bu sırada Sumitra onu görür. Anandi ağlayarak odasına koşar. Sumitra içeri girerek onu teselli etmeye çalışır. Anandi de ona sarılır.

Evde senin gibi bir gelin olduğu için çok şanslıyız der. Eğer Badi hastalanmasaydı seni göremezdim der. Anandi, Badi burda kaldığı sürece onu mutlu etmek için her şeyi yapacağım der. Badi, Kaliyani’ye Anandi’den bahseder ve ona modern elbiseler giymesi için izin vermelisin der. Anandi bu kıyayfetleri giymekten hoşlanacaktır der.

Kaliyani, Anandi ne giyerse giysin diğerlerinden ayrılıyor der. Anandi’nin mutlu olduğunu söyleyerek onun için kaygılanmana gerek yok der. Anandi, Badi’nin gönderdiği Jagdish ve kendisine ait olan çift kalpli kolyeyi bulur. Jagdish odaya geldiğinde Anandi ona Badi’nin Diwali’de gönderdiğini söyler. Badi evde olduğundan kolyeleri takmalıyız yoksa üzülür der. Anandi kolyeyi takar fakat Jagdish takarken zorluk yaşar. Anandi ona yardım eder. Bir süre bakışırlar.

Badi ve Kaliyani birbirleriyle alay ederler. Jagdish yanlarına gelir. Bu sırada Gauri, Jagdish’i arar. Jagdish oradan uzaklaşmaya çalışır fakat Badi onu durdurur. Jagdish telefonu açar. Gauri beni özledin mi diye sorar. Jagdish ona müsait olmadığını belli etmeye çalışır. Bir süre sonra Gauri durumu anlar ve telefonu kapatır. Badi, Jagdish’in telefonunu alarak Anandi’ye verir. Anandi’ye Jagdish Mumbai’ye gidene kadar telefonu sende kalsın der. Jagdish’e bir kez daha Anandi’yi Mumbai’ye götürmesini söyler. Jagdish bahane uydurmaya çalışır. Anandi araya girer ve ben Mumbai’ye gitmek istemiyorum der.

Badi, Anandi’ye eğer Mumbai’ye gitmezsen Jagdish orada başka bir kıza aşık olur diye şaka yapar. Anandi’nin gözleri dolar. Badi ona merak etme çocuklarımızı karısını aldatacak kadar ucuz yetiştirmedik der. Daha sonra Jagdish ve Anandi’ye artık çocuk yapmayı düşünmelisiniz der. Anandi üzülür. Jagdish, Badi’ye Gauri’nin hamile olduğunu söylemediği için üzülür.

Sumitra ve Gehna öfkeli bir şekilde mutfağa gelirler. Gehna, Gauri’nin asla mutlu olamayacağı ile ilgili bir kaç kötü söz söyler. Badi, Gauri ismini duyarak kim olduğunu sorar. Sumitra geçiştirmeye çalışır. Badi, Jagdish ve Anandi’yi odasına çağırır. İkisi de odaya gelir. Badi, Jagdish’e bir fotoğraf çerçevesi hediye eder. Badi içlerine güzel resimler koymalarını söyler ve çocuk yapmayı düşünmelisiniz diye bir kez daha uyarır. Anandi yine kötü hisseder.

Kaliyani gece ailesiyle Badi ile ilgili konuşur. Ona sürpriz bir doğum günü partisi yapacaklarını söyler. Jagdish odaya gelir ve Anandi’den telefonunu ister. Anandi telefonu verir. Jagdish, Gauri’yi arar ve evde olan biteni anlatır. Gauri durumdan memnun değildir fakat bir şey belli etmez. Jagdish ona teşekkür eder.

Badi mutfağa gitmek ister. Kaliyani, Anandi ve Jagdish ona engel olmaya çalışır çünkü mutfakta parti hazırlığı vardır. Fakat Badi ısrar eder. Anandi hemen mutfağa koşarak Gehna ve Sumitra’yı uyarır. Onlar da hemen yemekleri ve pastayı saklar. Badi gelerek mutfağı kontrol eder. Sonunda yemekleri görür. Kaliyani gelir ve o yemeklerin mabette dağıtılacağını söyleyerek Badi’yi kandırır.

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

“İkimizin Yerine 236. Bölüm Özeti 1 Mayıs Çarşamba Fragmanı” üzerine 1 yorum

  1. GÜLALEK dedi ki:

    Özet ün teşekkürler elinize saglik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir