İkimizin Yerine 235. Bölüm Özeti 30 Nisan Salı Fragmanı

Burak 18 Nis 2019 İkimizin Yerine  0

Herkes Jagdish’i gördüğüne çok şaşırmıştır. Badi de çok sevinir. Jagdish, Badi’ye giderek onun duasını alır. Duygusal anlar yaşanır. Badi geleceğini biliyordum der. Jagdish Kaliyani’ye gider ve ondan da duasını alır. Kaliyani geldiği için teşekkür eder. Jagdish ne olursa olsun senin için mutlaka gelirim der. Alilesi Jagdish’i kutsar fakat ona biraz soğuk davranmaları Jagdish’in dikkatinden kaçmaz.

İkimizin Yerine 30 Nisan Salı Özeti

Gauri eve geldiğinde Jagdish’in olmadığını görür. Yazdığı mektubu görür ve ağlamaya başlar. Sumitra, Anandi’ye Jagdish’in geldiğine çok şaşırdığını söyler. Gerçekler ortaya çıkarsa ne yapacağız diye düşünür. Anandi tanrı her şeyi yoluna koyacaktır der. Anandi, Jagdish ile birlikte puja yapar. Diğerleri bu durumu garip karşılar. Anandi, Jagdish’e Badi hiç bir şey bilmiyor öğrenirse çok üzülür der.

Jagdish’in telefonu çalar. Arayan Gauri’dir. Jagdish’e sen beni neden önemsemiyorsun der. Jagdish açıklamaya çalışsa da Gauri oralı olmaz. Badi, Anandi’den Jagdish’i boyamasını ister. Kaliyani onun fikrini değiştirmeye çalışır. Fakat Badi ısrar eder. Anandi boya tepsisiyle gelir. Anandi elini uzatırken Jagdish elini yukarı ittirir. Anandi dengesini kaybederken Jagdish onu yakalar. Tepsi havaya fırlar ve tüm boyalar üzerlerine dökülür.

Jagdish ve Anandi keyifli bir bayram geçirirler. Badi Anandi’nin gülmesine ve keyifli bir bayram geçirmesinden dolayı mutlu olur. Kaliyani, Bairon ile Basant’a kızarak koltuk kılıflarını kirletmeyin der. Jagdish elinde boyalarla mutfağa gider. Sumitra onu kibarca boylarla mutfağa girme diye uyarır. Jagdish uzun zaman sonra iyi konuştuğu için mutlu olur.

Makan, Jagdish’in bavulunu misafir odasına götürürken Badi neden Anandi’nin odasına götürmüyorsun diye kızar. Sumitra, Badi’nin bir şey bilmediğini işaret eder. Makan durumu anlar. Jagdish, Basant’ın odasına giderek babamla bir araya geldiğiniz için mutlu oldum der.

Bu sırada Bairon gelir ve bu evde misafirsin Anandi’yi rahatsız etme der. Badi bunu duyunca neden diye sorar. Bairon Jagdish her zaman çocuk gibi Anandi’yi kızdırıp duruyor der. Badi onlar birbirlerine takılıyorlar çünkü seviyorlar der

Anandi banyodan çıkar ve o sırada odaya giren Jagdish ile çarpışır. Badi onları görür. Anandi, Badi bize bakıyor diye Jagdish’i uyarır. Badi odanın kapısını kapatır. Sumitra’ya giderek Anandi ile Jagdish odalarında der. Sumitra, Anandi’yi nasıl çıkaracağını düşünür. Jagdish birden odaya girdiği için Anandi den özür diler. Anandi, Badi için endişelenmektedir. Jagdish de aynı şekilde…

Jagdish, Badi’ye bir şey belli etmediği için Anandi’ye teşekkür eder. Jagdish banyoya girdiğinde havlusunu unuttuğunu fark eder. Anandi’den havlu ister. Anandi havluyu verir. Gauri’nin anne ve babası eve gelir. Gauri sevinir fakat Jagdish gittiği için mutsuzdur. Ailesine olanları anlatır. Gauri bir kez daha Anandi’yi suçlar. Annesi onu teselli etmeye çalışır. Anandi ve Jagdish aynı odada mahsur kalmış gibi otururlar. Sumitra gelerek Anandi’yi çıkarır.

Badi bu bayramda da Jagdish’i görebildiği için keyiflidir. Badi ona Mumbai’de neler yiyorsun diye sorar. Jagdish yemek yapması için yardımcı tuttum der. Badi, Anandi’ye Jagdish ile Mumbai’ye gitmesini söyler. Kaliyani ve Bairon’u suçlar. Bairon Jagdish her güz uzun saatler hastanede kalıyor der. Anandi giderse orada sıkılır der. Badi Anandi’ye sorar. Anandi burada çocukluğundan beri kaldığını ve buraya alışkın olduğunu söyler.

Herkes Anandi için üzgündür. Gauri ailedekilerin Jagdish’e onun meydan okumasından bahsedeceğinden korkar. Annesi, Badi eğer dedikleri gibi hastaysa bir şey söylemezler der. Gauri, Jagdish’in ailesine çok bağlı olduğunu söyleyerek tedirgin olur.

Jagdish, Badi’nin raporlarına bakar ve Bad’nin fazla zamanının kalmadığını söyler. Kanser tüm tedavilere rağmen ilerlemiş der. Kaliyani çok üzülür ve ağlamaya başlar. Jagdish onu teselli eder. Herkes Badi’nin odasına gider. Badi tüm bu mutluluğu yaşamak için fazla zamanım kalmadı der. Herkes çok hüzünlenir. Badi, Bairon’dan onu çıkarmasını istese de Jagdish ona engel olur ve dışarı çıkmaması gerekiyor der. Badi Jagdish ile alay eder ve uyursam Anandi ile yalnız kalabilirsin der…

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir