İkimizin Yerine 233. Bölüm Özeti 28 Nisan Pazar Fragmanı

Burak 17 Nis 2019 İkimizin Yerine  0

Jagdish, Gauri’ye idolü kendilerinin aldığını söyler. Gauri , Anandi’yi eve getirebilmek için ve Kaliyani’nin gözüne girmek için bu idolü bahane ettim der ve Jagdish’i ikna etmeyi başarır. Gauri idolü alıp Anandi’ye verir. Anandi, Basant olayında Kaliyani’nin kendisini suçladığını söyler. Jagdish, Anandi’yi haklı bulur. Gauri, Anandi’ye bence alttan almalısın der. Fakat Jagdish, Anandi yapması gerekeni yapmış der.

İkimizin Yerine 28 Nisan Pazar Özeti

Gauri konuşurken Lal ona bağırır. Bunları söylemeye hakkın yok der. Anandi, Lal’i, sakinleştirmeye çalışır fakat Lal, Gauri’ye ağzına ne gelirse söyler. Jagdish de Lal’e bağırır fakat Lal susmaz. Gauri başı dönmüş gibi numara yapar. Herkes iyice gerilir. Anandi, Lal’i göndererek Gauri ile ilgilenmek ister. Jagdihs, Gauri’ye defter ile yelpaze yapıp serinletmeye çalışırken Anandi’den gitmesini ister. Anandi sessiz bir şekilde gider.

Gauri, Jagdish’e Anandi’yi kötüler. Kaliyani, Basant ile Gehna’ya Puja yapılacağını söyler. Lal yolda Anandi’ye Gauri’yi neden önemsiyorsun diye sorar. Anandi cevap vermez ve Lal’i susturur. Kaliyani telefonda biriyle konuşmaktadır. Anandi’ye kasıtlı olarak kötü davrandığını söyler. Gerçeği ortaya çıkarmayı amaçlamaktadır.

Gauri uyurken Jagdish derin düşüncelere dalar. Anandi de düşüncelidir. Son günlerde neler olduğunu anımsar ve her ikisi de huzursuz olurlar. Sughna eve gelir ve güçlükle Sumitra’ya Nandu’nun hırsızlık yaptığını söyler. Fakat Sumitra ona inanmaz ve böyle bir şeyi yapması için sebep yok der. Sughna bu bir ihtiyaç değil alışkanlık der. Okulda yaşanan olayı ve diğer çocuğun annesinin kendi çocuğuna söylediklerinden bahseder. Sughna köy halkının neler düşüneceğini merak eder. Sumitra da Nandu’ya destek olur ve geçmişte yaşananların acısını Nandu’dan çıkarmaya çalışıyorsunuz der.

Sumitra, Nandu ile gider. Kaliyani, Sugna’ya fazla karışma ve neler olacağını seyret der. Sumitra dürbünün sahibi olan çocuğun evine giderek ona sorular sorar. Çocuk tam dürbünün kendisinin olduğunu söyleyecekken annesi araya girer ve bizim değil der. Sumitra neden Nandu’ya iftira atıyorsun der. Kadın, Rameşvar’a olanlardan ötürü bir şey yapmak istemiyorum der fakat daha sonra dürbünün oğlunun olduğunu söyler.

Çocuk dürbünün üzerinde yazan ismi Sumitra’ya gösterir. Sumitra da Nandu’yu sorgular. Nandu çocuğa bağırmaya başlar. Babama söyleyeceğim ve babanı işten kovacak der. Sumitra, Nandu’ya tokat atar. Evde Nandu , Sumitra’nın kendisini tokatladığını herkese söyler. Bairon neler oluyor diye sorar. Sughna, Bairon’a Sumitra’nın neden böyle bir şey yaptığını anlatır. Basant eve geldiğinde Nandu şikayet eder. Gehna hemen Sumitra’ya seslenir ve herkes aşağı iner. Gehna çok sinirlidir. Sumitra olanları anlatmaya çalışır fakat Gehna nasıl olur da çocuğuma vurursun diye onun sözünü keser.

Gehna, Anandi’yi suçlar. Kaliyani keyifli bir şekilde olanları seyreder. Gehna, Sumitra’ya bağırmaya devam eder. Basant da ona kızar. Kaliyani, Gehna’nın haklı olduğunu söyler. Sumitra, Nandu’nun yaptıklarını anlatmaya çalışır fakat Gehna izin vermez. Anandi müdahale edince Kaliyani onu azarlar. Kaliyani, Basant’ın bir günlüğüne muhtar olacağını ve Sumitra’yı yargılayacağını söyler. Bairon buna engel olmak istese de Kaliyani oralı olmaz. Basant da istemez fakat Kaliyani onu kendi koltuğuna oturtur. Basant, Sumitra’yı sorgular. Sumitra, Nandu’nun hırsızlık yaptığını anlatır. Gehna ve Basant şok olurlar. Sumitra tüm olan biteni anlatır. Sughna da evet der. Gehna oradan giderken Basant hemen Nandu’yu sorgulamaya başlar.

Nandu suçlamaları inkar eder. Kaliyani, Makan’dan bir şey yapmasını ister. Gehna oğlunun oyuncaklarını getirir ve onun masum olduğunu iddia eder. Basant destek vermek isteyince Kaliyani sen muhtarsın kimsenin akrabası değilsin diye ona engel olur. Sughna bir oyuncağı alarak onun Varun’a ait olduğunu söyler. Gehna inanmaz. Sughna okulda yaşanan dürbün olayını da anlatır. Kaliyani, Makan’dan dürbünü getirmesini ister ve üzerinde yazan diğer çocuğun ismini okuyarak Basant’a verir. Basant Nandu’yu sorgulamaya başlar. Nandu yaptıklarını itiraf eder. Gehna, Nandu’nun Mahavir’in kamerasını izinsiz aldığını anımsar ve Nandu’ya vurmaya kalkışır. Fakat Sumitra ona engel olur. Basant da Nandu’yu azarlar. Nandu ağlayarak odasına çıkar.

Sumitra ile Bairon, Basant’ı sakinleştirir. Kliyani en başından beri her şeyi bildiğini söyler. Basant, Sumitra’nın haklı olduğunu Gehna ve kendisinin haksız olduğunu söyler. Kaliyani gördün mü Anandi’nin verdiği karar gibi sende Sumitra’yı cezalandırmadın der. Basant, Anandi’nin konseyde karar verdiği anı anımsar. Kaliyani olan biteni Mahavir’den öğrendiğini ve gerçeği ortaya çıkarabilmek için Sughna ile işbirliği yaptığını söyler. Gehna ve Basant, Anandi ve Sumitra’ya yaptıklarından ötürü pişmanlık duyar. Basant, Anandi’nin konseyde doğru kararı verdiğini söyleyerek Anandi’den özür diler. Bairon ona kendini suçlama der. İki kardeş birbirine sarılır. Gehna da özür diler ve her şey yoluna girer

Nandu oyuncaklarını getirerek Kaliyani’ye teslim eder. Bunlar Varun ve diğer çocukların onlara geri verelim der. Ağlayarak özür diler. Kaliyani onu sakinleştirir. Hatasını anlamasının iyi olduğunu söyler. Herkesten özür dile der. Nandu ailesinden ve diğerlerinden özür diler. Daha sonra Kaliyani’yi çok özlediğini söyler. Kaliyani sana çok güzel bir parti yapacağız diye söz verir.

Kaliyani bu sene farklı neler yapabileceklerini düşünür. Herkes kamyonun kasasında pikniğe gider. Gittikleri yerde bir müzik grubu da vardır. Piknik yaparken Kaliyani her şey Nandu’nun istediği gibi olacak der. Bu gün herkesin çocuklarla oynayacağını söyler. Beraber oyunlar oynayıp eğlenirler. Nandu’ya hediye olarak bisiklet verirler ve Nandu çok mutlu olur. Eğlence bittiğinde eve dönerler. Anandi evde Kaliyani’yi bu fikrinden dolayı tebrik eder. Kaliyani. Bairon ve Basant ile arazilerle ilgili konuşur. Kaliyani her şeyin yolunda olduğunu ve mutlu olduğunu söyleyerek artık bu dünyadan huzur içinde gidebilirim der. Badi gelerek Kaliyani’ye neden bahsediyorsun diye sorar. Badi’yi görünce hepsi çok şaşırırlar…

Yorumlarınızı belirtmeyi lütfen unutmayın…

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

“İkimizin Yerine 233. Bölüm Özeti 28 Nisan Pazar Fragmanı” üzerine 5 yorum

 1. Aýgül dedi ki:

  dizi çok gözel

 2. Jelil Serdar dedi ki:

  anandi cok akilli

 3. Jelil Serdar dedi ki:

  bu diziyi cok seviyorum ama Gehna’yi sevmiyorum cunki o her seyi yalnis anliyor

 4. Andi dedi ki:

  Sanik Gehan degismi gibi

 5. Krystu dedi ki:

  Gehna değişmişmi ??

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir