İkimizin Yerine 231. Bölüm Özeti 26 Nisan Cuma Fragmanı

Burak 16 Nis 2019 İkimizin Yerine  0

Gauri, Bade Papa’yı görmüştür ve kütüphanede ne yaptığını merak eder. Bir bahane bularak Jagdish’i uzaklaştırır. Sumitra, Gehna ve Anandi sessiz bir şekilde çalışmaktadır. Kaliyani işleri hakkında yorumlar yapar. Kaliyani, Badi ile beraber kalırken gördüğü ailenin birbirlerine olan kötü davranışlarından bahseder. Ayrıca bir çocukla tartışmasını anlatır. Kaliyani aslında evde olanlardan haberdardır. Anandi, Kaliyani’nin dödüğü için mutlu olduğunu söyler. Kaliyani yemeği çok beğenir ve gelinleri över. Bairon, Basant’ı sohbete katılmak için ikna etmeye uğraşır fakat Basant konuşmaz.

İkimizin Yerine 26 Nisan Cuma Özeti

Anandi, Basant’a yemek vermek için gider. Basant kabul etmez ve ısrar etmemesini söyler. Gehna yine de ısrar eder fakat Basant yemeği almaz. Kaliyani endişelidir. Abhi, Varun’u kontrol eder ve Varun’un artık koltuk değneği olmadan yürüyebileceğini belirtir. Varun’un ilerleyişi herkesi çok mutlu eder. Asha ve Abhi birbirlerine bakarlar. Kaliyani fabrikaya gitmek için hazırlanmaktadır. Bairon, Basant ile konuşmak için uğraşır fakat Basant ona sadece Kaliyani için buradayım der. Bairon, Basant’a geçmişi unutturmak için uğraşsa da Basant yaşadığı utancın unutmasını zorlaştırdığını söyler. Kaliyani’ye her şeyi anlatmaya karar verir.

Bairon özür dilese de Basant oralı olmaz. Kaliyani içeri gelir ve Bairon ve Basant’a neden farklı ofislerde çalışıyorsunuz der. Bairon işlerin çok yoğun olduğunu ve bu nedenle işleri böldüklerini söyler. Kaliyani ofis içinde olduğu sürece yerleri ayırmanın verimli olabileceğini söyler.

Gehna, Nandu’yu yeni video oyunu ile oynarken görür ve çok şaşırır. Bu pahalı oyuncağı nereden buldun diye sorar. Nandu harçlıklarını biriktirerek aldığını söyler. Gehna mutlu olur fakat Nandu biraz mahcup durmaktadır. Kaliyani, Gehna’ya kurabiye yapmayı bitirdin mi diye sorar. Fakat kurabiyelerin bitmediğini görür fakat lapalar hazırdır. Sumitra lapayı yapmış diye onu över. Fakat Sumitra, Gehna’nın kurabiyesi olmadan lapanın değersiz olduğunu söyler. Gehna öğle yemeği gecikeceği için üzülür. Fakat Kaliyani kimse benim en gözde gelinime kızamaz deyince Gehna mutlu olur.

Jagdish ve Gauri hafta sonunda evdedirler. Jagdish öğleden sonrayı dinlenerek geçirmek ister fakat Gauri ona direksiyon çalıştırması için ısrar eder. Kaliyani, Anandi’ye muhtarlıkla ilgili sorular sorar. Anandi ona cadı olayını hastane imkanlarının iyileştirilmesi konularını anlatır. Basant ve Rameşvar’ın tartışmasından bahsetmez. Kaliyani, Anandi’ye çözmek için kolay davalar almasını tavsiye eder. Aksi halde çok fazla kişiyi karşına alabilirsin der.

Gauri, Jagdish ile beraber trafikte araba sürmektedir. Jagdish yavaş kullanmasını söyleyince tartışırlar. Jagdish çocuk için endişelendiğini ve zamanla daha iyi kullanacağını söyler. Fakat Gauri, Jagdish’e bağlı kalmak istememektedir. Kaliyani telefonda biriyle konuşmaktadır ve kimse bana gerçeği söylemiyor oğullarım benim önümde rol yapıyorlar gerçekleri ortaya çıkarmak için bir şey yapmalıyım der. Kaliyani gezen kırmızı bir nokta görünce böcek zanneder ve kovalamaya çalışır.

Fakat nokta böcek değil Nandu’nun lazer ışığıdır. Gehna bunu görünce Nandu’ya kızar fakat Kaliyani onun afacanlığına güler. Kaliyani, Nandu’nun dürbününü görür. Gehna harçlıklarını biriktirerek aldı der. Kaliyani mutlu olur ve onun Jagdish kadar zeki olduğunu söyler.

Kaliyani, odasında Jagdish ile yaşadığı anıları hatırlayarak ağlar. Ertesi gün Anandi, Basant’tan bir şeyler ister fakat Basant kabul etmez. Kaliyani be yokken nasıl olur da aileyi dağıtırsınız diyerek Basant’ı azarlar. Daha sonra tüm aileye bağırarak gider. Bairon ve Sumitra çok üzgündür. Kaliyani kendini odaya kapatır. Bairon ve Basant içeri girdiğinde Kaliyani üzgün bir şekilde otururken görürler. Kaliyani ağlamaktadır. Herkesi tek tek azarlar. Daha sonra olanlar için Anandi’yi suçlar. Muhtar olduğunda aileni ve bizi unuttun kimse umurunda değil der. Anandi’nin konuşmasına dahi izin vermez.

Basant ve Gehna’yı konseyin önünde rezil ettin der. Bairon, Anandi’yi savunmak isterken Anandi Kaliyani’nin önünde diz çökerek ağlamaya başlar ve ondan özür diler. Vereceğin tüm cezaya razıyım der. Kaliyani, Basant’a döner ve ona istediğin cezayı ver der. Basant konsey önünde rezil oldum onu asla affetmem diyerek gider. Herkes dağılır. Bairon ve Sumitra, Kaliyani’nin Anandi’ye söyledikleri hakkında konuşurlar. Basant ve Gehna Kaliyani’nin bu tepkisinden memnundurlar.

Anandi, Kaliyani’nin sözleri karşısında çok üzülür ve ağlar. Jagdish onu arar fakat Anandi yine Gauri’nin kırıcı sözlerini hatırlayarak telefonu meşgule alır. Jagdish endişelenmeye başlar. Gauri oraya geldiğinde Jagdish ailesi için kaygılandığını söyler ve Anandi de telefonlarıma cevap vermiyor der. Gauri hemen Jagdish’i Anandi’ye karşı dolduruşa getirmeye çalışır. Anandi karar vermeden önce iyi düşünmeliydi şimdi kararının acısını çekiyor der.

Jagdish olanların Anandi’nin suçu olmadığını söyler ve Kaliyani’nin suçu der. Gauri kendine geldiğinde Kaliyani’nin geri döndüğünü söyler ve Jagdish’i sakinleştirir. Anandi, Kaliyani ve ailedekileri üzdüğü için çok mutsuzdur. Kaliyani bunu görünce kötü hisseder. İçinden Anandi’den özür diler ve bunu tüm aileyi bir arada tutmak için yapmak zorundayım der. Kaliyani ve Basant salondadır. Anandi kahvaltıyı getirir. Kaliyani, Sumitra ve Gehna’ya arık hafif yemeklere alışık olduğunu söyler ve yağlı yemek pişirmeyin der. Anandi bozulur. Basant ve Gehna memnundur.

Bairon gelir. Kaliyani, Mumbai’de hastane ekipmanlarını daha uygun fiyata alacakları bir program olduğunu belirtir. Bu nedenle onları almak için aileden birinin Lal Sing’e gitmesi gerekiyor der. Basant ve Bairon iş nedeniyle gidememektedir. Bairon, Anandi’yi gönderelim der. Kaliyani onun eğitimi için tonla para harcadık şimdi bir köy muhtarı olarak gidebilir diyerek Anandi’ye laf sokar.

Anandi üzülür. Sumitra, Bairon’a neden Anandi’yi Mumbai’ye yolladın der. Bairon Anandi’nin çok değiştiğini söyler ve orada da yapabilir der. Sumitra, Anandi için kaygılanmaktadır. Jagdish, Anandi’yi ararken Anandi kıyafetlerini toparlar. Jagdish’e Mumbai’ye gittiğini söyleyip söylememekte tereddüt eder. Fakat söylememeye karar verir. Telefonu meşgule alır ve daha sonra Jagdish’e her şey yolunda diye mesaj gönderir. Jagdish sinirlenir ve elindeki bardağı kırar…

En iyi özetleri en resimlerle sizlere sunmaya devam ediyoruz. Lütfen yorumlarınızı belirtmeyi unutmayın. Keyifli Okumalar…

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

“İkimizin Yerine 231. Bölüm Özeti 26 Nisan Cuma Fragmanı” üzerine 2 yorum

 1. Andi dedi ki:

  Jagbish Anandini tek etti sonra telefon açmadı diye sinirleri

 2. Anonim dedi ki:

  Anandini köylü diye umursamayan jagdish şimdi anandi tl i açmadi diye mi kiziyor
  Daha çok beklersin sen jagdish

  Elinize saglik
  Özetler çok güzel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir