İkimizin Yerine 230. Bölüm Özeti 25 Nisan Perşembe Fragmanı

Burak 15 Nis 2019 İkimizin Yerine  0

Bairon, Basant’a geri dönmesi için ısrar eder ve Kaliyani ile birlikte sen de dön hiç olmazsa annem için bunu yap der. Basant ikna olmaya başlarken Anandi sen olmazsan Kaliyani çok üzülür der. Basant bu sözlere tepki gösterir ve Kaliyani için ne kadar önemli olduğumu senin belirtmene ihtiyacımız yok der. Kaliyani için bile olsa Jetsar’a geri dönmeyeceğim der. Mahavir, Basant’a oğlum olduğunu kanıtladın ben olsam ben de hiç kimseleri umursamazdım der. Kaliyani sana her türlü iyiliği öğretti fakat senin karakterini değiştiremedi der.

İkimizin Yerine 25 Nisan Perşembe Özeti

Mahavir, Kaliyani’yi yendiğini söyleyerek artık Nagor’daki oğlum ve ailem ile yaşayabilirim der. Herkes şoktadır. Basant onu azarlar. Fakat Mahavir, Kaliyani’ye saygısızlık eden kişi Basant der ve onun sadece kendini düşündüğünü Kaliyani’yi hiç düşünmediğini söyler. Sen olmadan Kaliyani son derece iyi biri der. Basant’ın gözleri yaşarır. Mahavir, Kaliyani’ye karşı her hangi bir kötülük istemiyorum der. Basant’a tekrar düşün ve lütfen Kaliyani’yi üzme der.

Daha sonra Mahavir, Gehna’ya döner ve Lütfen Kalyani’yi düşün der. Basant onu susturur ve hata yapıyorsun öfkenden dolayı neyin doğru neyin yanlış olduğunu kavrayamıyorsun der ve Gehna’ya hazırlanmasını söyler. Basant, Mahavir’e Kaliyani’yi ikna ederek kararından vazgeçireceğini ve Nagor’a geri döndüreceğini söyler. Mahavir, Basant’a umarım fikrini değiştirirsin der.

Jetsar’da Sumitra dua etmektedir. Nandu koşarak ona gelir. Sumitra herkesi tekrar gördüğü için çok sevinir. Fakat Gehna ile Basant’ın halen üzgün olduklarını fark eder. Basant, Bairon’a Kaliyani’ye yalan söyleyemeyeceğini belirtir. Bairon, Basant döndüğü için keyiflidir ve Sumitra ve Anandi’ye Kaliyani’nin gelişine hazırlanın der.

Jagdish, Anandi’yi arar fakat Anandi, Gauri’yi düşünerek telefonu açmaz. Basant’ın eve döndüğünü ve Kaliyani’nin de döneceğini mesaj atar. Jagdish buna çok sevinir ve Anandi niçin konuşmuyor diye meraklanır. Gauri, Jagdish’i Anandi’ye karşı dolduruşa getirmek için uğraşır. Sabah olduğunda Basant, Anandi’nin yemeklerinden yemez. Bairon ve Sumitra, Anandi’yi sakinleştirmeye çalışsalar da başarılı olamazlar. Gehna, Anandi’nin getirdiklerini toparlar Basant’a çay verir. Basant ile Bairon, Kaliyani’yi karşılamaya giderler. Basant arabayı Bairon’un kullanmasına müsaade etmez.

Yolda Bairon sürekli şarkı değiştirir. Basant eğlenmektedir. Daha sonra Bairon duygusal bir şarkı açar. Basant diğer şarkıyı açmasını ister fakat o şarkı bitmiştir. Yolda araba bozulunca Basant direksiyona geçer ve Bairon arabayı itmeye başlar. Basant araba çalışınca gaza basıp gider ve Bairon’u yolda bırakır. Bairon koşsa da yetişemez.

Anandi ve Sumitra, Gehna ile konuşmaya çalışır fakat Gehna onları tersler. Nandu, Gehna’ya gelerek Kaliyani geldiğinde ona dedemlere gittiğimizi söyleyeceğim der. Fakat Gehna, Kaliyani’ye yalan söylemesini ister ve Nandu’ya durumu idare et der. Nandu nedenini sorunca Gehna ona kızar ve gönderir.

Bairon yolda tek başına kalmıştır ve otostop çekmeye başlar. Fakat kimse durmaz. Bir kafe görü ve oraya giderek bir şeyler sipariş edip beklemeye başlar. Basant hava limanına gider fakat Kaliyani’nin yola çıktığını öğrenir. Kaliyani giderken kafedeki Bairon’u görür ve arabadan iner. Basant da kafeye gelir. Kaliyani’nin arabasına bakar fakat onu göremez. Bairon, Kaliyani’nin bağırmasıyla şok olur. Basant, Bairon’u görünce ona doğru gider ve o da Kaliyani’yi görerek şok olur.

Kaliyani çok değişmiştir. Oje sürmüş, küpe ve kolye takmıştır. Gözünde de güneş gözlüğü vardır. Kaliyani oğullarına kızarken onlar gülmeye başlarlar ve onunla alay ederler. Beraber eve dönerler. Sugna ve çocuklar da evdedir. Gehna onları da azarlar. Evdeki herkes Kaliyani’yi yeni imajı ile görünce şok olurlar. Kaliyani onlara kızar. Bu sırada Nandu gelir ve Kaliyani’yi tanıyamaz. Kaliyani gözlüğünü çıkarır. Nandu da şok olur.

Nandu, Kaliyani’ye akıllı kahramana benzemişsin der. Nandu son zamanlarda okula gitmediğini söyler. Kaliyani endişelenir ve Basant, Nandu’nun rahatsız olduğunu söyleyerek durumu geçiştirir. Kaliyani, Gehna’ya çocuğa iyi bak diye kızar. Anandi konuyu değiştirir ve Kaliyani’nin yeni görüntüsünü sorar. Kaliyani, Badi’nin de öyle giyindiğini ve benim de onun gibi giyinerek Jetsar’a gelmemi söyledi der. Anandi, Kaliyani’ye takılır. Kaliyani, Badi ile ilgili konuşur ve Badi’nin yaşamındaki her şeyi nasıl kontrol ettiğinden övgüyle bahseder.

Badi’nin sağlık durumunu anlatırken üzülür. Bairon, Kaliyani’ye umudunu kaybetme der. Kaliyani, Sugna’ya döner ve Shiyam nerede diye sorar. Anandi’ye muhtar olduğunu ve köyde olup biteni anlatmasını söyler. Anandi’den övgüyle bahsederek sağladığı adalet ile ilgili bilgi ister. Bairon bunun çok zaman alacağını ve yemekten sonra tartışacağını söyler.

Jagdish ve Gauri yemek için alışverişe giderler ve beraber hoşça vakit geçirirler. Bairon, Basant’ı konuşturmaya uğraşır fakat Basant onu azarlar. Kaliyani’yi gördüğünde Bairon’un sunduğu yemeği alır. Kaliyani ne kadar güzel bir yere giderseniz gidin insanın evi gibisi yok der.

Kaliyani böyle bir ailem olduğu için gururluyum der. Gauri kütüphanede kitaplara bakmaktadır. Jagdish ona bebek telsizi verir. Gauri, Jagdihs’in gösterdiği ilgiden ötürü mutludur. Gauri, Bade Papa’yı görür ve onu son gördüğünde Bairon hakkında olanları anımsar. Jagdish ve Bade Papa’nın yan yana gelmesinden endişe eder…

En iyi özetleri en iyi resimlerle sizlere aktarmaya devam ediyoruz. Lütfen yorumlarınızı belirtmeyi unutmayın.

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.