İkimizin Yerine 23 Şubat Cumartesi Özeti 169. Bölüm Fragmanı # (2. kısım) Jagdish Köyde Kalmak İstemediğini Söyler.

Gauri dolapta bir şeyler ararken aniden eski düğün elbisesi ve mücevherlerinin olduğu bir bohça düşer. Gauri sertçe dolabı kapatır ve bu seferde Sindur kafasına düşer. Gauri elbiseye bakarak ve geçmişte yaşadıklarını hatırlar. Sindur‘u görür ve çok kötü şekilde ağlar. Annesi odaya girer ve onu teselli eder. Gauri, annesine neden elbiseyi atmadığını sorar. Annesi, artık geçmişi  unutmasını ister. Gauri kendisine bunları yaşatanları asla affetmeyeceğini söyler. Annesi Gaurinin artık evlenmesini istemektedir. Gauri ise daha fazla araştırma yapmak istediğini belirtir. Annesi ısrar eder.Jagdish düşünceli şekilde oturuyordur. Bairon  gelir ve kararına saygı duyduğunu ancak Kaliyani, annesi ve eşi, hakkında tekrar düşünmesini söyler. Jagdish, Anandi’nin yaptıklarının onun zaten görevi olduğunu söyler. Bairon ona kızar ve bağırır. Jagdishe ailesinin ona öğrettiklerini unuttuğunu ve bencil olduğunu söyler. Tüm ailenin onu düşündüğünü belirtir.  Anandi araya girer ve Bairon‘u aşağıya indirir.

Gauri, amcasına aşkını itiraf eder ve Jagdishi sevdiğini söyler. Amcası çok sevinir. Ertesi sabah Anandi ve Gehna mutfakta çalışıyorlardır. Anandi çok üzgündür. Gehna bu üzüntüyü fark eder. Nandu Anandi’nin kendisi ile oynamasını ister. Gehna, Nandununu yalnız oynamasını söyler. Nandu Jagdish’in onunla oynamak istediğini ancak Jagdishin kapıyı açmadığını anlatır. Gehna, Jagdishin yorgun olabileceğini söyler.  Gehna Kaliyani’ya yemek götürür ancak Kaliyani yemek istemez. O sırada Jagdish gelir.

Jagdish, Kaliyani’ye üzülmemesini daha fazla çalışmasının ona çok fayda sağlayacağını söyler. İyi bir doktor olacağını ve ailesinin onunla gurur duyacağını ekler. Kaliyani, Jagdish’e konuşmalarının hepsinin kendisi ile ilgili olduğunu  ailesinden hiç bahsetmediğini söyler, ailesini unuttuğunu belirtir. Jagdish, bunun ailesini unuttuğu anlamına gelmediğini, sık sık ziyaretlerine geleceğini  edeceğine söyler ve nenesini ikna etmeye çalışır. Kaliyani ikna olmaz sonunda  Jagdish’e, şehirde kalmak istiyorsa, onun için her şeyi sağlayacağına söz verir.


Sarpanç köylüler ve konsey üyeleri eve gelerek Jagdish’i görmek istediklerini belirtirler. Jagdish‘e Jetsar ve çevre  köyler için tıbbi bir kamp planladıklarını söylerler. Tüm aile sessizdir. Jagdish irite olmuştur. Kaliyani utanarak köylülere, Jagdish şehre çalışmak için geri döneceğini ve bu sebeple  onlara yardım edemeyeceğini söyler. Köylüler çok üzülür ve  giderler. Kaliyani, Jagdish’e burada kalmayarak sadece aileni değil tüm köyü hayal kırıklığına uğrattın der. Kaliyani, Jagdishin asla geri dönmeyeceğini söyleyecek kadar güçlü olmadığını hatta onun ismini bile değiştirdi söyler. Jagdish delirir. Herkes üzülürken Kaliyani ayrılır. Anandi her şeyi balkondan üzgünce izlemektedir.

Gauri, şarkı söyleyerek valizini açar ve Jagdishin bir fotoğrafını görerek onu özler. Bu arada Jetstarda Sughna evi arar ve Gehna cevap verir. Sughna Jagdish‘le Anandi‘yi öğle yemeğine davet etmek ister. Gehna ona Jagdish’in şehre gitme niyetini köyde kalmak istemediğini anlatır. Sughna şok olur  ve çok üzülür. Telefonu kapatır.  Şiyam gelir ve Sughna duyduklarını ona anlatır. Şiyam da şok olur. Sughna, Şiyam’dan Jagdish ile konuşmasını ve onu kalmaya ikna etmesini ister. Sughna Anandi için de çok endişelidir. Şiyam, Jagdish ile konuşacağını söyler.

dizibilgi google play

İkimizin Yerine 23 Şubat Cumartesi Özeti 169. Bölüm Fragmanı # (2. kısım) Jagdish Köyde Kalmak İstemediğini Söyler. (18 Yorum)

 1. İyi akşamlar canlar. Nasılsınız?
  İyisinizdir İNŞALLAH ben çok iyiyim.
  Karşıda sınavım var o yüzden ven kaçıyorum canlar.

 2. Hayırlı günler canlar:))..
  Guljan ablam..Mira nasılsınız?..
  Aynur benim orda yazdığım msjlarım hiç biri çıkmıyor 😐

 3. Hayirli gunler…Pinar ablam ozetler cok guzel…eline..emegine..saglik..)))
  simdi nasilsin ablam..daha iyi misin..?

  • Kendi yurdumda yaşiyorum gerçek adim Jemal ama Mira ismini duyunca çok sevdim ilerde kizim olursa adina Mira koyurum belki, tamam görüşürüz abla

 4. Güljan abla zaten tanittim ya ama sen görmemişsin galiba neyse ben senin hemşerinim yani türkmenistandan evli ve 2 oglum var yaş 24 peki sen nerde yaşiyorsun şuan ?

 5. Anandinin yerinde ben olsam Jaguyu birakir giderdim zavalli çaresiz birakiyorda zaten Jagudan ayrilip başkasi ile evleniyor Jaguda Gauri ile evleniyor. Pinar abla umarim kizmaz bana tüyo verdim diye

 6. Ben ilk oldum

  Pinarcim ozetler harika gercekden ellerine emeklerine saglik canim ha bide iy olmana cok sevindim…