İkimizin Yerine 23. Bölüm Özeti 30 Eylül Pazar Fragmanı # Anandi’nin okuldaki sınavlara girmesine Bairon izin verir

Burak 20 Eyl 2018 İkimizin Yerine  0

İkimizin Yerine 23. Bölüm 30 Eylül Pazar Günü Neler Yaşanacak?

Kaliyani ve Bairon Gehna hakkında konuşurlar. Bairon yaşananların halk tarafından duyulması ile nüfuslarının etkileneceğini söyler. Kaliyani o kız eve gelen ilk gelin değil der. Sumitra ile Chamunayı da ben aldım onlar hiç bana cevap verdi mi, bu kızın dili çok uzun ben kararımı verdim onunla kimse konuşmayacak der. Kalkar ve gider. Bairon tamam anne istediğin gibi olsun der. Bu evin gelinine düzgün davranmalısın der. Kaliyani ters ters bakarak gider.

Anandi müdürün sınava ailesinin izni olmadan girmesine izin vermemesine çok üzülmüştür. Jagdish ben daha ne yapabilirim müdür razı olmadı der. Anandi sen beni aldattın diyerek Jagdishe kızar. Phuli iyice düşünelim der. Jagdish babasına sormaya karar verir. Baironun yanına giderler. Bairon annem bunu bilse neticesi ne olur biliyor musunuz? bazı kaideler var onu ben bozamam . Anandi ben senin okumana karşı değilim değilim Jagdishin kitaplarını oku, nenenden gizli kitap okuyabilirsin ancak sınava girme gibi hayaller kurma der. Babaanne bunu duysa hiçbiriniz bana hürmet etmiyor der. Jagdish babasına Anandinin sınava girmesi için ısrar eder. Bairon düşünür. Babaanneni tanımıyorsun o bunları duysa ikinizi de karanlık odaya atar der. Jagdish Anandi sadece sınava girmek istiyor. Eşimin sınava girmesini istemem çok mu ? Siz izin vermiyorsunuz o zaman ben de yemek yemeceğim, sizinle konuşmayacağım der ve çıkar. Sumitra bütün hayatımız isteklerimizi boğmakla geçiyor. Biz anne baba değilmiyiz, neden evlatlarımızın arzularına  karşı çıkıyoruz onlar kötü bir şey istemiyorlar. Biz sadece korkmayı öğrenmişiz hiç olmasa onlara sevinmeyi öğretelim. Anandiye izin ver imtihana girsin der. Bairon bunun neticesi ne olur biliyor musun der. Anandi çok akıllı neden ona yardımcı olmayalım der. Bairon neden bunları öz kızın için istemiyorsun diye sorar. Sumitra ne zaman benim kızım hakkında karar verme imkanın oldu. Bu zamana kadar her şeye  annen karar verirdi, şimdi ise o başkasının gelini, onun üzerimizde hiçbir hakkımız yok, onunla ilgi her şey için kaynanasından izin amamız gerekiyor. Ama Anandi için her şeyi yapmaya hakkımız var. Ona bakınca kendimi görüyorum. O da benim gibi bu evin gelini, yarım kalan arzularını devam ettirmesini istiyorum der. Anandi Phuli ve Jagdish avludadır. Bairon arkalarından gelir ve Anandiye sınava girmesi için müdürle görüştüğünü söyler. Anandi çok mutlu olur ve babasına sarılır.

Gehna odasında alnına sindur sürer. Basant odada arkasından onu izler ve onunla konuşmak istediğini söyler. Gehna annen benimle kimsenin konuşmamasını söyledi, sen duymadın mı der. Basant onunla konuşmak istediğini söyler neden böyle terslik yapıyorsun der ve elini omzuna koyar. Gehna elini omzundan çeker. Bu kadar para harcayıp beni gelin getirdin ama uzak durmaya mecbursun der. Basant Gehnayı sertçe kendine çeker ve bileğini tutar ben hakkım olanı alırım sen benim nikahlı karımsın. Bu vakte kadar akıllanacağını düşünmüştüm. Eş gibi üzerine düşen vazifeyi yerine getirmelisin ama sen hoş münasebeti istemiyorsun der ve Gehnayı iter. Gehna sen kadının kocası için  üzerine düşen vazifelerini iyi bilirsin ama kocanında vazifelerini bilmelisin der. Benim de insan olduğumu düşünmedin mi? Benimde hislerim var, ben de gülmek istiyorum, anlayış, hürmet istiyorum. Benimde arzularım  var. Evlilik sadece kadının bedenine sahip olmak değil, asıl kişi onun yüreğine de sahip olmalıdır der. Ben sana bunları neden diyorum ki der ve odadan çıkar.

Anandi Phuli ile konuşur. Kaynatasının derslere gitmeden sınava girebilmesini için izin verdi der. Ya nene beni ders çalışırken görürse ne yaparım der. Jagdish böyle gizli işleri Sughnaya soralım onun gizli şekilde ders çalışmamız ile ilgili muhakkak fikri vardır der. Sughna babaannesi ile konuşur. Oruca başladığını ve dua etmek için mabede gitmesini söyler. Anandiyi de götürebilirmiyim der. Böyle hayırlı işler için istersen Jagdish’i de götürebilirsin der. Kaliyani Anandiyi çağırır. Bak Sughna oruç tutuyor Nasıl bol dua ederim diye düşünüyor. Sen oruç lafını duyunca karnın acıkıyor der. Git onunla dua etmeyi öğren der. Anandi yemek yapacaktım der. Kaliyani gitmesini dua etmesini ister.

Anandi ve Jagdish kitabı birinci okuma konusunda kavga ederler. Sughna araya girer ve buraya dalaşmaya gelmediniz derslerinizi çalışın der. Sughna da Pratap ile buluşur. Pratap neden sessiz kaldığını ve konuşmadığını sorar. Sughna sen neden başka adamla evleneceğimi söyledin ki der. Pratap hep gizli gizli görüştüklerini söyler. Arkadaşlarım hep eşleriyle pazara, sinemaya gidiyorlar der. Ben ne yapayım der. Sughna o zaman buradan kaçalım der. Pratap son bir defa daha anne babasına soracağını söyler. Sughna bir başkası ile evlenmemi bir daha asla konuşma der. El ele tutuşurlar ve vedalaşırlar.

Basant kendilerinden borç alan bir kadının borcunu ödeyemediği için toprağının alınmasını Bairona söyler. Bairon kadının tüm malvarlığının toprağı olduğunu ve mühlet istediğini söyler. Kadına acır. Basant hiç kimseye acımamasını yoksa acınacak hale düşeceklerini söyler. Git ve kadından toprağını al der. Kaliyani salona gelir ve Bairon ona olayı açıklamak isterken onu susturur. Kaliyani Sughna Anandi ve Jagdish’e neden geç geldiniz diye sorar. Gözü Jagdish’in çantasına ilişir ve Sen neden mabede çanta ile gittin diye sorar. Jagdish boş vaktimde kitap okuyorum, sınavlarım yaklaştı nene der. Sughna bizim duamız bitmişti ancak Jagdish’i bekledik der. Kaliyani ona kızar benim oğlum ders çalışıyor neden söyleniyorsun der.

Yemekte Bairon Sughnanın kayın valideleririn geleceğini söyler. Kaliyani şehre gidecek olan Basant’a gelen kayın valideleri karşılamak için bir şeyler almasını söyler. Basant gelenler Bairon’un kayın valideleri o alsın der. Onun dünürleri geliyor onun alması daha iyi der. Ben kendi zevkime göre alırsam o beğenmez o benim yaptığım hiçbir şeyi beğenmiyor o bizden daha akıllı der. Bairon abi beni yanlış anladın der. Basant masadan kalkar. Bairon annesine ben ona kötü bir şey söylemedim der. Kaliyani kardeşlerin arasına girmek istemiyorum der. Bairon sen problemi halletmezsen kim halledecek der. Kaliyani beni yüreğin ne zaman isterse evin büyüğü yapıyorsun bu evin büyüğü olduğumu düşünmüyorsun. Benim dediklerime ehemniyet vermiyorsun ben her şeyi görüyorum der. Bairon anne sen de beni yanlış anlıyorsun der. İşte ben birbirinize düşmenizden korkuyorum o yüzden ben gelinleri elimin altında tutuyordum ki birbirinizle aranız bozulmasın diye der. Ama ben ne kadar çalışsam da gelinler araya girmeyi başardılar. Gehna kardeşlerin arasını da bozdu evin rahatını da der. Bairon anne hiçbir şeyi bozmadı derken Kaliyani onu susturur. Bairona gitmesini söyler.

 

Gehna masaya gelir ve Basant’ın tabağında yemek istemez. Kendisine yeni tabak alır. Kaliyani bunu görür ve sinirlenir. Tam tencereyi açarken Kaliyani onun elini tutar. Çok açmısın eziyet çek yemeği pişir o zaman ye der. Bugünden sonra kimse sana yemek pişirmeyecek ve senin pişirdiğini de yemeyecek der. Gehna o zaman bende eve gelenlerin hepsine beni koca evinde aç bıraktılar derim diyerek tehdit eder. Kaliyani elini çeker ve doyana kadar ye o zaman der. Anandiye ve Sumitraya yemeğe dokunmayın o yemeğini yesin bitirsin ondan sonra yemeğinizi yiyin. Bundan sonra kimse onunla aynı masada yemek yemeyecek der. Anandi ve Sumitra yemekten kalkar. Gehna Sumitraya siz yemeğinizi yiyin ben giderim der ve masadan ayrılır. Kalyani bu kız kendisini akıllı zannediyor, Kaliyaninin onun nazını çekeceğini zannediyor der.

Anandi ve Jagdish Baironun odasında yatağın altında gizlice ders çalışıyorlardır. Kaliyani evrakları almak için odaya girer. Baironun müşterilere yumuşak davrandığını söyler.O esnada elindeki dosya yatağın altına düşer ve onu almak için elini uzatır. Jagdish ve Anandi çok korkar. Kaliyani elini uzatıp dosyayı almak ister. Jagdishin kitabını parmaklarının ucuyla çekmek ister. Jagdish de diğer taraftan parmaklarıyla bastırır. Anandi dosyayı eline doğru iter ve onu alır. Bir müddet sonra yerde başka bir şey  vardı der ve yatağın altına bakar ancak Anandi ve Jagdish’i göremez. Ayağa kalkar ve Jagdish ile Anandi odaya yeni  giriyorlarmış gibi yapar ve babaanneye yakalanmaktan kıl payı kurtulurlar. Sughna çekim kanunu ile ilgili Anandiye ders kitabından bir şeyler okurken Kaliyani onları duyar ve yanlarına gider. Sughna panik yapar ve bir şeyler uydurur. Mabede gitmeden evvel Anandiye öğrenmesi gereken duaları söylüyordum der. Kaliyani ona inanır. Sughna ve Sumitra Anandinin ders çalışması için ona imkan verirler. Anandi gece gündüz gizlice geri kaldığı derslerine çalışır.

Anandi mutfakta ders çalışırken  bir yandan da yemek yapar. Gehna onun yanına gelir ve Anandinin ders çalışmasından ötürü çok memnun olduğunu söyler. Keşke bende okuyabilseydim der. Gehna Anandiye yemek yapmak ister. Ne istiyorsun diye sorar. Anandi acı bal kabağından hoşlandığını söyler. Anandi nene görürse ne yapacağız o zaman onun dediklerini hatırlıyorsun der.  Gehna o görmeden ben bu yemeği senin için pişireceğim der. Akşam yemeğinde Basant Bairon’a kadının toprağını alıp almadığını sorar. Bairon başını sallar. Kaliyani annene danışmıyorsun gizli işler görmüşsün der. Bu kadına daha önce de borç para vermişsin, bana da söylemedin der. Bairon durumu çok kötüydü, yalvardı, onun için verdim der. Kaliyani biz para kazanmak için eziyet çekerken sen paramızı dilencilere veriyorsun der. Kaliyani yemeklerin dağıtılmasını ister. Sughna mutfakta kalan Gehnanın yaptığı yemeği annesinin getirmeyi unuttuğunu zanneder ve masaya getirir. Kaliyani Jagdishe çok okumamasını işlerinin iyi olduğunu söylüyordur. Sughna yemeği servis etmeye başlar. Kaliyani yemeği tadar ve tabağa ağzındakileri tükürür. Tencereyi alır ve dediklerini dinlemiyormusunuz diyerek yere fırlatır. Basant anne ne oldu der. Kaliyani Sumitraya bu kadının pişirdiği yemeği kimse yemeyecek demedim mi der. Neden onu mutfağa bıraktın diye sorar.

Kaliyani Gehna bu yemeği yapmadı mı der. Sumitra ben onu mutfağa hiç çağırmadım der. Kaliyani şu gelinlerin cesaretine bak der. Anandi bir şeyler söylemek ister ancak Sughna hiç bir şey söyleme vaziyet daha da kötü olacak yoksa der. Anandi Sughna’ya yenge o yemeği benim için pişirmişti der. Kaliyani ben ne yapıyorsam bu ailenin iyiliği için, eğer dediklerim uygulamazsa bundan sonra hiç bir söylemem, burada da kalmam der ve ağlar. Basant kızgın bir şekilde Sumitraya sen haddini aştın annemi sofra başında ağlattın der. Bairon araya girmeye çalışır ancak Basant onu susturur.  En kötüsü annemi gözü yaşlı gördükten sonra bile eşinin yanında olman, benim konuştuklarını sen karına söylemeliydin diyerek kızar. Ben o kadar kötü müyüm ki her gün anneme bir şey söylesinler bende susayım. Basant ben eşine Gehna ile konuşmamasını söyledim, ne sen ne de eşin beni dinlediniz. Sen annene dahi kulak asmıyorsun, senin yüzünden bu kadınlar böyle cesaretli der. Bugünden sonra annemi kim kırarsa ben çok ciddi şeyler yapacağım der. Beni anladınız mı diyerek masadan ayrılır.  Hiçbir şeyden haberi olmayan Sumitra ağlamaktadır. Anandi ve Sughna onun yanına gider ve onu teselli etmeye çalışır. Sughna benim suçum anne, yemeği getirmemeliydim der. Anandi ben ders çalıştığım için oldu suç benim der. Sumitra sizin suçunuz yok der. Sumitra göz yaşları içindeyken Gehna olanları odasından duymuştur.

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

“İkimizin Yerine 23. Bölüm Özeti 30 Eylül Pazar Fragmanı # Anandi’nin okuldaki sınavlara girmesine Bairon izin verir” üzerine 210 yorum

 1. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Gökhan yine kayıboldun dimi..sorun değil alışdım ben….

  1. &Gökhan¤☪¤Burak☣& dedi ki:

   Kixboxcu ben buradayım..Ya sadece bir bardak su almaya gittim 😉

 2. Asi Aygun dedi ki:

  Aleynada benim ismim yerine Serpil yazmisdi Gokhan sende bu arada Asi Aygun demene gerek yok ikisinden birini desende oolur

  1. &Gökhan¤☪¤Burak☣& dedi ki:

   Ben ve. Kixboxcu hep hata yaparız ha ha )) Tamam ben Asi demek istiyorum.. 🙂

 3. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Ayn ayn Hikmet salağı kanmış kıza..salak işte..

 4. Asi Aygun dedi ki:

  Bu zeynep hikmeti kullaniyor be kandirmis eee hikmete az bile

 5. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Valla bilmiyorum ki..nerde tanışmışlar..ama helal olsun kıza sahip çıkıyor..ama hata kızda işte…
  ..
  Hoşgeldin..DAMAT BEY……..

  1. &Gökhan¤☪¤Burak☣& dedi ki:

   Hoş buldum…Kixboxcu HANIM 😛 😀

 6. Asi Aygun dedi ki:

  Bu filizle selimde bir birinde yakisdi ya:)

 7. Asi Aygun dedi ki:

  Gokhan asagida yazmis

 8. Asi Aygun dedi ki:

  Babasini bende hikmet oldugunu dusunmusdum o degilmi bide nerde tanis olmus onuda anlamadim

 9. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Gökhan mı…hani nerde??

  1. &Gökhan¤☪¤Burak☣& dedi ki:

   Kixboxcu Supprrrrriiiizzzzz hahaha 😛 😛 😛

 10. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Yaa bu Barış Filizi hala seviyor bencee..

 11. Asi Aygun dedi ki:

  Hosbuldum Gokhan hep iyi ol sagol bende iyiyim bu arada evleniyorsun anladigim kadariyla mutluluklar diliyorum

  1. &Gökhan¤☪¤Burak☣& dedi ki:

   Rica ederim..Serpil hanım..Ben,çok teşekkür ederim..Evet evleniyorum Hayırlısıyla 🙂

   1. &Gökhan¤☪¤Burak☣& dedi ki:

    Asi Aygün Yazacaktım..) pardon Serpil yazmışım 😀 😉

 12. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Ayn yaaa..bide ben babasını Hikmet sandım 😀
  Meğer başkasıymış…

 13. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Ayyy benim yorumlar çıkmıyor off..

 14. Asi dedi ki:

  Evet ya hamile cok sacma cekipler burasini

 15. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Yaa Aygün ben kaçırmışım..bu Zeynep hamile mi??

 16. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Ayn bencede..ünivertede öğrenci olsaydı daha güzel olurdu..
  Bende napıyım..ayn salondayım tv izliyorum ve sana yazıyorum..

 17. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Aygüncüm..kiloları ona kalmış bişey..amaaa kiyafet ve saça gelirsek..e normal bence sonuçda kız rol gereği öyle olmalı..sonuçda fakir bir kızı canlandırıyor..yani bana göre normal..

 18. Asi dedi ki:

  Dedim ya dizi izliyorum baskada bir sey yapmiyorum ve sana yaziyorum sen napion

 19. Asi dedi ki:

  Bide rahmet keske calisan olarak degilde ogrenci olsaydi okylda o zaman daha guzel olurdu

 20. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Ee cnm neler yapıyorsun??..

 21. Asi dedi ki:

  Ben filizin kilolarina ve kiyafetlerine taktim ya kizi duzgun giydirmiyorlar hele saclarini hic demiyorum

 22. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Ayn bende Aygün..bakalım sakladığı sır neymiş??

 23. Asi Aygun dedi ki:

  Baris yine bir seyler sakliyor ama ne? Onu bekliyorum merakla

 24. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Resmen bu Barış pislik çıktı..ama elbet bi nedeni vardır..

 25. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Haa burda mısın??
  Valla evet benzediğin izleyemiyorum..biliyorum çok saçma ama napıyım…
  Şu an izliyorumm ama..dizi seviyorum..izlememek elde değil..

 26. Asi Aygun dedi ki:

  Sanada iyi geceler Serpilim

 27. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Ayy bu arada..aşağdakı 22:21 msjdakı Serpil yazmışım..Aygün yazacaktım..

 28. Asi dedi ki:

  Burdayim Aleynacim demek benziyorlar kiz o yuzden izlenmezmi

 29. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Neyse ben şimdi çıkıyorum..brzdn yazarım..

 30. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  İyi geceler..Serpil..Allah rahatlık versin..)

 31. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Aygüncüm burda mısın??..
  ..
  HAYAT KARDEŞİM…nerdessiiiiiinn????

  1. Arkey Madhubala dedi ki:

   Kızlar ben sureklı sızıyorum.Musadenızle ben yatıyorum.Sabah 7 de kalkıp 42 tane bıcırıkla ugrasacagım.Tatlı ruyalar.

 32. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Tmm Aynurum..iyi geceler..Allah rahatlık versin birtanem..yarın knşrz İNŞALLAH..))

 33. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Yok ya Aynurum o iş yaaş..
  Güneş hanım beğenemdi çocuğu..
  Bende evde kalıcaksın..kız kurusu olucaksın diye dalgamı keçiyorum..yaa bu kıza şimdiye kadar abartmıyorum 40 görücü gelmişdir..hanımefendi beğenmiyor..sanki beyaz atlı prensini arıyor..

 34. ⚜Aynur⚜ dedi ki:

  Iyi geceler…allah rahatlik versin canlarim)))
  Insallah yarin konusurus)))
  Cokk optummm❤❤❤

  1. &Gökhan¤☪¤Burak☣& dedi ki:

   İyi geceler tatlı uykular Allah rahatlık versin Abisinin gülü…Yanaklarından öper…Derslerinde başarılar diler Allah zihin açıklığı versin diyorum 😀 İNŞALLAH:)

 35. ⚜Aynur⚜ dedi ki:

  Yani kordugumdeki buuyukannenin soyledigi laf

 36. ⚜Aynur⚜ dedi ki:

  Kizlar siz bu lafi ozledinizmi tanri en iyisini bilir hahahahahaga

 37. ⚜Aynur⚜ dedi ki:

  ☺☝✌✊✋❤

 38. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Ahhh Serhan Ahhh Ahhh..ne diye geliyorsun peşimden..
  Serpil valla..doğru tespit cnm 😉
  Yaa kızlar Serhan bana bi bakışı vardı..o kadar masum masum bakıyordu..kalbim acıdı resmen..ama acımak yok..ona çok kizgınım..
  Bu arada Aygün..bizim hikaye dizisi..en sevdiğim dizi..ama izleyemiyorum..çünkü dizideki Barışı her izlediğimde Serhan aklıma geliyor..çok saçma..
  Serhan Barışa benzer..duruşu tavrı konuşması..yüzü..hatta kıvırcık saçları bile :(((

 39. ⚜Aynur⚜ dedi ki:

  Serpil ablamn isin zor allah kolaylik versin)))

  1. Arkey Madhubala dedi ki:

   Amın Aynur ıyı geceler

 40. ⚜Aynur⚜ dedi ki:

  Ablam tavsiyeni kafama kazdim)))
  Tmmm beni bos verelim
  Buarda ablamm Gunes nasil cocugu sevmismi hani istemeye gelmislerdi yas

 41. ⚜Aynur⚜ dedi ki:

  Megerse kolay gelmiyormuss Aygun ablamm

  1. Asi dedi ki:

   🙂

 42. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Aynen Aynurum şiir gibi..
  Ammaan boş ver cnm…Valla sen dert etme kendine bu konuları..kim kimden hoşlanmış..kim kime ne demiş diye..sen sakinliğini koru..
  Bide Baburla Yusuf kavga etseler bile..suç senin mi??..bak abla tavsiyesi..olaylara dahil olma..bırak her ikisiylede mesafeni koru..
  ..
  Serpil cnm sen öğretmendin dimi..benim kuzenim de ilk okul.öğretmeni..bilirim öğretmenlerin işi zor valla..Allah kolaylık versin..

  1. Arkey Madhubala dedi ki:

   Amın canım.Sagol.

 43. ⚜Aynur⚜ dedi ki:

  Dogru yapmissin Aleyna ablamm)))
  Vallahi o Serhan pesinj birakmiyor senin yaaaa 😐

 44. Asi Aygun dedi ki:

  Kacanin kovalandigi bu dunyada kovalayan olmagi kolaymi sandin sana gelsin Aleynacim:)

 45. ⚜Aynur⚜ dedi ki:

  Ayyy Aygunn ablammm coook guldurdunn cekirdek catlar izlersinn hahahahaassssshhhahags
  Bos verelim beni

 46. Asi AYGUN dedi ki:

  Idare eder Aynur bizim hikaye izliyorum bu filis ne kadar kilo almis be:) amman kavga ederlerse etsinler sende cekirdek citlar izlersin ayy kiz sende kafana ne takiyon bazen bos vermelisin yoksa hayatin tadi cikmaz salla gitsin rahat takil

 47. Asi AYGUN dedi ki:

  Idare eder Aynur bizim hikaye izliyorum bu filis ne kadar kilo almis be 🙂 amman kavga ederlerse etsinler sende cekirdek citlar izlersin ayy kiz sende kafana ne takiyon bazen bos vermelisin yoksa hayatin tadi cikmaz salla gitsin rahat takil

 48. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Aynur yaa..tabi biliyorum sen söyler söylemez hemen indirdim..Bilal sonses harika ya..sesi şarkıları mükemmel..
  Aynur bu arada..bugün Serhan okulun önüne geldi..benimle konuşmak için ama ben onu görür görmez resmen kaçdım..ya biraz da komik durumuna düştüm..
  Arkamdan da bana..Aleyna kaçma benden diye bağırdı..bende arkama bakmadan gittim..

 49. ⚜Aynur⚜ dedi ki:

  Siir gibi oldu dimi
  Sen beni sevdigin kadar
  Seni de birisi seviyor
  Sen benimle sevgili olmak istedigin gibi
  O da seninle sevgili olmak istiyor
  O kizda ayni senin gibi her gun acir cekiyor
  Ama sen onunla konusmuyorsun bir merhaba bile demiyorsun
  Kendini o kizin yerine koy ve gerisini sen karar ver…
  Aynurr hhahahahahha

 50. Asi Aygun dedi ki:

  Biliyorum Serpilim cok sevdiyini keske tum ogretmenler senin gibi olsa guzel kalpli ogretmen dostum benim 🙂

 51. Asi Aygun dedi ki:

  Biliyorum Serpilim cok sevdiyini keske tum ogretmenler senin gibi olsa guzel kalpli ogreymen dostum benim 🙂

 52. ⚜Aynur⚜ dedi ki:

  Kizlar korkuyorum ya Babur Yusufla kavga etse Aynurdan uzak dur fln diye cunku o da bana yakin davraniyir Baburda anladi bir dovusurlerse ben biterim benn

 53. ⚜Aynur⚜ dedi ki:

  Sendedemi oldu oyle seyy???
  Vayy cok uzuldum
  Yaa ablam yarin Fizik dersinde benimle oturuyor kafamin etine yer vallahi varya oo bir seyler ssoyler komik kendimizi tutamiyorus vallahi cocuk iyide benim arkadasim oo sadece arkadass ama yarindan itibaren ona yuz vermiycem konusmuycam ve diyecegim ki sen beni sevdigin kadar seni de biri seviyor sen benimmle sevgili olmak istefigin kadar birisi seninle de sevgili olmak istiyor o kizda ayni senin gibi her gun acir cekiyur tipki senin gibi ama sen onunla konusmuyirsun bir merhaba bile demiyorsun kendini o kizin yerine koy ve gerisini sen karar ver diyececegim

 54. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Aygüncüm dimi ama..Aynurum daha küçük bu aşk meşk konularında..
  ..
  Hatırladım Aynur..Baburu..
  Valla cnm msjını okuyunca lise zamanım aklıma geldi buna benzer şeyi bende yaşadım..okuldan lise sonda bi çocuk vardı benden hoşlanıyordu..ben biliyordumda kala bile almıyordum..e işte brnim sınıf arkadaşımın kardeşi meğer o çocukdan hoşlanıyormuş..sınıf arkadaşım biliyorda kardeşine söyleyemiyordu..üzülür diye..
  Şimdi Aynurum o Baburmuş Yusufmuş..sen takma onları kafaya..kafaya taktığın tek şey derslerin olsun yeter..

 55. ⚜Aynur⚜ dedi ki:

  Bu sarkiyi biliyormusunuz eller havaya bir sa birrr sola calkala calkallaa

 56. ⚜Aynur⚜ dedi ki:

  Sen bana demedin mi?
  Mavi gözlerin gibi gidelim denizlere.
  Sen beni sevmedin mi?
  Aşkımızın külleri, yakamaz mı bizi yine.

  Sözler yalan oldu bak, geceler her gün kör bıçak.
  Geçmez bu ömür böyle.

  Gel hayalim, anıları alalım kaçalım buralardan.
  Gel yoruldum, yalanları yaşayan gururumdan.
  Bir ömür var, birde aşkımız yeter bu zamana.
  Gel baharım kaybolalım…
  BILAL SONSES-GEL HAYALIM….

 57. ⚜Aynur⚜ dedi ki:

  Ohhh beee size soyliyerek icimi dokdumm simdi rahatladim 😉

 58. ⚜Aynur⚜ dedi ki:

  Aygun ablam hos geldin nasilsin…)))

 59. ⚜Aynur⚜ dedi ki:

  Aleyna ablam sanmiyir onlar anlamazkii???
  Bizde sinavlar okul tamamlandiginda olur yani mayisda)))
  Ama soylerim ben o lafii)))

 60. ⚜Aynur⚜ dedi ki:

  Serpil ablam bende hayir derim vallahi kac cocuk bana soyledi o laflari hatirlamiyorumm
  Tsk beni desteklediginiz icin)))
  Benn ask yasamak istemiyorumm unli bir designer olmak isyorum)))

 61. Asi Aygun dedi ki:

  Hep iyi ol Serpilim ne yapiyorsun okul nasil gidiyor cocuklar cokmu yoruyor seni

  1. Arkey Madhubala dedi ki:

   Asım bıraz yoruluyorum ama bılıyorsun onları çok sevıyorum.Bu da bana zor gelmıyor

 62. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Ee Aynur hata sende..sende vermiyeceksin o zaman!!
  Yaa zorla mı??verme..kendi ödevlerini kendileri yapsın..böyle şey mi olur?..Allah Allah..
  Şimdi sen sınav dönemine bile yardım ediyorsundur..
  Sen bide onlara şöyle söyle…
  Acaba Üniversteyi kazanmak için..girdiğiniz sınavda yanınızda ben olucak mıyım acaba..
  Sen böyle söyle onlar anlar..tabi akılları varsa..gerçi ben sanmıyorum ama hadi neyse..

 63. ⚜Aynur⚜ dedi ki:

  Ayy ablam ne askii???
  Evet bende sasirdim geldihine 2 gun oldu ama cocuk hemen soyledii???
  Tabi ablam ben oyle seylere kafami yormam..)))
  Bu gun sabah Yusuf evime kadar gelmiss Aynur okula geliyormusun diye msj atti bende 10 dk geliyorum dedim hadi seni bekliyorum ben evinin onundeyimm dedi cook sasirdim evime kadar gelmiss
  Bende amannn sakinnn sakinn gelem okula git simdi babam gorurse beni napar dedim
  Cocukda kormus galibaa hhaha
  Tmm diye msj yolladi

 64. Asi Aygun dedi ki:

  Aleynaya katiliyorum hayir diyerek iyi yapmissin her seni sevene evet diyecek degilisin canim hele bu yasda zamani geldiyine karsina insallah duzgun biri cikar

 65. Asi Aygun dedi ki:

  Ay Aynur kiz bunda uzulecek ne var gul gec:) bu yasda boyle seylere takilma canim benim de basima boyle sey gelmisdi bende dalga gecerdim bana laf atanlarla ciddiye almazdim

 66. ⚜Aynur⚜ dedi ki:

  Sinifda soylemisdim yaa beni seven birisi var diye ismi Babur bana her gun ayni seyi soyleyip duruyor sevgili olalim fln diye ablam ben o cicuga napiyim soylesene???
  Sinifda Baburu seven bir kiz var amaa Babur onu hic sevmiyor bir merhaba bile demiyor o kizda acir cekiyir
  Babur benle konusdugunda bakipo duruyor cok korkuyorum ablam o kiz ben hakkinda kotu bir seyler dilese allahimmm
  Bu gun bir arkadasimla konusdum bana Aynur Baburdan uzak dur dedi
  O kiz yani Baburu seven kiz bu gun onun numarasini almis yabanci numardan aramis kizlarda niye aradin dese sesini ozledim fln demiss
  Ablamm artik Korkmaya balsadim ben

 67. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Ha şimdi anlaşıldı..
  Havada aşk kokusu mu var??..yoksa bana mı öyle geliyor 😉
  Aynurumm..Yusuf senden hoşlanmış..ama güzel bi hareket hoşlandığını hiç saklamadan söyleye bilmesi…..meselaaaa…
  Dogru yapmış mısın??..hmmm orası sana kalmış artık..ama bana göre hayır cvpı vererek..doğru yapmışsın.. çünkü yaşın daha ufak..böyle şeyleri için daha erken gibime geliyor..

 68. ⚜Aynur⚜ dedi ki:

  Aleyna ablam uzuldum tabikide nasil uzulmeyim onlarin soylediklarib laflarii ayy ayy ayy sanki ben her gun onlara defterimi vermeyw mecburmusum gibi yapiyorlar

 69. ⚜Aynur⚜ dedi ki:

  Hayir iste yapmiyorlar bende veriyorum her gun napiyim yani vermezsemde Aynur kotu olur ayy ablam allah her seyi goruyor..)))

 70. ⚜Aynur⚜ dedi ki:

  Kizlarrr nerdesinizzzz???????????

 71. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Aynurum sen buna mı üzüldün??
  Yaa birtanem bende önemli beşey oldu zanettim..
  Güzelim sen çocuğa iyilik yapmışsın ödevlerde yardım ederek..Yusufda yeni geldiği için ayak uydurması zor tabi..
  Bu arada sen her gün ödev yaptığın defterini arkadaşlarına mı veriyorsun?..anlamadım onlar kendi ödevlerini kendileri yapamıyorlar mı?…

 72. ⚜Aynur⚜ dedi ki:

  Bağlanmayacaksın bir şeye, öyle körü körüne. ‘O olmazsa yaşayamam.’ demeyeceksin.
  Demeyeceksin işte.Yaşarsın çünkü.

  Öyle beylik laflar etmeye gerek yok ki. Çok sevmeyeceksin mesela. O daha az severse kırılırsın.
  Ve zaten genellikle o daha az sever seni, Senin o’nu sevdiğinden…

  Çok sevmezsen, çok acımazsın. Çok sahiplenmeyince, çok ait de olmazsın hem. Çalıştığın binayı, masanı, telefonunu, kartvizitini…

  Hatta elini ayağını bile çok sahiplenmeyeceksin. Senin değillermiş gibi davranacaksın. Hem hiçbir şeyin olmazsa, kaybetmekten de korkmazsın. Onlarsız da yaşayabilirmişsin gibi davranacaksın. Çok eşyan olmayacak mesela evinde. Paldır küldür yürüyebileceksin.

  İlle de bir şeyleri sahipleneceksen, Çatıların gökyüzüyle birleştiği yerleri sahipleneceksin. Gökyüzünü sahipleneceksin, Güneşi, ayı, yıldızları…

  Mesela kuzey yıldızı, senin yıldızın olacak. ‘O benim.’ diyeceksin. Mutlaka sana ait olmasını istiyorsan bir Şeylerin…

  Mesela gökkuşağı senin olacak. İlle de bir şeye ait olacaksan, renklere ait olacaksın. Mesela turuncuya ya da pembeye Ya da cennete ait olacaksın. Çok sahiplenmeden, Çok ait olmadan yaşayacaksın. Hem her an avuçlarından kayıp gidecekmiş gibi, Hem de hep senin kalacakmış gibi hayat.

  İlişik yaşayacaksın. Ucundan tutarak…
  Can Yucel…

 73. ⚜Aynur⚜ dedi ki:

  Aklım takıldı!
  Bir şey diyeceğim!
  Yok, yok demeyeceğim!
  Vazgeçeceğim!

  Aslında başka bir şeydi söylemek istediğim.
  Yazdım, sildim
  Yazdım, sildim
  Seni düşünüyorum ne yalan söyleyeyim. Ama sorsan söylemem! Sen anla! Hisset ya da.
  Yormak istemiyorum artık hiç kimseyi. Yorgunum zira! Yeniden kurasım yok hiç, aşka dair cümleler. Kelimeleri yan yana getiresim yok bir de, kendimi anlatmak için.
  Sen anla!
  Konuşmak istemiyorum kısaca. Konuşacak ne var ki? Benim sana gelene kadar ne yaptığım mı, senin bana gelene kadar ne yaşadığın mı?
  Aleyna ablam eline saglik siir gercekden guzelnis

 74. ⚜Aynur⚜ dedi ki:

  Hep iyi ol)))
  Serpil ablam kendini yorma fazla)))

 75. Arkey Madhubala dedi ki:

  Aleyna.Asım.Aynur ben çok ıyıyım.Bu hafta çok yogun oldugu ıçın pek vakıt bulamıyorum.Az önce de eşim eve geldı.Yemek yıyıp nobete gıttı.Daha yenı oturabıldım.

 76. ⚜Aynur⚜ dedi ki:

  Aleyna ablammm????
  Burdamisin?????

 77. ⚜Aynur⚜ dedi ki:

  Yaa kizlar arkadaslarim beni ilk kez boyle laflarla kirdilar niye oyle yapiyirlar kiskaniyorlarmibyoksa acaba???

 78. ⚜Aynur⚜ dedi ki:

  Yusuf bana msj yazdi Aynur sana bir sey soyliycem evet dermisin dedi bende sen soyoe ben sobra cvp veririm dedim
  O da Aynur sen ilk gordugumde sevdim dedi fln yani sevgili olurmsun bende lutfen kirilma ama hayir dedim ben hic kimseyle ask yasamak istemiyorum beni anla dedi o da Aynur beni yanlis anlama ama ben kalbimdekileri soyledim dedi
  Bende seni anliyorun fln dedim
  Sinra sen nasil istersen oyle olsun sen hep iui ol bu bana yeter dedi o zaman arkadasmiyis dedi bende
  Arkadasiz dedim
  Kizlar dogru yapmismiyim

  1. &Gökhan¤☪¤Burak☣& dedi ki:

   Abisinin gülü Sen Yusuf’u 5dkliğine bana yolla…Diyeceklerim var ha ha ha ha 😀 Ağız burun girişirim hahaha..Abisinin gülü ondan uzak dur…Bak derslerin kötüye gider…Dememe gerek yok çünkü sen zeki, bir kızsın… Abisinin gülüsun…İyi yaptın…Teklifi kabul etmedin…Yaşın küçük…Ama arkadaş teklifini kabul etmişsin…Sana tavsiyem onunla samimi olma 😉 Ok 😉

 79. ⚜Aynur⚜ dedi ki:

  Bzim sinifa yeni ogrenci geldi ismi Yusup sizde Yusuf olur dilmi
  Bende arkadaslarimla ona yardim ediyorus odevleree fln konusuyorus bu gun okulda bana Aynuurrr yeni cocukla ne cabuj arkadas olmussunuz….bizi birlikde gorselerde oooo Aynurr yeni gelenle aran cook iyi diye laflar soylediler uff sinirini asdilar
  Ben ona idevde yardim etdim defderimi verdim odevini yapiyordu
  arkadaslarym var Leyli…Adyl diye her gun onlar odevini yazmak icin benim defderimi alirdilar bu gunde Aynurrr defderini versene dedi bende defderim Yusufda dedim diger arkadasymda sirsu onada ayni seyi soyledim
  Sonra bize ne dedi biliyirmusun ufff her kes Yusufa sakiz gibi yapisddi Yusufda Yusuf diye yeni gelmismi neymis yeni gelen olarak kalsin dedi
  Diger arkadasym Adyl da Aynur defdrini Yusudan aldim ben yazicam dedi bende yaa sen nasil bir insansin insan odevini yaziyor orda dedim yanindaki arkadasda yaa napicaksin onun defderiyle burak yazsin Yusuf her kes Yusufda Yusuf diyor dedi
  Kizlarr okdar kotu oldumkii

  1. &Gökhan¤☪¤Burak☣& dedi ki:

   Ay parçası…Üzme kendini kafana takma sinir olma..Derslerine yansır…Can parçam iyi kalplim ❤ Yusufa herkes sakız gibi yapışsın Aman boşver…Bırak onlar yapışsın..Sen derslerine odaklan❤ 😀

 80. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Tmm Aynurumm..anlat bakalım..))

 81. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  İyi Akşamlar Aynurum..))
  ..
  Sağol Aygüncüm..))

 82. ⚜Aynur⚜ dedi ki:

  Abimm cok svindim yaa yngemin degismesine ohh beee ne guzel kiskancligi gecdi..)))
  Okul iyi gidiyir sukur)))
  Kosa kosa gidiyorum seni kacirmaya her kesi alib yarin kina geceye varicam vee dugununde kaciriis fenami?? 😀 😛

  1. &Gökhan¤☪¤Burak☣& dedi ki:

   Hep iyi ol Abisinin gülü sen iyiysen bende iyiyim…Can parçası..)) ohh bee valla oh çektim haha..) kıskançlığı azaldı…Ya inan gönlüm ferahladı…)) Oooo derslerin iyi olmasına kalpten çok…sevindim…Hep başarılı ol sen benim kardeşimsin ❤ …Valla fena olmaz ben dünden hazırım kaçmaya hahahhha bekliyorum sizi 😀 😛 😛 😛 ❤ hah

 83. ⚜Aynur⚜ dedi ki:

  Iyi aksamlar cansilar
  Aleyna ablammmAygun ablam Serpil ablam hos geldiniz)))
  Simdi anatiyorum canlar…

 84. Asi Aygun dedi ki:

  Hos buldum Aleynacim hep iyi ol canim bende iyi gibiyim fena degil:)

 85. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Neyse sanarım kimse yok..
  Aynurum cnm seni merak ettim..birtanem hadi gel..seni bekliyorum..ben çıkıyorum brzdn yazarım..

 86. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Kimse yok mu?????

 87. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Aygün cnm Hoşgeldin..)iyim cnm sen nasılsın??..
  ..
  Serpil Hoşeldin..))sağol cnm iyim..sen nasılsın??..

 88. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  İyi akşamlar..))
  ..
  Sağol Pınar ablam bende iyim..))
  ..
  Tylla ablam..şükür derslerim iyi gidiyor..))
  Kaç zamandır yoktun..özlettin kendini ablam..))
  ..
  Hoşbuldum Aynurum..cnm noldu sana neyin var??..
  ..
  Hoşgeldin Gökhan..iyim sen nasılsın??..e düğünede az kaldı..sanarım düğünden sonra..bi süre yazamıyacaksın..
  Bu arada Ceylanın kıskançlığının azalmasına sevindim..
  Mutluluklar…

  1. &Gökhan¤☪¤Burak☣& dedi ki:

   İyi geceler Kixboxcu…Çok saol Amin..İNŞALLAH..) Evet doğru kixboxcu yazamayabilirim..Balayı fln…Ama yazmaya gayret edeceğim sizsiz olmaz 🙂 hep iyi ol iyi olmana çok sevindim..) bende iyiyim 😀

 89. Asi Aygun dedi ki:

  Hayirli aksamlar Serpilim sen nasilsin?

 90. Arkey Madhubala dedi ki:

  Hayırlı akşamlar arkadaslar.Nasılsınız

  1. &Gökhan¤☪¤Burak☣& dedi ki:

   Hayırlı geceler Serpil hanım Hoşgeldin..iyiyim çok şükür sen nasılsın? 🙂

 91. Asi Aygun dedi ki:

  Selam Aynur neyin var canim morelin neden yok

 92. ⚜Aynur⚜ dedi ki:

  Tylla ablam Hava ablam Aleyna ablamm Hayat ablamm Aygun ablamm abimmm canimin parcasiii hos geldiniz)))
  Morelimm sifirrr bir olay oldu aksam gelince anlatirim
  Okul ile ilgili
  Odevlerimi yapiyim geliyorum)))

  1. &Gökhan¤☪¤Burak☣& dedi ki:

   Hoş Buldum..Abisinin gülü 😀

 93. Hava dedi ki:

  Ben çıkıyorum sonra yazarım inşallah

 94. Hava dedi ki:

  Düğün de güzel geçer ınşallah

  1. &Gökhan¤☪¤Burak☣& dedi ki:

   Amin İNŞALLAH..) Hava 🙂 😀

 95. Hava dedi ki:

  Gökhan çooooook ama çoooook mutlu ol Ceylanın değişmesine sevindim bir daha üzücü şeyler yaşamazsın inşallah hediye olarakta kahve vereyim sana

  1. &Gökhan¤☪¤Burak☣& dedi ki:

   Güzel ve kıymetli dileklerin için çok teşekkürler..) Hava çok saol 🙂 vay kahve beni çok şımartıyorsunuz ama ))) tylla çay ve tatlı verdi yedim.. Birde yorgunluk kahvesi çok iyi geldi..Eline sağlık on numara olmuş 😀 🙂

 96. Umut dedi ki:

  Tünaydın teşekkürler Pınar ablacım

  1. Pınar dedi ki:

   saol umutcum

 97. Asi dedi ki:

  Merhabalar herkese mutlu gunler nasilsiniz?
  Selam Tylla hosbuldum:)

  1. &Gökhan¤☪¤Burak☣& dedi ki:

   Merhaba Asi Aygün hoşgeldin..iyiyim şükür Sen nasılsın? 😀

 98. ❤❤❤❤❤ dedi ki:

  Dur dur sana hediye vermeyi unutdum ben tatli yaptim elmali tatli ☕☕☕☕☕turkmen caylari ile birlikde ye al afiyet bal seker olsun dostum ben kacdim aksam gorsz Ins nasip..

  1. &Gökhan¤☪¤Burak☣& dedi ki:

   Benim kraliçem…Hamaratlıdır MaşAllah)) oh oh mis tylla harika olmuş tatlı ve çay..)) İhtiyacım vardı gerçekten şimdi iyi oldu…)) Eğer gelirsen konuşuruz..) 🙂

 99. ❤❤❤❤❤ dedi ki:

  Pinarcim cok sukur iyiyim ben..kizin nasil iyiymi kizin tombis yanaklarindan kocaman opyorum..bu arada ozetler bir birinden guzel ellerine emegine yuregine sagliklar olsun hep basarili ol

  Hos buldum Aleynam iyiyim ben cok sukur senin dersleein nasil gidyor

  Eveeeeet nihayet dostum evlenyorsun.. ben iyiyim cok sukur sen nasilsin..bekle seni dugun gunu kaciricagz hahahahahahaha…bir omurboyu mutluluklar sana Gokhan dostlarin kirali

  1. Pınar dedi ki:

   saol tylacım kızımda iyi büyüyor doğumu daha dün gibi aklımda… zaman çok çabuk geçiyor ablası. Bizse bu koşturmaca içinde oradan oraya yuvarlanıyoruz

  2. &Gökhan¤☪¤Burak☣& dedi ki:

   Vayyy dostların..Kraliçesi ve prensesi…Çok teşekkür ederim..Kraliçem güzel dileklerin için..Evet evet sonunda Dostun damat oluyor.. Hahaha..Biraz korkum var ama olsun…Valla Gel tylla beni eşeke bindirir kaçırırsınız.. Hahaha 😀 🙂

 100. &Gökhan¤☪¤Burak☣& dedi ki:

  Allah razı olsun..Guljan ablam güzel dileklerin için…İnan güzel sözlere ihtiyaç duymak ister gönül…İNŞALLAH..Guljan ablam ceylan ellerinden öper…Sana kocaman selamları sevgileri var sana tyllaya,Aleyna Aynur pınar hanım..Buradaki herkese Abla gerçekten Ceylanda büyük değişimler oldu…Sonunda kıskanmıyor,birazcık kıskançlığı kaldı haha…Ablam iyi olmaya çalışıyorum…İnan Heyecanım vardı…Ama heyecanım kalmadı bilirsin….Sen nasılsın ablam kızın oğlun nasıl?..Onların gözlerinden öpüyorum…Buradan Enişteme Selamlar saygılar..))
  Hayat heyecandan konaya girecek haha şaka bir yana…Hayat benden daha çok mutlu sanki ben değilde o evleniyor haha 😀 😛

  Tylla kraliçem nasılsın? Güzel dileklerin için çok teşekkürler..) Guljan ablamla Gelin Beni kaçırın ne Aksiyonlu olur haha…)
  ..
  Kixboxcu güzel dileklerin için çok teşekkürler…Nasılsın? Sende Gel beni kaçırın ha ha 😀
  ..
  Abisinin gülü okul nasıl gidiyor? Güzel dileklerin için çok teşekkürler Abisinin gülü candır…Can..) Sende Gel Beni kaçırmaya ha ha 😀
  ..
  HA BU ARADA İLK BENİM..PINAR HANIM GÜZEL DİLEKLERİN İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM…GERÇEKTEN BUNLARI DUYMAK BENİ MUTLU EDİYOR..ÇOK SAOLUN ÖZETLER BİRBİRİNDEN KIYMETLİ VE ÇOK GÜZEL TEŞEKKÜR EDERİM 😀

  1. Pınar dedi ki:

   Gökhancım bu zamanlar senin hayatının en telaşlı ama bir o kadarda güzel anları… Senin için çok sevindim. Allahım yuva kuranlara yardım eder. Sana bir ömür boyu mutluluklar boy boy çocuklar diliyorum 🙂

   1. &Gökhan¤☪¤Burak☣& dedi ki:

    Tatlı Telaş bizimkisi pınar hanım…İnanın düğün için çok zorlandım…Saolsunlar Arkadaşlarım bana yardımcı oldular…Dostlar iyi günde kötü günde hep beraber oluruz…Arkadaşlığımız çok sıkıdır…Allah razı olsun Pınar hanım güzel dileklerin için inan çok sevindim..Sizin yazmanıza 😀 🙂 🙂 çok saol Amin İNŞALLAH 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.