İkimizin Yerine 229. Bölüm Özeti 24 Nisan Çarşamba Fragmanı

Burak 15 Nis 2019 İkimizin Yerine  0

Mahavir herkesin önünde Basant’ı küçük düşürdüğü için Anandi’ye kızar. Bairon ise Anandi’yi destekler. Basant aşağı inerek Bairon’u azarlar. Bairon ise Anandi’yi savunmaya devam eder. Basant çok ağır laflar ederek Bairon ve Anandi’nin kalbini kırar. Anandi ağlamaya başlar. Bairon, Basant’a durumu anlatmaya çalışsa da Basant oralı olmaz.

İkimizin Yerine 24 Nisan Çarşamba Özeti

Sumita, Sugna ile konuşur fakat işe yaramaz. Mahavir de Basant’ın kötü konuşmamasını söyler fakat Basant susmaz. Bairon ile Anandi özür dilese de boşunadır. Nandu, Anandi ile gitmek ister. Gehna ona engel olur. Anandi olanları Nandu’ya anlatmaya çalışır. Anandi, Sumitra, Bairon, Sugna ve çocukları giderler.

Mahavir, Basant’on Anandi’ye söylediği sözleri düşünmektedir. Kaliyani’nin ailesinin dağılacağını düşünerek ağlar. Kaliyani’nin ona yaptığı iyilikleri onu torunundan ayırmadığını anımsar. Alenin dağılmasına müsaade etmeyeceğini belirtir. Sumitra ile Bairon son derece üzgündür. Anandi de onlara yemek getirir. Bairon, Anandi’yi teselli etmeye çalışır.

Madan, Radha’ya Basant’ın yaptıklarından bahseder. Radhs çok üzülür. Varun ve Shagun, Sughna’ya Nandu’yu hatırlatır ve Nandu’yu özlerler. Nandu da köyünü ve ailesini hatırlayarak ağlar. Gehna onu teselli etmek için uğraşır. Basant bunu görünce çok duygulanır.

Gehna, Basant ile Nandu hakkında konuşmaktadır. Basant alışman gerekiyor der. Ertesi sabah, Madan pazardayken Bairon’u görür. Onunla Basant hakkında konuşurlar. Mahavir ile Basant da pazara gelmişlerdir. Anandi, Phul ile dertleşmektedir. Phuli üzülür ve Anandi’yi teselli etmeye çalışır. Anandi çaresizdir. Phuli onu cesaretlendirmeye çalışır. Mahavir, Basant ile beraber pazarda dolaşmaktan memnundur. Basant ona çok iyi davranmaktadır. Mahavir bir kenara oturup dinlenmektedir. Bairon, Basant’ı görünce yanına gelerek onunla konuşmaya çalışır. Basant yine onu tersler.

Madan, Mahaviri görür ve yanına gidip oturur. Ona geçmişten bahseder ve Basant’ın kendi isteğiyle evine geldiğini anlatır. Mahavir’in, Basant’ı dolduruşa geitrdiğine inanmaktadır ve onun değişmediğini söyler. Olanlardan dolayı memnun musun der. Mahavir kardeşleri bir arada tutmak zorunda der. Mahavir ona cevap vermez. Hastanedeki çalışanlar Kaliyani’nin ailesi ile ilgili kötü konuşmaktadırlar ve Asha ile Varun bu konuşmaları duyar.

Abhi gekerek personeli fırçalar ve Asha’ya gelerek olanlardan ötürü özür diler. Zamanla her şey düzelecek der. Daha sonra birlikte çay içmeye giderler. Bairon, Mahavir’i görünce önünde eğilir fakat Basant, Mahavir’i oradan uzaklaştırır. Madan, Bairon’u teselli ederek Basant’ı unutma der. Mahavir’in iyi biri olmadığını ve Basant’ı yanında tutmak için her şeyi yapabilecek karakterde olduğunu söyler.

Asha,Abhi ile ailesi hakkında konuşur ve böyle yorumlar duyduğu için üzüldüğünü söyler. Asha, Anandi’yi överek her zaman zorluklarla karşılaşıyor artık ailesi bile ona güvenmiyor der. Abhi, Asha’yı teselli etmeye çalışır. Zaman zaman herkes böyle durumlarla karşılaşabilir der. Gehna, Nandu’ya elindeki kamera için deden den izin aldınmı der. Nandu dedem bu evin bana ait olduğunu söyledi der. Gehna kamerayı elinden alır. Nandu geri vermesini ister. Gehna bir şeyi almadan önce izin almalısın der. Nandu, Mahavir’den kamera için izin alır.

Mahavir, Madan’ın ona dediklerini anımsar. Basant, Gehna’ya Bairon ile Madan’ı gördüğünü ve Bairon’un eve gelmesini istediğinden bahseder. Gehna bu yaşananlar yanlış, Sughna’nın kocasının evindekiler hakkımızda neler düşünür der. Basant, asıl Kaliyani buraya gelmemizle ilgili ne düşünür der. Bir an önce onunla konuşmalıyız der. Ailenin Kaliyani için ne kadar önemli olduğundan bahseder.

Anandi’ye destek verdiği için Bairon’u suçlar. Bairon yemek yemez. Sumitra onu sakinleştirmek için uğraşır. Anandi, Basant’ın sakinleşmesini beklemeliyiz der. Üzerine gidersek daha da ileri gidecek diyerek bir süre sonra dönecektir der.

Bairon ona katılamaz ve Madan’ın sözlerinden bahseder. Anandi aynı fikirde değildir. Mahavir artık aileyi önemsemiyor der. Sumitra bir insanın oğlu için her şeyi yapabileceğini söyler. Anandi daha çok yanlış anlaşılma olmadan Basant’ın geri getirilmesi gerektiğinden bahseder.

Gauri, Jagdish’i neşelendirmek için uğraşır. Fakat Jagdish ailesinin dağılmasından dolayı çok gergindir. Gauri, Anandi’yi aramasını ve olanları sormasını söyler. Anandi, Jagdish’e durumlar iyi değil der. Anandi olanlardan kendini suçlamaktadır. Jagdish onu teselli ederek sen doğru olanı yaptın der.

Gauri de Anandi ile konuşur ve o da Anandi’ye destek olur. Gauri ses kesilmiş gibi yapar ve konuşarak Jagdish’den uzaklaşır. Daha sonra Anandi’ye neden Jagdish’i olanlara dahil ediyorsun ve kendi ailenle kendin ilgilenmiyorsun der. Jagdish’den destek istemeyi bırak der.

Artık ailen benim neden bahsettiğimi biliyor der ve tavrını bir an önce değiştirmelisin der. Jagdish’in yanına gelince yeniden Anandi’yi destekler gibi yapar. Jagdish bu davranışından ötürü Gauri’yi över ve Anandi’nin yanında olduğu için teşekkür eder. Gauri, Anandi’ye arkadaşı gibi davranacağını söyler. Anandi, Gauri’nin sözlerini anımsar. Basant, Kaliyani’nin resmi ile konuşmaktadır ve Anandi’yi kötüler. Kaliyani’nin orada olmasını ister.

Sumitra, Bairon ve Anandi, Gehna ve Nandu da Kaliyani’nin dönmesi için dua etmektedir. Anandi uda ederken telefonu çalar. Anandi telefonda duydukları karşısında şok olur. Bairon ve Sumitra’ya koşarak Basant ve Gehna’nın bir an önce gelmesi gerektiğini söyler. Kaliyani dönüyordur…

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir