İkimizin Yerine 228. Bölüm Özeti 23 Nisan Salı Fragmanı

Burak 11 Nis 2019 İkimizin Yerine  0

Nandu koşarak mutfağa gelir ve Gehna’ya bu gün günlerden ne olduğunu sorar. Gehna birden oğlunun doğum günü olduğunu anımsar. Oğluna bu günü unuttuğum için özür dilerim der. Bu gün en sevdiği yemekleri pişireceğini söyler. Fakat Nandu çok üzgündür ve ikna olmaz. Beni Jetsar’daki ailemden ayırdın buradaki aile hiç eğlenceli değil der.

İkimizin Yerine 23 Nisan Özeti

Gauri, Jagdish’e bana ailendekilerin doğum tarihlerini vermiştin bugün Nandu’nun doğum günü der. Jagdish, Nandu için bir kart yollamayı düşünür. Fakat Gauri kart zamanında ulaşmaz arayarak tebrik et der. Jagdish tamam der. Gehna, Basant’a oğlunun doğum gününü unuttuğunu ve Nandu’nun Jetsar’daki arkadaşlarını ve ailesini özlediğini söyler. Basant’a Nandu’nun bir okula kayıt olması gerektiğini böylece yeni arkadaşlar bularak buraya alışacağını söyler. Bu sırada Basant’ın telefonu çalar.

Basant, Bairon’un sürekli olarak onu aradığını ve rahatsız ettiğini anlatır. Telefonu alır ve Bairon’un mesajla Nandu’yu tebrik etmek için aradım yazdığını görür. Bu sırada Jagdish de Anandi’yi arar ve Nandu’yu kutlamak için aradım der. Anandi şaşırır. Jagdish, Nandu şimdi evde yoktur akşam döndüğünde arayayım der. Anandi umarım akşam hepsi geri dönecektir der. Jagdish ne dediğini anlamaz.

Nandu yalnız başına oturarak kriket oynayan çocukları izler. Mahavir gelir ve neden burada yalnız oturuyorsun diye sorar. Nandu kimse doğum günümü tebrik etmediği için üzülüyorum ayrıca Jetsar’daki arkadaşlarımı özledim der. Mahavir ona git ve oradaki çocuklarla tanış daha sonra onları doğum gününe davet et der. Nandu kabul etmez.

Mahair, Basant ve Gehna’nın gelmesinden yola çıkarak Jetsar’da bir problem olduğunu anlar. Bairon’u arayarak Nanu’nun doğum gününe davet eder. Daha sonra Gehna gelir ve telefonu kapatır. Mahavir neden kapatın der. Gehna eğer Bairon, Anandi ve Sumitra ile birlikte gelirse Basant bundan hoşlanmaz der. Mahavir bana gerçeği söyle der. Fakat Gehna cevap vermez ve mutfağa gider. Mahavir gelerek ona gerçekleri söylemesi için ısrar eder.

Gehna tüm yaşananları Mahavir’e anlatır. Jagdish, Anandi’yi arayarak bir şeylerin yanlış olduğunu biliyorum bana neler olduğunu anlat der. Anandi, Jagdish’e olan biteni anlatır. Mahavir ve Jagdish duydukları karşısında şok olurlar. Mahavir, Anandi’ye ailesini utandırdığı için ve Basant’a konsey önünde söyledikleri için kızgındır.

Jagdish, Basant’ın fevri davrandığını ve kızdığı zaman mantıklı düşünmediğini söyler. Jetsar’a gelmeyi teklif eder. Anandi gelmemesini söyleyerek şu anda doğru yanlış umurumda değil yalnızsa Genha ile Basant’ın dönmesini istiyorum der. Jagdish, Anandi’ye gelişme olursa haber vermesini söyler. Anandi telefonu kapattığında Sugna ile çocukların orada olduğunu görür.

Sugna her şeyi duyar ve şok olur. Mahavir, Anandi’ye söylenmektedir. Gehna Anandi ve diğerlerinin oraya gelmemesi gerektiğin söyler. Mahavir ise gelmeleri gerektiğini belirtir. Jetsar’da Bairon hediyeler ile birlikte eve gelir ve sevinçli bir şekilde herkese hazırlanın Nagor’a gidiyoruz der.

Sugna çocukları eve alır. Sumitra, Bairon’a Basant onları görmek istiyor mu diye sorar. Bairon, Mahavir bir şey bilmiyor der. Sumitra Basant hoşnut olmayacağı için tereddütte kalır. Bairon ile Anandi gitmesini ister.

Bairon en azından gidip Basant ile Gehna’yı dönmeye ikna etmeye çalışacağım der. Sumitra tamam der ve umarım her şey yoluna girecek der. Jagdish, Mumbai’de kaygılı şekilde beklemektedir. Gauri onu görünce ne olduğunu sorar. Jagdish, Nandu’yu tebrik etmek için Anandi’yi aradım der. Gauri sinirlense de belli etmez. Jagdish daha sonra olan biteni Gauri’ye anlatır.

Basant, Gehna’nın Mahavir’e gerçekleri anlatmasından hoşnut değildir. Babam sadece gidecek yerim olmadığı için Nagor’a geldiğimi düşünecektir der. Gehna, Mahavir’in bir gün gerçekleri bir şekilde öğreneceğini belirtir. Ayrıca Mahavir’in oğlu hakkında kötü düşünmeyeceğini anlatır.

Gauri, Jagdish’e Anandi sana yalnızca kendi bildiklerini söyledi belkide gerçek bambaşkadır der. Bairon’lar Nagor’a gelir ve Herkes Nandu’nun doğum gününü kutlar. Nandu da onları görünce çok mutlu olur. Mahavir gelerek çocukları içeri yollar. Herkes ondan dua alır. Fakat Mahavir, Anandi’yi kutsamaz ve onu ailedeki yaşlılar hakaret ettiği için azarlar…

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.