İkimizin Yerine 227. Bölüm Özeti 22 Nisan Pazartesi Fragmanı

Burak 10 Nis 2019 İkimizin Yerine  0

Anandi, Basant’a Rameşwar’ın parasını vermesi gerektiğini söylemiştir. Basant adama parasını verir ve herkes Anandi’yi alkışlar. Basant ayrılır. Bairon da peşinden gider. Jagdish yanlışlıkla alerjisi olan bir hastaya ilaç vermiştir. Hastanın durumu kötüleşir. Başhekim gelerek Jagdish’i azarlar ve hastanın ailesi senin yüzünden problem çıkarıyor diyerek onu dekana şikayet edeceğini söyler. Başhekim bu durumun cezasız kalmayacağını belirtir…

İkimizin Yerine 22 Nisan Pazartesi Özeti

Jagdish çok kaygılanır. Gauri de neler olduğunu sorar ve durumu öğrenir. Gauri, Dr Anil ile konuşarak Jagdish’in istemeden yaptığını bunun tekrarlanmayacağını söyler. Anil onu dekana şikayet etmeyeceğini fakat uyarı cezası vereceğini söyler. Gauri, Dr Anil’in söylediklerini Jagdish’e iletir. Jagdish yardımları için Gauri’ye teşekkür eder.

Gehna konseyin önünde Anandi’nin aileye karşı geldiğini söyler. Bunca süre Anandi’nin numara yaptığını ve ilgisini şimdi gerçek yüzünü göstermeye başladığını söyler. Bairon gelir ve Anandi’nin tarafsız olarak doğru yaptığını söyler. Basant da onu kendisi yerine Anandi’ye destek olduğu için suçlar.

Bairon, Nandu’ya doğru şekilde mesaj vermediklerini belirtir. Basant, Anandi’den bıktığını ve oğlunun adaletine karşı olduğunu söyler. Bairon adalet için kaybettiğini belirtir. Sumitra da , Anandi’yi savunarak kendi iyiliğimiz için her şeyi unutmalıyız der.

Gehna, herkesin önünde bizi rezil etti bunu unutmamız mümkün değil der. Anandi peşlerinden gider fakat Bairon şu anda seni dinlemez diyerek ona engel olur. Bairon, Anandi’nin yanında olduğunu ve onun yanlış bir şey yapmadığını belirtir. Sumitra mutsuzdur. Anandi neler olduğunu ve Basant ile Gehna’nın yorumlarını anımsar. Basant ile Gehna akşam yemeğine de gelmezler. Anandi onlara yemek götürerek onlarla konuşacağını söyler.

Anandi Basant ve Gehna’nın odasına gelir. Beni affetmeniz şart değil ama lütfen bir şeyler yiyin der. Gehna senin sahte sözlerine kanmayacağız der. Anandi hiç değilse Nandu’ya yemek yedirmeleri gerektiğini belirtir. Basant git buradan diye ona bağırır. Nandu için ne kadar endişelendiğini biz çok iyi biliyoruz der.

Gehna da ondan gitmesini ister. Anandi üzgün bir şekilde aşağı iner ve o da yemek yemez. Sumitra, Bairon’a Anandi’nin ileri görüşünün aileyi incittiğini anlatır. Bairon, Sumitra’ya neden böyle düşündüğünü sorar. Olanlar Anandi’nin hatası değil der.

Anandi’nin şimdiye kadar hep adaletli davrandığını söyledik. Mesele ailemize geldiğinde onun adaletini sorguluyoruz der ve sinirli bir şekilde gider. Ertesi sabah Anandi, Nandu’yu mutlu bir şekilde arkadaşlarıyla oynarken görür. Basant , Bairon’u küçümsemektedir. Gehna, Basant ve Nandu için ayrı yemek pişirir.

Anandi, Nandu’yu okula okula götürmeyi teklif eder. Gehna, Nandu’ya artık yalnızca anne ve babası ile çıkacağını söyler. Nandu, Anandi ile birlikte gitmek istiyorum der. Gehna onu uyararak onunla gitmeyeceğine dair söz alır. Anandi de bunları duyar ve üzülür. Bu esnada Bairon, Sumitra’yı teselli etmeye çalışsa da Sumitra bunun için çok geç der. Kaliyani olsa bunu asla kabul etmezdi döndüğünde ona ne söyleyeceğim der. Bairon zaman her şeyin ilacıdır der.

Sumitra, Anandi’nin karar vermemesi gerektiğine inanmaktadır. Çünkü bu kararlar aileye büyük bedeller ödetmektedir. Ertesi gün Anandi terasa gider ve Nandu’yu oyun oynarken görüyor. Anandi tereddüt ederek Nandu ile konuşmaya çalışır fakat Nandu kaçar.

Basant tahıllar tahrip olduğu için depoda bir işçiye bağırmaktadır. Zararı maaşından keseceğim der. İşçi hatası olmadığını ve bunun adaletsizlik olduğunu söyler. Bairon oraya gelerek durumu idare eder. İşçinin Basant’dan özür dilmesini ister. Herkes gittiğinde Basant, Bairon’a insanların önünde gösteriş yapmayı bırak diye bağırır…

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir