İkimizin Yerine 226. Bölüm Özeti 21 Nisan Pazar Fragmanı

Burak 08 Nis 2019 İkimizin Yerine  0

Gauri, Jagdish’e uzun süredir tartışmıyoruz ilişkimiz yoluna girdi der. Jagdish çok anlayışlı davrandığın için böyle oldu der. Nandu alçı kaşındırdığı için çıkartmak ister fakat Gehna kabul etmez ve çıkarırsan durumun kötüleşebilir der. Basant, Bairon ve Anandi’nin yorumuna söylenmektedir. Fakat çocuğum için doğru olanı yapacağım der. Sabah olduğunda Bairon ve Sumitra’nın odasında sabah erkenden alarm çalar ve herkes nedenini merak eder.

İkimizin Yerine 21 Nisan Pazar Özeti

Alarm çalmaya devam eder. Aşağı indiklerinde Anandi’yi mabette görürler ve ne olduğunu sorarlar. Anandi bu gün Sumitra’nın doğum günü der. Bairon unutmuştur ve Anandi telafi etmek için Bairon’a güzel bir şey almasını söyler. Onlara mabede giderek hazırlanın der. Anandi, Gehna ile Basant’ın odasına gelerek onları mabede davet eder. Fakat Basant, Nandu incindiği için bir yere gidemeyiz der. Anandi üzülür.

Anandi, Bairon ve Sumitra’ya gelerek gidelim der. Bairon, Basant’ı sorduğunda Anandi, Nandu’nun çok incindiğini söyler ve Gehna onu bırakamaz diye bahane uydurarak mabede gelemeyeceklerini söyler. Jagdish, Gauri’nin ailesine tebrik kartı hakkında sorular sorar annesinin teslim alıp almadığını öğrenmek ister. Kaynanası annenin onu okuyacak okuma yazması yok ona kıyafet falan yollamalıydın der. Daha sonra okuma yazma bilen bir kızları olduğunu hatırlatır ve mektubu o okur der.

Jagdish annesinin okuyabildiğini söyler ve Anandi ona öğretti der. Kaynananın sözleri Jagdish’i kızdırır. Gauri, Jagdish ile aramı düzeltmek için çok uğraştım fakat annem her şeyi mahvediyor diye söylenir. Anandi geri döner ve Sumitra’nın en sevdiği şeyleri yapacağını söyler. Sumitra buna gerek yok der ve Nandu için uygun ortam yok bu nedenle basit yemekler yapacağım der.

Gauri, Jagdish’e yemek getirerek gönlünü almaya çalışır. Gauri ailesinin onlarla kalması ve mahremiyetleri hakkında düşünmeye başlar. Anandi, Gehna’ya Nandu için Paratha yemeği yapıp yapmadığını sorar. Gehna, Nandu isterse yaparım der. Gehna bir paket teslim alır ve Sumitra’ya vermek için gider. Gehna bir şey söylemeden ayrılır. Sumitra, Jagdish’den olduğunu görür.

Anandi gelerek mektup kimden diye sorar. Sumitra Jagdish’den der. Sumitra kartı görünce duygulanarak Jagdish’in yaptıklarından sonra çok şeyin değiştiğini belirtir. Ayrıca fotoğrafı görerek Gauri ne yazdı diye okur. Sumitra Gauri ile yaşadığı meydan okumayı hatırlar.

Gauri ailesi ile konuşarak onları bir müddet köye gönderir. Jagdish Gauri’nin yaptığı şeyden gurur duyar. Sumitra, Gehna ile arasının bozulmasına üzülür Basant, Ramesvar’ın maaşını keser. Ramesvar onunla konuşmaya çalışır fakat Basant ona elinden geleni yap diyerek meydan okur.

Jagdish ve Gauri ultrasona giderler ve bebeklerinin cinsiyetinin erkek olduğunu öğrenirler. İkisi de çok sevinir. Ramşvar ve karısı konsey üyelerine giderek olanları anlatır. Basant’ı şikayet ederek adalet talep ederler. Anandi gelerek Rameşvar’ı konsey’e şikayetten vazgeçirmeye çalışır. Fakat Rameşvar, Anandi’ye adaletli düşünmesini söyler. Konsey üyeleri yargılama yapılması gerektiğini belirtir. Anandi ikilemde kalır.

Basant eve gelerek Anandi’ye söylenir. Bairon ona durumu anlatarak hatalı olduğunu anlatmaya uğraşır. Basant kızarak geri adım atmamakta ısrar eder. Rameşvar’a çok öfkelidir. Sarpanch bizim gelinimiz Rameşvar bir şey yapamaz der ve gider. Gehna da gider. Gece olduğunda Sumitra çok endişelenir. Ailenin dağılmasından korkmaktadır. Bairon onu sakinleştirmeye çalışır.

Sumitra, Gehna ile konuşmak için uğraşır fakat Gehna onu dinleyecek havada değildir. Gehna halen Anandi’ye öfkelidir. Sözleriyle Sumitra’yı da üzer. Anandi çaresizdir. Ailesi ve görevi arasında sıkışıp kalmıştır. Sumitra ailenin dağılmaması için ona Sarpanch’lıktan ayrılmasını söyler. Anandi kabul eder fakat Bairon hayır der.

Bairon, Anandi’ye Sarpanch’lık görevini bırakmamasını bunun zor bir zaman olduğunu söyler ve çözüm bulmak adına aklını ve amntığını kullanması gerektiğini belirtir. Anandi, ailem ve onlara yaşattığım acı ne olacak diye sorar. Bairon onun Sarpanch olduğunu bu nedenle bu şekilde kararlar alırken ilişkileri düşünmeden sadece doğru olanı yapması gerektiğini belirtir. Sumitra ailenin onuru ne olacak der. Ben bu evin sorumluluğunu aldım Kaliyani sorarsa ona ne diyeceğim der.

Sumitra, Bairon’a adama para vererek konuyu kapatmasını ister. Bairon bunun rüşvete gireceğini söyler ve böyle bir şey yapamam der. Bairon ne olursa olsun herkes yaptığının bedelini ödemeli der. Bairon Anandi’ye doğru olanı yap kimse adaletten üstün değil der. Herkes konseye gelir. Basant, Rameşvar ile dalga geçer. Konseydekiler Basant’ı uyarır. Anandi her aile ile yalnız konuşmak istediğini söyler. Rameşvar kabul etmez ve yargıla herkesin gözü önünde yapılmalı der.

Anandi’nin Basant’tan taraf olduğunu söyler. Rameşvar neler olduğunu anlatır ve Basant’ın maaiını ödemeyerek kendisini kovduğunu söyler. Parasının reddedilmesine itiraz eder. Basant, Rameşvar’a hikayeyi yarım yamalak anlattığını söyler. Herkese karının oğluma zarar vererek on yaraladığını anlat der. Oğlumun yaralanmasını düzeltirsen bende sen ne istersen yaparım der. Anandi çocukların Nandu’nun yanlışlıkla itildiğini söylediklerini belirtir. Gehna çocuklar her şeyi söyleyebilir der.

Basant da evet der ve olanlar kasti değildi diyorsanız ben de kasıtlı yapmadım der. Basant parayle değil davranışların sonuçları ile ilgilendiğini söyler ve Rameşvar’ın karısına yaptıkları neticesinde bir ders verilmesi gerekiyor der. Anandi evdeki olayları hatırlayarak ne karar vereceğini düşünmeye başlar. Anandi iki tarafı da dinledim der.

Sohan’ın (karşı taraftaki çocuk) annesinin Nandu’ya yaptığı şeyin yanlış olduğunu söyler. Herkesin önünde Nandu’nun ailesinden özür dileyerek bunu tekrar yapmayacağına söz vermeli der. Ayrıca Basant’ın yaptığı hareket de yanlıştır. Basant, Sohan’ın annesinin çocukların kavgasına karışmaması gerektiğini söylüyorsa oda aynı şeyi yapmalı der. Basant’ın Rameşwar’ın tazminatını kesmeye hakkı yoktur ve parasını mutlaka ödemelidir der. Basant ve Gehna karardan hoşnut değildir.

Basant sinirli bir şekilde Gehna’yı çağırır ve tüm dosyaları getirmesini söyler. Dosyaları Bairon’a vereceğini söyleyerek onun işleri düzgün idare ettiğini belirtir. Bairon gelerek ona sakinleşmesini söyler. Basant neden meseleye müdahale ettin diye sorar. Sen ve Anandi yüzünden insanlar bana saygı göstermiyor der. Bairon neden Anandi’yi oraya getirdin diye sorar. Fakat Sumitra müdahale ederek ilişkileri bozacağı için bunu deşme der. Gehna sert bir şekilde ilişkiler zaten koptu der.

Anandi ellerini kavuşturur ve onlardan özür diler. Ancak Basant sen bu işe karışma der ve tüm bu olanların sorumlusu olduğunu belirtir. Bairon Anandi sadece Sarpanch olarak görevini yaptı der. Daima konseye saygı gösterdi der. Basant bu nedenle şöhretinin azaldığını belirtir. Uzun zamandır beklediğim çocuğumu yabancı biri incitti. Bunun için bir şey yapmaya hakkım yok mu, yabancılar bile onu konseye götürüryor bu ne kadar doğru der. Bairon hepimiz Nandu’yu seviyoruz Anandi’de seviyor der.

Basant yine öfkelenir ve Anandi’nin Nandu’nun acısını anlamadığını belirtir. Nandu’yu yargıladığını söyler. Basant ben yanlışmı yapıyorum der. Bairon hayır der. Rameşvar’a yaptığın şey yanlıştı der. Basant üzülür ve bu gün kimin üvey kimin öz olduğunu ispatladın der. Anandi öz bense yabancıyım der. Bairon şok olur ve üvey öz olayı da nereden çıktı diye sorar. Basant, Kaliyani kimliğimi açıkladığında bunu anlayamadığım için aptalım der. Bairon ona ne kadar saygı gösterdiğini biliyorum der.

Basant, Anandi’yi destekliyor olman bunu yalanlıyor der. Daha sonra ona işi devralmasını söyler. Gehna’ya eşyaları topla buradan ayrılıyoruz der. Herke şok olur. Gehna odada Basant’a verdiği ani kararın nedenini sorar. Basant onu tersleyerek cevap verir. O esnada Bairon, Sumitra ve Anandi gelerek Basant’ı ikna etmeye çalışır. Basant öfkeli şekilde gider. Bairon da peşinden gider.

Sumitra ve Anandi, Gehna ile konuşmaya çalışır ancak Gehna sert şekilde tepki vererek adaleti sizden öğrenmeyeceğim der. Basant da Bairon’u dinlemez. Gehna gitmek üzere çantası ile birlikte gelir. Nandu gelerek yaptığı aile resmini onlara gösterir. Hepsi çok duygusaldır. Gehna bir yere gittiklerini belirtir. Nandu Anandi’ye sarılır ve senin yanında oturacağım der.

Gehna kızarak onu sürükler yalnızca üçümüz gideceğiz der. Nandu neden diye sorar. Basant onu tersler. Sumitra bir kez daha Kaliyani için kalmalarını söyler. Evin büyük oğlu giderse ona ne derim der. Basant alaycı bir tavırla evin büyük oğlu olmadığını belirtir. Eğer öyle olsaydım Kalyani tüm sorumlulupu sana depil Gehna’ya verirdi der. Gehna yaş olarak genç olsa da ilişki olarak büyük. Sumitra şok olur ve Nandu’yu ailemden ayırmadım der. Basant, Nandu’nun ailesi ile beraber gittiğini belirtir.

Basant ve ailesi kimseyi dinlemez ve arabaya biner. Bairon arabanın arkasından koşsa da yetişemez. Sumitra bayılmak üzereyken Bairon onu yakalar. Anandi de ona dokununca Sumitra elini ittirerek bana dokunma der. Senin yüzünden aileler dağıldı der.

Bairon, Basant sakinleşince geri dönerler Kaliyani saygısızlık etmezler der. Sumitra ile Anandi, Bairon’a Basant’ın nereye gittiğini öğren der. Bairon Basant’ı arar ama Basant cevap vermez. Anandi evdeki mutlu zamalarını hatırlar. Kaliyani’nin fotoğrafına bakar ve bu defa başarısız oldum aileyi bir arada tutamadım der.

Kaliyani’nin fotoğrafı ile konuşarak beni affet der. Basant ile ailesi Mahavir’in evine gelir. Mahavir şaşırır ve onları gördüğüne çok sevinir. Çok duygulanır. Mahavir onlara nasılsınız diye sorar ve ev halki ve Anandi nasıl der.

Basant, Kaliyani’nin Kalküta’ya gittiğini ve diğerlerinin de iyi olduğunu anlatır. Mahavir geleceğinizi söyleseydiniz özel bir şeyler hazırlardım der. Basant burası benim evim baba der. Mahavir çok duygulanır.

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir