İkimizin Yerine 224. Bölüm Özeti 19 Nisan Cuma Fragmanı

Burak 07 Nis 2019 İkimizin Yerine  0

Basant köylüleri bir türlü durduramaz. Bu sırada Anandi durun diye bağırarak kaybolan çocuk Raju ile beraber gelir. Raju saklambaç oynarken evinin çatısına saklandığını ve orada uyuya kaldığını anlatır. Anandi elinizde hiç kanıt yokken masum bir kadının günahını aldınız der. Köy halkı utanır ve cevap veremez.

İkimizin Yerine 19 Nisan Cuma Özeti

Anandi herkese kadının Bhori olduğunu ve babasının kim olduğunu anlatır. Herkes şoktadır. Anandi Bhori’nin çocuk yaşta evlendirildiğini ve kocasının ailesi tarafından sürekli dövüldüğünü öz ailesi öldüğünde her şeyin onun için daha da kötü olduğunu söyler. Çocuğu olmadığı için kocasının başka biriyle evlendiğini ve Bhori’yi yakarak öldürmeye çalıştığını söyler.

Herkes utanç içindedir ve kimse cevap veremez. Anandi, Bhori’nin amcası ve halasına yardım için geldiğinde onu neden kabul etmediniz diye sorar. Amca ve halasının onun kim olduğunu bildiğini fakat ona şimdiye kadar hiç yardım etmediklerini söyler.

Her şeyi Bori’nin babasının topraklarının elinden alınmasını istemediğin için ve Bori senin kendi kızın olmadığı için yaptın der. Kimse bu kadının kim olduğunu ve onun neden buraya geldiğini düşünmedi biraz mutlu olabilmek için çocuklarla konuştu onlara tatlı verdi fakat herkes onu yanlış anladı der. Anandi, Bhori’nin cadı ya da deli olmadığını normal biri olduğunu anlatır.

Bhori’nin hastaneye götürülmesi gerektiğini söyler. Bu benim Sarpanch olarak son görevimdi. Beni dinlemeyen ve böyle zalimce işler yapan bir köye Sarpanch olmam der ve istifa ettiğini söyler.

Mumbai’de, Gauri ve Jagdish yemek yaparak eğlenmektedirler. Jetsar’da Lal, Bhori’yi kontrol eder ve Anandi’ye fiziksel olarak durumunun iyi olduğunu fakat psikolojik olarak uzun süre tedavi edilmesi gerektiğini belirtir. Anandi, Bhori’yi teselli etmeye çalışır. Köydeki kadınlar ellerinde ikramlarla Bhori’yi ziyarete gelirler. Anandi köylülerle konuşmasa da Bhori’ye davranışlarından dolayı memnun olur.

Konsey üyeleri eve gelerek Anandi’ye neden Sarpanch’lıktan ayrılmak istediğini sorarlar. Anandi ben istemedim der. Birkaç üyeyi göstererek beni yalnız bıraktınız ve hayal kırıklığına uğrattınız der. Beni dinlemek için ya da destek olmak için hazır değilsiniz der. Sarpanch’lık için yeterli tecrübem yok fakat köyün ilerlemesi için herkesten çok çalıştım der.

Konsey üyelerinden biri her zaman devrimci düşüncelere karşı olduğunu fakat hep onu desteklediklerini söyler. Anandi’den özür diler ve affetmesini ister. Anandi desteğe her ihtiyacım olduğundan beni terk ediyorsunuz der. Onlara Phuli’nin davası Guru, Asha ve kendisinin kaçırılma olayını hatırlatır.

Hep arkamda konsey olmadan tek başıma mücadele ettim der. Onlara dargın olduğunu söyler. Her davamda birilerinin desteğini aradım fakat bulamadım der. Herkes sürekli beni suçluyor der. Bairon Anandi’yi teselli etmeye çalışır. Konsey üyeleri de Anandi’den kendilerini affetmesini isterler. Bairon affetmesi gerektiğini belirtir. Anandi sakinleşir.

Jagdish bir şey ararken Gauri’nin Jaipur biletini bulur ve ne olduğunu anlamaya çalışır. Gauri’ye giderek nereye gidiyorsun diye sorar. Gauri, Bopal’a gidiyorum diyerek yalan söyler…

En iyi özetleri en iyi resimlerle sizlere aktarmaya devam ediyoruz. Yorumlarınız bizim için önemlidir. Lütfen yorumlarınızı belirtmeyi unutmayın. Keyifli okumalar…

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

“İkimizin Yerine 224. Bölüm Özeti 19 Nisan Cuma Fragmanı” üzerine 6 yorum

 1. Anonim dedi ki:

  cokguzel

 2. Anonim dedi ki:

  Elinize sağlık özetler çok güzel olmuş

 3. Anonim dedi ki:

  Sizin özetleniz çok anlamli ve aydin
  Bu yüzden size çok çok çok teşekkürlerimizi gönderyorus!
  Saolun varolun!!!

  1. Göker dedi ki:

   Biz teşekkür ederiz. Sitemize destek olmak isterseniz reklamlara tıklayabilirsiniz. 🙂

 4. Anonim dedi ki:

  Ozetler birbirinden guzel ve harika emeginize saglik

  1. Göker dedi ki:

   Teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir