İkimizin Yerine 221. Bölüm Özeti 16 Nisan Salı Fragmanı

Burak 04 Nis 2019 İkimizin Yerine  0

Jagdish ve Gauri yeni evlerine yerleşirler. Jagdish, Gauri’ye çanda ve çikolata alır. Gauri, Jagdish’e ücretini ödeyerek kaydolduğu bir tıp konferansı olduğunu söyler. Jagdish sinirlenir ve para vermeden önce bana danışman gerekirdi der. Gauri senin kaydını iptal edelim der. Jagdish tamam der. Gehna, Nandu’ya ödevini yapması için zorlar fakat başaramaz. Anandi müdahale eder.

İkimizin Yerine 16 Nisan Salı Özeti

Gehna, Nandu’nun çok şımardığını ve kimseyi dinlemediğini belirtir. Anandi durumu idare ederek Nandu’ya ödevini yaptırır. Gehna üzülerek onları izler. Gauri’nin çeki karşılıksız çıkınca bankaya gider. Bade Papa bu ay harçlık gönderemedi diye düşünür. Papa’yı aramayı düşünür fakat ABD’de olduğunu düşünerek vazgeçer. Borç almak için arkadaşlarını arar ama para bulamaz.

Gauri Bade Papa’yı arar ve Papa ABD’den yeni döndüğünü söyler. Gauri hesabında para olmadığını söyler. Papa konrol edip arayacağım der. Papa biriyle konuşur ve çok şaşırır. Mabetteki anne hasta oğluna bakmaktadır. Kocası ona oğlunu kesinlikle yalnız bırakma der. Mabetteki kadın ona büyü yapmış olabilir der.

Papa üzgün bir şekilde Gauri’nin evine gelir. Ailedekiler Gauri’nin hamile olduğunu söyler. Papa Jagdish’in çocukluğundaki aynı çocuk olduğunu sakladığını ve Anandi ile evli olmasına rağmen bilerek onunla evlendiğini belirtir. Sana yıllardır maddi olarak destek olan ben değil Bairon Singh’di der. Herkes şok olur.

Papa, Gauri’nin eğitimini ve ihtiyaçlarını üstlenen kişinin Bairon olduğunu söylemiştir. (Gauri reddedilince Bairon, Bade Papa ile konuşmuş ve Gauri’yi mağdur etmemek için okutmak istediğini söylemiştir. Papa’ya da gerçeği Gauri’ye söylememesini tembihlemiştir.)

Papa, Gauri’ye eğer paraya sıkışmasaydın kiminle evlendiğini öğrenemeyecektim der. (Sahne geçmişe gider… Papa, Bairon’u aramış ve Gauri’nin parasının yatmadığını söylemiş. Bairon ona olanları anlatmış ve Gauri’nin davranışlarına çok üzüldüğünü söyleyerek bütün bağlantıları kestiğini belirtmiş. Gauri’nin artık kendi ayakları üzerinde durabildiği için para vermeyi kesitiğini söylemiş. )

Papa, Gauri’ye gerçeği bildiğin halde nasıl oldu da başka bir kadının hayatına mahvedebildin der. Seninle eskinden gurur duyardım fakat artık öyle değil der. Seni şımarttığım için hata biraz da bende der. Gauri ile olan bağlantısını kopartır. Gauri, Papa’ya neden bunca zaman bana yalan söyledin Bairon’un parasıyla yaşadığımı neden anlatmadın der. Bu kadar büyük bir olayı nasıl saklarsın der.

Annesi Bairon para yardımı yaparak günahlarını telafi ediyor der. Gauri’nin babası da Bairon kendini affettirmek için parasını kullandı der. Papa hala nasıl bir yanlışın içinde olduğunuzu görmüyorsunuz der. Sizin adınıza çok üzülüyorum diyerek gider. Gauri odasına çıkar. Papanın söylediklerini düşünür. Ailesi Gauri’nin kapısını çalar ve konuşmak ister. Gauri kapıyı açarak Jetsar’a gitmek istiyorum der.

Gauri, Jagdish’e bu konuda bilgi vermek istiyorum der. Annesi, Bairon’un oyununu anlayamazsın diyerek Jagdish’e bilgi vermesine engel olur. Jagdish bunu öğrenince babasının bir kahraman olduğunu düşünecek ve ailesinin yanına dönecek der. Gauri ne olursa olsun ben Jetsar’a gideceğim der.

Jetsar’da insanlar mabetteki garip kadından korkmaktadır. Bazıları onun cadı ya da büyücü olduğunu söyleyerek çocukları hedef aldığını iddia eder. Birden kadını görürler. Kadın da onları fark edince kaçmaya başlar. Köylüler çocuklarını korumaya karar verirler. Phuli çocuğuyla beraber eve gelir. Anandi çok mutludur. Anandi, Phuli’yi alarak Sumitra ve Bairon’a götürür. Anandi, Bairon’a Sarpanch görevleri sebebiyle okula konsantre olamayacağını belirtir. Eğer Phuli okula öğretmen olarak dahil olursa hem okula faydalı olacak hemde kendisinin ve çocuğunun geçimini sağlamak için maaş alacaktır. Bairon sevinerek kabul eder.

Jagdish eve gelerek Gauri’ye seslenir. Annesi hasta bir akrabasını ziyaret etmek için Bopal’e gittiğini söyler. Jagdish, Gauri’nin daha önceden ona haber vermediğine üzülür ve onu arar fakat ulaşamaz. Jagdish , Gauri’nin ailesine kızar. Makan, Nandu’yu okuldan alır. Nandu yolda oynarken garip kadın ona yaklaşarak tatlı verir. Nandu tatlıyı almaz. Fakat kadın ikramı reddetmek kabalıktır der. Nandu tatlıyı alır.

Tam yemek üzereyken Makan ona yememesini söyler ve ona doğru koşar. Garip bayan da hemen kaçar. Kaçarken de ben cadı değilim diye bağırır. Makan, Nandu’yu eve getirerek Gehna’ya olanları anlatır. Gehna ve Sumitra cadı nandu’ya zarar verebilir diyerek endişelenir. Anandi cadı diye bir şey yoktur bu batıl inanç der. Gehna ona katılmaz ve Makan’a tatlıyı hemen atmasını söyler. Fakat Anandi onları inandırmak için tatlıyı alıp yer ve bakın bir şey olmadı der.

Nandu’da tatlının kalanını ister. Anandi ona verir. Anandi tekrar cadı diye bir şey yok hayal ürünü der. Gehna mutlu değildir. Asha mabedden dönerken bir motosikletli ona çarpar ve dua tepsisini düşürür. Motorsikletli durur ve üzgün şekilde Asha’ya bakar. Asha öfkeli şekilde ona bağırır. Adam yanlışlıkla oldu dese de Asha bağırmaya devam eder.

Adam Asha’dan çok etkilenir. Asha gider. Bazı kişiler adama gelip iyi olup olmadığını sorar. Adam Kaliyani’lerin adresini sorar ve Asha’nın kim olduğunu öğrenmek ister. Bir kadın ona Asha’dan uzak durmasını ister. O dul olmasına rağmen renkli elbiseler giyiyor der. Adam oralı olmaz. Gehna mutfakta Anandi ve Nandu’yu düşünmektedir. Sumitra gelerek ona neden gergin olduğunu sorar.

Gehna, Anandi bunu Nandu’nun önünde yapmamalıydı der. Nandu’ya tatlıyı yememesini söyledim fakat Anandi batıl inanç dersi verdi der. Anandi sürekli Nandu’nun önünde beni haksız çıakrtıyor. Bu gidişle Nandu beni dinlemeyecek der. Anandi gelerek mutfak işine yardım etmek ister fakat Gehna kaba bir şekilde geri çevirir. Anandi şaşırır. Bu sırada Lal Singh motosikletli adamla beraber gelir ve onu Jaipur’dan gelen ortopedi doktoru Abhishek olarak tanıtır.

Ailedekiler memnun olur. Abhishek köy hayatını beğendiğini ve Jetsar’da pratşk yapmak istediğini anlatır. Bairon ve Basant çok memnun olurlar. Genç nesilde halen özverili insanlar olduğunu görmek sevindirici derler. Abhisek’e hastane kadrosuna katılmayı teklif ederler. Abhisek memnuniyetle kabul eder. Anandi ilk olarak Varun’u muayene etmesini ister. Abhishek tabi der.

En iyi özetleri sahneyi en iyi anlatan resimlerle sizlere aktarmaya devam ediyoruz. Sitemize destek olmak isterseniz bir reklama tıklamanız yeterlidir. Keyifli okumalar…

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir