İkimizin Yerine 220. Bölüm Özeti 15 Nisan Pazartesi Fragmanı

Burak 03 Nis 2019 İkimizin Yerine  0

Shivani, Anandi’nin okuluna giderek çocukları görmesine mutlu olur. Shivani, Anandi ile konuşur evliliğini öğrendiğim için üzüldüm der. Anandi ise şu an gayet mutluyum der. Bunu yaşayan çok sayıda insan olduğunu söyler. Evliliğin ne demek olduğunu bilmediği bir yaşta evlendiğini söyler ve kocasının evinde büyüdüğünü Jagdish ile arkadaş olduklarını söyler. Fakat Jagdish büyüdüğünde onunla kafalarının uyuşmadığını belirtir.

İkimizin Yerine 15 Nisan Pazartesi Özeti

Şimdi hem Jagdish hem ben mutluyuz der. Shivani şaşırır. Anandi’ye evlilik hakkında bir şey bilmese bile Jagdish’e nasıl olup da kızgın olmadığını sorar. Sonuç olarak evlenmişler. Jagdish bunu sana nasıl yapabildi der. Anandi olanlardan Jagdish’in sorumlu olmadığını söyler ve ona kızmanın hiçbir şeye çözüm olmadığını belirtir. Her şeyin sebebinin çocuk yaşta yapılan evlilikler olduğunu söyler. Shivani, Jagdish ile Gauri’yi tanıdığını söyler. Anandi çok şaşırır. Daha sonra birlikte tapınağa giderler.

Shivani, Anandi’yi seyreder ve Gauri’nin ona Anandi hakkındaki kötü sözlerini anımsar. Daha sonra Bairon’un anlattığı gerçekleri düşünerek Anandi’nin Jagdish’in ihanetini kabul edecek olgunlukta biri olduğunu anlar. Shivani Jagdish’i ve Anandi’yi gördükten sonra eğitimin önemli olmadığını mühim olan şeyin kişinin kendi beynindeki olgunluk olduğunu düşünür. Shivani evdekilerle vedalaşır. Sumitra ona tatlı verir. Anandi de ona bir Kanhaji idolü verir.

Shivani , Anandi’ye seni tanıdığıma çok memnun oldum der. Anandi’ye sarılarak onu kutsar ve ayrılır. Gece olduğunda Anandi, Shivani ile Jagdish hakkındaki konuşmasını anımsar. Acaba Jagdish artık beni hiç düşünmüyor mu diye söylenir. Jagdish ve Gauri keyifli bir şekilde arkadaşlarıyla konuşmaktadır. Sınavları sona ermiştir. Arkadaşları parti vermeyi teklif eder. Gauri ise eve gitmek istediğini söyler. Fakat Jagdish parti için ısrar eder. Gauri kötü hisseder.

Jagdish önce seni eve bırakayım der fakat Gauri kabul etmez. Gece Jagdish eve döndüğünde Gauri’nin hala uyanık olduğunu görür. Gauri, Jagdish’e arabayı izinsiz aldığı için bağırır. Araba benim içindi senin partilerde gezmen için değil der.

Gauri arabayı ve benzini boşuna harcadığı için Jagdish’i suçlar. Jagdish onu bu gün ben aldığımda senin arabaya ihtiyacın yoktu der. Fakat Gauri ona arabanın taksitlerini kendisinin ödediğini söyler. Jagdish evin tüm masraflarını kendisinin karşıladığını ve söyler ve hiçbir şey biriktiremiyorum der. Bu araba problemi Shivani yüzünden oldu der. Gauri daha da sinirlenir ve Shivani’yi savunur ve yatmaya gider. Jagdish öfkeli şekilde araba anahtarlarını fırlatır. Anandi, Shiyam’ın evine gelir. Varun ve Shagun çok sevinir.

Jagdish hastanede Shivani ile karşılaşır. Shiveni’ye araba için bir çek vererek arabanın tüm taksitleri için olduğunu kaba bir şekilde söyler. Shivani rahatsız olur ve eğitimli biri olmana rağmen insanlara nasıl davranacağını bilmiyorsun der. Ailenin seni terk etmesine şaşırmamalı der. Sen aileni ve karını bu şekilde asla mutlu edemezsin der. Jagdish, Gauri sana ne dedi bilmiyorum ama aile işlerime karışma der. Gauri gelerek Jagdish’i susturur ve Shivani’den özür diler. Shivani Jagdish gider.

Gauri, Shivani’nin peşinden giderek özür diler. Shivani, Jagdish’in hataları için daha ne kadar üzüleceksin der. Jagdish’in henüz olgun biri olmadığını söyler fakat sen nasıl olur da bunu yapabilirsin der. Aşık olduğunda gerçeği bilmiyordun fakat her şeyi öğrendikten sonra nasıl olur da bu kadar aceleyle evlenebilirsin sen Jagdish ile 5 yıl geçirdin fakat ilk karısı ona 15 yılını verdi der. Gauri şaşırır ve hemen Anandi’yi suçlamaya başlar.

Shivani onu susturur ve Anandi ile tanıştığını söyler. Senin Jagat dediğin kişinin Jagdish olduğunu ve diğer her şeyi öğrendiğini anlatır. Anandi’nin kötü biri olduğunu zannetmiştim fakat onunla tanışınca gerçekleri anladım der. Gauri yine Anandi’yi kötülemeye başlar ve yabancı bir şehirde bir arkadaş bulmuştum fakat Anandi onu da elimden aldı der. Shivani ona Anandi’yi suçlamayı bırakmasını söyler.

Anandi’nin sizi kötülemek için bir çok sebebi var fakat o sizin için bir tek kötü söz söylemedi fakat sen eğitimli bir şehir kızı olduğun halde güzel tek bir laf etmedin der. Sen şehirli bir kız olmana rağmen bir köy kızı olan Anandi senden çok daha açık fikirli der.

Gauri’ye utanman gerekir senin gibi biriyle arkadaş olduğum için utanıyorum der. Gauri yine Anandi’ye hakaret etmeye başlar fakat Shivani çok öfkelidir ve onu susturur. Gauri büyük hayal kırıklığı yaşar ve gider. Bu sırada Kunda’nın evinde Kunda ve Gauri’ni ailesi sohbet etmektedir. O sırada Gauri öfkeli şekilde girer ve Jagdish’in yanına gider.

Jagdish’e nasıl olur da Shivani’ye böyle davranırsın diye bağırmaya başlar. Shivani gibi bir arkadaşı senin yüzünden kaybettim der. Jagdish sinirlenerek ona susmasını söyler ve aramıza üçüncü kişileri sokmaya hakkın yok der. Gauri’de Shivani’yi savunarak Anandi’yi suçlar. Anandi bir kez daha hayatımı mahvetti der. Jagdish iyice sinirlenir.

Gauri ve Jagdish bağıra çağıra kavga etmeye başlarlar. Jagdish neden sürekli onu aralarına soktuğunu söyleyerek Anandi’yi savunur. Gauri, Shivani Jetsar’a gitti ve Anandi ile tanıştı der. Anandi benim hakkımda Shivani’ye olumsuz şeyler anlatmış der. Jagdish, Anandi’nin böyle bir şey yaptığına dair kanıtın yok bunlar senin uydurmaların der. Gauri’nin annesi de Anandi’yi suçlar.

Kunda, Anandi kim diye sorar ve Jagdish’in karısı olduğunu öğrenir. Kunda Jagdish’in evliyken başka biriyle evlenmesine çok şaşırır. Ailesi Jagdish’i savunur. Jagdish de odada Anandi’yi savunmaya devam eder. Kunda odaya girerek kıyafetlerini toparlamaya başlar. Gauri ona engel olmak ister fakat Kunda bana dokunma der. Artık bana abla deme der ve hepsini kovar.

Kunda kim bilir Anandi şimdi neler yaşıyor fakat sen ona hakaretler ediyorsun der. Evlendiğin birinin seni yüz üstü bırakarak başkasıyla evlenmesi ne demek der. Kunda eskinden kocasının başka bir kadını tercih ettiğini ve daha sonra kendi annesi ile karısını hayatından çıkardığını kaynanasına annesi gibi baktığını anlatır. Kocasının tüm ilişkileri unutarak başka bir kadınla gittiğini daha sonra kaynanasının onu kovduğunu söyler.

Kunda Gauri’ye nefretle bakar ve Anandi’nin neler yaşadığını anlar. Jagdish ve Gauri şok olurlar. Kunda anne ve babasının Jagdish ile bağlarını neden kopardığını anlar. Onları evden kovar. Gauri’nin hamile olduğunu bilmektedir fakat ailesi onun yanındadır. Bir yuva yıkan kişinin her zaman aynı şeyin başına gelebileceğini bilmesi gerektiğini düşünür.

Kunda bütün yalanları ve Sindur ile Mangalsutra sahnesini anımsar. Jagdish ve Gauri korkarlar. Kunda, Gauri’nin annesinin bir yıldır evli olduklarını söylediğini anımsar fakat iki yıldır Kunda ile birlikte yaşamaktadırlar. Ona bunca zaman yalan söylediklerini anlar. Jagdish özür dilemek ister fakat Kunda duymak istemiyorum diyerek evi terk etmelerini söyler. Gauri Jagdish ve ailesi evden ayrılırlar. Kunda evin için ağlamaktadır.

Gauri geçmişi anımsar ve Kunda’nın onlara karşı sevgi dolu davranışlarını hatırlayarak ağlar. Jagdish araba kullanmaktadır. Gauri’ye ailenin Kunda’ya anlatmasına gerek yoktu der. Şimdi nasıl Kunda’nın evi gibi bir yer bulacağız der. Gauri ailesini savunur. Jagdish ise halen aileyi suçlamaktadır. Gauri inmek istediğini söyler fakat Jagdish konuşmaya devam eder. Gauri’nin babası ortalığı sakinleştirmeye çalışır. Jagdish bir ev görür fakat ev çok pahalıdır. Gauri giderken kendini güçsüz hisseder. Uzun süre aradıktan sonra bir ev bulurlar.

Gece Sumitra, Anandi’ye süt getirerek onunla ilgilenir. Ertesi gün Gauri ve Jagdish trafikte sıkışırlar. Jagdish halen Kunda’nın evi çok iyi konumdaydı der. Anandi okulda sınav yapmak için hazırlanmaktadır. Phuli’yi arayarak okula bakmasını söyler. Köylüler gelerek Anandi’den acilen bir eve gelmesini söylerler. Anandi geldiğinde evde bir adamın sopayla bir kadını dövdüğünü görünce şok olur. Adamla konuşarak sorunları hallederek oradan gider. Gehna, Nandu’yu yedirmeye çalışır fakat o yemez.

Anandi gelerek Nandu’ya bir masal anlatıp ona yemek yedirir. Gehna yemek yedirmek için masala gerek olmadığını söyler. Fakat Nandu Anandi güzel masallar anlatırken onun elinden yemek istediğini belirtir. Gehna üzülür. Jagdish arabada Gauri’ye söylenmeye devam eder ve masraflarımız daha da artacak der. Gauri artık söylenmeyi bırak yapacak bir şey yok der. Jagdish özür dileyerek hata yaptım der.

Gehna, Nandu’nun peşinde koştururken Nandu, Anandi’nin odasına gelerek masal anlatmasını ister. Nandu, Anandi’nin odasında uyuyakalır. Gehna durumdan hoşnut değildir. Sabah olduğunda bir çocuk dışarıda annesini beklerken bir kadın mabede girer. Kadın çocuğa yaklaşarak ona tatlı vermek ister fakat çocuk kabul etmez. Kadın çocuğu tatlıyı alması için ikna eder. Annesi etrafına bakınır ve çocuğa tatlı veren kadını görünce kadın kaçar. Annesi çocuğa tatlıyı atmasını söyler ve yabancılarla asla konuşma der…

Yorumlarınızı belirtmeyi lütfen unutmayın…

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

“İkimizin Yerine 220. Bölüm Özeti 15 Nisan Pazartesi Fragmanı” üzerine 1 yorum

  1. Aynur dedi ki:

    Goker abi eline emegine saglik ozetler bir birinden guzel:))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir